i 1962was eengoed jaar Inpakbcincl van bijna 30 meter NIEUWE PAKKAMER IN DE CHOCOLADEFABRIEK Wegrestaurant Zevenaar - eerste van 5 Albert s R's - in gebruik genomen Portiers D C in funktie 1.350.000 KG! Jaarverslag pensioenfonds Flitsen Fabr/Zaan augustus 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 20e Jaargang No. 8 Augustus 1963 Een kijkje in het nieuwe wegrestaurant in Zevenaar. Dezer dagen is het jaarverslag van het Pensioenfonds versche nen. Terugziend op het jaar 1962 kan de Raad van Bestuur van het fonds met voldoening constateren, dat het een goed jaar is geweest. Vooral de optrekking van de pen sioenbedragen is een feit geweest, dat een byzondere vermelding verdient. Alle pensioenrechten vóór 1962 gekweekt, werden ge bracht op tenminste de pensioen- bedragen, behorende bij de pen sioengrondslag van 1961, terwijl ook onze gepensioneerden een ver hoging ontvingen. Om deze ver hoging te kunnen financieren was het aanzienlijke bedrag van bijna 3 miljoen gulden nodig. De groei van het vermogen van het pensioenfonds vraagt de voortdurende zorg van het Be stuur. In 1962 bedroeg het te beleggen bedrag bijna 3,5 miljoen, dat be schikbaar was gekomen door ex tra stortingen, de ontvangen koopsommen en premies, de ba ten uit de beleggingen en het geen vrijkwam door aflossingen en verkopen. Het rendement is 4,6% geweest, een percentage dat zeer zeker be is te noemen. Nadere details betreffende het jaarverslag kunt u vinden op pag. 3; mocht u prijs stellen op het vol ledige verslag dan kunt u dit aan vragen door invulling en opzen ding van bijgaande bestelbon. Maandag 29 juli j.l. was voor de chocoladefabriek (C.F.) een be langrijke datum; de heer A. Stens en zijn dames betrokken op deze eerste dag na een zonnige vakantie de nieuwe ruime en lichte pakkamer in pand '38 op de 1ste verdieping. Reeds lang was de bestaande pak kamer achter de glaceerband op de C.F., 3 hoog, te klein en beant woordde in genen dele meer aan de huidige eisen die gesteld moeten worden aan de werkomgeving en de organisatie. Voorts bleek, dat de aanstaande in- troduktie van onze moderne choco lade-verpakking alleen mogelijk was indien de produkten ook op de meest moderne methode verpakt zouden worden. Tijdelijk karakter Nog voor het D.C. gereed was werden de plannen uitgewerkt om het magazijn op 1 hoog in pand '38 te transformeren in een mo derne pakkamer. Bij het ontwer pen moest er rekening mee wor den gehouden dat deze pakkamer een tijdelijk karakter zou behou den, daar er voor de toekomst im mers een nieuwe C.F. op stapel staat, waarin voor de definitieve pakkamer een plaats wordt inge ruimd. Door een nauwe samenwerking tussen het Technisch Bureau, de leiding van de C.F. en de afdeling Organisatie en Arbeidsstudie kwam tenslotte een plan ter tafel, dat de goedkeuring van de direk- tie kon wegdragen. Praktisch daags nadat het magazijn door de heer Van 't Veer en zijn mensen ontruimd was, trokken onze on- derhoudsmensen en monteurs van de onderaannemers in deze holle sombere ruimte om haar in enge maanden tijds om te vormen tot een model werkruimte. Ruggegraat De ruggegraat van de pakkamer is de inpakband waaraan 24 per sonen, ieder aan een eigen tafel, ongestoord kunnen werken. Het systeem bestaat uit twee banden boven elkaar. Op de onderband, die even hoog is als de tafels, worden de te verpakken produkten op kartons aangevoerd. Deze kartons worden door de meisjes van de band op hun tafel geschoven. De produkten worden verpakt en op de bovenhand gelegd, die de rollen pastilles en wat dies meer zij, afvoeren naar de persoon, die deze in