i Inpakband van bijna 30 meter NIEUWE PAKKAMER IN DE CHOCOLADEFABRIEK ZILVEREN JUBILEUM Geslaagd! Kazen worden in DC „in de watten" gelegd ah-flitsen 5 Transport per lift. De hoogte van de stellingen (6 meter) maakte het noodzakelijk, dat speciaal ontworpen kaasliften voor het transport naar boven moeten worden gebruikt. Deze liften kunnen, via een in de vloer Maandag 29 juli j.l. was voor de chocoladefabriek (C.F.) een be langrijke datum; de heer A. Stens en zijn dames betrokken op deze eerste dag na een zonnige vakantie de nieuwe ruime en lichte pakkamer in pand '38 op de 1ste verdieping. 5-7Karin, dochter van de heer en mevr. Hopstaken-de Koek. B.L. 7286. 6-7Annemie, dochter van de heer en mevr. Bosch-Voes- ten, B.L. 7256. 8-7Ellen, dochter van de heer en mevr. v. d. Bedem-Veld- huizen, chef groente-afde ling 558.5 19-7Jan, zoon van de heer en mevr. v. Manson-Meijer, chauffeur 5669. Op bovenstaande foto ziet men één van de transportbanden aan het werk bij het vervoer van de „Goudsen' naar een van de hooggelegen stellin gen. aangebrachte rails, alle gangpaden bereiken. Hiertoe plaatst men een wa gen met kaas op het plat form, én man én wagen gaan gezamenlijk omhoog tot het punt is bereikt waarop gelost moet worden. Tijdens het los- In juli is de verhuizing en instal latie van de kaasafdeling een feit geworden. In de vorige Flitsen is reeds aandacht geschonken aan de manier waarop dit zou gaan ge beuren, en de hoeveelheden die daarbij betrokken waren, (n.l. 52 km. planken en 1.3 miljoen kg. kaas). Ditmaal een meer gede tailleerd verslag over de werkwij ze en de transportmogelijkheden zoals deze er nu worden toegepast. Verpakte artikelen Ook de aan de kaasafdeling ver bonden afdeling „vei-pakte arti kelen", waar lunch-kaas, smeer kaas, komijne-, Zwitserse, Franse kaas enz. verzendklaar gemaakt worden, heeft een aparte hoek. Is eenmaal de bestelling voor een bepaald filiaal geheel verzameld, dan wordt deze op een transport wagen gezet en in zijn geheel ge voegd bij de reeds eerder in de magazijnen opgehaalde goederen, om vervolgens in de auto's te worden geladen en aan het filiaal te worden afgeleverd. Afr-coiiriitloiiiiig Er is een air-conditioning systeem aangebracht om de conditie van de in opslag zijnde kazen zo goed mogelijk te houden. Door middel ven luchtkanalen, die door het ge hele kaaspakhuis zijn aangebracht, wordt een regelmatige stroom van aangepaste lucht aangevoerd. Het is in deze afdeling n.l. nodig dat de temperatuur en vochtigheid regelmatig zijn, waardoor het rij pingsproces van de kaas zo gun stig mogelijk verloopt. Hiertoe wordt over iedere kaasplank, via plastic pijpen met gaatjes, een regelmatige luchtstroom gebla zen. Al met al zijn dus ook in on ze kaasafdeling alle maatregelen en voorzieningen getroffen die een goed eindprodukt garanderen. Reeds lang was de bestaande pak- i kamer achter de glaccerband op de C.F., 3 hoog, te klein en beant woordde in genen dele meer aan de huidige eisen die gesteld moeten worden aan de werkomgeving en de organisatie. Voorts bleek, dat de aanstaande in- troduktie van onze moderne choco lade-verpakking alleen mogelijk was indien de produkten ook op de meest moderne methode verpakt zouden worden. Tijdelijk karakter Nog voor het D.C. gereed was werden de plannen uitgewerkt om het magazijn op 1 hoog in pand '38 te transformeren in een mo derne pakkamer. Bij het ontwer pen moest er rekening mee wor den gehouden dat deze pakkamer een tijdelijk karakter zou behou den, daar er voor de toekomst im mers een nieuwe C.F. op stapel staat, waarin voor de definitieve pakkamer een plaats wordt inge ruimd. Door een nauwe samenwerking tussen het Technisch Bureau, de leiding van de C.F. en de afdeling Organisatie en Arbeidsstudie kwam tenslotte een plan ter tafel, dat de goedkeuring van de direk- tie kon wegdragen. Praktisch daags nadat het magazijn door de heer Van 't Veer en zijn mensen 'ontruimd was, trokken onze on- derhoudsmensen en monteurs van de onderaannemers in deze holle sombere ruimte om haar in enge maanden tijds om te vormen tot een model werkruimte. Ruggegraat De ruggegraat van de pakkamer is de inpakband waaraan 24 pei-- sonen, ieder aan een eigen tafel, ongestoord kunnen werken. Het systeem bestaat uit twee banden boven elkaar. Op de onderband, die even hoog is als de tafels, worden de te verpakken produkten op kartons aangevoerd. Deze kartons worden door