NIEUWE CAO ONDERSCHEIDT VIJF FUNKTIEGROEPEN In Arnhem zesde AH-Divisie AH- Tweemaal brons In dit nummer Verkiezing caissière van het jaar Nieuwe ZB geopend in Dongen lange Grote winkeL met ruim assortiment Begin van een andere baan iiiiiiiiiMiniiiii In veertien dagen tijds zijn aan twee jubilarissen de bronzen me dailles van de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Op 29 augustus j.l. ontving de heer Van 't Hof, die gedurende 40 jaar in filiaal Gouda werkzaam is geweest, uit handen van de loco- burgemeester van Gouda, de heer H. Luidens, de onderscheiding. De heer J. Boer, waarvan U op pagina 2 een korte beschrijving kunt lezen, was op 11 september 40 jaar aan ons bedrijf verbonden. Jhr. J. F. Berg, wethouder van Naarden was op de dag van het jubileum aanwezig om deze bron zen medaille aan de heer Boer uit te reiken. De Collectieve Arbeidsovereenkomst voor het Winkelpersoneel van Grootwinkelbedrijven in levensmiddelen is door de Stichting van de Arbeid goedgekeurd. Deze CAO is hierdoor met terug werkende kracht vanaf 1 juni in werking getreden. Deze CAO wykt in belangrüke I den, dat de CAO-lonen van het mate af van alle vorige overeen- vrouwelijk personeel in gelijk ge- komsten, voorzover het de loon- klasseerde functies thans 90% bepalingen betreft. Tot nu toe van die der mannen bedragen, kenden wij in feite slechts één loon schaal. Met de functies werd nau- Voor nadere bijzonderheden over Pag. 2: 40-jarige jubilea. Pag. 3 en 4: Meer nieuws over de C.A.O. Pag. 5Taak én wérk wij ze afd. grootverbruikers. Pag. 6: Nieuws uit de divisies. welijks rekening gehouden. De ontwikkeling van het levensmid- delenbedrijf maakte het wenselijk hierin verandering te brengen. Vijf functiegroepen Dit leidde tot het invoeren van vijf functiegroepen, die worden aangeduid met de letters A, B, C, D en Een omschrijving van de onderscheidene groepen met de bijbehorende loon schalen is elders in dit nummer opge- Geen toeslagen meer In de nieuwe loonschalen zijn ver werkt de 1% AOW/AWW bijslag, die gold vanaf 1 januari 1963, en bovendien de diploma toeslagen. Bij het behalen van een diploma, worden thans derhalve geen toe slagen meer toegekend. "Wel blijft de afzonderlijke huurcompensatie bestaan. Geen loonsverlaging Ieder personeelslid zal schriftelijk meegedeeld worden in welke groep hij of zij is ingedeeld. Het spreekt vanzelf dat er geen loonsverlaging optreedt, wanneer het loon reeds hoger was dan het minimum-loon in de nieuwe CAO. Vrouwelijk personeel Ten slotte kan nog vermeld wor- c/e C.A.O. verwijzen wij u naar de pagina's 3 en 4. Wie zal op 20 november a.s. in het Amsterdamse Hilton Hotel worden uitgeroepen tot A.H.-caissière van het jaar? Deze vraag zal beantwoord kun nen worden aan het slot van de wedstrijd, die binnenkort weer on der de caissières zal losbranden. Reeds nu kunnen de dames zich gaan voorbereiden op de belang rijke periode van 6 tot 26 oktober. Want dan zal een groot aantal klanten als jury-lid gaan uitma ken, welke caissière het filiaal zal gaan vertegenwoordigen op de finale in Amsterdam. De winares van het vorig jaar, mej. A. Westerhof, zal haar titel niet meer verdedigen. Zij heeft n.l. wegens huwelijk het bedrijf on langs verlaten. Zij zal stellig een waardig opvolgster krijgen. In het Noordbrabantse Dongen werd op 18 september j.l. een nieuwe Z.B. geopend. In het pand was tevoren een super- mart van een ander bedrijf ge vestigd. Bedrijfsleider van de nieuwe zaak is de heer M. Geven, te voren bedrijfsleider te Wijchen. Een deel van zijn personeel was werkzaam in onze ter plaatse reeds gevestigde ZB, een ander deel was werkzaam in de overgenomen supermart. De nieuwe zaak is een aan winst voor ons bedrijf wegens zijn royale ruimte, die een breed assortiment toelaat. Op donderdagmiddag 29 augustus jl. is „miss caissière 1962", mejuffr. Attie Westerhof, in het huwelijk getreden met de heer K. Visser. Ruim 7 jaar heeft zij gewerkt in ons filiaal te Sneek. waar zij door haar prettige en accura te kassawerkzaamheden een plaats in de „elite" van onze caissières heeft verworven. In 1961 drong zij reeds door in de finale van de verkiezing miss cais sière en in 1962 zette zij de kroon op haar werkzaamheden door als miss caissière de hoog ste plaats op het ere podium voor zich op te eisen. Na de huwelijksvoltrek king op het gemeente huis te Sneek was er buiten naast een grote belangstelling van vele vaste klanten een ere haag van bekende schaatsenrijders, daar de echtgenoot van mejuffr. Westerhof een lange- afstandsrijder van for maat is. Afgelopen winter ver diende hij talrijke prijzen en medailles. Bovendien was hij één van de wei nigen, die op 18 januari 1963 de barre en ver schrikkelijke elfsteden tocht volbracht en als 27e eindigde. De redactie onderstreept gaarne de goede- wensen voor het paar Visser-Wester hof bij het ingaan van de andere lange baan. Als laatste van de serie divisies, die sinds november 1960 gefor meerd zijn gaat op 30 september a.s. de Divisie Arnhem van start. De divisie Arnhem, waar de heer H. de Roode tot divisieleider is aangesteld heeft het volgende di visieteam: mej. v. d. Voort, secre taresse, de heer D. H. Toering, verkoopspecialist, de heer Kerk- hoff, peisoneelsspecialist en de heren De Beet en Hofkens kontro- leurs. De divisie Arnhem omvat de filia len in Twente, de Achterhoek en Oostelijk Nooid-Brabant. Het kan toor is gevestigd aan de Ir. J. P. van Muijlwijckstraat 25-H te Arn hem, boven onze Supermart. De heer M. de Rijke, die rayon leider was in Oostelijk Noord-Bra bant zal een andere functie in ons bedrijf aanvaarden. Ons bedrijf kent nu dus de volgende divisies: Divisie Amsterdam o.l.v. de heer P. J. van Rooy; Divisie Utrecht o.l.v. de heer L. M. de Haas; Divisie Haarlem o.l.v. de heer J. Ro- zema; Divisie Rotterdam o.l.v. de heer M. den Ambtman; Divisie A.rnhem o.l.v. de heer H. de Roode; Divisie Supermarts o.l.v. de heer L. Oranje; Met uitzondering van het rayon Lim burg, onder leiding van de heer J. Ruijs en van de filialen in het noorden onder leiding van de heer G. A. de Groote, zijn dan alle filialen in divisie- verband georganiseerd. De heer H. de Roode. SAH002000243 Flitsen Landelijk september 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandan 20e Jaargang No. 8 September 1963 Landelijke editie

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1