A. Vos 40 jaar in dienst KONINKLIJK BRONS VOOR JUBILARIS Afscheid in het DC De heer T. van der Schaaf ging met pensioen Bij voldoende deelname: Dit jaar weer TAEEN-KIIISESSEN Revanche voor vissers Nieuiv Gezicht Contactcommissie P.B. Kosteninzicht zal meer aandacht krijgen Programma Personeels vereniging KOMT ER EEN STUDIECLUB? Drukke maand voor AH - muziekkorps AH-FLITSEN 3 Dinsdag 13 augustus was de heer A. Vos (Emb. D.C.) 40 jaar in dienst van Albert Heijn X.V. Bij de huldiging door de Raad van Bestuur was ook loeo-burgemeester M. J. Hille aanwezig, die de heer Vos de ere medaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau op de rever speldde. Daarna werd de jubilaris met zijn familie in het Ont- spanniugsgebouw ontvangen. De heer P. C. Vink opende de rij van sprekers en belichtte de hoe danigheid van de jubilaris tijdens zijn werkzaam leven, waarna een enveloppe met inhoud overhan digd werd. De heer J. G. Krijt (D.C.) sprak enige woorden van dank tot de heer Vos voor zijn goede kwali teiten als emballeur en overhan digde het diploma van Nijverheid en Handel. Hierna spraken de heren S. Meijn (chef emballage afd.), W. Rem (collega) en J. Drijfhout namens het personeelsfonds en de contact commissie enige hartelijke woor den. Enveloppen met inhoud wer den overhandigd en mej. T. de Jong bood bloemen aan. Oud-collega, de heer A. Keijzer, trad als laatste spreker op. Na mens de jubilaris dankte de heer Sj. Vos alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. De heer Vos is geboren in Weidum (Fr.) en heeft, voor hij bij Albert Heijn in dienst trad, enkele jaren in de ..Zuivel" gewerkt. Vele jaren heeft hij in de expeditie, op de motorboten van A.H. en ten slotte als emballeur gewerkt. Hij was voor A.H. een rustige, harde werker, die veel werk verzette en heel goed met zijn collega's kon samenwerken. Jammer genoeg laat zijn gezondheid wel wat te wensen over, waardoor de jubilaris reeds vele maanden niet meer mag werken. In oktober hoopt hij met pensioen te gaan en van deze plaats wensen wij De heer A. Vos werd door velen gehuldigd. Het zal u zijn opgevallen, dat de eerste pagina van dit nummer wordt opgevrolijkt door een galan te jongedame die zo haar eigen uitgesproken mening heeft over de personeelsver. Deze jongedame zal een regelmatig terugkerende ver schijning worden, een blikvanger (of -vangster, zo u wilt), want het ligt in de bedoeling dat zij elke maand haar „zegje" zegt, waarbij haar uiteraard de woorden in de mond zullen worden gelegd door de redactie. Op 14 augustus vergaderde de contactcommissie van de Produktiebedrijven. Daarbij vormde de bespreking van de standaard werkvoorschriften (zie pag. 1het belangrijkste punt. Van de andere agendapunten volgt hier een kort resumé. Met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer T. van der Schaaf, thans in het DC werkend, afscheid genomen van Albert Heyn N.V. hem toe. dat hij nog vele jaren van een welverdiende rustperiode zal kun- ,n de vergaderzaal van he D.C. wa- Lonen Technische dienst De Rijksbemiddelaars hebben een verzoek onzerzijds goedgekeurd om in de Technische Dienst een nieuwe loongroep in te voeren, Dit is inmiddels aan de betrokke nen medegedeeld en doorgevoerd. Nieuwe pakkamer CF Vervolgens stond de voorzitter even stil bij de ingebruikneming van de nieuwe pakkamer CF waar behalve chocolade- ook KB- en SB- artikelen verpakt zullen worden voor zover dit mogelijk is. Wij zijn trots op deze nieuwe af deling en het blijkt dat men er ook erg prettig werkt. Vandaar dat getracht zal worden artikelen die tot dusverre elders ingepakt moesten worden, naar deze pak kamer te brengen om te voorko- men dat de daar werkende dames I overgeplaatst zouden moten wor den. Het volgend jaar hopen wij meer afdelingen op dezelfde wijze te kunnen inrichten. Koffieverstrekking Het invoeren van een onderbre king van de werktijd in het PB tijdens