1962was eengoed jaar SUPERMART NIJMEGEN GEOPEND VIJFDE AH-DIVISIE GING VAN START j.T.Plooyer 12 /2 jaar in dienst Wegrestaurant Zevenaar - eerste van 5 Albert's R's - in gebruik genomen Mieuwe CAO TWEE VERKOOPSPECIALISTEN DE TWINTIGSTE Jaarverslag pensioenfonds IN ME MORI AM Het wegrestaurant te Zevenaar. SAH002000242 Flitsen landeli]k augustus Landelijke editie 20e Jaargang No. 7 Augustus 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam ■ij Op maandag 15 juli jl. ging de vyfde AH-divisie van start. Het kantoor 3' is gevestigd aan de Delftsestraat te Rotterdam. De heer M. den Ambt- ia man, tot dusverre districtsleider van Oost, heeft de leiding van deze divisie op zich genomen. De nieuwe divisie omvat de filia- - len in Zuid-Holland, ten zuiden van Wassenaar, Noord-West-Bra bant en Zeeland. Het kenmex-ken- de van deze divisie is het feit, dat 1 er in tegenstelling' tot de andere divisies twee verkoopspecialisten 'a in de organisatie zijn opgenomen. Hiertoe heeft de Directie beslo ten in verband met de geografi sche spreiding en de moeilijke verbindingen in dit deel van ons land. De staf van de heer Den Ambtman is als volgt samengesteld: mej. A. M. Elferink. secretaresse; G. J. van Alphen, verkoopspecialist; L. P. M. van Gils, verkoopspecialist; P. J. H. Jonkergouw, personeels- specialist; P. A. M. Hof kens, con troleur; M. Raasveldt, controleur. Dezer dagen is het jaarverslag van het Pensioenfonds versche nen. Terugziend op het jaar 1962 kan de Raad van Bestuur van het fonds met voldoening constateren, dat het een goed jaar is geweest. Vooral de optrekking van de pen sioenbedragen is een feit geweest, dat een bijzondere vermelding verdient. Alle pensioenrechten vóór 1962 gekweekt, werden ge bracht op tenminste de pensioen- bedragen, behorende bij de pen sioengrondslag van 1961, terwijl ook onze gepensioneerden een ver hoging ontvingen. Om deze ver hoging te kunnen financieren was het aanzienlyke bedrag van bijna 3 miljoen gulden nodig. De groei van het vermogen van het pensioenfonds vraagt de voortdurende zorg van het Be stuur. In 1962 bedroeg het te beleggen bedrag bijna 3,5 miljoen, dat be schikbaar was gekomen door ex tra stortingen, de ontvangen koopsommen en premies, de ba ten uit de beleggingen en het geen vrijkwam door aflossingen en verkopen. Het rendement is 4,6% geweest, een percentage dat zeer zeker be vredigend is te noemen. Nadere details betreffende het jaarverslag kunt u vinden op pag i 3mocht u prijs stellen op het vol- ledige verslag dan kunt u dit aan- I vragen door invulling en opzen ding van bijgaande bestelbon. Tot voor kort werd geen van de Supermarts midden in het vakan tieseizoen geopend, doch in Nij megen maakte men op 31 juli een uitzondering op deze regel. Op die dag werd daar nl. de 20e AH- Supermart in gebruik genomen. In deze 2e standaard-Supermart zwaait de heer H. M. Driessen de scepter. Vanzelfsprekend kostte het de heer Driessen extra veel in spanning om zijn team personeels leden tijdens de vakantieperiode te vormen, maar desondanks is hij toch geslaagd. De Supermart is behalve van groente, kruidenierswaren, vers vlees, brood en gebak, voorzien van een uitgebreide textielafde- ling. Een geheel nieuw instrument zorgt ervoor, dat verse kippen worden „gegrild". Swiebertje Een kijkje in de nieuwe supermart te Nijmegen. Evenals in IJmuiden was 's mid- „Neemt u nu bijvoorbeeld Zeven aar. De automobilist, die naar Duitsland gaat of uit het Oosten komt, ziet langs de weg reeds van verre het blauwe bord met „Al bert's R en daaronder een model van een luxe auto en een vracht wagen. Bij avond vertelt een 16 m hoge zuil met verlichte letters, dat men de Albert's R nadert en een eindje van de grote weg af, vindt u dan de pleisterplaats voor man en paard(e kracht). I2Ö Zitplaatsen Het is niet onze gewoonte in de filialen-editie van A.H.