Valkenburg erg in trek bij AH -caissières Chicago {Tribune Europe Supermarts Catching Up to U. S. Tweehonderdste ZB Vakantie in eigen land favoriet Study American Ways Schilderijen-expositie in SM Roosendaal AH-ERS IN DE „STATES" Frederik Hendriklaan - Den Haag: 4 Mej. A. Luten op dc Limburgse ruïnes. WEDNESDAY, JULY 17, 1963 Zon, zomer, vakantie zijn drie begrippen waar een ieder jaar lijks weer naar uitkijkt, vooral na zo'n strenge winter als we dit jaar gehad hebben. Maar we mogen niet mopperen. Immers meldde de dagbladpers onlangs niet, dat de bouwvakkers in hun vakantie niet minder dan 140 uren van de zon hebben kunnen genieten? De vraag die daarop volgde was: hoe I hebben onze medewerk (st)ers in de I filialen het er afgebracht, of wat zijn I hun plannen? Immers zij moeten met zoveel faktoren rekening houden, al vorens hun vakantie werkelijkheid is. De ouders, verloofden en niet te vergeten de verplichte vakantiesluiting van een groot deel van onze filialen. Om de ervaringen van een aantal hunner aan de weet te komen, trokken we naar enkele filialen. Als eerste op onze tocht ont- moetten wij mej. Ina Luten uit Krommeniedijk. Haar dagelijks werk verricht zij als caissière in filiaal Krommenie en daarnaast vervult zij ook nog een taak in de vleeswarenafdeling. Bijna een jaar is Ina werkzaam in deze I grote moderne Z.B. Valkenburg Tijdens de verplichte sluiting van het filiaal bracht zij met haar vriendin een week door in Val kenburg. Een goed pension met een uitstekende verzorging was j in deze periode hun tehuis. Dank zij het prachtige weer heeft mej. A. Luten de mooie omgeving goed kunnen ver kennen. Zij maakte dagtoch ten per bus door Zuid-Lim burg. Zwemmen in een nabu rig zwembad behoorde ook tot het vakantie houden. Uiter aard werden de grotten de attractie van Valkenburg niet vergeten. Ook een tochtje met de kabelbaan naar de Wilhelminatoren liet ze zich niet ontgaan. De avonden werden doorgebracht met dansen wat doe je anders I als je jong bent of een enkele keer een wandeling langs de Geul met zijn boeiende omgeving. Jam mer genoeg hadden de beide da mes geen pas, anders hadden zij stellig een bustochtje over de grens gemaakt. Ondanks dit kon mej. Luten terugzien op een pret tige vakantieweek. Op de boerderij De tweede week bracht zij thuis door op de boerderij. Daar hielp zij haar vader met hooien en an dere werkzaamheden. Een enkele dag trok zij er echter nog wel op uit, o.a. naar de Beemster waar zij als supporter van haar broer het kampioenschap van Noord- Holland paardrijden bijwoonde. Terwijl Ina Luten nog namijmerde over haar vakantie, waren wij al op weg naar ons volgend „slacht offer" in filiaal Alkmaar, waar we een gesprekje hadden met mej. Tiny van Schie uit Alkmaar. Zij is le caissière (gedipl.) en werkt reeds zo'n 6 jaar in dit filiaal. Een klein deel van haar vakantie heeft Tiny er al opzitten. Immers dit filiaal sloot in de week na Pinksteren verplicht vier dagen en dus nam zij snipperdagen op. De ze dagen bracht zij aan 't strand door onder een stralende zon. Egmond Haar „grote" vakantie" moet nog komen. Van die twee weken zal zij er één doorbrengen in een huisje aan het strand in Egmond. Daar gaat zij met haar a.s. verloofde en ouders heen. Het wordt echter jaar na jaar moeilijker, zoals ze ons vertelde. In deze plaats is tussen de ge meente en strandhuisbezitters een controverse over de huisjes op het strand, met als gevolg dat de huisjes ieder jaar dichter bij de vloedlijn geplaatst moeten worden. Op die wijze wil men de ze zomerverblijven van het strand af hebben om zodoende het strand van Egmond aan Zee een wat be ter aanzien te geven. „Maar zo lang het kan, gaan we ieder jaar weer daarheen. Het is dichtbij en gezond," aldus Tiny. Buitenland? In de tweede week gaat zij even als haar collega uit Krommenie naar Valkenburg en hoopt daar ook leuke dagen door te brengen. Op onze vraag of het buitenland haar niet trok voor een vakantie- veis, vertelde ze ons dat zij vorig jaar een buitenlandse reis had ge maakt. Maar ja, dit jaar kon dat niet, want het zal een groot feest worden in Alkmaar als mej. van Schie zich gaai verloven. En daar moet je hard voor sparen, zei Tiny, in stilte reeds den kend aan die grote dag. [TRIBUNE Staff PhofoJ Ray Hi.gg.ins (right), Super Market institute's director oi educational service, lectures foreign visitors at seminar. Stand ing are Joost Rommertz (left), of the Netherlands, and Ale) Cohen, managing director of British chain. Seated are Berenc Taisma (left) and Willy A, Scholte, both of the Netherlands BY GEORGE SCHREIBER other European British and other European are among 48 