NIEUWS UIT DE DIVISIES Amsterdam heeft een Divisie Kader Club m UTRECHT TWEE FILIALEN AES ZR GEOPEND Westra Handballen Divisie Arnhem Filiaal Kleverpark in Haarlem is nu een ZB "TO" Mej. Bosboom Elke dag 36 km fietsen 2 ZILVEREN PLUSPLUIMEN IN DIVISIE ROTTERDAM Me]. A. Elfering „Prettig kontakt met BL's" 4 AH-FLITSEN Openingen De 12e september 1963 zal de heer Stallmann en zijn medewerkers met licht vergeten. Dat was namelijk de dag, dat het filiaal Samuel van Houtenstraat te Utrecht tot ZB werd heropend. Op 19 september werd filiaal Am sterdamsestraatweg, Utrecht even eens als ZB heropend, onder lei ding van de heer Van Vreeswijk. Wat was dat een drukte! De win kelruit moest het door het gedrang begeven. Politie was snel ter plaatse om het publiek in be dwang te houden. Daar de heer De Haas, de divisie leider, door omstandigheden niet in staat was deze filialen te ope nen, werd dit door de heren v. d. Brink en Van der Linden ver richt. Huwelijk 2 oktober: Reservechef J. ten Hove en mejuffrouw S. Slag- hekke (filiaal Bilthoven). De heer Ten Hove heeft de divi sie Utrecht per 7 oktober ver laten wegens overplaatsing naar de divisie Arnhem. 12 oktober: Mejuffrouw R. Hil- gers en de heer R. Westbroek (filiaal Julianaweg, Utrecht). 17 oktober: Mejuffrouw D. de Boer en de heer W. den Ouden (filiaal Kerkstraat, Hilversum) Mejuffrouw Bosboom is haar loopbaan by Albert Heijn begon nen als hulp bij de afdeling kaas- en vleeswaren in filiaal Dam straat te Utrecht. Na korte tijd werd zij hoofd van deze afdeling en ontpopte zich al ras tot een snelle cassière. Na een jaar bij ons werkzaam te zijn ge weest, werd mejuffrouw Bosboom ambulante bij de heer W. J. de Jong. Tijdens zijn bezoek aan de filia len „ontdekte" de heer De Haas mejuffrouw Bosboom als secreta resse. Ondertussen heeft zij zich zelf door avondstudie tot all round secretaresse ontwikkeld. Om 's morgens fris op kantoor te komen fietst zij dagelijks van Schalkwijk naar Utrecht. Tijd: tweemaal één uur. Afstand: 36 kilometer. Haar vrije tijd heeft zij verpand aan de Padvindersbeweging. Ze is name' lijk „Akela" bij de Welpen. Regel matig trekt zij er met de jongens op uit naar de kampeerplaatsen, o.a. Stokkum, Gennep, Soest, Rosmalen en Langbroek. 17 oktober: Mejuffrouw H. B. J. de Graaf en de heer A. Cors (filiaal Twijnstraat, Utrecht). 18 oktober: Albert Heijn-huwelijk! Reservechef H. Kooyman en mejuffrouw J. Emelaar, resp. filiaal Langestraat, Hilversum en filiaal Larenseweg, Hilver sum. Mejuffrouw Emelaar was echter de laatste weken als ambulante werkzaam. 23 oktober: Mejuffrouw M. Kwa- kemaat en de heer G. van Veld huizen (filiaal Leusderweg, Amersfoort). 31 oktober: Mejuffrouw E. M. Ligterink en de heer A. Ban- da (filiaal Voorstraat, Utrecht) Wij feliciteren de bruidsparen van harte en hopen dat de toekomst voor hen veel voorspoed en geluk zal brengen. Verloofd 7 september: De heer Tierolf en mejuffrouw Nieuwenhuizen. Dat de heer Tierolf zijn vak niet verloochent, blijkt uit de verlovingskaartjes; deze heeft hij namelijk zelf geschilderd. Geboren 13 oktober: Sandra, dochter van de heer en mevrouw Van Vreeswijk, B.L. filiaal Amster damsestraatweg, Utrecht. Wie van de dames uit de divisie Utrecht wordt de caissière van het jaar? Zet 'm op, dames!!! Laat die eer jullie niet ontglippen. Mej. S. Westra, divisiesecretaresse in Amsterdam, begon haar loopbaan bij A.H. als 14-jarige verkoopster in filiaal