PERSONEEESFONDS OOSTZIJDE BESTAAT THANS VIJFTIEN JAAR Nieuwe werk voorschriften Nieuwe funktie binnen de Onderhoudsdienst Afscheid in het DC i Nieuw gezicht WEEGBRUG DC IN GEBRUIK Mening van nieuwelingen Werk in contactcommissie is prettig en doelmatig Jubileum mej. T. Plooyer SAH002000113 Flitsen Fabr/Zaan Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan editie 20e Jaargang No. 9 - September 1963 Dit jaar is het 15 jaar geleden dat op initiatief van de heren J. Ph. Bartelson en Kok aan de Oostzijde het personeelsfonds werd opgericht. Dit fonds heeft ten doel persoonlek medeleven te betonen van het gehele personeel by jubilea, huwelijken en huwelijksjubilea, geboorte, ziekte en pensionering. Deze persoonlijke attenties werden ook vóór de stichting van het fonds wel bewezen: er werd met de pet rond gegaan, maar de bedragen, die inge zameld werden, liepen nogal uiteen. Dit vond men niet prettig en na de instelling van het personeels fonds werden er regels vastge steld voor de grootte van deze at tenties. Personeelsvertegenwoordigers zorgen er voor dat aan al deze kleine en grote persoonlijke bele venissen de nodige wordt besteed en de oprichting van het fonds heeft in belangrij ke mate bijgedragen tot een goe de band tussen alle bedrijfsgeno- ten. Ook de gepensioneerden wer den hierbij niet vergeten en re gelmatig ontvangen zij via het personeelsfonds een attentie. Het fonds heeft dit karakter al de ze jaren behouden en wij menen dat ons bedrijf zich hiermede ge lukkig kan achten. Eén van de initiatiefnemers, de heer Bartel son, vormt met zijn vrouw nog al tijd de spil van dit fonds, al wor den de belangrijke beslissingen thans genomen in de 14-daagse bestuursvergaderingen, welke voorgezeten worden door het hoofd personeelszaken, als vertegen woordiger van de direktie. Elk 50 procent Dit laatste houdt verband met het feit, dat 50 pet. van de financiële middelen wordt gestort door de direktie, terwijl het overige bijge dragen wordt door het gehele per ciale doeleinden aan het bedrijf worden aangeboden en tevens worden de bedrijfsboetes op de re kening van ons personeelsfonds bijgeschreven. Het bestuur bestaat volgens het reglement uit 4 gekozen leden, momenteel de heren J. Ph. Bartel son, J. C. Berghege. T. Kuijt en S. Meijn, terwijl de heer J. Ph. Ypma als voorzitter en mej. G. Goede band Meijn als maatschappelijk werk- ter aan dit bestuur zijn toege voegd. Mej. Meijn onderzoekt en ac ucic- coördineert de aanvragen. aandacht Een deel van de uit&aven van fonds zijn in bepaalde regels sa mengevat, terwijl anderzijds indi viduele aanvragen bij huiselijke moeilijkheden door het bestuur worden gesproken. Hiervoor be staan eveneens in vele gevallen richtlijnen. Ook bij de hui dige werkwijze worden de ge pensioneerden niet vergeten, hetgeen o.m. moge blijken uit het feit, dat zij elke twee maanden een attentie ont vangen en 1 x per jaar aard appelen. Ook het uitstapje van de gepensioneerden wordt gedeeltelijk door het fonds bekos tigd. Hierin dragen verder bij de direktie en het personeelsfonds. De heer JllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilF J|]llllllllllllllilllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||l!lllll||||||||||||^ Op donderdag 15 augustus j.l. nam de heer T. van der Schaaf afscheid van Albert Heijn. Dit vond plaats in het D.C., waar de scheidende de laatste tijd werkzaam was. Op pag. 3 vindt u het verslag van dit afscheid. Prettig