Drie nieuwe vestigingen weet u het nog gi ngen deze maand open «tl wil SM Pendrecht maakte vlotte start ininiuniiininiH In memoriam NIEUWE ZB (de 212-de van AH) IN RHENEN GEOPEND NIEEWE HOOFDKANTOOR AAN GED. GRACHT DEN HELDER 22e SM I Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 20e Jaargang No. 9 Oktober 1963 SAH002000244 Flilsen Landelijk oktober 1963 mm BOltEH i KASSIERE Op 2 oktober 1963 overleed on ze medewerker de heer K. Mo lenaar, die op 15 november 1909 in dienst trad en op 26 april 1952 werd gepensioneerd. Tot voor zijn pensioen was hij bedrijfsleider in filiaal Schagen waar hij werd opge volgd door zijn zoon de heer A. Mo lenaar, die nog steeds bedrijfsleider van filiaal Schagen is. In zijn pen sioentijd kon hij zijn oude werkkring niet vergeten en assisteerde regel matig zijn zoon in het filiaal, naast de werkzaamheden die hij hal als magazijnbeheerder van het Witte Kruis in Scha gen. Moge zijn werklust en doorzet tingsvermogen ons als voor beeld blgven. Drie nieuwe vestigingen van AH in de afgelopen periode. Op 1 9 september j.l. opende de eerste ZB in Rhenen haar deuren, vier weken later was Pendrecht met een nieuwe SM aan de beurt en weer een week daarna opende SM Den Helder. Van deze openingen vindt U op deze en de volgende pagina's een verslag. Op onderstaande foto blijkt duidelijk dat de afd. bollen en zaden in de Super- mart te Pendrecht bizonder goed tot zijn recht komt. Donderdag 19 september 1963 opende filiaal Rhenen haar deuren als eerste AH-vestiging ter plaatse. Hoewel de marktkramen tot aan het trottoir stonden, zag de plaatselijke muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" toch kans zich voor het filiaal op te stellen en, in vol ornaat, enige nummers ten beste te geven. Op 15 oktober 1963 opende de heer Th. Daalhuyzen met een kort woord de nieuwe SuperMart in Pendrecht, de 21ste van Albert Heyn N V. Om 10 uur mocht de bedrijfsleider, de heer A. J'. van de Knaap, de sleutel in ontvangst nemen en de deur openen, waarvoor inmiddels een grote rij klanten stond te wachten die werden verrast met een heerlijke beker soep, hetgeen zeer in de smaak viel. Al gauw kwamen de moeders met Allerhande, waarin de foto van hun kind stond. Er was één moeder bij die alleen de bénen van haar zoon herken de. Omdat zijn vriendjes er op voorkwamen, kreeg zij toch 2 chocoladeletters. Wat door de klanten ook erg op prijs werd gesteld, waren de proefpakjes potatos-rrjst, die bij binnenkomst werden aangeboden. Daar stonden ze vorig jaar in Bellevue. De 20 finalistes van de Caissière-dag 1962, nog in spanning wie van hen door de heer A. Heijn op de hoogste tree zou worden uitgenodigd. De geschiedenis herhaalt zich, want dit jaar, op 20 november, zal ditzelfde beeld weer te zien zijn, zij het dan in een andere omgeving, nl. het Amsterdamse Hilton, waar dit jaar de Caissière-dag zal worden gehouden. Op pagina 3 hebben wij enige aandacht besteed aan deze voor Nederland zo unieke verkiezing, waarbij een ieder met gelijke kansen aan de strijd deelneemt. Tevoren was een mars door de stad gemaakt ter ere van Albert Heijn en de uniform-pot, waarbij chauffeur Fluit er met de fees telijk getooide bestelauto op toe zag, dat de juiste route werd ge volgd. Eerst hotel Eerder was dit pand een hotel, Het Wapen van Hardenbroek, hetgeen aan de buitenzijde nog goed te zien is: de pui mocht geen verandering ondergaan van Bouw- en Woningtoezicht. De divisieleider, de heer L. M. de Haas, sprak enige woorden van welkom en vertrouwde er op, dat de bedrijfsleider, de heer M. H. Edelijn, samen met zijn medewer kers, AH in Rhenen op de juiste wijze zou vertegenwoordigendoor het verlenen van service en de eventuele moeilijkheden niet uit de weg te gaan. Een goede teamgeest is hiervoor een vereiste. Tot het personeel sprak de heer De Haas: „doe veel aan je oplei ding; wees van alles op de hoogte". Het dochtertje van de heer en me vrouw Edelijn, Ansje, opende om 10 uur de deuren, terwijl het 42 man tellende muziekkorps nog in volle aktie was. Dat dit geen windeieren legde on dervond het bestuur, toen de heer De Haas aan de heren v. d. Pol en Donselaar een enveloppe met in houd overhandigde ten behoeve van de uniform-pot. Aan de leden van het korps werd tevens een persoon lijk geschenk in natura aangebo den. ZÓ ERG wordt het 20 november niet! Naar de directie meedeelt zyn de besprekingen tussen de Gemeente Zaandam en Albert Heijn N.V. over de aankoop van grond voor het nieuwe hoofdkantoor van AH, gunstig verlopen. Het nieuwe hoofdkantoor zal ver rijzen aan het einde van de Ge dempte Gracht, tussen het Rusten burg en het Noorderbos. Met het maken van het ontwerp is belast het architectenbureau E. F. Groos- man te Rotterdam, dat o.a. ook een shoppingcenter in Amstel veen, Haarlem en Den Haag heeft ontworpen. Men verwacht dat de bouw ongeveer in 1970 zal zijn voltooid. zie ook pagina 3) De avond voor de opening van de supermart in Den Heloer feliciteerde de burgemeester de heer J. van Meer met deze fraaie vestiging. Achter de burgemeester de bedrijfsleider en zijn echtgenote. Bij binnenkomst in Den Helder was het op 23 oktober j.l. al di- rekt te bespeuren. Er „was" iets. Iets nieuws. Albert Heijn opende op die dag de 22e SuperMart. Het was mooi zonnig weer die dag. De duintoppen waarop men vanuit de SuperMart een vrij uit zicht heeft waren nog in een ne vel gehuld, toen een auto al dooi de hoofdstraten reed met span doeken waarop stond: „Vandaag opent Albert Heijn SuperMart". „Kijk" Kijk, zeiden de mensen op straat en in de huiskamer, „Albert Heijn." En zo gonsde het de hele dag door in Den Helder. De bedrijfsleider de heer F. P. Zwaanswijk was reeds maanden vervolg op pagina 2)

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1