Vakantie-werk voorproefje van het werk van later /Ml Diploma-uitreiking „De Voorslag'' W egrestaurant m GEHUWD Vissen bleken cil met vakantie V1SPRIJZEN VERHUISDEN (voorlopig) NAAR DE ZOLDER Banditti motori' op het H.K. FEESTAGENDA 4 AH-FLITSEN 99 l)at de schoolvakantie niet alleen een rustpauze tussen de verschil lende studie-perioden is, wordt wel bewezen door de grote stroom van vakantie-werkers, welke de diverse bedryven in ons land elk jaar weer in deze tyd van het jaar komen bevolken. Deze jongeren, die op velerlei manie ren de financiën voor hun vakantie willen verdienen, komen dus in de eer ste plaats uit geldelijke noodzaak. Er leeft echter bovendien een behoefte om tijdens deze werkperiode eens ken nis te nemen van hetgeen hen te wach ten staat als zij straks na hun studie door de maatschappij zullen worden opgenomen. Een advertentie behoeft men niet te plaatsen om vakantie-werkers aan te trekken in de voor de mees te bedrijven zo drukke vakantie maanden en alerminst voor ons H.K.: men komt al in maart infor meren. Prettig De jongeren die bij ons geplaatst worden, krijgen eenvoudig kan toorwerk te doen, zoals b.v. type werk en coupon-controle. Het is prettig om te vernemen, dat de wederzijdse ervaringen bijna altijd van prettige aard zijn. Dit wordt bewezen door het feit, dat som migen van hen hier meerdere va kanties komen werken; ja, dat er zelfs enkelen toe overgegaan zijn om in vaste dienst te treden. Ver leden jaar waren het er zes! Ook dit jaar waren de vakantie- R. Hengstdijk werkte met plezier aan z'n vakantietaak. P. Jongepier op de afdeling fakturencontcole. J werkers weer op ons H.K. actief. Wie zijn zij, wat denken ze over hun werk hier en hun nieuwe, zij het tijdelijke, omgeving? Fred Wijnberg, werkzaam op de boekhouding, waar hij de bin nengekomen coupons van de obli gaties controleert, vertelde het volgende: ,,Ik ben scholier en zit op het Zaanlands Lyceum. Om dat de vakanties daar erg lang zijn, ga ik in het begin meestal werken. In de eerste plaats om dat het interessant is, je steekt (Vervolg van pagina 1) voor de koffie en 7 personeelsleden verrichten algemene diensten; 17 dames zorgen voor de bediening en 5 caissières rekenen af met de klant. Alle plaatsen zijn nog niet bezet, doch met dit team zal de heer De Jong toch iedere dag (en ook 's nachts) klaar staan voor zijn gasten. De nachtploeg kan uiterst klein zijn, want 's avonds na 10 uur blijven alleen de Wimpy-shop en het chauffeursrestaurant ge opend. Volgens de heer Van Heuveln zijn de eerste ervaringen prima. De Wimpy's, een apart soort Ham burger, bestaande uit rundvlees dat met kruiden speciaal wordt bereid, wordt gebakken op een hete plaat en opgediend met een geroosterd rond broodje. Ze gaan erin als koek, wat goed past in 't systeem, want de bedoeling is, dat de haastige automobilist snel een eenvoudige maaltijd kan gebrui ken. Daarom rekent de klant zelf zijn vertering af aan de kassa. Tijdver lies dooi lang wachten met het af rekenen woidt hierdoor voorko men er altijd wat van op, in de twee de plaats: omdat aan het eind van de maand het loonzakje wacht, waarin steeds een aardig zakcent je zit. Van dit geld ga ik dan eens lek ker met vakantie om goed uit te rusten voor het volgend school jaar; meestal houd ik ook nog wat geld over voor mijn hobby, de fotografie" Op de P.M.C. zit Hans Kuyl druk bezig met typewerk. Hans is pas geslaagd voor het examen van de middelbare Handelsschool en heeft als hobby schaken. Gevraagd naar zijn motieven om te gaan werken antwoordde hij: Wat doe je als je geslaagd bent voor je examen en je hebt tien weken va kantie voor de boeg en dringend een nieuwe fiets nodigIk besloot hem zelf te gaan verdienen. Omdat mijn vader al twintig jaar bij Albert Heijn werkt, probeerde ik het daar natuur lijk en belandde zo op de P.M.C.