-Flitsen aandacht te schenken aan 12 y»-ja rige jubilea van personen, werk zaam op het hoofdkantoor. Wan neer wij thans met deze gewoonte breken, is daar een goede reden voor. Wij menen n.l. dat het jubileum van mejuffrouw T. Plooyer, secre taresse van de Direkteur Verkoop, in deze editie gememoreerd dient te worden, omdat haar werk geheel E en rechtstreeks gericht is op het wel en wee van de filialen. Op 1 augustus was het 1214 jaar geleden dat zij als steno-typiste begon op de correspondentieafde- ling. Na ongeveer 2 jaar volgde haar overplaatsing naar het secre- tariaat van de Raad van Bestuur. 1 Nu werkt zij al weer ruim 8 jaar als secretaresse van de heer Le gerstee. Op deze post is zij, behalve de (on- 1 misbare) rechterhand van haar direkteur, ook vraagbaak van ve len in het bedrijf, die graag van haar grote bedrijfskennis profite ren. Geen wonder dus, dat velen baar op de jubileumdag kwamen feliciteren en ook de redaktie, die altijd bij haar kan aankloppen als het maar niet gaat om een inter view, wil zich hier graag bij aan sluiten. De heer M. den Ambtman, Divisieleider Rotterdam. De heer L. A. J. Schneider, tot dusverre rayonleider in Zeeland en Brabant, is benoemd tot ver koopspecialist in de divisie Haar lem, waar hij de heer H. de Roode opvolgde. De heer H. de Roode is aangesteld als divisieleider van de divisie Arn hem. die ongeveer begin september zal gaan draaien. Het divisiekantoor zal hier gevestigd worden boven onze Supermart aan de Van Muylwijck- straat te Arnhem. dags ook Swiebertje weer aanwe zig om heel Nijmegen vanuit zijn oude auto uit 1930 duidelijk te ma ken, dat Albert Heijn in Nijmegen weer een nieuwe Supermart open de. De Supermart is nu alweer enige weken open, zodat de vrees, dat dit J een „Vierdaagse" Supermart zou worden, volkomen ongegrond is. De eerste 4 dagen na de opening waren wat omzet betreft in ieder geval boven verwachting. Heeft u wel eens het „Hazenpad" gekozen? Neen? Moet u beslist eens doen, wij kunnen het u aanbevelen! In de buurt van Zevenaar, aan de grote Ryksweg 12, sinds de oorlog het „Hazenpad" genaamd, opende de eerste Albert's R deze maand n.l. zijn deuren als eerste van een serie wegrestaurants, die de N.V. Formosa in ons land gaat exploiteren. In bepaalde mededelingen werd toegezegd, dat in dit nummer een nadere uiteenzetting gegeven zou worden over de CAO. Hierbij was men uitgegaan van de verwachting dat deze CAO inmiddels goedge keurd zou zijn door de Stichting van de Arbeid. Dit is echter nog niet het geval en om deze reden moet de publi catie wachten tot het september nummer. „Zoals u weet kent onze N.V. 4 verschillende typen restaurants, n.l. de normale Formosa Restau rants, de Albert's Corners, de Wimpy's en de wegrestaurants Albert's R", aldus de heer J. van I over enige tijd ook mogelijk om de wagen van nieuwe olie en dergelijke te laten voorzien, want er wordt een complete garage met service-station bij gebouwd". Heuveln, directeur van de N.V. Onder leiding van de manager, de Formosa. i heer H. de Jong en diens assis- j tenten werken er 6 koks en 2 „Elk wat wils"banketbakkers, 2 dames zorgen „De wegrestaurants gaan voor elk wat wils bieden," ging hij voort. (Vervolg op pagina 2) Op 12 juli j.l. is onverwacht overleden de heer K. SCHEEPMAKER Hij is 71 jaar geworden. De heer Scheepmaker, die in juni 1956 met pensioen ging, was op 11 januari 1911 bij Al- bert Heijn in dienst getreden. Het grootste deel van zijn loop baan was hij als bedrijfsleider te Aalsmeer werkzaam, n.l. van 1918 tot zijn pensionnering. Zowel binnen het bedrijf als daarbuiten had de overledene zich in de loop der jaren ontel bare vrienden verworven het geen duidelijk bleek tijdens het condoleantiebezoek en bij de begrafenis. Voor mevi'ouw Scheepmaker, haar dochter en schoonzoon is deze hartelijke belangstelling een grote steun geweest bij het zware verlies, dat zij te dragen kregen. Expositie moderne kunst SM Roosendaal (pagina 4). In Zevenaar zijn behalve een groot restaurant met 120 zit plaatsen en een terras voor 100 personen, een chauffeurs- x-estaurant met 40 zitplaatsen, en de eerste Wimpy coffee shop onder één dak te vinden. Terwijl de chauffeur een „tune-up" ondergaat, is het

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1