Tafeltennis begintweer CONTACTCOMMISSIE DC WERKTE IN SNEL TEMPO AGENDA AF „Tekenen en schilderen zijn mijn grote hobbies Groei en bloei 25-JARIG JUBILEUM LI. KROES 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 9 September 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA. personeelschef produktiebedrijven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Public relation: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en G. Meijnde heren J. Ph. Baitelson, A. van den Hazel, P. Helder, J. Ldndelauf, J. J. M. van der Meer, A. H. Pilger, G. A. van Rooijen. P. Schipper, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Woensdag 14 augustus j.I. kwam de contactcommissie D.C. in ver gadering bijeen. In verband met het grote aantal vakantiegangers werd dit niet een lange vergadering, hoewel er heel wat kwesties aan de orde werden gesteld. Maandag 19 augustus was de heer II. Kroes 25 jaar in dienst bij A.H. I)e jubilaris werd in het Ontspanningsgebouw ontvangen door chefs en collega's. Dhr. C. -J. Koomen sprak de jubilaris, wegens afwezigheid van Ir. H. N. Mol, toe, waarbij hem veel waarderende woorden werden toegezwaaid. De lieer Kroes ontving hierbij een boekenbon. Veel geschenken Verscheidene sprekers konden de goe de kwaliteiten en het vakmanschap van de jubilaris belichten. Daarbij vie len vele geschenken hem ten deel. waaronder o.a. een belichtingsmeter (de heer Kroes fotografeert namelijk graag), enveloppen met inhoud, het diploma van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en bloemen. Als jongeman van 14 jaar kwam de jubilaris in dienst bij AH en begon zijn loopbaan als kisten- schilder. Zijn kwaliteiten waren van dien aard, dat voor hem een betere plaats vrij kwam in de schilderswerkplaats, waar hij on der leiding van R. Binsbergen tot schilder opgeleid werd. Reclame-tekenen Leeigierig als hij was volgde hij een 5-jarige cursus in reclamete kenen en -schilderen, welke hij met lof der jury voltooide. Aan gezien er vroeger veel reclame- werk geschilderd werd door de eigen schilders, had AH aan de jubilaris een buitengewoon goede kracht. Vooral in het letterzetten was hij zeer bekwaam. Prettige figuur Voor chefs en collega's was hij een prettige figuur. In de tijd, dat door onze timmerlieden en monteurs speelgoed gemaakt werd voor het St. Nicolaasfeest voor de A.H.- kinderen, was het de heer Kroes die veel vrije tijd opofferde om het gemaakte te schilderen. Dit is al tijd bijzonder in hem gewaardeerd. Wij mogen dit werk van de jubilaris beschouwen als een bewijs, dat hij altijd veel voor anderen over had en als blijk van duidelijke liefde voor zijn vak. Bij de foto boven de heer J. van Meer feliciteert de jubilaris namens de direktie. Bij het jubileum van de heer Kroes hield de heer J. van Meer een korte toespraak namens de direktie. Hij wees hierbij op de ontwikkelingdie ons bedrijf in de 25 jaar dat de heer Kroes daaraan zijn diensten verleende, heeft doorgemaakt. O.a. kwam hierin tot uiting, dat de omzet zich in de loop van deze jaren verveelvuldigd heeft. Het aantal filia len steeg van 235 tot 365 en het per soneel in de filialen groeide uit van 1400 tot 3445 personen. Ook het kan toor nam in sterke mate toe. De be zetting bedroeg in 1938: 143 man en in 1963: 410. Voor de PB gold deze groei in min dere mate. Hier steeg het aantal mede werkers van 480 tot 775. De mecha nisatie speelt hierbij echter een bij zonder grote rol en de produktie- stijging gaat dan ook ver uit boven deze personeelstoename. De heer Van Meer bracht voor de medewerking aan deze ontwikkeling dank aan de heer Kroes, die met vele anderen hieraan ook zijn steentje heeft bijgedragen. De heer J. G. Krijt opende deze vergadering en heette allen har telijk welkom. In het bijzonder lichtte hij zijn welkomstwoord tot de heer J. G. van