- afdeling. De chef, een vriendelijke, opge ruimde man, gaf me na de korte uiteenzetting over de belangrijk- neiü vau' t werk, mijn taak en daar ging ik aan de slag. Ik moet adressen typen van bestellingen op de Tippa schrijfmachine, hon derd, tweehonderd, driehonderd en nog meer adressen, 's middags om vier uur kun je het ding met meer zien en de bestellingen blij ven binnenstromen. Ondertussen ratelen er onophoudelijk vijf te- leioons en degenen, die deze mo derne martelwerktuigen bedienen, staan als maar vriendelijk de klanten te woord; klanten die in lichtingen vragen, klanten die veianderingen opgeven of on gedaan willen maken, klanten die veihuisd zijn, klanten die iets verzoeken, klanten die Vol spanning wacht je het mo- de sla&- De ment af, waarop een der telefo- begonnen, nisten met de hoorn nog in zijn "*9 simmetjes dobberden in het 10-7de heer T. Derlagen met mej. E. Lagerweij (kanti ne). 11-7: de heer P. Brasser (afd. in koop) met mej. D. de Jong. 18-7: de heer W. van Aalst met mej. I. Slootmans (Holle rith) 18-7: de heer W. Klinkhamer met mej. G. Stevens (Hollerith). 29-7: de heer K. Jager (TA) met mej. H. Veldhuis. 7-8: de heer C. Ch. M. van der Velden met mej. J. de Bruyn KB 22-8: de heer W. Volgers (Exp. adm. DC) met mej. F. Mant- jes. Al vroeg in de morgen van de 22e juni hadden zich 49 vissers, deelnemers(stersl) aan de A H.-viswedstrijd, aan de boorden van het Noordzeekanaal verzameld. Ook Pluvius had zich niet onbe tuigd gelaten en zorgde voor een mals regentje. Er zijn dan van die mensen, die be weren. dat het onder dergelijke drui lerige omstandigheden „goed vis- weertje'' is. Altijd dan nog uitgaande van de gedachte, dat er wat te vissen valt. En omdat ze daar gekomen wa ren om de geneugten van het vissen te smaken, monterden ze elkaar wat op door, wijzend op de gestaag val lende regendruppels op het water, de magische woorden goed visweertje" te mompelen. De eerste fluitsignalen weerklon ken, ten teken dat het evenement een aanvang had genomen. Vijf minuten peilen en danaan eerste ronde was hand ineen zal storten en zijn hoofd met een doffe bons op zijn bureau terecht zal komen. Maai er gebeurt niets, onverstoorbaar gaan ze door: „Albert Heijn, P.M.C., het komt in orde mevrouw"„Albert Heijn P.M.C., uw droombed is onderweg meneer", Albert Heijn P.M.C., he laas kunnen we uw koelkast niet naar Marokko verschepen me neer, Albert Herjn P.M.C Dromen De eerste nacht droomde ik van koelkasten en schrijfmachines; er marcheerde een orkest door mijn kamer, dat speelde: ,,It is a long way to Tippa, Tippa", mijn vader kwam met een tuinparasol bin nen en mijn moeder riep: waar heb je de pick-nick set gelaten; ondertussen ratelde de telefoon, maar het was zo'n raar geluid. Wat was er aan de hand, waar was ik Toen hoorde ik de stem van mijn moeder: Opstaan, de P.M.C. wacht op je! Hoorde je de wekker niet? Een nieuwe dag was aangebroken." Tot zover Hans: we wensen hem en de andere vakantie-werkers nog een prettige tijd toe op ons H.K. en hopen dat, net als andere jaren, de ervaringen wederzijds goed zullen zijn, en dat we in de toekomst enkele van hen in ons midden zullen mogen verwelko men. Wat ook met toekomst en vakantie te maken heeft, zijn de door ruim zestig verschil lende grote bedrijven en de Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven-Onderwijs geor ganiseerde vakantiecursussen, welke dienen om de leerlin gen gelegenheid te geven zich te orië'nteren omtrent een werkkring in het bedrijfsleven. Ook ons bedrijf heeft een va