(Ühicago (Tribune Europe Supermarts Catching Up to U.S. Wie weet kom ik wel gauw weer terug Study American Ways Bartelson bezoek! AH-ERS NIEUWE ARTIKELEN Miss Robin Beryle Craig •>n -f~eest&qenr(ft Wij heten welkom Nieuw personeel produktie- bedrijven Personeelsfonds beslaaL 15 jaar 4 AH-FLITSEN Vorige maand schreven wij. dat de meeste Albeit Heijners hebben ge noten van een goede vakantie, maar jammergenoeg was het de afgelopen weken heel erg slecht. Zo gauw de ,.R" weer in de maand komt, gaan wij de herfst weer te gemoet. Men moet er dan zelf bin nenshuis maar wat plezier aan ge ven. Er is weer heel wat nieuws te ver tellen. Bij de fam. H. Eijben (T.B.) werd een dochter, Joke, geboren; onze felicitaties en wij hopen dat ze in goede gezondheid mag opgroeien tot vreugde van haar ouders. In de maand september zijn er ook nog wat herdenkingen. Op de 15e is mevrouw D. Apon (K.B.) 12% jaar getrouwd- Op de 26e is mej. A. M. Splinter 7% jaar in dienst bij AH. Wij moeten nog even een terugblik werpen, want mej. A. Gort (O.G.) is op 21 augustus in het huwelijk getreden; wij wensen Ali met haai man een goed huwelijk toe. De heer H. Kroes (B.A.) was op 19 augustus 25 jaar in dienst, on ze felicitaties en nog vele jaren, Henk. De fam. De Fez Pombrol is ook gauw 25 jaar getrouwd, maar daar komen wij nog nader op te rug, want dat is pas op 1 oktober. Wij hebben de afgelopen maanden weer diep in de beurs moeten tas ten, want er waren er toch maai heel wat, die een heugelijk feit her dachten. Nu onze ziekenlijst. De heer Bar- teling (DC) moest in het zieken huis opgenomen worden voor een operatie; wij hopen dat alles een goed verloop zal hebben. Mevrouw Van Wijngaarden is weer voor hal ve dagen aan het werk gegaan Mej. T. Groothues-Heitkamp haar arm is weer zover hersteld, dat ze inmiddels voor halve dagen aan 't werk is. Met de heer P. de Vries (Vervoer) gaat het gelukkig, hoe wel langzaam, vooruit. De heer J. Popping (KB) mag mis schien weer een paar uur per dag werken, dus dat is nu weer een blij bericht. Mevrouw Clerc (SB) is na haar operatie aan de bete rende hand, nu maar hopen dat al les weer goed mag komen. De heer Streefkerk is nog altijd wegens ziekte thuis, dat wil nog niet. De heer K. Groen van de OD maakt het gelukkig goed in .Zon negloren" te Soest en wij hopen te vens voor zijn gezin, dat alles weer goed mag komen. De heer Roolker (KB) is al enige weken wegens ziekte thuis. Met de heer Bergh wil het na de operatie, die hij voor enige maanden onder gaan heeft, nog niet. Het allei beste Bergh, van ons allen! De heer Hille (DC) is reeds vele weken wegens ziekte thuis. Geluk kig is de ziekenlijst op het ogen blik niet zo groot. De fam. Emmaneel (bij velen van ons wel bekend) nu woonachtig in San Francisco, is zes weken met vakantie geweest. Toen de tijd ver streken was, hadden ze de schrik van hun leven, want hun vliegtuig was inmiddels al naar Parijs ver trokken, en zij zaten nog gezellig in de Koog bij de familie. Dit kwam door het tijdsverschil van Amerika-Holland, dit is nl. 9 uur. Maar gelukkig kwam alles nog goed. dank zij de medewerking van de KLM, die hen snel per vliegtuig naar Parijs bracht en vandaar verder naar Califomië. Zo kwam alles weer goed. „Nederlanders staan in Amerika bekend om hun hartelijk optreden en hulpvaardigheid. Bovendien is het probleem van de taal voor ons Ame rikanen hier iu Nederland gering, omdat de meeste Hollanders wel een paar v oorden Engels spreken," dit antwoordde miss Robin Beryle Craig op de vraag waarom ze nu juist ons land verkozen had om haar verplichte stage te verrichten. Miss Craig heeft in de afgelopen twee maanden, onder leiding van drs. C. Brevoord. op het hoofdkantoor ge werkt. Haar plaatsing bij Albert Heijn N.V. kwam tot stand door bemidde ling van de A.I.E.S.E.C.. de interna tionale organisatie van studenten die studeren. 40-jarig zakenjubileum: 11-9 de heer J. Boer (Adm. Hfd. K.) 1212-jarig zakenjubileum: 23-9 de heer G. J. Drost (Afd. Best. 2-10: de heer P. Goudriaan (Adm. D.C.) 7 Zi - jarig zakenjubileum 26- 9: de heer A. M. Splinter (L.F.) 50 jaar getrouwd: 8-10: de heer H. Middelbeek (gepens.) 