Demonstraties op Schiphol Wisselend succes in bedrijfsvoetbal Bartelson bezoekt WELKE BRANDWEERPLOEG WINT RONDVLUCHT? Een stralend Pinksterka nip AH-FLITSEN 7 Als deze Flitsen weer in de huis kamers verschijnen, dan zijn de vakanties in volle gang. Laten wij hopen dat wij straks kunnen zeg gen, wij hebben nu deze vakantie eens echt mooi weer gehad en we hoefden er niet voor naar Spanje of Italië, want ook Nederland is bijzonder mooi als het zonnetje wat mee wil werken. Wij zijn nu in een goede stemming en blijven nog wat aan het fees ten. De heer Zwuup (VF) is op 13 juni in de huwelijksboot gestapt, evenals de heer Kamminga (Lab.) (met de Friese vlag in top) veel geluk en behouden vaart! Mej. Bosman (CF) is op 7 juni getrouwd. De afdeling werd verte genwoordigd door Mej. A. van Weely en de heer Sondij. Bij de fam. Smit (OD) werd een dochter geboren, bij de fam. Dubbeld een zoon en bij de fam. Krijt eveneens een dochter. Wij willen deze ouders hartelijk feliciteren en ho pen dat hun kinderen in goede gezondheid mogen opgroeien. Nu zullen wij de feestlijst van de maand juli eens gaan bekijken. De heer en mevrouw Eggers zijn 6 juli 12 y2 jaar getrouwd, de heer en mevrouw Finke zijn 13 juli 25 jaar getrouwd, de heer Van Vliet (kaasafdeling) hoopt op 11 juli zijn 40-jarig zakenjubileum te vie ren; de heer en mevrouw Groen (OD) zijn 20 juli 25 jaar getrouwd en hoewel de heer Groen nog in 'Zonnegloren' verblijft hopen we dat ook hij zijn portie van de feestvreugde krijgt. De heer en mevrouw Oosterwal (Arb. Studie) zijn 29 juli 12V2 jaar getrouwd, waarmee dan de feestagenda van juli weer is vol geboekt. A! deze paren en de jubilaris Van Vliet willen wij van harte felicite ren met dit gebeuren. Wij hopen dat u allen nog vele jaren voor elkaar gespaard mag blijven en dat de gezondheid in ruime mate uw aller deel mag zijn. Zo gaan al weer heel wat mensen met vakantie nu de maand juli in zicht komt, en daarom wensen wij nu alvast iedereen een heel pret tige tijd met veel mooi weer, zoals het met het uitstapje van de ge pensioneerden het geval was. Nu gaan wij het ziekenlijst je eens doornemen. Gelukkig mogen wij zeggen dat het percentage erg laag is, wat voor het bedrijf na tuurlijk erg verheugend is. De heer J'. Popping is nu weer thuis en wij hopen allemaal dat alles weer goed mag gaan. De heer K. Groen voelt zich in 'Zonnegloren' al aardig thuis, wat voor zijn gezondheid natuurlijk erg belangrijk is. De heer Streefkerk is nu weer uit het ziekenhuis en is thuis geko men voor een verder herstel, het geen wat wij hem graag toewen sen, voorspoedig moge zijn. De heer P. de Vries gaat goed vooruit, dus dat is voor zijn vrouw en kinderen een grote vreugde. Het zal nog wel even duren eer alles weer in orde is, maar er zit nu toch een goede vooruitgang in. Mevrouw van Wijngaarden moest opgenomen worden in het St. Jan Ziekenhuis; ook u mevrouw, het allerbeste! De heer Bergh is naar Zwitser land geweest; dit was een cadeau van zijn vrouw en kinderen. Een prachtig geschenk, mooier had men niet kunnen geven; hopende dat dit uitstapje tot een goede ge zondheid zal bijdragen. De heer A. Vos is ook nog steeds wegens ziekte thuis, maar is al weer aan de beterende hand. Ik wil hiermee besluiten. Tot na de vakantie, dan hebben weer velen stof tot schrijven over hun belevenissen. Het wordt zo langzamerhand een traditie dat, als de brandweer van AH zijn jaarlijks uitstapje heeft, het weer zijn beste beentje vóór zet, teneinde er een prachtdag van te maken. Zo ook weer op zaterdag 25 mei. Twee dagen voor deze datum was het He melvaartsdag en, ook al traditie, regende het de gehele dag, het geen menig huisvader nog een extra schepje kolen op de kachel deed gooien, vanwege de kou. 