Wilgenburg, die de heer S. Spaans opvolgt in de contactcommissie DC. Hierbij wees de voorzitter er nog op, dat het de bedoeling is dat na deze introductie, één van de ver tegenwoordigers van de afd. Ver voer/exp. de vergadering bij woont, t.w. óf de heer P. IJskes óf de heer J. G. van Wilgenburg, al naar gelang wie binnen is. Controle uitgang De heer Ypma deelde mede, dat voor derden dezelfde regeling geldt als voor onze eigen perso neelsleden. Zij behoren hierover ingelicht te worden door degenen bij wie zij in het DC tijdelijk ko men te werken. De heer Krijt deelde mede, dat het tourniquet voor het DC spoe dig afgeleverd zal worden. De zoemer is reeds gearriveerd. Bin nenkort zal nu ook een goede controle bij de uitgang van het DC mogelijk zijn. Douchecel De aansluiting van de slang in de douchecel is aangebracht. Rubberdeuren Rubberdeuren bleken na informa tie niet aan de eisen te voldoen. Er is nu offerte gevraagd voor kanteldeuren. Hierop komt de heer Krijt t.z.t. terug. Mededelingen direktie W aterschade verzekeri ng Er is offerte gevraagd voor een waterschadeverzekering. De premie is evenwel zo hoog, dat de direktie van deze verzeke ring voorlopig afziet. Er zullen extra voorzieningen worden ge troffen teneinde eventuele be schadigingen aan leidingen enz., zoveel mogelijk te voor komen. In dit verband verzocht de heer Krijt alle medewerkers van het DC er op toe te zien, dat, indien men bij toeval be schadiging aan een leiding ver ooi zaakt of constateert, men dit dan ook direkt doorgeeft aan de chef, opdat er tijdig voorzieningen getroffen kun nen worden. Kerstbevoorrading Voor binnenkomst, opslag en verzending zal een schema worden uitgewerkt. Vanaf ok- toker zal deze bevoorrading al veel extra werk veroorza ken. Hierbij komt nog dat er momenteel 20 SM's zijn en dit aantal nog vóór het einde van dit jaar zal stijgen. Eén en ander zal dus veel over werk tengevolge hebben, voor al vóór en direkt na Kerstmis en vóór Nieuwjaar. De heer Krijt komt op dit onderwerp zo spoedig mogelijk terug. Verhuizing afd. Grootverbruikers Zo spoedig mogelijk zal ook de verhuizing van de afdeling studie. Het is echter bijzonder moeilijk een voor alle partijen be vredigende oplossing te vinden. Een spoedige beslissing is even wel noodzakelijk, daar de moei lijkheden zich thans blijven op stapelen. De heer Krijt belooft zo spoedig mogelijk op dit onderwerp terug te zullen komen en houdt zich aanbevolen voor suggesties van de chauffeurs. Verpakking Klachten ovei de slechte toestand van bepaalde verpakkingen, b.v. beschuit- en limonadedozen, zul len door de heer Krijt met de do- zencommissie worden opgenomen. Tevens zal de heer Krijt contact opnemen met de filialenleiding over de vergoeding van breuk. Jubileumviering in DC Eén der leden verzoekt om voort- Sigaretten-automaat aan jubilea van mensen die in het DC werkzaam zijn, ook in het DC te vieren. De heer Krijt antwoord de hierop dat dit ook de bedoeling is. Met wensen van de jubilaris zal evenwel rekening gehouden wor- Grootverbruikers HK plaats vinden, omdat de scheiding tus sen DC en deze afdeling zeer vertragend werkt. Kantinecommissie Ook in het DC zal een opwarmkast voor de diepvriesmaaltijden geplaatst worden. Deze installatie heeft een kleinere capaciteit en zal voorlopig op proef zijn. Door de ingebruikname van deze installatie zal de verstrek king van deze maaltijden vlotter kun nen geschieden. De voorraad diep vriesmaaltijden blijft beheerd in het Ontspanningsgebouw, Oostzijde. Alhoewel er nu boidjes, servetten en bestek klaar staan, zoals ver zocht is, wordt hiervan toch wei nig gebruik gemaakt. Deze is geplaatst en zal zo spoe- dig mogelijk in gebruik worden ge steld. Coca Cola automaat Het blijkt nog steeds dat men lege Coca Cola flesjes niet op de plaats (in de kistjes bij de