de overdozen pakt. De lege kartons worden in een, aan de tafel hangende, bak gedepo neerd en van tijd tot tijd opge haald. In de toekomst wordt de band nog aangevuld met een speciaal ge construeerd zg. „sealapparaat" en een inrichting voor het gemakke lijk inpakken van de eenheden in de overdoos. Opvallend is de rust die tijdens de werkzaamheden op de afdeling heerst. Geen geloop met bakken of overdozen, geen gerij met trucks; omstandigheden die ons niet onbekend waren. Naar onze mening is het belang rijkste resultaat echter de reactie van de heer Stens en de dames die er werken. Toen wij na een paar dagen zo hier en daar eens infor meerden bleek men unaniem bly te zyn met deze verandering. De heer A. Stens werpt een laatste blik op gereed gekomen produkten. In juli kreeg de verhuizing van de kaasafdeling naar het D.C. zijn be slag. Er moesten heel wat kilogram men kaas worden verstouwd voor het zover was, temeer als men weet, dat de totale capaciteit van de kaasafde ling in het D.C. 1.350 ton is. Op bovenstaande foto ziet men één van de transport banden aan het werk bij het ver voer van de „Goudsen" naar een van de hoog gelegen stellin gen. Meer nieuws over deze verhui zing op pag. 5. Heeft u wel eens het „Hazenpad" gekozen? Neen? Moet u beslist eens doen, wy kunnen het u aanbevelen! In de buurt van Zevenaar, aan de grote Rijksweg 12, sinds de oorlog het „Hazenpad" genaamd, opende de eerste Albert's R deze maand n.l. zyn deuren als eerste van een serie wegrestaurants, die de N.V. Formosa in ons land gaat exploiteren. „Zoals u weet kent onze N.V. 4 verschillende typen restaurants, n.l. de normale Formosa Restau rants, de Albert's Comers, de Wimpy's en de wegrestaurants „Albert's R", aldus de heer J. van Heuveln, directeur van de N.V. Formosa. „De wegrestaurants gaan voor elk wat wils bieden," ging hij voort. „Neemt u nu bijvoorbeeld Zeven aar. De automobilist, die naar Duitsland gaat of uit het Oosten komt, ziet langs de weg reeds van verre het blauwe bord met „Al bert's R en daaronder een model van een luxe auto en een vracht wagen. Bij avond vertelt een 16 m hoge zuil met verlichte letters, dat men de Albert's R nadert en een eindje van de grote weg af, vindt u dan de pleisterplaats voor man en paard(e kracht). I20 Zitplaatsen In Zevenaar zijn behalve een groot restaurant met 120 zit plaatsen en een terras voor 100 personen, een chauffeurs restaurant met 40 zitplaatsen, en de eerste Wimpy coffee shop onder één dak te vinden. Terwijl de chauffeur een „tune-up" ondergaat, is het over enige tijd ook mogelijk om de wagen van nieuwe olie en dergelijke te laten voorzien, want er wordt een complete garage met service-station bij gebouwd". Onder leiding van de manager, de heer H. de Jong en diens assis tenten werken er 6 koks en 2 banketbakkers, 2 dames zorgen (Vervolg op pagina 4) Zoals u zal zyn opgevallen is de portiersloge van het DC van 05.00 uur tot 22.00 uur sinds kort actief bezet. Wij menen daarom op de ze plaats te moeten voorstellen de beide portiers, de heren J. A. J. Muijsers en J. Belier. De heer Belier. De heer J. Belier is 49 jaar en oud employé van filiaal Enkhuizen, als zodanig dus reeds 8 jaar in dienst van A.H. Hij maakt tevens deel uit van de DC-bedrijfsbrandweer. De heer Muijsers. De heer J. A. J. Muijsers, iets ouder in leeftijd, eerder werk zaam bij de terreinpolitie van de Artillerie Inrichting Hembrug, later als portier bij de Verblifa, beschikt over het diploma instruc teur der E.H.B.O. en is sinds de ingebruikneming van het DC in onze dienst.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1