VEERTIG jaar in hetzelfde filiaal Extra rente spaarfonds zonder belasting Wimpy- shop Hal! miljoenste perzik in Den Haag verkocht Uniek jubileum in Goucla Onder bepaalde voorwaarden: 500.000e perzik inclusief mixer W egrestaurant 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e Jaargang" - No. 7 Augustus 1963 Verantwoordelijke eindredacteur: P. BRANDSMA Redacteuren: J. J. M. van der Meer, A. Oosterkamp en J. C. Voskamp. Public relation: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: H. van Petten, Drs. H. W. Lulofs. R. J. M. Piscaer, D. W. Lieuwen, J. van Breeschoten, N. v. d. Brink. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Twee dingen spaartegoed, heen. zoals voor- r\ e deelnemers aan het Spaarfonds die in de maand juli de extra rentebijschrijving op hun tegoed over het jaar 1962 verwachten, krijgen de gelegenheid om deze extra uitkering vrij te houden van loonbelasting en premies sociale wetten. Zij moeten deze rentebijschrijving dan storten op een bijzondere op hun naam gestelde spaarrekening bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn, terwijl ze het geld of een deel daarvan, evenals de dito uitkeringen over 1963-1964-1965 en 1966 gedurende 5 jaar, behoudens enkele uitzonderingen, niet mogen gebruiken Zoals bekend, wordt jaarlijks op de ingelegde gelden boven de vas te rente van 3-9een uit de be drijfswinst afkomstige extra rente gegeven. De vaste rente wordt aan bet eind van ieder jaar bijgeschre ven; de extra rente, waarvan de hoogte afhankelijk is van het divi- id op de gewone aandelen, wordt in de maand juli van het volgend jaar uitbetaald. De laatste jaren bedroeg de extra rente ca. Laten storten op een bij zondere geblokkeerde reke ning die op uw naam staat. Dit laatste heeft het voor deel dat u over dit extra rente-bedrag loonbelasting nóch premies sociale wetten betaalt, die naar gelang de belastinggroep, variëren van ca. 10 tot ca. 25 De naam geblokkeerde re kening wil zeggen, dat het geld daarop gedurende een periode van 5 jaar moet blijven staan. Uitzonderingen d. premies van levensverzeke ring; e. uitgaven, gedaan in een pe riode van drie maanden na het sluiten van een huwe lijk. Geen loonbelasting Bij deze tussentijdse opname moet worden aangetekend, dat achteraf geen loonbelasting of premies so ciale verzekering verschuldigd zijn. Als men AH verlaat kan toch niet eerder over het geld beschikt worden dan dat de blokkeringstermijn is ver streken. Aanmelding Ieder die bij het Spaarfonds een rekening heeft, kan zich voor deze winstdelings-spaarregeling opge ven door een formulier in te vul len dat verkrijgbaar is bij de afd. personeelszaken, voor de produk- tiebedrijven, of bij de afd. Spaar fonds nr. 379 op het hoofdkantoor. Sinds 1962 kunt U met de extra rente twee dingen doen: Laten bijschrijven bij uw Op deze laatste regel zijn enkele uitzonderingen. Het geld is name lijk wèl tussentijds opneembaar in de volgende gevallen: (Vervolg van pagina 1) voor de koffie en 7 personeelsleden verrichten algemene diensten; 17 dames zorgen voor de bediening en 5 caissières rekenen af met de klant. 1. bij overlijden of emigratie. 2. als het geld wordt besteed voor verwerving onroerende deren aflossing van een hypothe caire lening; Op 27 augustus 1923 kwam de heer P. L. van 't Hof als bediende in het AH-filiaal te Gouda. Dit jaar viert hij dus zijn 40-jarig jubileum. Het unieke van dit feest is, dat de heer Van 't Hof alleen in dit ene filiaal heeft gewerkt en nooit naar een ander filiaal werd overge plaatst. De heer Van 't Hof werd in dienst genomen door chef L. de Kok te Dor drecht, waar de heer Van 't Hof toen woonde. Hij verhuisde naar Gouda en begon daar bij chef J. Meester. Daarna kwamen de chefs M. Mooy. N. de Voogt en G. de Pundert en de huidige bedrijfsleider J. Verwoerd. Als transport- -?