25 jaar getrouwd: 1-10: de heer E. de Fez Pom brol (V.A.) 12'/2 jaar getrouwd: 15-9 mevr. D. Apon-Kramer (K.B.) 4-10: de heer P. Wagner (C.F.) Voor zy ons land bereikte had ze er slechts een vage indruk van. „Ja, over de vele molens, het vlakke land met z'n sloten en weiden met koeien, de kleder dracht en de vele bloemen" had ze veel gehoord. Maar het beeld bleek feitelyk toch wel heel an ders. Schoon en gezellig Zaandam vond ze. in vergelijking met de industrieplaatsen uit haar woonstreek, Californië, erg schoon en gezellig. De steden in Amerika zijn nauwelijks te ver gelijken met die van Nederland. Miss Craig's oordeel over Amster dam, waar ze met nog andere buitenlandse studenten was ge huisvest, was: „een leuke stad, machtig mooie gevels en zo lan delijk door al die bomen langs de grachten en de vele bloemper ken". Natuui'lijk vond ze al die fietsers wel één van de meest opvallende kenmeiken van ons stadsverkeer. „Heel vroeger", zo vertelde ze, „had ik ook een fiets en daarom lukte het mij hier in een kwartier tje, het rijden weer te leren", maar dat gekrioel bij de stoplichten vond ze maar angstig. Een andere belevenis, die ze niet spoedig zal vergeten, was het be zoek aan de Zaandamse markt. „Erg gezellig", vond ze, „al die leuke stalletjes, waar je al verge lijkend je keus kunt maken." „Gerookte slangen" Tot haar grote verbazing ontdekte miss Graig echter plotseling dat er zelfs „gerookte slangen" werden verkocht. Enkele dagen later ge noot ze van een heerlijk hapje paling, en moest ze erkennen dat die Hollanders toch wel weten wat lekker is! Gevraagd naar het verschil in de manier van leven van de Ameri kaanse vrouwen en die van de Ne derlandse. antwoordde ze: „het duidelijkste verschil is misschien toch wel dat in Nederland het ge zin, de zorg voor de kinderen en de man, het belangrijkste is voor de vrouw. In Amerika daarente- Mevr. G. Holkamp-Siebeling. KB: meiJ. Visser, CF: A. W. Veld huizen. PM: mevr. C. B. Heere- Slooten. KB; mevr. A. Th. C. Scheepmaker-Bochem. KB; mevr. E. H. IV. Bakker-Erf man. KB. mei. M. P. J. Oudejans. CF; mevr. T. Ettema-van der Zon. KB. mej. A. de Lange, Arb.st.; C. Cats. PM: mevr. G. Stoklahsa-Termaten. KB: mei. K. Kaltsi. SB; mej. M. Galipi. SB; mej. M. H. Hilligehekken. OGmevr. N. Stremmelaar-v. d. Dongen, KB: mevr. C. Kramer- Karten, VAmej. C- Schrijnders, SBJ. Hakooort, BBF. A. den Boef, BB; P. Hageman. VA; mej. V. M. van Dolder, KB; mej. A. M. E. Groet. KB; mevr. P. A. Holkamp-Zwan. KB; mej. H. Smit. CF: mevr. M. Bovenkerk-Appel VF; mej. E. Saelman, WK; mej. A G. lliohan. KB: mevr. P. Phaff- Brouwer. KB. mevr. M G. J. Dijst-Booms. KB; mej. J. M. Atsma. KB; mej. G. J. H. llyt de Boogaardt. VA; mej. W. Dijkstra. WK; J. Kok, BB. gen behoort men veel tijd aan de gemeenschap te besteden. De vrouwen zijn vaak van veel verschillende clubs actief lid. en de kinderen zijn of zélf bezig met hun clubs, of thuis onder toezicht van een kinderoppas. Enthousiast Over haar ervaringen bij A.H. ver telde miss Craig erg enthousiast. Aan de univei-siteit heeft ze in de afgelopen jaren af en toe admi nistratief werk gedaan, maar fei telijk was het deze zomer de eer ste keer, dat ze regelmatig kan toorwerk verrichtte. Naast de praktische ervaringen die ze op ons hoofdkantoor op de verschillende afdelingen op deed, was ze blij met de goede al gemene indruk, die zij op deze wijze van het Hollandse kantoor leven had gekregen. Een bezoek aan de Beurs te Amsterdam vormde één van de hoogtepunten ..omdat je daar", zo vertelde ze, ,de echte spanning van de handel kunt voelen". Op het ogenblik zwerft miss Craig ei'gens door Europa, maar in sep tember komt ze nog één dag naar Zaandam, om afscheid te nemen. Of ze nog eens terugkwam„Eerst moet ik mijn studie afmaken, en dat is nog minstens één jaar, maar dan Nee, dat vertel ik u niet, misschien ziet u me eerder terug dan u zou ver wachten"??!! (Vervolg van pagina 1) niet weg, dat de personeelsverte genwoordiging zich hierover toch periodiek moet beraden, omdat het personeelsfonds, als sub-commis sie van de contactcommissie, aan deze commissies verantwooiding verschuldigd is en uit naam van de personeelsvertegenwoordiging haar werk doet. Vandaar dat de contactcommissies in de laatste vergaderingen zich hebben beraden over de huidige gang van zaken en zowel t.a.v. de bestuurssamenstelling als van de werkwijze een oordeel zullen moe ten vellen. Op verzoek van de contactcommissies hebben wij in