automaat) terugzet. Dit ver- oorzaakt statiegeldrekenin- I gen. Dit is niet de bedoeling en de heer Krijt verzocht dan ook alle medewerkers er op toe te zien, dat de flesjes op de daarvoor bestemde j plaats terugkomen en niet achteloos blijven slingeien op de afdeling of op het terrein. Houdt men zich niet aan dit verzoek, dan zal de bedrijfs leiding genoodzaakt zijn de automaat te laten verdwijnen. De suggestie werd gedaan bij de automaat een folder op te hangen, waardoor men nog eens geattendeerd wordt op het terugbrengen van lege flesjes bij de automaat. Roken Het blijkt dat sommigen het niet kunnen laten, tussentijds, dus vóór en na de toegestane 10 min. pauze een sigaret op te steken. De heer Krijt verzoekt allen er voor te zor gen dat dit niet meer gebeurt, daar anders deze pauzes zullen worden ingetrokken en hierdoor de goeden onder de kwaden moe ten lijden. Personeelsfonds Een onderlinge bespreking over de samenstelling van het Bestuur Personeelfonds Oostzijde heeft al plaatsgevonden. De heren Sj. Vos en W. Leonards zullen aftreden en hiervoor komen in de plaats resp. de heren S. Meijn en T. Kuijt. Introduktie nieuw personeel DC Eén der leden vroeg of een intro duktie, zoals deze in de PB plaats vindt, ook in het DC kan worden ingevoerd. De hr. Ypma deelde mee, dat er een nieuwe uitgave is verschenen van het boekje Welkom bij Albert Heijn". Hierin staan eveneens veel gegevens die voor een nieuweling van groot belang zijn. Een brochure over het gehele Al- bert Heijn concern is in voorberei ding. Schadevrij rijden De heer Krijt heeft dit punt nog in den. Personeelsvereniging Er werd gevraagd de statuten van de Personeelsvereniging aan te passen aan de huidige situatie. Dit verzoek zal door de heer Yp ma doorgegeven worden aan het bestuur van de Personeelsvereni ging- 2-6: Agatha, dochter van de heer J. G. Krijt (Bedr.leider DC) 14-6: Edwin, zoon van de heer F. Kramer (PZ/PB) 21-6: Jeanne, dochter van de heer H. Nat (Fil. adm.) 27-6: Karin, dochter van de heer A. Verhoeven (BA) 28-6: Johanna Maria Hendrika, dochter van de heer Tuin (DC) 14-7: Wilco, zoon van de heer W. v. 't Veer (Mag. DC) 21-7: Simone, dochter van de heer Westerlaken (CF) 16-8: Joke, dochter van de heer J. Eyben (Techn. bureau) De heer Kroes temidden van familie, chefs en collega's. aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: de heer en mevr. M. Oosterwal bij hun 12l/2-jarig huwelijk: de heer en mevr. A. Verhoeven bij de geboorte van hun dochtertje de heer en mevr. J. Schaft bij hun 40-jarig huwelijk; de heer en mevr. Neyzing bij hun 12}. 2-jarig huwelijk; de heer A. Vos bij zijn 40-jarig zakenjubileum; de heer Th. v. d. Schaaf bij zijn ziekte; de heer J. Abcouwer bij zijn ziekte: de heer K. Groen bij zijn ziekte. Het nieuwe tafeltennisseizoen be gint maandag 9 september a.s. met de ledenvergadering, gevolgd door een toernooi op maandag 16 semptember voor iedereen. In de tafeltennisclub worden on derlinge wedstrijden gespeeld, zui ver voor het genoegen en de ont spanning. Voor hen die meer in teresse hebben voor de wedstrija- sport bestaat de mogelijkheid in de bondscompetitie van de Neder landse Tafeltennis Bond te spelen. Op de ledenvergadering in het Ontspanningsgebouw bent u vanaf 20.30 uur hartelijk welkom om eens een kijkje te nemen en te horen wat er zoal in onze club leeft. U hebt dan een aardige en rustige gelegenheid om eens keh- nis te komen maken. Als u het wat stormachtiger wilt doen, geeft u dan meteen even op voor het toernooi bij de heer Schuiten (toestel 254). Inschrij ving is mogelijk tot en met 12 september. Het toernooi begint om 19.30 uur in de grote zaal van het O.G. Natuurlijk bent u niet alleen wel kom op één of beide avonden, maar tevens op alle maandagavonden daarna.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2