-■ yyp middel gebruik- 'lijfi te hij in het be- -- gin een geslo- ff—- SS ten handwagen, r daarna een x mandfiets en JSÉL: vervolgens een driewieler. Het De jubilaris heeft nu de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt en gaat na een arbeidzaam leven eindelijk de boe ken lezen, waarvoor hij vroeger nooit de tijd heeft gehad. Bij de foto boven: De heer P. van 't Hof (in witte jas) voor het filiaal in Gouda op 30-jarige leeftijd. Verder bedrijfsleider Meester rechts) met echtgenote en winkeljuffrouw. kwam destijds per boot over de Zaan via de De hea tf0f Amstel naar de Gouwe. In Gouda werden de goe deren overgeladen op sleperswa gens en bij het filiaal gelost. Siroop per vat De heer Van 't Hof herinnert zich nog dat stroop per vat werd afgeleverd aan het fili aal. In de winter was er haast niets uit te tappen en in de zomer moest hij oppassen dat de stroop niet te snel uit het vat liep. Hij heeft ook wel eens een lek in een stroopvat meegemaakt. Het magazijn was dan één onbeschrijfelijke smeerboel. Verschillende vroegei'e collega's van de heer Van 't Hof werken, nog bij ons, de heer A. W. Striet- man uit Bussum, R. B. Weissen bach uit Leiden en F. Kleve te Assen. De Wimpy-shop in het pas geopend wegrestaurant van Formosa in Zeve naar. Het geheel biedt een zeer ruime aanblik. Alle plaatsen zijn nog niet bezet, doch met dit team zal de heer De Jong toch iedere dag (en ook 's nachtsklaar staan voor zijn gasten. De nachtploeg kan uiterst klein zijn, want 's avonds na 10 uur blijven alleen de Wimpy-shop en het chauffeursrestaurant ge opend. Volgens de heer Van Heuveln zijn de eerste ervaringen prima. De Wimpy's, een apart soort Ham burger, bestaande uit rundvlees dat met kruiden speciaal wordt bereid, wordt gebakken op een hete plaat en opgediend met een geroosterd rond broodje. Ze gaan erin als koek, wat goed past in 't systeem, want de bedoeling is, dat de haastige automobilist snel een eenvoudige maaltijd kan gebrui ken. Daarom rekent de klant zelf zijn vertering af aan de kassa. Tijdver lies door lang wachten met het af rekenen woidt hierdoor voorko men. Specialiteiten van het huis zijn Ameiikaanse Pan-Cakes (kleine pannekoekjes met vruchten, ge blancheerde appel en een saus), kip aan het spit en poffertjes. Er is parkeergelegenheid voor ruim 100 wagens met speciale ruimte voor touringcars. verbetering of onderhoud van een eigen huis, indien de kosten daarvan tenmin ste 500,bedragen; Mevrouw C. Verhey, die niets vermoedend een doosje perziken kocht, kwam daarmee onverwacht in het bezit van een mixer. Woensdag 7 augustus werd in de Haag de 500.000ste perzik van dit Mevrouw C. Verhey stapte om kwart voor twaalf niets vermoedend de SuperMart binnen voor de dagelijkse boodschappen. Ze kocht ook, nog steeds onbewust van wat haar te wachten stond, een doosje perziken. Toen dit doosje in haar mandje lag, zag ze zich plotseling tot haar grote verbazing omringd door een aantal breed lachende A.H.-ers, direkt aangevuld met toestromen de klanten, dié in de gaten hadden, dat er bij de groenteafdeling „iets te doen was". - De heer Ruys van de Groothande' iiield een feestelijk toespraakje en SuperMart aan de Leyweg in Den seizoen verkocht. bood zijn gelukwensen aan, ge volgd door de heren Blom, be drijfsleider. en De Groote van de afdeling Verkoop. Tot haar grote verrassing ontving j mevr. Verhey een P.M.C. mixer, I die uiteraard, zoals ook de foto laat zien, wel bijzonder in de smaak viel. Het blik gesneden perziken, dat gedurende de resterende dagen van de week werd aangeboden te- I gen een aantrekkelijke reklame- prijs, vormde een wel zeer plezie rige „afronding" van de verkoop van de half millioenste perzik.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2