ORGANISA TIE LA BORA TORIUM De heer M. van Vliet veertig jaar in dienst Sigaretten automaat in kantine HK Zeer gezien verenigingsman 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 8 Augustus 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en G. Meijn, de heren J. Ph. Bartelson, A. van den Hazel. G. Hartsuiker, P. Heidei, W. J. M. Helmers, H. Koerse, J. Lindelauf, J. J. M. van der Meer, F. Monsma, A. H. Pilger, R. J. M. Piscaer, G. A. van Rooijen, P. Schipper en J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. t~Er/r Z~\ 71 T~\ ril /^i 7~T TT7r r/ TA maanden. Het is evenwel bijzon- li'7 I n I I I 1 -r r, 14/ I I X, -r I cler moeilÜk een rechtvaardige be- ff V/llly JL v U ff JLJ J- VIJL/ slissing te nemen, waarbij de be slissing, wie wel en wie niet in De organisatie van het laboratorium, het kwaliteitsbeleid, de diep- aanmerking zal komen, als recht- vriesmaaltijden en het personeelsfonds, dit is een greep uit het aantal onderwerpen dat werd aangeroerd op de directie-contact- commissie-P.B.-vergadering van 3 juli j.l De voorzitter heette de aanwezi gen welkom; in het bijzonder de dames C. Vogels en H. Pus-Hilken, die aan de commissie zijn toege voegd om het contact tussen di- Organisatie Laboratorium De heer Vink gaf een toelichting op de toekomstige organisatie van ons laboratorium, ue heer L. Hartsuiker, hoofd van het labora- ,-ektie vrouwelijk personeel te x september verbeteren. Ook m de admmistra- verlaten. In de leiding van het laboratorium zal dan een veran- deiing optreden. De heer Hart suiker was zowel hoofd van het laboratorium, als lid van het di rectoraat TkU (Technologie, Re search en Ontwikkelingdeze aar vertegenwoordigden alle „dubbel" functie zal in de nieuwe tieve sektor zal een versterking plaatsvinden, door toevoeging van mevrouw R. Kwakkel-de Saegher, die deze vergadering in verband met haar vakantie niet kon bij wonen. Welisx aan direktie en personeel voor de bewezen tatenties: de heer en mevr. L. A. Kamminga (Lab.) en de heer en mevr. ten Sel- dam-van Prooyen (CF) bij hun hu welijk de heer en mevr. G. Krijt (DC) bij de geboorte van hun dochter de lieer en mevr. Hulskes-Spoel- der (Hoofdk.) bij hun huwelijk: de heer en mevr. C. Baars (V.A.) bij hun 12%-jarig huwelijk: de heer en mevr. N. P. Finke bij hun 25-jarig huwelijk; de heer en mevr. Siebers (P.M.) bij hun 25-jarig huwelijk de heer L. Land en mevr. H. Land- Nieuwpoort bij hun 40-jarig hu welijk: de heer en mevr. M. van Vliet (Kaas) bij 40-jarig zakenjubileum: mej. A. Touwslager tijdens haar ziekte: de heer en mevr. Nat-Zuurbier bij de geboorte van hun dochter, de heer en mevr. Kramer bij de geboorte van hun zoon, mevr. van 't Piet tijdens ziekte en overlijden van haar echtgenoot. leden een groep uit het personeel, organisatie-vorm niet tei ugkeren, doch de heer P. C. Vink hoopt, dot "aar zowel voor de leiding van men in de discussie bonen dere ket laooratorium, als vooi ae one- wikkelingswerkzaamheden in TRO groepsbelangen tal staan en het alge- yel lunctio.,a- meen belang pan het bedrijf en per- rjMen 2u,len worden aangetrokken. soneel zal dienen. Het verheugde hem Het directoraat TRO, hetwelk on- dat ook de nieuwe leden zich bereid der rechtstreekse leiding staat hebben getoond, hiervoor hun beste krachten in te zetten. Direktie-mededelingen De verhuizing van de kaasafdeling naar het DC heeft intussen haar beslag gekregen. Alleen extra op slag zal nog plaatsvinden aan de Oostzijde, waar de heer M. van Vliet in voorkomende gevallen de scepter zal blijven zwaaien. De da gelijkse leiding in het DC is dooi de heer van Vliet overgedragen aan de heer G. J. Stolp, waarbij de heer van Vliet als adviseur van de heer G. J. Krijt zal optreden. De nieuwe pakkamer van de CF is inzake de organisatie van het la- van Ir. W. A. Eggers, is heden o.a. samengesteld uit de heren J. J. Verwey en G. de Wal (tech nische adviseurs), de heer G. K. Beute (aid. Non-Foods en P.M.C.) en de heer G. Hartsuiker (Lab., Foods). TRO zal, indien nodig, instrukties vaststellen, welke zo wel betrekking kunnen hebben op het laboratorium, de produktie bedrijven en ons distributie cen trum. Kwaliteitsbeleid De heer Vink sloot aan op de ge sprekken uit de vorige vergade ring en op het bovenstaande punt, De heer M. van Vliet keurt zijn kazen. Donderdag 11 juli werd onder grote belangstelling het 40-jarig dienstverband herdacht van de heer M. van Vliet, chef