Divisie SuperMarts onderverdeeld in drie afzonderlijke divisies UW HOBBY IN BEELD Nieuw Hoofdkantoor zal omstreeks 1970 klaar zij n GASTOPTREDEN VAN ANNEKE GRÖNLOH Op Cciissière-dcig 1963: ah-flitsen 3 Door tlo groei van het aantal SuperMarts zal de thans bestaande divisie SuperMarts van de heer L. Oranje in drie divisies worden onderver deeld. Aan het einde van dit jaar zal Albert Heijn 27 SuperMarts hebben. Gezien dit aantal, alsmede de grote afstanden, waarop een aantal zaken van elkaar gelegen zijn, was voor de al te zwaar belaste divisiestaf deze splitsing noodzakelijk. De drie divisies zullen geleid wor den door de divisieleiders, de heren L. Oranje, B. J. F. Talsma en Rom- mertz. Verder zal aan elke divisie- leider een algemeen verkoopspccialist, een personeelsspecialist alsmede een administratiekontroleur worden toege voegd. In elke divisie zal voorts, zo cen traal mogelijk, een divisiekantoor worden ingericht, waar de secre taresse de vraagbaak zal zijn voor de in haar divisie gevestigde Su perMarts. Naast deze werkzaam heden houdt zij de administratie bij. Anders Uit een en ander blijkt dat de nieu we divisiestaf heel anders van sa menstelling is dan de huidige. Im mers tot dusver waren er naast de verkoopspecialist, de heren A. de Jongh voor groente en fruit en P. de Jongh voor vers vlees. Beide heren zullen hun specialistische verkooptaak vanuit het Hoofd kantoor gaan voeren, waarbij zij het kontakt zullen onderhouden met de A.V.S. en indien nodig rechtstreeks met de filialen. Zij zullen geplaatst worden op de ver koopafdeling. De heren R. Reversma en A. A. Roselaar van de verkoopafdeling, De heer L. Oranje. die de afdeling Non Foods (tex tiel, drogisterij en huishoudelijke artikelen) voor de S.M.'s behar tigen zullen deze taken in de toe komst ook aan de A.V.S. gaan toe vertrouwen. De heer B. Smit, vleeswarenin- structeur, zal zijn werkzaamheden ook voortzetten, echter zo, dat hij voor alle divisies werkzaam zal zijn. Dit is ook 't geval met de he ren W. Kluft (instructeur vers vlees) en H. de Vries (groente en fruitinstrueteur). De heer D. J'. v. d. Tuin, de hui dige organisatiespecialist, zal als le assistent worden toegevoegd aan de heer L. Bouman, Hoofd Organisatiebureau. Deze afdeling zal, indien een S.M. organisatie- Bijna iedereen vindt het aardig eens in de krant te komen. Welnu, de redaktie van A.H.-Flitsen biedt u de gelegen heid om uw gezicht eens in ons per soneelsorgaan te laten zien. In ons volgend nummer zijn wij van plan actiefoto's af te drukken van personeelsleden in hun hobby of sport. U kunt alle leuke foto's gerust insturen. Aan de achterzij de dient uw naam en adres te wor den vermeld. In volgorde van binnenkomst zul len wij de foto's plaatsen, mits de kwaliteit van de afdruk daarvoor uiteraard geschikt is. Het adres is: Redaktie A.H.-Flitsen, Westzijde 26 te Zaandam. De heer J. Rommertz. zelfsprekend is rekening gehou den met de uitbreiding van het aantal S.M.'s in de komende ja ren. Zo zal divisie I aan het eind van dit jaar bestaan uit 13 Super Marts, te weten: 1002 Amster dam, Burg. de Vlugtlaan 190; 1003 Haarlem, Grote Houtstr. 99; 1006 Amsterdam, Helmholtzstraat 63; 1007 Den Haag, Leyweg 1018; 1008 Amsterdam, Joh. Huizinga- laan 242; 1009 Zaandam, West zijde 28; 1011 Amstelveen, Bin nenhof 6163; 1014 IJmuiden, Lange Nieuwstraat 814; 1017 Haarlem, Eksterstraat 671022 Den Helder, Marsdiepstraat 445; 1027 Amsterdam, Osdorp; 1028 De heer B. F. Talsma. verbetering wenst, een van haar specialisten ter beschikking stel len. Met de splitsing wordt dus een zelfde decentralisatie toegepast als dat reeds het geval was met BZ/ZB divisies. Nu na een aan tal jaren meer kennis en ervaring met het Supeimart-systeem is op gedaan, kan worden overgegaan tot een eenvoudiger en goedko pere wijze van werken. Samenstelling divisies De drie divisies zullen uit de vol gende functionarissen zijn samen gesteld. S.M.