</jm Koninklijk brons voor jubilaris v. 't Hof WifpèÈHUWD- Veertig jaar geleden in Zaandam .DE HEER HILLE ZEI: ACCOORD EN IK WAS AANGENOMEN" Naam en beroep EEN MAN HEEET TÓCH HET LAATSTE WOORD Twee nieuwe wijnen en bruine drop AH - FLITSEN Is het u wel eens opgevallen, waarde lezers, dat het veel voorkomt dat ie mands achternaam nauw verbonden is met zijn beroep. Wat denkt u van onderstaande voorbeelden, die wij alle aantroffen in dagblad-advertenties? J. de Boer, melk-, boter- en kaashan del; P. de Boer, veehouder en mest- bedrijf; Slacht, slagerij Zaandijk; Bak ker, bakker Zaandijk; Bleij. vishandel Koog aan de Zaan; J. Kuijper, kuiperij en vatenhandel. Koog aan de Zaan; J. Leijendekker, dakbedekkingen en reparaties; Joop van 't Houts, timmer man, aannemer; M. v. d. Steen, bouw bedrijf, Zaandam; Commandeurbode diensten („kom aan de deur"); P. in 't Veld, onkruidbestrijders, enz. enz. Ook in het D.C. kennen we zo'n leuk voorbeeld, nl. de heer Stolp, chef van de kaasafdeling: immers kaas en stolp maakt weer samen kaasstolp! Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 8 September 1963 Verantwoordelijke eindredacteur: F. BRANDSMA Redacteuren: J. J. M. van der Meer, A. Oosterkamp en J'. C. Voskamp. Public relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: K. Romp, P. Schipper, J. Zeeman, N. Hupkens, J. Hartog, Li. M. de Haas. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Dinsdagmiddag 29 augustus j.l., 's middags 3.00 uur kwamen bij de heer Van 't Hof (veertig jaar in dienst) te zijnen huize bijeen de heren J. Legerstee, D. A. ter Wee, L. M. de Haas en de bedrijfsleider Verwoerd met echtgenote. In de gezellige huiskamer, gevuld gewerkt in filiaal Gouda. De mees met veel bloemen, waren buiten ten waren inmiddels gehuwd en de kinderen en pleegkinderen een gaven met hun baby's acte de pré aantal oude medewerksters van sence. de jubilaris aanwezig, die in 't verleden met hem hadden samen- „Wilt u dit gesprek overnemen, een mevrouw heeft moeilijkheden met F. R.-reiniger." Zo'n mededeling brengt rimpels boven de ogen. Doch bij het aanhoren van de „moeilijkheden" verstrakken die rimpels en glijden onbewust naar de mondhoeken. Dat moeten wij hebben, dat is reclame, die kans moeten wij benutten. Wat was het geval? De zoveelste flacon F.R.-reiniger was gekocht en over de prachtige resul taten met dit schoonmaakmiddel ging het nu. „Mijnheer, ik ben het plafond met F3 of hoe heet dat ook weer?" „F.R.-rei niger, mevrouw!" Juist ja, F.R. din ges aan het schoonmaken. Nou mijn heer, komt u gauw kijken. Geweldig! Ik heb nog nooit zo'n goed artikel meegemaakt. Stuurt u gauw een foto graaf of zo om het iedereen te laten zien. Uh natuurlijk tegen een kleine vergoeding. U kunt het in uw krant afdrukken. Het is fantastisch. Maar moet wel snel komen, want ik wil natuurlijk doorgaan. De helft is nu klaar." Er „zat" iets in. Er moest dus iets gedaan worden. Een uur later was er een fotograaf in het Haagse Benoor denhout. De public relations draaiden op volle toeren. Het leven gaat echter niet altijd over rozen. Dat bleek iveer eens de vol gende dag toen haar man belde. „Gisteravond kwam ik Iaat thuis vanwege die schoonmaak?en ik hoorde, dat er fotografen waren ge weest en weet ik nog meer. Neemt it mij niet kwalijk, maar mijn vrouw moet dat allemaal in een enthousiaste bui gearrangeerd hebben. Maar ik wil helemaal niet in uw krant." Er kwamen weer rimpeltjes boven onze ogen, die echter weer spoedig overgingen in een glimlach. Pa heeft het toch voor het zeggen De heer Legerstee merkte dan ook in zijn toespraak terecht op, dat hij te midden van een grote A.H.