het verstrekken van kof fie, zal bijzonder moeilijk zijn, om dat de omstandigheden te veel af- De heer T. van der Schaaf bij zijn afscheid in het D.C. nen genieten. ren donderdag 15 augustus de be drijfsleiding en vele collega's hiervoor bijeengekomen. De heer J. G. Krijt sprak vele waarderende woorden over de scheidende betreffende zijn goede eigenschappen, en de prettige samenwerking met hem. Hierbij bood hij een kistje sigaien aan. Namens de collega's sprak de heer D. van Steen, die de schei dende verrijkte met een actetas. Namens het personeelsfonds en de contactcommissie nam de heer T. Kuijt het wooid, waarbij hij de heer Van der Schaaf dankte voor de prettige samenwerking en een enveloppe met inhoud aanbood. Namens de personeelsafdeling werd een levensmiddelenpakket overhan digd. Wij wensen de heer van der Schaaf nog vele jaren in goede ge zondheid toe. Het programma van onze Perso neelsvereniging voor het a.s. sei zoen ziet er als volgt uit: 24 september: dia's van Amerika 18 september: strand/duinwande- ling 12 oktober: dansavond 26 oktober: naar de Lage Vuursche 9 november: toneel 19 november: avond over BALLONVAART 10 december: jaar-vergadering 17 en 18 dec.: kienavonden 28 januari: lezing of film 1 februari: CARNAVAL 18 februarilezing 3 maart: filmavond 14 maart: avond A. H. Mu ziekcorps 11 april: CABARET In het oktober-nummer van de Flitsen komen wij hierop uitge breider terug. Voor dit nummer kunnen wij u alleen nog even (in het kort) ver tellen dat wij op 24 september a.s. een dia-avond beleggen in het O.G., waar de heer P. G. Zwarts van het hoofdkantoor ons het een en ander zal vertellen en laten zien van zijn reis door Amerika. Tevens willen wij proberen om eind september een strand/duin wandeling te gaan houden. Wij zeggen hier met recht „proberen" omdat wij het weer niet in onze hand hebben en wij dit voor deze activiteit zeer zeker hard nodig hebben. De bedoeling is met een bus naar Bloemendaal te rijden, vandaar een duinwandeling naar Parnassia te maken en verder lo pend langs onze zee-kust" naar IJmuiden te gaan. Voor de beide evenementen geldt het volgende: op de publikatiebor- den zult u binnenkort de nadere bijzonderheden kunnen lezen. Voor de goede orde, de lidmaat schapskaarten moeten nog uitge geven worden. Wij, als bestuur, zullen proberen u vóór de eerste lijke groep worden verzocht zich avond in het bezit van uw kaart op te geven aan het bestuur van ONTWIKKELINGS CLUB Op verzoek van enkele personeels leden willen wij zien of er belang stelling is voor een „ontwikke lingsclub", die één avond per maand bijeenkomt (voorstel dins dagavond). Telkens wordt er een spreker uitgenodigd die een onder werp behandelt inleiding met dis cussie). Eventueel met excursie, dia's, of filmavond. Gedacht wordt aan een vaste kerngroep van pl.m. 20 mensen, eventueel met hun gezinsleden. De club bepaalt in onderling over leg de te behandelen onderwer pen. Voorgestelde onderwerpen zijn: - De ontwikkeling v. h. Atoom. De K.L.M. Het ontstaan van een film. Aardgas, het zoeken en winnen van grond-produkten. Sexualiteit; gezinsvoorlichting voor een andere club behan deld door Dr. B. J. F. Mous- sault). Oude en nieuwe schilderkunst, 2 avonden met bezoek aan mu sea. Dia-avond reizen en trekken. Belangstellenden voor een derge- te stellen. Doch weest u niet boos j als het even later wordt. de Personeelsvereniging, neer J. M. Overmeer (S.B.) Alleen als er zich een voldoende aantal kursisten opgeeft, zullen dit jaar weer op DONDERDAGAVONDEN lessen gegeven worden in talen (op een NIET SCHOOLSE manier De mogelijkheid bestaat voor: ENGELS uitsluitend beginners 7.308.30. De kosten bedragen voor 20 les sen Leden personeelsvereniging en hun gezinsleden 7,50; niet- leden en buitenstaanders 12,50. Hierbij komt de aanschaf van een lesboekje (I.V.I.O.) 5,—. Cursus ENGELS Ann and her grandfather bandopnamen B.B.C. Uitsluitend voor