van de kaas afdeling. De eigenlijke jubileumdag was dinsdag 16 juli, de dag waarop de jubilaris door de Raad van Bestuur ontvangen werd en wethouder M. -I. Hille hem de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver uitreikte, doch de eigenlijke viering vond eerder plaats, wegens de fabrieksvakantie. In de hal van het ontspanningsj bouw werd de jubilaris ontvangen er nog talrijke kunnen toevoegen. Eggers huldigde de jubilaris door de fabrieksdirektie, bedrijfs- mede r.amens de gehele dixektie leiding, chefs, en een grote depu- en prees zowel zijn persoonlijke als tatie van het personeel uit de kaas- zijn zakelijke kwaliteiten. In het afdeling. Tevens waren aanwezig bijzonder sprak de heer Eggers de heren J. Kok en (kaasinkopers). Schep zijn waardering uit voor het feit dat de heer Van Vliet aan zijn op- Een grote rij sprekers voerde het Xolfer' heer Stolp, reeds nu een - riool van r.o loirlincr noofr nvorcro- woord, vele oude herinneringen zijn nog eens opgehaald, geschenken werden de heer van Vliet aangeboden. Naast zijn da gelijkse werkzaamheden heeft de jubilaris zich vei-dienstelijk ge maakt als lid van de contactcom- deel van de leiding heeft overge vele I dragen, waai dooi- deze zo volledig de gelegenheid krijgt zich op zijn toekomstige en gedeeltelijk reeds aanvaarde taak in te stellen. Dit getuigt van een breedheid van visie en een instelling die velen missie en als lid van de voorma- i niet of slechts met de grootste lige reiscommissie. Vele jaren is moeite kunnen opbrengen, hij reeds lid van ons muziekkorps (eerst als hoornblazer, naderhand als bekkenist), en van de ont- spaningsvereniging. In beide ver enigingen is hij een zeer gezien lid. Niet alleen van bedrijfszijde bleek hier, dat de heer Van Vliet in het middelpunt van de belang stelling stond, ook de eigen en aangetiouwde kinderen en de ve le broers en zusters die dit jubi leum meemaakten gaven aan dit samenzijn een echt feestelijk ka rakter. Over karakter gesproken: de heer Van Vliet is een man met veel gevoel voor humor en met een grote persoonlijke belangstel ling voor zijn medewei kers. Hen weet hij de liefde voor het pro- dukt ..kaas" bij te brengen. Van zijn keuze om ..kaasbaas" te wor den heeft hij dan ook nooit spijt gehad en de vele verhalen die wij onze lezers over kaas hebben kun nen voorzetten, daaraan zou hij in begin augustus in gebruik ge nomen. Dit is vooral belangrijk omdat de produktie eind 1963 meer ruimte zal vragen en de ont wikkeling van de kleinverpakking dan niet langer geremd zal worden door ruimteproblemen. Notulen vorige vergadering Enkele opmerkingen waren: 1. Op voorstel van één der leden in de CC zal een reserve-sleutel van de motorstalling opgehangen worden bij Exalto. Via de Flitsen wordt op de ge bruikers van de motorstalling nog eens een ernstig beroep gedaan om de deur voortdurend gesloten te houden. 2. Een mededeling over de carenz- dag, die geldt voor ongehuwden boven 18 jaar is eveneens in Flit sen opgenomen. 3. Over de 14-daagse loonbetaling zullen zo spoedig mogelijk nadere mededelingen volgen. Momenteel wordt onderzocht hoe de machina le verwerking kan plaatsvinden. 4. Een uitgebreid gesprek over de diepvriesmaaltijden leidde tot 2 conclusies: a. de heien Vink en G. Krijt zul len in aanwezigheid van de heer Ypma de kritiek die momenteel op de warme maaltijden bestaat, be spreken en trachten hiervoor een oplossing te vinden. b. Nagegaan zal worden hoeveel mensen in de afgelopen week in plaats van de warme maaltijd om brood hebben gevraagd op grond van het feit dat zij hieraan de voorkeur gaven. Ditmaal is het middelpunt de heer M. van Vliet. boratorium, waarbij hij ei op wees dat de aandacht voor de kwaliteit door de direktie voor de komende jaren centraal is gesteld. Het gaat niet alleen om de kwa liteit van het eindprodukt, doch feitelijk om de kwaliteit van het werk waaraan iedereen deel heeft. Voor de heer Krijt, die ditzelfde ondeiwerp in het DC behandelde, betekent dit iets anders dan voor het PB, doch er zijn meer punten van overeenstemming dan van verschil. Zo zal voor het verkrij gen van goede kwaliteit een goede mentaliteit nodig zijn en zullen de richtlijnen duidelijk moeten zijn vastgelegd. Dit vastleggen dient in onderling overleg te geschie den, waardoor een ieder zich ook aan deze voorschriften gebonden weet. Hieronder vallen dus zowel de werkvoorschriften t.a.v. receptuur, grondstoffencontrole, enz., als de prestatienorm. Niet alleen de pro- duktie-afdelingen, doch ook de stafafdelingen hebben aan het be reiken van dit doel hun bijrage te leveren. Personeelionds vaardig beleefd wordt door het gehele personeel. Of en in hoever re aan dit verzoek voldaan kan worden zal de heer Vink onder zoeken. Enige maanden geleden is in de vergadering medegedeeld, dat als proef in het DC een 10 min.