-familie de jubilaris kon com plimenteren, en overhandigde hem vervolgens de enveloppe met in houd. De heer Ter Wee sprak de jubi laris toe en reikte hem het be kend getuigschrift van de Mij. voor Nijverheid en Handel uit. Het hoogtepunt kwam, toen de loco-burgemeester van Gouda, de heer Luidens een zeer ontroerde jubilaris decoreerde met de bron zen medaille van Oranje Nassau. Als bijzonderheid schonk de loco burgemeester twee kleuren-repro- ducties van H.M. de Koningin en onze kroon-prinses. Veel belangstelling van klanten, bu ren en bekenden gaven een gezellige drukte en 's avonds kwam het gehele team van filiaal Gouda om er verder een pracht van een feest van te ma ken. dam. Mijn vader ging mee tot Amsterdam omdat hij vond dat ik dat laatste stukje maar op eigen benen moest staan. In Zaandam aangekomen, dacht ik dat ik allerlei proe ven af moest leggen zoals zakken vouwen, etc., doch ik werd in een klein kantoortje ontvangen door de heer Hille, die mij van top tot teen be keek, een kopje koffie met een plak koek aanbood en zei „Akkoord, ga maar naar Breulcelen". 100 kg boodschappen Binnen een week bezorgde ik bood schappen met de mandfiets waar in soms 100 kg boodschappen''. De tijd als bediende werd voortge zet in Baai'n waar de heer Boer nog 5 jaar werkte bij chef Harde- veld. Prettige chef ,,Dat was een prettige chef die veel bediendes chef maakte. Zo ging het ook met mij. Chef Hardeveld maakte kontroleur Mobach op mij attent. Deze laatste keek en keek nog eens en een week later moest ik in Zaandam op kantoor komen Het zich regelmatig vernieuwende en uitbreidende assortiment in de AH-winkels heeft ook in de laatste tyd in meerdere opzichten een nieuw gezicht gekregen. Alleen in de wijnsector al, zijn er twee nieuwe artikelen. De Luxemburgse Riesling Sylva- ner is speciaal aangepast aan de Nederlandse voorkeur voor een milde, frisse wijn. De Griekse ta felwijn ,,Marko", wordt voor een zeer lage prijs gebracht. Drop De productie-bedrijven vervaardig den een grote rol bruine drop als aanvulling op het huidige drop assortiment. De smaak verplaatst zich nl. van de van ouds bekende zwarte kleur naar bruin, zodat men van drop kan genieten zonder zwarte tanden te krijgen. 278: J. Temmina en A. Lep pink, verkoopster geweest in filiaal 5556; 298: K. Visser en A. Wester hof, verkoopster in filiaal 5542; H. v. d. Wetering en J. Nansink, verkoopster in filiaal 7279; 308: W. v. d. Brink en A. Gid- ding, slager; 39: B. Kraak en J. Reijns, groente en fruit 1018, caissière 1004; P. Buist en A. E. Bor, verkoopster filiaal 5510; 49: S. J. de Vries en J. E. Schendelaar, verkoopster in filiaal 5509; 69: A. v. Asch en J. Boumans, verkoper filiaal 5663; 79: W. Dulos en B. v. Es, verkoopster geweest in filiaal 5621; G. Heykant en Sj. v. d. Berg, hoofdcaissière 1019 109: B. Willemsen en J. Stien- stra, verkoopster 7249; 119: F. Bleeksma en M. Wie- mer, verkoopster 1012; 129: K. dc Jong en T. Aay, be diende filiaal 5611; H. Megens en E. Lardi- nois, ass.chef 