't Zag er dan ook bepaald niet I Velen van u zullen dit reisje al hoopvol uit voor de zaterdag eens gemaakt hebben en ook een maar, oh wonder, een stralende rondleiding is al geen nieuwtje zon aan een wolkenloze hemel be- meer, maar voor onze brandweer geleidde de bus met brandweer mannen toen deze om even over 8 koers zette naar de eerste pleis terplaats van die dag: 'Schiphol'. werd het echt iets bijzonders. Een rondgang van meer dan 3% uur met daarbij een demonstratie van de brandweer van Schiphol, een Ook dit jaar heeft AH weer meegedaan in de bedrijfvoetbal- competitie. Helaas kon door tijdnood maar een halve competitie gespeeld worden. In de navolgende verslagen kunt u lezen wat de groenhemden er van maakten. Niets vergeten A.H.—Ster. Wech. Een gelijk opgaande strijd met in de eerste helft A.H. iets meer in de aanval. In de tweede helft kwam Sterweeh spoedig op een 10 voorsprong. A.H. zette alles op alles om gelijk te maken, maar de kans die linksbinnen v. Dongen aan rechtsbuiten v. d. Bijl gaf, werd helaas niet benut, de bal werd hoog over geschoten. Door dat Sterweeh 20 maakte, zakte de aanvalsdrift van A.H. Sterweeh maakte vlak voor tijd 30, wat tevens de eindstand werd. A.H.L.S.V. 2 De groenhemden waren er op uit om de eerste overwinning te gaan behalen. Meermalen verschenen zij voor de L.S.V.-doelman, maar deze wist zijn doel schoon te hou den. A.H. kreeg een kans en de aanvallen van L.S.V. waren niet zonder gevaar, zodat L.S.V. uit eindelijk met een 10 winst ging strijken. A.H.G.K.W. Op waarlijk indrukwekkende wijze heeft A.H. weten te winnen van G.K.W. Al vrij spoedig werd G.K.W. in de verdediging gedrukt door A.H. Bij een aanval over links werd door G.K.W. een straf schop veroorzaakt, die door Bijl hard werd naast geschoten. Steeds driftiger werden de aan vallen van A.H., maar voor de rust werd er niet gedoelpunt. Na de rust een sterk G.K.W., maar onze spil liet zich niet passei'en, hij groeide naar een grote vorm. Op het middenveld begon van Dongen zich knap te weren, maar de door hem geschapen kansen werden jammerlijk verprutst. Vijf minuten voor tijd werd van Don gen in de strafschopgebied ge haakt en de strafschop werd hard ingeschoten door P. Schipper. In deze 1O-stand kwam geen ver andering meer. A.H.Pielkenrood Binnen een minuut lanceerde van Dongen in de richting van onze midvoor (Kramer, ex-D.W.S.), die met een keihard schot het eerste doelpunt voor z'n rekening nam. De achterhoede, waarin Abbink schitterde, liet zich maar twee keer passeren, wat de tegenpartij evenzoveel doelpunten opleverde. Van der Bijl kreeg vele kansen, die hij allemaal om zeep bracht. Vijf minuten voor tijd was de stand nog steeds 21 voor Piel kenrood. A.H. ging nog eenmaal in de aanval en voor het doel van Pielkenrood gekomen, maakte van Dongen op onnavolgbare wijze ge lijk. D.B.V.—A.H. Als de kansen waren benut, die P. Groeneschij op de grasmat to verde, dan was deze wedstrijd niet verloren (32). Er werd aardig gecombineerd, maar de afwerking was slecht. Doordat Prins en Mathlener doelpuntten werd de stand dragelijker, maar de winst bleef bij D.B.V. Nog meer voetbalnieuws A.H. zal deelnemen aan de beker competitie voor bedrijfsvoetbal. P. Bunschoten werd gekozen voor het vertegenwoordigend elftal voor bedrijfsvoetbal. Een mooi re sultaat voor onze spil. Komt er een wedstrijd A.H. A.H.-veteranen bezoek aan één der geweldige hangars en een daar in revisie staande luchtreus waar normaal 114 passagiers in kunnen worden vervoerd. Velen hebben even plaats kunnen nemen in de stuurstoel in de geweldige cockpit van zo'n door straalmotoren aangedreven DC 8 en tussen de bedrijven door een terzake kundige voorlichting van een brandweerofficier kunnen beluisteren, 't Was af, en het is gebleken dat er naast het vliegen nog heel wat meer valt te beleven op onze nationale luchthaven. Waren de A.H .