-pauze zou worden ingevoerd. In één van de volgende vergaderingen zal be sproken worden of de proef in het DC geslaagd is en of een der gelijke proef eventueel in het PB op beperkte schaal zou kunnen plaatsvinden. Een volgende opmerking betrof het schoeisel in de limonadefa- briek en in de wijnkelder. Momen teel blijkt een nieuw experiment aan de gang te zijn en de resulta ten worden hiervan afgewacht. Over de spaarbonnen is eveneens een vraag, doch dit punt is in de Ondernemingsraad aan de orde ge weest en zal door de heer A. Heijn persoonlijk worden behandeld. De heer Ypma zal contact opnemen met de heer Heijn. Over de uitreiking van het diplo ma en het aanbieden van de foto aan de jubilarissen schijnt men de laatste tijd minder enthousiast te zijn. Jubilarissen stellen deze ge schenken minder op prijs. Andere attenties vinden vermoedelijk meer waardering. Waaruit deze attenties wel zouden moeten be staan kwam echter niet tot uiting. De heer Ypma wordt verzocht zich hierover te beraden en even tueel een voorstel te doen. De brieven die de jubilarissen na mens het personeel ontvangen zul len in de toekomst ondertekend worden door de personeelsvei te- genwoordiger van de afdeling waar de jubilaris werkt. Een verzoek om de kwartaalafre kening nog voor de vakantie te doen plaatsvinden kon al bij voor baat als niet haalbaar worden af gewezen. Op woensdag 3 juli j.l. om 10.00 uur kwam de kantoorcommissie van Albert Heijn N.V. in verga dering byeen. Hier volgt een sa menvatting van het besprokene. Sigarettenautomaat kantine De direktie heeft goedgekeurd, dat in de kantine hoofdkantoor een sigarettenautomaat wordt ge plaatst. Eén aspect van dit geheel is de hygiëne, waai aan momenteel in overleg met de keuringsdienst v. waren door de heer J. Bracco (Lab.) bijzondere aandacht wordt besteed. Uit de CC kwamen verschillende opmerkingen naar voren betref fende: de schoonmaakinstructies, het zichtbaar maken van de pres taties, hulpmiddelen om deze ac tie te ondersteunen en activitei ten waarbij o.a. met plaatjes ge werkt wordt waaruit blijkt hoe men wel en niet moet werken. Ook de ideeënbus kan aan de |Zo spoedig m0gelijk na de vakan- verbetering van ons kwaliteits-I tie züuen de njeuwe personeels beleid een bijdrage leveren. i ieden van het hoofdkantoor, die Aansluitend op de afspraak in de de rondleiding door de produktie- vorige vergadering gaf de heer I Ypma een overzicht van de akti- viteiten van het personeelfonds. Per jaar gaat in dit fonds pl.m. 10.000,om en de CC heeft tot taak het beleid van het bestuur jaarlijks te beoordelen. Hiertoe wordt aan de leden van de CC het reglement en de door 'worden uitgenodigd, deze commissie gehanteerde lij- nen verstrekt. In eerste instantie zal de bestuurs- Redaktiecommissie Flitsen De samenstelling van deze com missie, voorzover het hoofdkantoor betreft, zal nader worden bezien. De heer H. Koeise zal in zijn funktie van personeelschef, wor den verzocht de leiding hiervan op zich te nemen. Rondleiding - - UC lUIIUlClUlllg bedrijven nog niet meemaakten, hiertoe worden uitgenodigd. Uitwisseling Er loopt nog een afspraak, dat de ondernemingsraad van Stero- vita Rotterdam voor een tegen- Steiger en fietsenstalling samenstelling en de controle van De werkzaamheden aan de steiger de kas aandacht moeten hebben. zijn thans z0 ver gevorderd, dat In de Flitsen zal over de aktivitei- ajjeen het hek langs de Zaan nog ten van het fonds een artikel ver- moet worden gepiaatst. Zodra de schijnen en in de loop van de ko- stejger voor gebruik wordt vrij- mende maanden zal men dus op gegeven, zal tevens een regeling deze zaak terugkomen Rondvraag van kracht worden, waardoor zo wel aan het begin als aan het einde van de kantooruren een Een der leden informeerde naar éénrichtingsverkeer steeg (naast de mogelijkheid „warmte toeslag" filiaal) - fietsenstalling - steiger, te geven gedurende de zomer- of omgekeerd, wordt ingesteld.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2