7211; A. A. Lodewijltx en J. A. 31. Goudswaard verkoop ster in filiaal 1001; 139: H. Albers en A. v. Lan gen, verkoopster 5621; 149H. Frowijn en M. de Bruyn, verkoper 5666; 179: A. Zegers en J. v. Beek, verkoopster 5687; 199: F. Hoekstra en L. Rooy- rnans, textielchef 1012; H. Leeninga en A. Floor, verkoopster 5576; A. J. Huijbens en C. Bik kers, fil. 5546; 209: C. E. Punt en A. Boot, verkoopster 5670; H. J. Westerhuis en B. J. C. Reinders, verkoopster filiaal 5551 2510: J. H. Hoffman en G. Vel- lekoop, verkoopster 5570. Eén dezer dagen zijn wij op bezoek geweest in de Kolonel van Brienenstraat te Naarden, waar de heer J. Boer woont die op 11 september 1963 veertig jaren in dienst was bij AH. Op onze verontschuldigingdat wij op zaterdag al om 9 uur op dc stoep stonden, antwoordde hij gul lachend: „bij A.H. zijn wij altijd vroeg uit de Al gauw zat de heer Boer op zijn praatstoel. „In mijn jeugd woonde ik in Heekendorp" vertelde hij. „Dat is een gehucht dicht bij Gou da. Ik kom er nu nooit meer want mijn vader was bij 't Spoor en toen ik 9 jaar was, werd hij over geplaatst naar Breukelen. Mijn ouders zijn nu beiden 82 jaar en wonen in Utrecht". Zo ging de jonge heer Boer des tijds in Cockengen op school en werkte daarna 2 jaar bij een par ticuliere baas. Tot zijn moeder op een dag een visje uitgooide bij de chef in Breukelen door te vragen of er ook werk voor haar zoon was. De chef dacht diep na en kon een goed klant eigenlijk niets wei geren. Monsteren in Zaandam „Ja, zo was het destijds" glim lachte de heer Boer. „Als je in dienst kwam moest je werk meebrengen, dus moesten ze thuis klant zijn. Ik weet nog goed hoe dat ging", vervolgde hij, „Voor mijn indiensttreding moest ik monsteren in Zaan- De heer J. Boer. bij de heer D. A. ter Wee". Holder de bolder trouwen en enige weken later was de heer Boer be drijfsleider van filiaal Huizen waar hij 29 jaar zou blijven. „Vaak moeilijke jaren" viel mevr. Boer in. „De tijd vóór de oorlog was moeilijk, in de oorlog en na de oorlog eveneens. Wij hebben 1 dochter die nu gehuwd is en in Baarn woont". Overgeplaatst Enige tijd geleden werd de heer Boer overgeplaatst naar filiaal Naarden, omdat de Huizense ves tiging zelfbediening zou worden. Het filiaal te Naarden werd echter opgeheven en de heer Boer reist nu dagelijks de filialen af als ba- lansmaker. Zo kort „Bevalt me best", zegt hij onder het genot van een kop koffie. „We wo nen hier mooi, bekijkt u de tuin maar eens. Maar wat die veertig jaar be treft, ik weet niet waar ze gebleven zijn het was zo kort!!! j. /„ei ct-Miyc/zuic, UVI.U- ter en kleinkinderen op 11 september j.l. in zijn woning te Naarden tijdens de viering van zijn 40-jarig jubileum. Antoine, zoon van de heer en mevrouw Asperen- Thannhauser, slager 1021 Sandra, dochter van de heer en mevrouw Van Roon-beek, SMBLio Gerard, zoon van de heer en mevrouw v. Elferen- Arentsen, chauffeur 7222; Eric, zoon van de heer en mevrouw Verhoeven-van Haaster, slager 1007; Eric, zoon van de heer en mevrouw Maas-van En gelen, bedrijfsleider 5553; Cisca, dochter van de heer en mevrouw Postma- Blume, slager 1012; Mirjam, dochter van de heer en mevrouw Niezing- van Gend, administratie controleur; Helma, dochter- van de heer en mevrouw Rob ben-Slagers, vleeswaren- instrukteur;

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2