Kazen worden in het DC belang van de klant moet m de watten gelegd cenjraa| staan? 00b }n bet D.C." Verhuizing kaas vlot verlopen Vergadering kontaktkommissie D.C. AH-FLITSEN 5 In juli is de verhuizing en instal latie van de kaasafdeling een feit geworden. In de vorige Flitsen is reeds aandacht geschonken aan de manier waarop dit zou gaan ge beuren, en de hoeveelheden die daarbij betrokken waren, (n.l. 52 km. planken en 1.3 miljoen kg. kaas). Ditmaal een meer gede tailleerd verslag over de werkwij ze en de transportmogelijkheden zoals deze er nu worden toegepast. Dagelijks voeren vrachtauto's via een nu nog geïmproviseerd los- perron kazen aan, die in de hier voor gereedstaande kaaswagentjes en etagewagentjes worden gelost. De .kaaswagentjes" worden ge bruikt voor ronde Edammers, de ..etagewagentjes" voor de grote Goudse kazen. De wagentjes kun nen door middel van een haak. als een trein worden samengevoegd en door een elektrische trekker naar de kaasstellingen worden ge reden. Kaasliften De hoogte van de stellingen (6 meter) maakte het noodzakelijk, dat speciaal ontworpen kaasliften voor het transport naar boven moeten worden gebruikt. Deze liften kunnen, via een in de vloer aangebrachte rails, alle gangpaden bereiken. Hiertoe plaatst men een wa gen met kaas op het plat form, én man én wagen gaan gezamenlijk omhoog tot het punt is bereikt waarop gelost moet worden. Tijdens het los sen is het mogelijk de lift te verplaatsen, doordat aan de onderkant een elektrisch aan gedreven wiel zorgt voor vóór- en achteruit rijden en één man dus met zijn vracht het gehele gangpad kan berei ken zonder van de lift te gaan; de rails zorgt ervoor dat de lift precies in het midden van het gangpad blijft. Om de grote stroom kazen, die bij Een etagewagentjevoor het transport van Goudse kazen. de verhuizing binnen-vloeide te kunnen opvangen werd ook ge bruik gemaakt van de transport banden, die respectievelijk tot 3 en 6 meter hoogte kaas kunnen aan voeren. Ook zijn er aluminium Transport per lift. werkplateaus waarop kan worden gepoetst, gekeerd en geplastifi ceerd; ook deze plateaus zijn ver plaatsbaar en worden door de rails in hun goede spoor gehouden. De kaasbewerkingsafdeling wordt gebruikt voor het schrappen, was sen, parafineren en stempelen; handelingen die nodig zijn om te zorgen dat alle kazen in een pri ma conditie de winkels bereiken, zodat de klant er zeker van is een „lekker stukkie" te kopen. Verpakte artikelen Ook de aan de kaasafdeling ver bonden afdeling „verpakte arti kelen", waar lunch-kaas, smeer kaas, komijne-, Zwitserse, Franse kaas enz. verzendklaar gemaakt worden, heeft een aparte hoek. Is eenmaal de bestelling voor een bepaald filiaal geheel verzameld, dan wordt deze op een transport wagen gezet en in zijn geheel ge voegd bij de reeds eerder in de magazijnen opgehaalde goederen, om vervolgens in de auto's te worden geladen en aan het filiaal te worden afgeleverd. Er is een air-conditioning systeem aangebracht om de conditie van de in opslag zijnde kazen zo goed mogelijk te houden. Door middel ven luchtkanalen, die door het ge hele kaaspakhuis zijn aangebracht, wordt een regelmatige stroom van aangepaste lucht aangevoerd. Het is in deze afdeling n.l. nodig dat de temperatuur en vochtigheid regelmatig zijn, waardoor het rij pingsproces van de kaas zo gun stig mogelijk verloopt. Hiertoe wordt over iedere kaasplank, via plastic pijpen met gaatjes, een regelmatige luchtstroom gebla zen. Al met al zijn dus ook in