m NIEUWS UIT DE DIVISIES Gastvrouw in Arnhem is MEJ. G. v. d. VOORT Op Schouwen-Duiveland nu ook zelfbediening j. Knibbe Mn DIVISIE UTRECHT MEJ. M. VAN SANTÉ WERKT VOOR ACHT START DIVISIE-RUBRIEKEN DIVISIE ROTTERDAM Van verkoopster tot secretaresse f T \!fe Vj..-- Beterschap Correspondenten Divisies AH-FLITSEN De gastvrouw op het Arnhemse Divisiekantoor is mejuffrouw G. v. d. Voort, afkomstig uit Lisse. Alle personeelsleden in de divisie Haarlem kennen haar goed, want vele jaren was zij ambulante bij de rayonleïder, de heer H. de Roode. Vandaar de relatie met de nieuwe funktie als secretaresse, nu de heer De Roode in Arnhem divisieleider werd. Mejuffrouw v. d. Voort verhuisde met haar ouders in 1942 naar Lisse en werkte eerst 6 jaar bij een wol firma in Leiden. Daarna kreeg zij de smaak van het levensmiddelen- bedrijf te pakken, toen zij gedu rende 4 jaren bij een Spai-winkel werkte. Twee en een half jaar lang stond zij in ons filiaal Noord wijk achter de toonbank en daarna kwam de periode als ambulante. Boven de Supermart in Arnhem komt nu het divisiekantoor, waar zij de gastvrouw zal spelen. In haar vrije tijd gaat zij natuurlijk naar huis (Lisse) en leest dan alles wat los en vast zit. Mei. D. Knibbe. Nu op 30 september a.s. de divisie Arnhem gaat draaien, zijn met uit- zondering van twee rayons alle filialen in divisieverband georganiseerd. De redactie van de AH-FIitsen meent, dat nu de tijd is gekomen om met deze veranderde omstandigheden rekening te houden door een een voudige, maar niettemin ingrijpende wijziging aan te brengen in de wijze waarop het nieuws voor het personeelsorgaan wordt verzameld. Was het immers tot nu toe zo, dat de redactieleden vanaf het hoofd kantoor erop uit trokken om het nieuws te „halen", aangevuld met dankbare bijdragen van enkele „stille" medewerkers in den lande; nu zal iedere divisie haar eigen correspondent hebben. Het is de bedoeling, dat deze correspondent maandelijks alle nieuws over zijn divisie verzamelt, verwerkt en doorzendt naar de Redactie te Zaandam. In het oktobernummer hopen wij hier nog nader op terug te komen, waarbij dan tevens alle correspondenten geïntroduceerd zullen worden. Als inleiding treft u in dit nummer reeds een 4-tal interviews aan met de secretaressen van divisies. In het volgende nummer zullen de ove rigen voor het voetlicht gehaald worden. De heren Jonkergouw en van de Brink, resp. van de divisies Rotterdam en Utrecht, hebben kans gezien reeds nu hun divisienieuws te verzamelen en tijdig in te zenden. Dit is dan ook de reden, dat u in dit nummer als eerste Divisierubrieken die van Rotterdam en Utrecht aantreft. De redactie wil tenslotte een beroep op u allen doen om het werk van uw correspondent gemakkelijk te maken en alle nieuwtjes en wetens waardigheden die u bekend zijn aan hem door te geven. Links: Mej. v. d. Voort bezig met het bijwerken van de mutaties in het personeelsarchief van de Divisie. In de rij van divisie-secretaressen stel len wij u mej. D. Knibbe voor, die dagelijks met rappe hand de telefoon, schrijfmachine en de poststokken han teert op het divisiekantoor Baan 17 te Haarlem. Als contactpersoon tussen 58 fi lialen enerzijds, en divisieleider met 6 specialisten en het H.K. anderzijds, heeft zij uiteraard het meest te maken met de telefoon, die als gevolg van het vele ge bruik af en toe een rode kleur vertoont. Wanneer de weersomstandigheden het toelaten treft men haar tij dens de lunchpauze ook wel ge wapend met een schoffel aan in de achter het kantoor gelegen tuin. Zij