-DIVISIE I De heer L. Oranje, Divisieleider, de heer K. R. op de Beek, A.V.S., de heer W. Appel, personeelsspe cialist, de heer B. v. d. Toorn, adm. kontroleur. S.M.-DIVISIE n De heer B. Talsma, Divisieleider, de heer Th. van Duimen, A.V.S., de heer M. de Rijke, personeels specialist, de heer J. Leon, adm. kontroleur. S.M -DIVISIE III Deze zal worden geformeerd dooi de heer J. Rommertz, Divisieleider en de heer A. Albers, A.V.S. De personeelsspecialist en admini stratiekontroleur in deze laatste divisie moeten nog worden be noemd. Aan de hand van nevenstaande kaaif: is te zien, hoe de S.M. divi sies zullen worden. Groot zijn ze momenteel nog niet, doch van- Hoogeveen IJmuiden Zaandam Amsterdam Haarlem wAmstelvee Nijmegen Rotterdam Roosendaal Den Haag, De Stede; 1029 Voor- burg, Rozenboomlaan 147. De divisies II en III zullen tegen die tijd bestaan uit elk 7 S.M.'s. Tot divisie II behoren de filialen: 1001 Rotterdam, Nieuwe Binnen weg 276; 1005 Rotterdam, De Slinge 191; 1010 Breda, Brabant plein 27; 1012 Rotterdam, Bin nenban 265; 1018 Roosendaal, Nieuwe Markt 66; 1020 Rotter dam, De Slinge 690; 1025 Baam, Eemnesserweg 40. Divisie Hl wordt gevormd door de S.M.'s: 1004 Tilburg, Wester- markt 371013 Hoogeveen, Hoofd straat 110; 1015 Nijmegen, Mo lenweg 4; 1016 Arnhem, Ir. J. P. v. Muijlwijkstraat 23; 1019 Geleen, Rijksweg 3; 1021 n u Nijmegen, Daalseweg 200; en •Voorburg.»^ 1023 Oss, Kruisstraat De stippellijn geeft de denkbeeldige grens tussen de drie divisies aan. Naast de vele nieuwe SuperMarts die in geheel Nederland verrijzen, kent men in Zaandam ook reeds jarenlang een hoofdkantoor-wo ningnood van de bovenste plank. De ouderen onder u herinneren zich nog 't huis van de heer Heijn, dat jarenlang als hoofdkantoor diende. Enige jaren geleden werd dit uitgebreid met een aantal be lendende panden en toen besloten werd tot de bouw van de Super- Mart onder het hoofdkantoor, werd ook het voormalig Centraal Maga zijn tot kantoor getransformeerd. Op dit, vanuit de Westzijde niet zichtbare pand, werden nog eens twee verdiepingen gebouwd, zodat het hoogste punt thans 6 verdie pingen telt. De enorme aktiviteit op diverse af delingen en de uitbreiding van het assortiment bracht vanzelfspre kend een gestadige groei van het personeel teweeg, zodat thans bijna 400 personeelsleden een plaatsje moeten vinden. Ook de parkeergelegenheid laat veel te wensen over, temeer omdat de parkeerplaats bij het hoofdkan toor op drukke dagen geheel voor de klanten van de SuperMart ge reserveerd moet blijven. Voor bezoekers van het hoofdkan toor betekent dit dan een flinke wandeling maken of 's morgens een uurtje eerder opstaan om één van de schaarse plekjes te verove ren. Nieuwbouw Eind september werden echter de onderhandelingen met de gemeen te afgesloten, die zullen resulteren in de bouw van een nieuw hoofd kantoor. Niet ver van het tegenwoordige station zal te zijner tijd een nieuw station verrijzen en aan het nieu we stationsplein komt de hoofd zetel van A.H., een groot, mo dern gebouw, Zaandam waardig. Op het terrein van 5700 m-', waar eerst nog 28 panden moeten woi*- den afgebroken, waarin ook bedrij ven zijn gevestigd, zal het nieuwe gebouw omstreeks 1970 in gebruik genomen worden. Albert Heijn koos deze plaats aan het toekomstige Stationsplein, om dat het in het