dit nummer het gehele personeel een inzicht willen geven van de werkwijze van ons fonds, zodat de personeelsvertegenwoordiging zich bij u als lezers aan oriënteren over de opvattingen die t.a.v. het fonds leven. Wij hopen, dat u uw meningen aan uw personeelsvertegenwoordigers ken baar zult maken en dat het personeels fonds zal blijven beantwoorden aan het doel, dat de oprichters zich des tijds stelden. WEDNESDAY, JULY 17, 1963 (TRIBUNE Staff Pholo! Ray Higgins (right). Super Market institute's director oi educational service, lectures foreign visitors at seminar. Stand ing are Joost Rommertz (left), of the Netherlands, and Ale> Cohen, managing director of British chain. Seated are Berenc Talsma (left) and Willy A. Scholte, both of the Netherlands BY GEORGE SCHREIBER British and other European arë among 48 American and supermarkets are five to six Canadian supermarket execu years behind their American tives and store managers at counterparts, but are catching j tending the five-day seminar up rapidly with campaigns to j whose subject is. "Getting educate their customers and fhTl% employes. That observation was made yesterday by Alex Cohen, joint managing director of London Grocers, Ltd.. of London, in an Cohen observed that a British shopper goes to a grocery aboul three times a week, while Scholte said a Hollander makes almost daily trips. They agreed that Europeans' interview at the Super Market lack of automobiles \n which institute's seminar for food sup- to carry heavy loads and of re- plier executives in the Edge- water Beach hotel. Cohen's observations were concurred in by Willy A. Scholte, executive of a Dutch company, Albert Heijn, N. V.. of Zaandam, the Netherlands. 48 Executives Attend frigerators and freezers make more frequent visits necessary. 'The peak British shopping da is Friday, just as Saturday j' "n tb' In onderlinge samenwerking van C.F., S.B. en het Laboratorium, zyn twee nieuwe artikelen ont wikkeld, die in september in de filialen geïntroduceerd zullen worden. Het betreft hier de „mintpastille" en de „koffie-cog- nac-pastille". Mintpastille De eerste is een pastille van bit tere chocolade met een zachte fondantvulling, waaraan een pe permuntsmaak is gegeven. Het smaakeffect is hierbij dat eerst de chocoladesmaak zal overheersen, waarna langzamerhand de peper muntsmaak naar voren komt. De volle smaak van de chocolade is hierbij gecombineerd met het Scholte, Cohen. Cohen's son, l\f Hp STATES" Brian, with Joost Rommertz ,A UL nOlJXILO and Berend Talsma, district Hrie Albert Heijners t.w. de lieren leaders of the Hoi in company. lto™rt c" B- (J*- den van de supermart-orgamsatie) en W. A. Scholte (belast met lay out en inrichting van nieuwe S.M.'s) hebben kort geleden een studiereis gemaakt door de Ver enigde Staten. Een verslaggever van de „Chicago Tribune" heeft hen, tezamen met een functionaris van een Engels grootwinkelbedrijf geïnterviewd. Zijn artikel drukken wij hierbij ge deeltelijk af. Vermeld wordt dat de SM-ontwikkeling in Europa 5 a 6 jaar bij die der Verenigde Sta ten ten achter ligt, maar dat er hard aan gewerkt wordt om deze achterstand snel in te lopen. De drie Nederlanders en de Engels man volgden o.m. met 48 Ameri kaanse en Canadese SM-specialis- ten een speciale kursus. Tenslotte werd opgemerkt, dat in Engeland en in Nederland de huis vrouw vaker dan de Amerikaanse gaat winkelen als gevolg van het feit dat er relatief nog weinig auto's zijn, zodat men er niet voor voelt om zware boodschappen te sjouwen en er zijn bovendien koel kasten in gebruik, waardoor de artikelen minder lang bewaard kunnen worden. iets scherpere karakter van de pepermunt. In Engeland is deze combinatie reeds lang zeer in trek. Nieuwe smaak Een geheel nieuwe smaak is ech ter die v. d. „koffiecognacpastille" hoewel deze op hezelfde smaak effect bei'ust. Men proeft eerst de volle smaak van de bekende A.H.- moccamelkchocola, direct daarop gevolgd door de iets pittiger smaak van de cognac, waarmee de zachte fondantvulling gearomati seerd is. De pastilles zijn ongeveer zo groot als een rijksdaalder. Ze zijn gewikkeld in aluminiumfolie van een passende kleur en verpakt in de bekende pastille- koker. Het geheel vormt een zeer aantrekkelijk artikel.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4