Const. Huygensstraat en be landde na haar laatste funktie in de filialen, t.w. administratrice/caissière, in december 1961 op het divisiekan toor, waar zij de personeelsadministra tie beheerde. Na het vertrek van mej. Smit nam mej. Westra de taak van secreta- resseresse van de heer Van Rooy op zich, welke funktie zij nu nog vervult. Voor haar ziekte van enige jaren geleden beoefende mej. Westra enthousiast en succesvol de at letiek. In de onderdelen versprin- gen, kogelstoten en hardlopen werden door haar vele medailles veroverd. Nu zij weer geheel her steld is, is handballen de sport waarmee zij in conditie blijft, 's Avonds besteedt zij regelmatig tijd aan fotograferen en gramo- foonplaten luisteren (Duitse en Zuidamerikaanse muziek). In Amsterdam werd op 1 oktober opgericht een Divisie Kader Club. Deze club heeft ten doel het on derlinge contact tussen het jonge en aankomend kader te verstevi gen en door middel van instructie- avonden het algemeen ontwikke lingsniveau te verhogen. Programma Op het programma staan voorlo pig de volgende onderwerpen: Or ganisatie, Verkoop, Administratie, Leidinggeven en Personeelsbeleid. De le samenkomst werd op maan dag 21 oktober j.l. gehouden. De heer J. van Loo sprak over de or ganisatie in het filiaal. Voorlopig bestaat de Kader Club uit de vol gende leden: J. Kerseboom, R. Spork, R. Hardeveldt, F. D. M. Jansen, R. Menkveld, B. v. Iepe ren, W. P. v. Hemert, W. H. v. d. Boogaart, J. R. Hijdenberg, H. G. v. Bodegraven, J. M. T. Goosens. Wij hopen en vertrouwen dat het ledental zo spoedig mogelijk zal kunnen worden vergroot. Mutaties Bedrijfsleider Trienekens, die geduren de 2 jaar de leiding had van filiaal Kattenburg, is overgeplaatst naar Wijchen. De heer J. Hopstaken, be- Onze correspondent meldde dat hij in de eerste weken nog onvoldoen de feiten had kunnen verzamelen voor deze rubriek. Hij vertrouwt in de volgende editie ook ruimschoots op deze pagina van zich te laten horen. drijfsleider in filiaal Fred. Hendrik straat, verlaat onze dienst en wordt opgevolgd door de heer Högeman, voordien assistent in filiaal Konin ginneweg. De heer J. Manuel, controleur, vertrok naar divisie Hoeve, alwaar hij de funktie van verkoopspecialist heeft aanvaard. De heer Manuel wordt op gevolgd door de heer Provily. Tijdens de laatste divisieteam-bespreking werd afscheid genomen van de heer P. Hofltens, die inmiddels in de nieuwe divisie Arnhem als kontroleur werkzaam is. De heer J. J. G. de Groot werd by deze gelegenheid geïntroduceerd als opvolger van de heer Hofkens. De heer Havermans is benoemd tot bedryfsleider in de divisie Amsterdam. Assistent-chef J. van Housselt vervolgt zijn opleiding in de nieuwe Supermart Pendrecht. Geboren: 21 september: Karin en Annemieke, dochters van de heer en mevrouw Hermans, fil. 5697, Dinteloord. 22 oktober: Lennnard, zoon van de heer en mevrouw Suurmond, fil. 5654, Dordrecht, Admiraalsplein. Verloofd: 12 oktoberC. J. de Vos (bed. 5690) en mej. M. Colet. 12/a-jarig huwelijk: 29 september: de heer en mevrouw Persoon, fil. 5559. 