on ze kaasafdeling alle maatregelen en voorzieningen getroffen die een goed eindprodukt garanderen. „De klant is het centrale punt van onze organisatie". Dit was de kern van het betoog van de heer J. G. Krijt tijdens de tweede vergadering van de directie-contactcommissie van het DC. De notulen van de vorige vei gade- er op een wederzijds prettige en ring werden goedgekeurd na een doeltreffende wijze samenge- vraag van één der leden betref- werkt zal worden. Hij realiseerde fende de controle van het perso- zich, dat de ouderen een neel bij de uitgang van het DC; nogal grote overgang moeten hierbij werd echter speciaal gewe- meemaken, maar verwachtte toch, zen op het personeel van derden, dat de aanpassing aan de nieuwe De heer J. Ph. Ypma zal de situa- 1 omgeving niet al te grote pro toe aan de Oostzijde nagaan en dit blemen zal meebrengen, aan de heer Krflt rapporteren. Het Die wederzijdse samenwerking tourniquet is reeds lang geleden geldt voor het gehele DC. Een aangevraagd, doch de aflevering laat nog altijd op zich wachten. Nieuwe ontwikkeling De heer Krijt gaf hierna een over zicht van een nieuwe ontwikkeling op het laboratorium. In het Kon taktkommissie verslag van de P.B., op pagina 2 vindt U hier over een nadere uiteenzetting. De heer Krijt belichtte vervolgens de ontwikkelingsplannen voor het Disributie Centrum en legde spe ciaal de nadruk op de taak en de uitvoering daarvan door iedere medewerker. Spreker sprak de hoop uit, dat Afvoer per transportwagen. De heer A. Stuiver bezig met „zijn machine" waarmede hij de kazen van een anti-schimmellaag ieder zal de hem toegewezen taak naar behoren dienen te verrichten en zich aan de gestelde regels moeten houden. Wil de leuze „Beter Leven", wel ke sterk opvalt aan onze vracht wagens, voor onze klanten werke lijk bewaarheid worden (en blij ven), dan zal de distributie-keten in onze organisatie hecht en sterk mieten zijn. De klant is hét centra le punt in ons gehele apparaat, al dus de heer Krijt en mede gezien de concurrentie van derden, is een straffere organisatie-vorm een noodzakelijkheid. De aaneenschakeling van ketens van Direktie via In- en Ver- I koop. Administratie, D.C. en het 1 filiaal naar de klant - zal gericht j dienen te zijn op een zo goed mo gelijk kwaliteitsbeleid. De heer Yp- ma merkte hierbij nog op, dat dit laatste ook centraal gesteld is bij de Produktiebedrijven. De heer i Krijt wees op het wel zeer speci- fieke belang van het DC, dat een goed wei kende schakel moet zijn in het Albert Heijn-concern. opdat 1 de klant uiteindelijk datgene kan kopen, op het tijdstip dat hem of haar past. Controle goederen In de afdeling Ontvangst zal de conti öle op de inkomende goede ren nog meer verscherpt worden, terwijl ook alle aandacht aanwezig is, om de kwaliteitscontiöle meer uit te bouwen. Tevens zal de uit gangscontrole van deze afdeling verbeterd worden door een mede werker speciaal met deze werk zaamheden te belasten; verwacht mag worden, dat alle artikelen dan met de juiste „huisnummers" in het magazijn, op de daartoe aan gewezen plaats, gezet kunnen wor den. De organisatievorm binnen ons DC is beslist niet statisch, doch zal waar nodig, aangepast moeten worden. Voor het grote verkeers plein, gelegen vóór ons DC, zal een plan uitgewerkt worden om te ko men tot het regelen van het in- en uitgaande verkeer en om het tijde lijk parkeren van diverse vracht wagens op vaste plaatsen te laten geschieden, zodat het schots en scheef opstellen van deze wagens