American ant' supermarkets are five to sixCanadian supermarket execu- years behind their American counterparts, but are catching up rapidly with campaigns to educate their customers and employes. That observation was. made yesterday by Alex Cohen, joint managing director of London Grocers, Ltd of London, in an lives and store managers at tending the five-day seminar, whose subject is, Getting Work Done Thru People." Cohen observed that a British shopper goes to a grocery about three times a week, while- Scholte said a Hollander makes almost daily trips. They agreed that Europeans interview at the Super Market, f lack of automobiles \n which institute's seminar for food sup- to carry heavy loads and of re- plier executives in the Edge- j frigerators and freezers makt water Beach hotel. j more frequent visits necessary. Cohen's observations were i, "The peak British shopping concurred in by Willy A- da* is Friday, just as Saturday Scholte, executive of a Dutch j- d- thr company, Albert Heijn, N. V.,1 of Zaandam, the Netherlands. 48 Executives Attend Scholte, Cohen, Cohen's son, Brian, with Joost Rommertz and Berend Talsraa, district leaders of the Heiin company. ..Kunst bij de massa brengen", „Buffet-Expositie bij Albert Heijn", Publiek reageert spontaan op werk van Buffet", Experiment in Supermart ge slaagd." Dit waren enkele krantenkoppen naar waard en in 9 van dc 10 gevallen aanleiding van een bijzonder origineel passeert zo'n schilderij (zwaar ver initiatief van bedrijfsleider Schapen- zekerd en onder streng excorte) het donk in {Roosendaal. Vrijheidsbeeld op weg naar de nieu- Van 11 tot 24 juli werden in de Super- we eigenaar. mart 25 werken van de zo snel be- Dit initiatief heeft, gezien de reakties roemd geworden Fransman Bernard in de pers en van de klant, duidelijk Buffet geëxposeerd onder het motto succes gehad. Daarom voor bedrijfs- Kunst tussen kruideniersartikelen"leider Schapendonk de zilveren Flits- Natuurlijk waren het reprodukties. zij spuit met de pluimen en nog een extra het dan bijzonder goede, want origi- pluim voor de bijzonder keurige wijze neel werk van Buffet is een kapitaal waarop deze expositie was verzorgd. n Hoe snel de methode van zelfbediening in kruidenierswinkels is uitge groeid kan worden geconstateerd uit het feit, dat op 1 maart 1952 de eerste Z.B. geopend werd (filiaal Oranjestraat, Schiedam) en dat 11 jaar later, 4 juli 1963, de 200ste Z.B. aan de Frederik Iiendriklaan in Den Haag haar deur ontsloot. In het tijdsverloop, waarin 20 Su- 1 van beperkte afmetingen, waar- permarts gebouwd werden, open- van de oppervlakte niet vergroot de AH dus 200 Z.B.'s, zodat het kan worden, en toch tot zelf- totaal gebracht werd op 220 zaken bedieningszaak wordt omgebouwd, met de zelfbedieningsvorm. Als proef dienden de filialen Ad- In dit kader is het wel op zijn rniraal de Ruyterweg in Amster- plaats de zeer aktieve openings- dam en Barneveld. Deze openingen ploeg te noemen, die onder leiding vonden plaats resp. 14 en 21 febru- van de heer Van Zijl bergen werk ari van dit jaar heeft verzet. Vanaf deze plaats maken wij eveneens graag van de i Deze Pr°ef slaagde zodanig, dat gelegenheid gebruik de heer Van besl°fen werd een aantal filialen Zijl en echtgenote een spoedig her- om te bouwen tot „Carpenters", stel toe te wensen. Op 1 september zullen er op deze f wijze 30 zaken omgebouwd zijn tot „tarpeilter zelfbediening. De bedoeling is, dat De 200ste Z.B. is er een van het nog dit jaar het aantal verdubbeld „Carpenter"-type, d.w.z. een Z.B.wordt. Drie Albert Heijners t.w. de heren J. Rommertz en B. Taisma (bei den van de supermart-organisatïe) en W. A. Scholte (belast met lay out en inrichting van nieuwe S.M.'s) hebben kort geleden een studiereis gemaakt door de Ver enigde Staten. Een verslaggever van de „Chicago Tribune" heeft hen, tezamen met een functionaris van een Engels grootwinkelbedrijf geïnterviewd. Zijn artikel drukken wij hierbij ge deeltelijk af. Vermeld wordt dat de SM-ontwikkeling in Europa 5 a 6 jaar bij die der Verenigde Sta ten ten achter ligt, maar dat er hard aan gewerkt wordt om deze achterstand snel in te lopen. De drie Nederlanders en de Engels man volgden o.m. met 48 Ameri kaanse en Canadese SM-specialis- ten een speciale kursus. Tenslotte werd opgemerkt, dat in Engeland en in Nederland de huis vrouw vaker dan de Amerikaanse gaat winkelen als gevolg van het feit dat er relatief nog weinig auto's zijn, zodat men er niet voor voelt om zware boodschappen te sjouwen en bovendien minder koelkasten, waardoor de artikelen minder lang bewaard worden.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6