de meisjes van de band op hun tafel geschoven. De produkten worden verpakt en op de bovenhand gelegd, die de rollen pastilles en wat dies meer zij, afvoeren naar de persoon, die deze in de overdozen pakt. De lege kartons worden in een, aan de tafel hangende, bak gedepo neerd en van tijd tot tijd opge haald. In de toekomst wordt de band nog aangevuld met een speciaal ge construeerd zg. „sealapparaat" en een inrichting voor het gemakke lijk inpakken van de eenheden in de overdoos. Opvallend is de rust die tijdens de werkzaamheden op de afdeling heerst. Geen geloop met bakken Op 25 juli was de bedrijfsleider van filiaal Vlissingen, Walstraat. de heer P. Aarnoutse, 25 jaar bij AH en werd gehuldigd door de directie- fil. 1003 hr. Th H. Reekers; fil. 1006 hr. J. van de Bosch; fil. 1013 hr. F. Knoop; fil. 1017 hr. A. W. Slijkhuis; fil. 1019 hr. L. de Lahaye; fil. 5547 hr. A. van Norel; fil. 5557 hv. A. Steenbeek; fil. 5557 hr. D. Verhagen; fil. 5560 hr. G. C. van Schoten; fil. 5565 hr. A. W. Arts; fü. 5600 hr. G. v. Eykelkamp; fil. 5621 hr B. B. Eefting; fil. 5626 hr. W van de Heide; fil. 5626 hr. A. de Boer; fil. 5626 mej A. Krol; fil. 5626 hr. S. de Vries: fil. 5646 hr. J. Dallinga; fil. 5664 hr. A. Högemann fil. 5658 hr. H. Verschoor; fil. 7138 hr. R. Rotsma; fil. 7153 hr. M. Toet; fil. 7157 hr. A. Veersma; fil. 7180 hr. R. Vons; fil. 7222 hr. P. E. M. Gielink; fil. 7222 hr. L. B. F. Elemans; fil. 7235 hr. S. Konijn; fil. 7241 hr. L. Augustus fil. 7294 hr. W van Hemert; fil. 7364 hr. Th. Kleton. MIDDENSTANDSDIPLOMA fil. 5552 fil. 5570 fil. 5692 fil. 7161 fil. 7300 Th. A. M. Brouwer; J. D. Dienaar; H. Horsman; J. M. Vanderbooren J. A. Verhoef. TEXTIELBREVET B fil. 5701 hr. C. de Bruin. Hilda, dochter van de heer en mevr. Westerman-van Elten, Kruid.w. chef 1012. Nico, zoon van de heer en mevr. Schooneveld-v. Ros malen, B.L. 7345. Femke Wiegertje, dochter van de heer en mevr. Veen- stra-de Jong, Ass.chef 5542. Ronald, zoon van de heer en mevr. Gouma-de Vet, B.L. 5605. Govert, zoon van de heer en mevr. Maan-Bijtel, chef Slager 02. Walter, zoon van de heer en mevr. Klink-v. d. Heijden, Bed. 5559. Peter, zoon van de heer en mevr. Hofkens-Broekhoven, Administratie contr. rayon Hr. de Rijke. Sandra, dochter van de heer en mevr. Hoving-Ter- lingen, Slager 1011. De heer A. Stuiver bezig met „zijn machine" waarmede hij de kazen van een anti-schimmellaag voorziet. Dagelijks voeren vrachtauto's via een nu nog geïmproviseerd los- perron kazen aan, die in de hier voor gereedstaande kaaswagentjes en etagewagentjes worden gelost. De „kaaswagentjes" worden ge bruikt voor ronde Edammers, de „etagewagentjes" voor de grote Goudse kazen. De wagentjes kun nen door middel van een haak, als een trein worden samengevoegd en door een elektrische trekker naar de kaasstellingen worden ge ileden. Kaasliften sen is het mogelijk de lift te verplaatsen, doordat aan de onderkant een elektrisch aan gedreven wiel zorgt voor vóór- en achteruit rijden en één man dus met zijn vracht het gehele gangpad kan berei ken zonder van de lift te gaan; de rails zorgt ervoor dat de lift precies in het midden van het gangpad blijft. Transportbanden Om de grote stroom kazen, die bij de verhuizing binnen-vloeide te kunnen opvangen werd ook ge bruik gemaakt van de transport banden, die respectievelijk tot 3 en 6 meter hoogte kaas kunnen aan voeren. Ook zijn er aluminium werkplateaus waarop kan worden gepoetst, gekeerd en geplastifi ceerd; ook deze plateaus zijn ver plaatsbaar en worden door de rails in hun goede spoor gehouden. De kaasbewerkingsafdeling wordt gebruikt voor het schrappen, was sen, parafineren en stempelen; handelingen die nodig zijn om te zorgen dat alle kazen in een pri ma conditie de winkels bereiken, zodat de klant er zeker van is een „lekker stukkie" te kopen. VAKDIPLOMA of overdozen, geen gerij met trucks; omstandigheden die ons niet onbekend waren. Naar onze mening is het belang rijkste resultaat echter de reactie van de heer Stens en de dames die er werken. Toen wij na een paar dagen zo hier en daar eens infor meerden bleek men unaniem bljj te zijn met deze verandering. Aan de inpak band van bijna 30 m staan thans de dames op de nieuwe pakkamer van de chocolade fabriek. Hun me ning over de nieuwe werkwijze is uitstekend. I De heer A. Stens werpt een laatste blik op gereed gekomen produkten.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 7