hiermede wordt voorkomen. Daar een toename van dit verkeer in de komende jai*en te verwachten is, is een definitieve regeling hier noodzakelijk. In het grote maga zijn wordt thans geëxperimen teerd met zowel een één-mans be zetting wat het ophalen betreft, als wel met een „dubbele" beman ning. Door de invoering van het tarief systeem zullen de prestaties nauwkeuriger kunnen worden ge meten. Voor het grote magazijn is dit reeds ingevoerd, doch ook op de overige afdelingen zal dit gerealiseerd moeten worden. Er zijn studies gaande om eventueel tot werkmethoden-verbetering te komen. De afdeling Diversen zal uitbrei ding ondergaan door de bij-plaat sing van textielprodukten en overige „Non-Foods-artikelen". Voor de afdeling Vervoer wordt door de afd. Arbeidsstudie een nieuw tariefsysteem opgezet. Eén der leden maakte hierbij de op merking wat er gaat gebeuren, indien iemand zijn tarief niet haalt. De looncontrole-dienst van het Ministerie van Economische Za ken heeft enige tijd geleden een onderzoek ingesteld bij ons be drijf, aldus de heer Ypma en is tot de conclusie gekomen dat een betaling van 25% tarief voorlo pig accoord is, mits de afd. Ar- Ijeidsstudie zal kunnen aantonen, dat de vastgestelde prestaties ook inderdaad „gehaald" worden. De prestaties in het DC dienen nog nader bepaald te worden, doch indien de geleverde presta ties gunstig zijn. is het mogelijk 25% tarief te betalen, uiteraard onder voorbehoud van het ge stelde in de vorige alinea. Er is nog geen beslissing gevallen of in het DC een groeps-tarief of een enkel-tai ief zal worden toegepast. Op dit vraagstuk zal nog nader worden teruggekomen. Opvolging heer Spaans De heer P. IJskes zal verschillende candidaten polsen en een voorstel bij de contactcommissie indienen. Rondvraag Gevraagd werd of het mogelijk zou zijn een losse slang bij de badcel- len te plaatsen, opdat ieder na het gebruik zijn cel kan schoonspui ten. De heer Krijt zegde toe hier voor te zullen zorgen. Vanuit de Commissie werd erop aangedrongen, dat de chefs bij overwerk het verzoek hiertoe, tot alle medewerkers dienen te rich ten; indien het aanbod daarbij de vraag zou overtreffen, kan de be treffende chef eventueel zorgen voor een roulatiesysteem. Voor de afdeling Ontvangst werd gevraagd de deuren zodanig af te sluiten, dat de Westenwind geen vrij spel heeft in deze afdeling. De doorgang tussen de afdeling Ont vangst en het magazijn zal met een rubberdeur worden afgeslo ten; hiermede wordt de tocht door de afdeling voorkomen en zal een prettiger werkomstandigheid wor den geschapen. De heer Ypma gaf na de rond vraag nog een korte samenvatting van het doel en de werkwijze van het Peisoneelsfonds. Dit fonds werd pl.m. 15 jaar geleden opge richt; de initiatiefnemers hiertoe waren de heren J. Ph. Bartelson en D. Kok en het had als eerste doel iets te doen voor onze zieken en gepensioneerden. Collektes on der het personeel (het z.g. met de pet rondgaan) kon aldus worden uitgebannen. Het betreft hier eigenlijk een sub commissie van de personeelsverte genwoordiging, waarvan het Hoofd Personeelszaken, namens de direktie, de voorzitter is. Deze commissie bestaat thans uit de he ren J. Ph. Bartelson, J. C. Berg- hege, W. Leonards, Sj. Vos en onze maatschappelijk werkster, mej. G. Meijn. die als toegevoegd lid de werkzaamheden coördi neert. Elke kaas heeft zijn eigen gewicht. De aparte hoek waar onze verpakte artikelen" worden behandeld.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 7