kantie-cursus van 26 t.m. 28 augustus, waaraan 18 jongens met middelbare opleiding kun nen deelnemen. Deze cursus, waarvan de heer A. H. I Pilger de leider is. zal de jongelui ge- Specialiteiten van het huis zijn tegenheid geven kennis te maken met Amerikaanse Pan-Cakes (kleine de functiemogelijkheden in de levens- pannekoekjes met vruchten, ge- middelenbranche, en wel speciaal in blancheerde appel en een saus), het grootwinkelbedrijf. Deze omvat kip aan het spit en poffertjes. Er is parkeergelegenheid voor ruim 100 wagens met speciale ruimte voor touringcars. o m. discussies over de verkoop, re clame. personeelsbeleid en andere on derwerpen afgewisseld met bezoeken aan de Produktie-Bedrijven. golvende water en zouden daar gedurende 2 ronden van elk pl.m. 2 uur, nauwlettend gadegeslagen door 49 paar ogen, blijven dobbe ren. De controleurs, die tot taak doen, trachtten met opbeurende Ondanks de ..magere" vangst bleef de stemming uitstekend. verig en verveeld van het niets hadden de visvangst in centime ters om te zetten, begonnen aan hun ijsberengang achter de rij vis sers. Bang voorgevoel Het feit, dat na een uur bij geen der aanwezigen zich een vis ter meting had aangeboden, mocht door de meerderheid dan nog niet verontrustend genoemd worden, bij enkelen rees toen wel een bang voorgevoel, dat naar later bleek, niet ongegrond was. Een voorgevoel, dat pas later ge meengoed werd, toen zich de ge dachte van „er zit hier geen eens vis" ging post vatten en men het gevoel kreeg, voor een niet nader te noemen persoon, aan de kant te staan. Ergens werd gefloten. Haastig werden hier en daar wat hengels buiten bedrijf gesteld en maakte men zich klaar om te verkassen. De leiding was er echter als de kippen bij om mee te delen dat het hier een duidelijk geval van insub ordinatie betrof en het werk van een, door de omstandigheden daar- te gebrachte, vertwijfelde contro leur moest zijn. woorden in de trant van: geen prijs de deur uit voor er een vis gevangen is", wat meer actie te ontketenen. Helaas, alle pogingen bleven vruchteloos. Om 10.45 uur weerklonk het laatste fluitsignaal en was de zo enthousiast ingezette viswedstrijd roemloos ge ëindigd. Het was een verheugend feit, dat alle deelnemers tot het laatste toe zijn blijven vissen. Een voorstel om de prijzen te ver loten werd van de hand gewezen. Verdienen, niet krijgen, was de al gemene mening. Voor de organisatoren van de vis wedstrijd zat er dus niets anders 15-8 op dan een tweede wedstrijd in het „Banditti motori" is natuurlijk overdreven, wat betreft de ge bruikers van de diverse stallingen van het H.K., maar in Italië noemt men de luidruchtige gebruikers van de verschillende soorten moto rische vervoermiddelen aldus. Wat was en is echter op het H.K. het geval Bij de nieuwe regeling betreffen de de fietsenstalling, neemt het nogal wat tijd om het vervoer middel kwijt te raken. Daaiom rijdt men het trottoir op voor de SupeiMart, wat natuurlijk niet mag. Enige tijd geleden werden hiervoor vier mensen bekeurd. Verder wordt de scooter- en mo torstalling niet altijd even goed gebiuikt. Zet de scooter of motor zo economisch mogelijk neer, men heeft dan allemaal profijt van de stalling! Ook wordt deze stalling nog steeds door bromfietsers ge bruikt, en dat is natuurlijk fout; die hebben zelf een goed dak boven hun brommer. De fietsers zijn evenmin brand schoon; waarom maakt men voor taan niet van de rekken gebruik? Ook bestaan er geen gereser veerde plaatsen; wie 't eerst komt, heeft de beste plaats; en bij het neerzetten in de rekken: spaart de fietsen van de collega's! Tot slot iets over de laatkomers, die nog vliegensvlug hun fiets of brommer kwijt moeten en hem niet in de garderobe kunnen plaatsen, wat wel het gemakkelijkst zou zijn. Het is bekend, dat er op gelet wordt, dat men z'n vervoermiddel niet in de steeg zet; wel worden de diverse karretjes in een rijwielblok voor de SuperMart geplaatst en „klaar is kees". Zo'n blok is dan meestal de gehele dag bezet en de klanten kunnen er geen gebruik van maken. Dus fietsers, bromfietsers, motor fietsers en scooterrijders, houdt u aan de verkeersregels enaan de spelregels van het hoofdkan toor! 40-jarig zaken jubileum: 13-8: de heer A. Vos (Emb.). 