iets gevorderden maar weer niet vergevorderden. (Zelfde kosten als cursus begin ners Eventueel donderdag 's avonds 8.40—9.30. De mogelijkheid bestaat als er zich voldoende (minstens 20) deelnemers melden een cursus DUITS te organiseren. Uitsluitend beginners en alleen liefhebberij geen examenoplei ding. (Zelfde kosten als cursus Engels). Aanmelden: Secr. Personeelver- eniging mej. C. Buntsma (240) of rechtstreeks bij de heer A. H. Pil- ger, opleidingsschool 305. wijken van de situatie in ons DC. Na enige discussie werd besloten dat een commissie, bestaande uit mej. C. Vogels en de heren N. de Wit en A. Castelein, onder leiding van de heer J. Ph. Ypma, zich hierover zal beraden. Deze commissie zal daarbij uit gaan van een advies dat het vorig jaar is opgesteld door een aantal leidinggevende functionarissen. Warmtetoeslag In onze vorige vergadering is dooi de heer Vink al medegedeeld, dat er geen mogelijkheid is voor een acceptabele regeling. De heer Yp ma zal nagaan of bij de werkclas- sificatie voldoende rekening is ge houden met het feit dat bepaalde functionarissen in een bijzonder warme afdeling moeten werken. Diepvriesmaaltijden De huur van de installatie zal nog doorgaan tot 1 oktober 1963. Intussen worden de maaltijden op borden geserveerd; er worden ex tra maaltijden verstrekt en in het DC komt een opwarmkast. Tevens wordt veel aandacht be steed aan het menu en worden specerijen op tafel gezet, zodat men naar smaak hiervan gebruik kan maken. Op zaterdag 7 september a.s. zal het voltallige muziekkorps (85 man) in Amsterdam deelnemen aan het Bloemencorso. Ons korps zal dit jaar op de Nieu- wezijds Kolk intreden en via de Dam naar het Stadion marcheren. De stoet start 's middags om half drie vanuit het Stadion, zal pl.m. half vier bij de Nieuwezijds Kolk langskomen en om vijf uur hoopt men weer bij het Olympisch Sta dion te zijn. Ook te Rotterdam kunt u ons mu ziekkorps binnenkort zien optre den. Zaterdag 14 september a.s. ver leent het zijn medewerking bij de jubileumviering van het shopping- centre Hoogvliet, 's Middags zal er een mars door de stadswijk piaats vinden, 's Avonds geeft ons korps een concert van ongeveer 3 kwartier en daarna een taptoe. Motorstalling Aan de afsluiting van de motor stalling wordt momenteel gewerkt. Bestuur Personeelfonds De contactcommissies van PB en DC hebben in onderling overleg voorgesteld om de heren S. Meijn en T. Kuijt te benoemen. Deze zul len resp. de heren G. Vos en W. Le onards vervangen, terwijl de heren J. C. Berghege en J. Ph. Bartelson door het personeel gekozen leden deel blijven uitmaken van het be stuur. Kosteninzicht Bij de rondvraag werd er door de personeelsvertegenwoordiging op gewezen dat onze personeelsleden vaak onvoldoende kosteninzicht hebben. De heer Vink nam de suggestie over dit inzicht te helpen verbe teren en hij zal hierover met de staf PB van gedachten wisselen en de daaruit voortvloeiende plan nen met de CC bespreken. Voor suggesties houdt hij zich graag aanbevolen. Tilburgse Katoenspinnerij In aansluiting hierop gaf de heer Vink een kort résumé van een be- zpek dat hij en de heer Ypma on langs hebben gebracht aan de Katoenspinnerij Tilburg, waar men een personeelsbeleid voert, dat in grote lijnen overeenkomt met de door onze direktie vastgestelde richtlijnen. De gedachtenwisseling van direk tie en contactcommissie over het personeelsbeleid in ons bedrijf blijft een grote plaats innemen en hier op wilde de heer Vink graag in een volgende vergadering terug komen. Er is besloten om de viswedstrijd op nieuw vast te stellen en wel op zater dag 21 september 1963. De mogelijk heid, dat er in ander viswater gevist zal worden, is niet uitgesloten, maar dit komt u dan te weten via een cir culaire, die in de maak is. Nieuwe deel nemers (sters) zijn natuurlijk van harte welkom. Tot 21 september.'!!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3