soneel, dat op basis van vrijwil- De samenwerking van het perso- ligheid lid is van ons fonds, waar- neelsfonds P.B. met het fonds voor men per week een ^4 pet. Hoofdkantoor loon of salaris offert tot een ma- verloopt de ximum van 25 cent. laatste jaren Bovendien worden in het fonds de bijzonder pret- bedragen gestort, die door rond- tig en ook met geleide bezoeker sgi'oepen voor so- het fonds „Bij zondere Noden" heeft men in voorkomende gevallen een goed contact. Al met al kan gezegd worden dat er een re gelmatige en systematische werk wijze is ontstaan; dit neemt echter (Vervolg op pagina 4) De heer S. Meijn. Met ingang van 1 augustus j.l. is by het D.C. de weegbrug in ge bruik genomen. Hiermede is be reikt, dat alle inkomende en uit gaande auto's op hun inhoud kunnen worden gecontroleerd. Een weegbrug is (voor diegenen die het niet weten) een doodgewo ne weegschaal, alleen met een enorm weegvex-mogen. Deze heeft een capaciteit van 50.000 kg. Op een gi-oot plateau van 15 x 3 m kan een auto (bijv. een tankwagen met wijn) woi'den gereden en ge wogen, terwijl er na lossing we derom een weging plaats vindt. Trekt men nu het leeg gewicht van het vol gewicht af, dan is precies de inhoud in kilogrammen of ton nen te bepalen van datgene wat afgeleverd is. Het frappante van deze schaal is, dat ook zo benieuwd naar het dit plateau minder dan Yi mm zakt programma van de P. V. wanneer 40 of 50 ton op het plateau (zie pag. 3) wordt gewogen. Aan de Contactcommissie van de P.B. zijn door de directie drie nieu we leden toegevoegd, t.w. mevrouw H. Pus-Hilken (S.B.), mevrouw K. Kwakkel-de Saegher (Bedr. Bu.) en mej. C. Vogels (K.B.). stemming om naar de maatschap pelijke werkster mej. G. Meijn (Pei-s. Zaken) te mogen gaan. Wij hebben met hen een ge sprekje gehad, waaruit bleek dat zij meenden dat op hen een beroep was ge daan om de vi'ouwelijke vertegenwoor diging in de CC wat te verster ken, daar het grootste deel uit hei'en bestaat. Mej. Vogels heeft vooi'heen reeds in de Ondernemingsraad gezeten, doch zij geeft de vooi'keur aan het wei'k in de CC. In deze com missie kan men meent zij di- rekter werk doen voor de men sen uit de produktiebedidjven, en beti-eft het veelal vraagstukken, die op kortere tei'mijn zijn op te lossen. Mejufrouu C. Vogels Doelmatig Bovendien kunt u altijd, eveneens met toestemming van uw chef, een gesprekje aanvragen met uw ver- tegenwooi-diger in de CC. Zij zal uw vraag dan, zonder namen te noemen, in in de C.C.-ver- gadering bren gen en u van de uitslag op de hoogte houden. Mevrouw Pus- Hilken verte genwoordigt de C.F. en S.B.; mej. Vogels de K.B. mej. N. Vree de V.A.; mevr. Engel-Ebell de ovei*ige weekloonsters; mevr. Kwakkel-de Saeger alle dames van het kantoor van de P.B. Mevr. H- Pus - Hilken. In het kader van het kwaliteitsbe leid wees de heer Vink tijdens de contactcommissievergadering van 14 augustus j.l. op de standaard werkvoorschriften die in overleg tussen het laboratorium, de chefs en het personeel van de deegka- mer KB zyn bekeken en vastge steld. Mede door opmerkingen van de deegmakers zijn enkele voorschrif ten die opgesteld waren, gewijzigd en herschreven. De direktie is n.l. van mening dat door het uitvoe rend pei'soneel bij deze voorschrif ten te betrekken, er een werkme thode tot stand komt, die uitvoer baar en in overeenstemming met het thans gevoerde beleid is. Hier bij woidt niet uitsluitend van bo venaf gedirigeerd, doch worden de werkwijzen in