19-8: de heer H. Kroes (BAfd.) 11-9: de heer J. Boer (Adm. h.k.) 25 jaar getrouwd: de heer N. Goedraad (adm. h.k.). vooruitzicht te stellen, hetgeen de 12^2 jaar getrouwd: goedkeuring van alle deelnemers kon wegdragen! 22-8: de heer C. E. Bodenstaff, (P.M.C.) In de laatste week van juni heb- onder belangstelling van de be- ben verschillende meisjes uit de drijven. Hierbij waien betrokken: produktiebedrijven een diploma Bienie Bulthuis, Piëta Foekens, ontvangen als bewijs, dat zij de Rika Smit )V.A.)Rietje Onselder 2-jarige cursus op ,De Voorslag' In deze gemoedstoestand trof het Zaans Vormingscentrum voor de koffiewagen de deelnemers de «erkende jeugd, hebben ge- aan. Alle simmetjes gingen uit het water en op naar 't troost- De uitreiking had een feestelijk Ara- rijke vocht. Drie bakkies ble- rakter en de meisjes hebben hun gas ten. die uitgenodigd waren uit de ken voldoende om de stem ming er weer in te brengen. Met hernieuwde moed en de beste verwachtingen van de nieuwe stek begaf men zich daarna naar het afgebakende terrein. Opnieuw fluitsignalen, 5 minuten peilen endan bijna 2 uur vis sen. Vergeet het maar! De erva ringen, in de eerste ronde opge daan, keerden in hun volle om vang in de tweede ronde terug. Handenvol brood en aardappelen werden om en nabij de dobber in 't water gegooid, om in een laatste verwoede poging te trachten de vissen te vei schalken. Zo er vissen in de buurt geweest zijn, toonden zij zich niet in het minst geinteresseerd in het hun zo met snode bedoelingen toegewor pen voedsel. De controleurs, hui- (S.B.); Thea Pullen (W.K.); Ans van Dijk, Marijk Keizer, Greet Koning, Ineke de Looze, Corrie Mouthaan, Rina van Weerden (C.F.). Dan zijn er nog een 6-tal meisjes één hele dag per week naar school schillende bedrijven waar de meisjes g«Ye.est' tw- onze 14-jarigen. Deze werkzaam zijn. hartelijk ontvangen. Ook van ons bedrijf hebben de chefs van hun belangstelling doen blijken. Aan ieder meisje werd met een persoonlijk woord van de groeps leidster of -leider het diploma uit gereikt. Ten aanzien van Albert Heijn be trof het de volgende werkneem sters meisjes gaan met het nieuwe cur susjaar naar de le jaarsgroep. Wij wensen Nanda, Yvonne, Ali, Mie- ke, Gerd en Willy alvast veel suc ces toe. Wat betreft eventuele andere nieu we leerlingen het volgende: mej. G. Meijn zal persoonlijk contact opnemen met diegenen die hier voor in aanmerking komen, t.w. alle jongens en meisjes onder de Jenny de Bruyn (K.B.); Sientje 18 jaar. Aarse (V.A.); Jopie Boon, Marian Ook jongens, hoewel niet in zo'n v. d. Buigh, Joke Cats (S.B.); groot aantal, volgen een soortgelijke Rietje Dijkstra (L.F.); Paula v. d. cursus op „de Voorslag". G. Dijkstra Bosch, Tally Dreves, Bertha Ger- (K.B.) behaalde het diploma; onze ritsen, Gerda Halsema. Nell de gelukwensen'. K. Landheer. H. van Maar, Cobie Moes, Aagje Mulder, Weerden beiden K.B.) en H. van Fientje Pietersen, Elly Vet (C.F.). Ruiven van de Drukkerij gaan naar Ook de afsluiting van het le cur- de 2e jaarscursus; veel sukses toege- susjaar werd gevierd, eveneens wenst.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6