noemt dit haar ontspanning, want als zij 's avonds voldaan naar Leiden huiswaarts keert is het tijd om te studeren. Voorheen was zij gedurende 6 jaar werkzaam als eerste verkoopster in een der Leid- se filialen. Zelfbedi'em'ngscongres (UTRECHT) bedien UZELF Op 29 augustus j.l. werd door de heer M. den Ambtman het prach tig verbouwde filiaal Zierikzee heropend. Voor de heer G. San- derse, sinds 1947 bedrijfsleider van de enige zaak op dit eiland, een dag om op de kalender aan te strepen. Niet alleen werd de oude zaak in belangrijke mate uitge breid, ook in het woonhuis heeft de modernisering duidelijke sporen achter gelaten. Wij wensen de heer Sanderse en zijn team een goede start Slechts enkele dagen later, op 5 sep tember, vond de heropening plaats van filiaal Den Haag, Aert v. d. Goes- straat. De heer W. Scheelings, juist terug van vakantie, die hem, naar wij hopen, volledig herstel heeft gebracht, kon de scepter weer overnemen i assistent-chef Van Vulpen, die hem gedurende lange periode heeft waar genomen. Aan de regen verbouwingen komt ook in onze divisie vooreerst nog geen einde! Benoemingen. De heer M. Geven, thans bedrijfs leider van de BZ te Wychen, heeft per 18 september de leiding op zich genomen van de nieuwe zelf bediening te Dongen, waar de hui dige BZ zal worden gesloten. De heren D. van Dijk en C. Adri- aensens, reservechefs in onze di visie, gaan over naar de divisie Supermarts. Zij zullen 23 septem ber hun opleiding tot chef Kruid.- warenafdeling beginnen. Wij dan ken deze gewaardeerde medewer kers en wensen hen sukses in hun verdere opleiding. Geboren. 4 september werd geboren Susanna, dochter van de heer en mevrouw Havermans-Scholten uit filiaal Don gen. Dankbetuiging. Mede namens mijn gezin betuig ik hiermee mijn oprecht hartelijke dank voor de blijken van belang stelling, ondervonden bij mijn 25- jarig jubileum. P. AARNOUTSE Bedrijfsleider filiaal Vlissingen VERLOOFD: Mej. Martha van Wijngaarden (Fil 5579) en Herman v. d. Berg. Sinds enkele weken is het di visiekantoor voorzien van een tweede telefoonaansluiting. Voor hen die het nog niet weten: 010—14.01.26. Op herhaling. Waarnemend BL G. Schruyer van filiaal 7246 bivakkeert momenteel in een legertent. De Bilt houdt daar blijkbaar geen re kening mee. GESLAAGD: Voor het vakdiploma kruide nier, de heer H. Zwikker, fil. Zuidplein, Rotterdam. Een centrale plaats in deze korte serie interviews met onze Divisiesecreta- resse's verdient mej. W. Pauptit, die nu al 10 maanden in een sanatorium, te Scheveningen wordt verpleegd. Kortgeleden onderging zij zelfs een zware operatie, welke gelukkig goed afliep. De duur van de kuur wordt door deze ingreep aanmerkelijk ver kort, zodat zij hoopt eind 1963 weer De volgende heren hebben zich be reid verklaard het correspondent schap voor hun Divisie op zich te nemen Div. Amsterdam: de heer J. de Wever Div. Utrecht: de heer N. v. d. Brink Div. Haarlem: de heer L. N. Didden Div. Rotterdam de heer P. Jonkergouw Div. Arnhem de heer P. Kerkhoff Div. Supermarts: de heer W. J. Appel Mej. W. Pauptit. naar huis te kunnen. Optimistisch als zij is denkt zij dan weer spoedig met werken te beginnen, doch voorlopig zal toch het parool „kalm aan" zijn. Aan mannelijk bezoek ontbreekt hel haar niet, want behalve haar verloof de, die trouw tweemaal per week van Amsterdam naar Scheveningen komt op zijn scooter, bezoeken alle Super- mart-specialisten haar bij toerbeurt. Vanzelfsprekend wensen wij haar nog spoediger beterschap in de hoop, dat wij haar de volgende keer