onderling overleg vastgesteld. Geleidelijk aan zullen de standaard werksvooi'schriften ook op de an dere afdelingen worden besproken en doorgevoerd. Ten aanzien van een soortgelijk punt, namelijk het bekijken en be vorderen van de bedrijfsefficiency, wijst één der leden op het gebruik van moderne transportmiddelen. Het is een bedrijfsbelang dat de heftrucks b.v. niet onrendabel stil staan. Samenwerking tussen de diverse afdelingen die van trans portmiddelen e.d. gebruik maken is daarom gewenst. Een aardig voorbeeld hiervan is de nieuwe schrobmachine, waai-van meerdere afdelingen gebruik ma ken. Daarom is hiervoor een vaste be dienaar aangewezen, terwijl aan de heer G. A. van Rooijen de coördi natie van het gebruik van deze machine is toevertrouwd. Op 1 augustus was het 12 /2 jaar geleden dat mej. T. Plo iyer als steno-typiste begon op de corres pondentieafdeling. Na ongeveer 2 jaar volgde haar overplaatsing naar het secretariaat van de Rasid van Bestuur. Nu werkt zy al weer ruim 8 jaar als secretaresse van de heer Legerstee. Op deze post is zij behalve de (on misbare) rechtex-hand van haar direkteur, ook vraagbaak van ve len in het bedrijf, die graag van haar grote bedrijfskennis profite ren. Geen wonder dus, dat velen haar op de jubileumdag kwamen feliciteren en ook de redaktie, die altijd bij haar kan aankloppen als het maar niet gaat om een inter- view, wil zich hier graag bij aan sluiten. De andere dames vonden de ver gaderingen die ze reeds meemaak ten pi-ettig en bepaald doelmatig. Wel vi'oegen zij zich af of voor al de nieuwelin gen onder de dames, wel goed genoeg weten tot wie zij zich even tueel kunnen richten. Er ko men n.l. niet zo veel verzoeken van de kant van de dames in de P.B. bin nen, terwijl de overtuiging leeft, dat er nog wel wat pi-obleempjes zijn op te lossen. Bespreek het Voor de goede orde menen wij het volgende nog eens duidelijk te moeten stellen: hebt u een vraag of een probleem, bespreek dit dan eerst, zo mogelijk, met uw direkte chef, of vraag aan uw chef toe- Meur. P. Kwak kel-de Saegher. Begin augustus is de heer A. Tuin man opnieuw in de organisatie van de Onderhoudsdienst van de Pro- duktiebedryven opgenomen, nadat hy tydclijk belast is geweest met het toezicht op de montage van de technische apparatuur in het Dis tributie Centrum. Met de terugkeer van de heer Tuinman hoopt men tevens een be gin te kunnen maken met het op zetten en uitvoeren van het pre ventief onderhoud in de produktie- bedrijven. De coördinatie van het overleg be- ti-effende het jaarplan voor pre ventief ondex-houd, het opstellen van de feitelijke wei-kschema's daarvoor en de periodieke wijzigin gen daarin, vormen één van de be langrijkste delen van de nieuwe functie. Daarnaast zal de heer Tuinman betrokken worden bij de uitvoering van nieuwbouw-pi'ojecten, en in het overleg t.a.v. de dagelijks voor komende reparaties. Tenslotte zal hij het werk van de heren J. H. L. Huster, J. J. Keune en H. C. Mathlener gaan coördineren. De heer Keune is, eveneens per 1 augustus, ingeschakeld bij het op zetten van de werkschema's voor het preventief onderhoud. De heer Mathlener heeft de ver antwoording voor de voorraadad- Coördinatie ministratie van het technisch ma gazijn geki-egen en behandelt nu tevens de bestellingen voor het technisch magazijn en de techni sche inkoop. De werkzaamheden van de heer Huster zijn ongewy- zigd gebleven.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1