centrum en dichtbij het station ligt, dicht bij de Pro vinciale weg en aan het begin van een brede winkelstraat, die recht streeks naar het hart van de stad en de giote bruggen over de Zaan voert. Door de verplaatsing van het sta tionsgebouw alsmede het ombui gen van de spoorlijn naar de rich ting Sloterdijk met een vertakking naar de andere Amsterdamse sta tions en Haarlem zal Amsterdam- Sloterdijk op plm. 5 minuten en Haarlem op plm. 15 minuten af stand per trein van Zaandam ko men te liggen. Door de toekomstige directe ver binding met station Sloterdijk be reikt men tevens een woongebied van zo'n 200.000 zielen. Bovendien is het zo dat door de verdere ontwikkeling van de Randstad Holland, Zaandam zeker een dominerende plaats zal blij ven innemen, met uitvalswegen naar en aansluitend op de Coentun- nel, die Noord-Holland boven het Kanaal, naast de Velsertunnel, nog meer uit haar isolement zal halen. Andere argumenten om in Zaan dam te blijven zijn wel, dat Albert Heijn een Zaans bedrijf is, waar van de meeste medewerkers vrij wel in de buurt of op korte af stand van het Hoofdkantoor wo nen. Anneke Grönloh heeft toegezegd te zullen optreden tijdens de caissière dag 1963. Het „gastoptreden" van deze populaire jonge zangeres zal een van de hoogtepunten zijn in het artiestenprogramma van de grote Albert Heijn caissièredag, die dit jaar voor het eerst in het Amster damse Hilton Hotel zal worden gehouden! diegenen die klaar zijn in de grote „ballroom" van het Hilton Hotel Woensdagmiddag 20 november a.s. tussen 3 en 4 uur is het pleit beslecht. Wie wordt in 1963 caissière van het jaar bij Albert Heijn? Die viaag is dit jaar moeilijker te beantwoorden dan ooit tevoren, daar de caissière van het vorige jaar, mej. A. Westerhof uit Sneek, niet meer van de partij is, aange zien zij sinds kort mevrouw Vis ser-Westerhof heet. Er is slechts één ding zeker: de gene die wordt uitverkoren heeft het alleen aan zichzelf te danken, want als het ergens aankomt op eigen capaciteiten, dan is het wel hier. Capaciteiten die zich doen gelden op het gebied van vrien delijkheid, behulpzaamheid, nauw keurigheid en snelheid. Op deze punten zullen de ca. 230 deelneemsters, die van 's morgens negen uur tot 's middags 3 uur in het Hilton Hotel in de weer zijn geweest, ook worden beoordeeld. Eerst de deelneemsters uit de naaste omgeving en vervolgens zij, die van verre moeten komen. Voor deze laatsten is het pro gramma zodanig vastgesteld, dat zij niet op een zeer vroeg uur van huis moeten, om op tijd aanwezig te kunnen zijn. Tijdens de wedstrijd zullen er voor een aantal make-up demonstraties worden gegeven. Op het moment dat we dit schrij ven, zijn de vertegenwoordigsters van de filialen die elkaar in het Hilton Hotel zullen treffen (uit iedere ZB en SM één) 'nog niet bekend. In de SuperMarts vindt de verkiezing van de plaatselijke favoriete voor het eerst plaats door alle klanten, die een stern- kaart in een speciale stembus kun nen stoppen, met de naam van de naar hun mening beste caissière! De telling van al de binnengeko men stemkaarten duurt uiteraard wel een paar dagen. Op 26 oktober is de stemming voor de voorronde gesloten. Op de cais sièredag doen alle deelneemsters mee aan een schriftelijke en een kassatest. De 20 besten worden uitgenodigd voor de finale, waaruit de Albert Heijn caissière van het jaar tevoorschijn komt! Daarna wordt de caissièredag zo tegen een uur of vier besloten met een gezamenlijk diner, met een om vangrijk artiestenprogramma, met als klap op de vuurpijl het optre den van Anneke Grönloh!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3