-brandweerlieden in de loop der jaren gewend om in de middaguren ergens buiten te picknic ken, ditmaal werd de broodmaaltijd gebruikt in één der restaurants van Schiphol en tegen het decor van aan- en afvliegende toestellen smaakte het ook prima. Via mooie autowegen werd daar na koers gezet naar Driebergen waar het automuseum werd be zichtigd en door een film werd ons nog eens duidelijk welke ge weldige vlucht de automobiel in de afgelopen 50 jaar heeft geno men; 't was soms fascinerend om op de film de autoraces te volgen die zo omstreeks 19101920 al werden gehouden op slechte we gen en met vehikels die eigenlijk de naam 'auto' niet zouden mogen dragen. Om 5 uur kwam het gezelschap in Rhenen aan; hier werd vóór het eten nog even gebruik gemaakt van de mogelijkheid een wande ling te maken door de mooie om geving waarbij de zon nog steeds z'n best deed om alles zo aange naam mogelijk te maken. Een feestelijk versierde tafel in het restaurant van de Koerheuvel nodigde om ruim 6 uur het gezel schap uit om plaats te nemen voor het diner, wat ook ditmaal weer fantastisch verzorgd was. Tijdens het diner werd door de heer Ver- weij nog even de verrichtingen van de AH-brandweer in het afge lopen jaar besproken. Hij verzocht de ploegconnnandan- ten met hun ploegen dit jaar hun allerbeste beentje voor te willen zetten op de wedstrijden in de herfst en stelde een reisje per vliegtuig boven Amsterdam als prijs in het vooruitzicht voor die ploeg, die dit jaar kans zou zien om als eerste in de competitie te eindigen. Dat deze aankondiging van harte werd begroet, spreekt vanzelf en onze blusmannen zul len zich dan ook ten volle inzetten om te trachten deze begeerde prijs in de wacht te slepen. Verder bracht de heer J. J. Verwey dank uit aan de heren v. d. Schaaf en Boom, die in het nieuwe vereni gingsjaar niet meer mee zullen draaien. Vóór het vertrek uit Rhenen bracht de heer Overmeer dank aan het bestuur voor haar werkzaamheden in het af gelopen jaar en de organisatie van het fijne uitstapje van deze dag. Wat een schitterend weer hebben we gehad, tijdens ons traditionele Pinksterkamp. Het was, zoals er opgemerkt werd, wel een jaar ge leden dat het zulk machtig weer was. De stemming was hierdoor opperbest, toen er vrydag 31 mei j.l. na een uur op de bussen ge wacht te hebben, gestart werd voor het 7e Pinksterkamp. De 173 Pinksterkampvrouwtjes en -mannetjes waren al ongeduldig geworden, maar gelukkig kwam het niet tot een handgemeen, zoals zaterdagavond, na afloop van het Kampvuur wél het geval was, maar toen tussen 'echte' Pinkster mannetjes. Deze mannetjes kwa men te voorschijn op de oud-Zaan- se kreet 'luilak, slaapzak, bedde zak' en raakte al gauw met elkaar aan het bakkeleien, waarbij de be kende stukgeprikte ballon (in dit geval 40 stuks) leeg liep. Het moment dat ze leeggelopen waren, was het sein voor de meis jes en jongens om de heren op de rug te springen, om te kijken wie het nu wel waren. Wat een mas sale kleunpartij tengevolge had. Het kamp stond ditmaal onder lei ding van de families Ypma, Berg- hege, Brehler en Overmeer en de dames N. P. de Wit, N. Berghege, W. Schram de Jong, J. Palmer, M. Ypma en de heren H. Sijpkes, J'. v. d. Kwaak, J. Hali en P. Schipper. Het was een groot kamp, hetgeen veel oplettendheid van de leiding eiste, want het ene ogenblik zat er één in een dakgoot en waren er twee aan het vechten, 't andere moment zat er weer één heel hoog in een ballennet. De bovenge noemde dames en heren hebben het echter bijzonder prettig ge vonden om het kamp te leiden en hebben veel van de opgewonden, lachende en teleurgestelde 'post zegeltjes' genoten, maar kregen over het algemeen weinig slaap. Zo overkwam het één van de lei ders dat het kampvolkje de eerste morgen al om 3.30 uur klaar wak ker was en de dag met een luid ruchtig 'babbeltje' begon, maar ja, dat hoort nu eenmaal bij een 'vrij en blij' kamp. De eerste dag werd de speeltuin van het Pannekoekhuis weer be zocht, daarna gegeten en voor het eerst werd dit jaar in de open lucht gezwommen. 's Avonds werden er films ver toond, o.a. een kleurenfilm met fragmenten van diverse vorige kampen. De volgende dag werden er be hendigheidsspelletjes gedaan, o.a. steltlopen;deze straatsport schijnt echter niet regelmatig meer be oefend te worden, gezien de pres taties van de kinderen. De bescheiden imitatie van de Zaanse luilakviering was één van de vele hoogtepunten van ons Pinksterkamp.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 7