19 oktober: de heer en mevrouw Snep vangers, fil. 5701. Geslaagd: Geslaagd voor Groente- en Fruit- diploma R. Provily - filiaal 7180. Heropende filialen: 10 oktober - fil. Zevenbergen, o.l.v. J. Ruysch; 24 oktober - fil. Poel dijk, o.l.v. J. Muurlink; 31 oktober: fil. den Haag, Van Hogenhouck- laan, o.l.v. J. H. v. d. Salm. Zilveren Pluim Op 3 oktober werd aan filiaal Schie dam, zij het wat verlaat, de Zilveren Pluim over de 6e periode uitgereikt. Na de ontvangst op ons hoofdkan toor gingen de Schiedammers, o.lv. de heer W. A. de Vries For- mosa-waarts. Het vóór of tegen Feyenoord-gevecht tijdens het borreluur werd op het eind van het diner beslecht met de samenzang „Hand in hand, kameraden", waarna men in Carré de feest stemming nog enkele genoeglijke uren kon voortzetten. Een week later, op 9 oktober, werd de Zilveren Pluim uitgereikt aan het team van de heer P. Baars uit filiaal Den Haag. Spotvogellaan. Dit betrof het behaalde succes over de Se perio de. Wie volgt? Opening Op donderdag 17 oktober j.l. werd filiaal Kleverpark te Haarlem heropend als Z.B. De heer J. v. d. Linden, nog niet geheel hersteld van een operatie, kon gelukkig by deze feestelyke opening weer aan wezig zijn. Hy hoopt over enige weken weer geheel hersteld te zyn. Wy wensen de B.L., alsmede zyn team veel sukses toe met deze nieuwe Z.B. Geboren Op 18 september 1963 werd geboren: Erik, zoon van de heer en mevrouw Fehling, uit filiaal Heemstede, Jan van Goyenstraat. Mutaties Per 25 september werd de heer H. Muye benoemd als B.L. in het fili aal Pui-merend, waar de heer H. Dral medio augustus met pensioen is gegaan. De heer Muye was voorheen B.L. in filiaal Marsdiep straat te Den Helder. Dit filiaal werd op 19 oktober gesloten om plaats te maken voor een nieuwe S.M. in nieuw Den Helder. De heer J. van Nieuwenhuizen, B.L. van filiaal 7271 heeft op 18 september j.l. onze dienst verla ten. De heer J. L. C. Leon was op 19 oktober voor 't laatst als con troleur aan onze divisie verbon den. Hij is per 21 oktober als zoda nig benoemd in de nieuw te vor men divisie S.M. Overleden Op 2 oktober is overleden de heer K. Molenaar in de leef tijd van 72 jaar (zie ook elders in dit nummer) Op 5 oktober bereikte ons het overlijdensbericht van mevr. Haleber, echtgenote van de heer G. C. Haleber, B.L. van fil. Santpoort, Hoofdstraat. Zij werd 52 jaar. De firma Boering heeft, in sa menwerking met onze verkoop leider, de heer Van Alphen, onze divisie twee interessante avonden bezorgd. Behandeld werden de voornaamste buitenlandse kaas soorten. „Op 15-jarige leeftijd ben ik bij Albert Heijn in mijn woonplaats Oud-Beijerland in dienst getreden, en in dit filiaal 4J/2 jaar werkzaam geweest. Eerst als leerlingver koopster. Later werd ik le ver koopster en verzorgde toen ook een gedeelte van de administratie. Begin november werd mij ge vraagd of ik op het divisiekantoor te Rotterdam wilde komen wer ken". Na haar opleiding, o.a. bij haar collega's in Utx-echt en Amster dam, heeft mej. Elfering voorbe reidend werk gedaan op het toen juist gereedgekomen kantoor haar stem was onze bedrijfsleiders dan ook al enkele maanden voor de officiële start van de divisie be kend. „Op 20 juni hadden we oprich tingsbijeenkomsten in Bergen op Zoom en Rotterdam. Ik vond het heel leuk, omdat ik toen met de bedrijfsleiders kennismaakte, en het is toch veel prettiger als je weet wie er aan de andere kant van de lijn zit". „Mijn werk is bijzonder leuk en af wisselend. Nu zie ik pas wat er voor komt kijken eer de artikelen in de filialen zijn. Je krijgt overal mee te maken, ook heel veel leuke dingen." „We hebben een mooi modern kan toor in het hartje van de stad. Er is hier ook plaats genoeg voor mijn hobby: het verzorgen van planten en bloemen

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4