weer achter haar bureau kunnen fotograferen. Heerlijk bruin gebrand bij mooi va- kantieweer staan we weer met frisse lucht in de longen en veel spreekwater op onze plaatsen in de filialen. Met nieuwe moed zijn we ge start in de speculaaswedstrijd, hopend op dè Speculaaspop welke ons bij overwinning ten deel zal vallen. Zet 'm op, divisie Utrecht! Laten we de anderen tonen wat we waard zijn. GEBOREN op 29-8-'63: Marcel, zoon van de heer en mevrouw Van Groningen uit filiaal Gouda. Bedrijfsleider I. Hoiting van filiaal Langestraat Hilversum ligt reeds enige tijd in het ziekenhuis te Utrecht en zal een dezer dagen geopereerd worden. We wensen hem van harte beterschap en een spoe dig herstel. OPENINGEN: 12 september is filiaal 7364, Sam. van Houtenstr. Utrecht, als Z.B. heropend eveneens onder leiding van de heer Stallman. Filiaal 7027, Amsterdamse straatweg te Utrecht is op 19 september eveneens als Z.B. heropend onder leiding van de heer Van Vreeswijk. In Rhenen zijn op 18 sep tember de deuren van een nieuwe Z.B. geopend. Dit fi liaal zal onder leiding staan van de heer M. H. Edelijn. We wensen de teams veel sukses met deze vernieuwde, c.q. nieuwe filialen. DIVISIEKANTOOR De heer P. Kerkhoff is ver trokken naar de divisie Arn hem als personeelsspecialist. De opengevallen plaats wordt van nu af ingenomen door de heer C. Jenster. ALGEMENE BERICHTEN: Vanuit het militaire kamp Stockbusche in Büren (Duits land) ontvingen wij een brief van korporaal A. v. Noorden burg. Voordien was deze as sistent B.L. werkzaam in fi liaal 5529 in Amersfoort. Het kamp is van origine een Bel gische nederzetting van mo dern allure. De bevolking van dit kamp bestaat uit Ameri kanen, Nederlanders en uiter aard Belgen. In het divisiekantoor-supermarts dat nog steeds gehuisvest is in het hoofdkantoor te Zaandam, troffen wij de sekretaresse mejuffrouw M. van Santé, die naar ze zei „weinig tijd had", daar zij moest werken voor acht t.w. haar divisieleider de heer L. Oranje en zeven specia listen. Sinds 1 december 1962 is zij in dienst als plaatsvervangster van mejuffrouw M. Pauptit, die zoals U elders op deze pagina kunt lezen, verpleegd wordt in het sanatorium. Het vele administratieve werk dat zij dagelijks verricht wordt vele malen onderbroken door de tele foon. Deze zorgt ervoor, dat haar werkkring, ook al zit zij vaak hele dagen alleen in het kantoor, vol afwisseling blijft. Het aantal filialen in de divisie- supermarts bedraagt nog slechts 20; dit aantal is in verhouding tot de andere divisies laag maar dat neemt niet weg, dat zij toch in staat zijn de volle aandacht van neer ZV omstandigheden in de filia len kent, dit haar werk in vele op zichten zou vergemakkelijken. Maar helaas is daar te weinig tijdR voor. gerd is, kan zij vaak de bedrijfs leiders direkt het juiste antwoord geven. Het idee van de redaktie van de Flitsen om eens aandacht te be steden aan de sekretaressen van de divisies vond zij erg leuk. Wel iswaar heeft zij in het voorjaar met alle bedrijfsleiders van de su permarts kennis gemaakt, maar- dagelijks krijgt zij nog dames en heren aan de telefoon, die haar slechts van naam en stem kennen. Ook zou zij graag zo maar eens een aantal supermarts bezichtigen. Zij is er namelijk van overtuigd, dat i mej. Van Santé gaande te houden. K/T c Zij voelt zich echt midden in de Mej. van csante in een karakteristieke divisie staan; er wordt haar veel houding. gevraagd en nu zij goed ingebur- j immers zij weckt voor acht!"

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6