Dank „Concentratie was de basis van uw succes enis gchuwd De heer Legerstee tot scheidende reklame-chef: y/ll -peest aqendn 4 AH-FLITSEN Aan: Heren Commissarissen, Leden van de Raad van Bestuur en Directie en mijn vrienden mede-wer kers van Albert Heijn. De storm van waarderende woorden, maandag 17 juni j.l. ter gelegenheid van mijn 40- jarig jubileum aan mijn adres uitgesproken, is nu bij het schrijven dezer regelen tot het juiste windje teruggevoerd. Dit is wel nodig, want anders zou je, na al de lof mij toege zwaaid, moeite hebben om met je beide voeten op de grond te blijven. De sympathie, die mij op deze dag zo hartelijk werd gebracht, hebben bij mij echter, het zij hier met alle bescheidenheid gezegd, één ding levendig doen houden, n.l. dat ik in de afge lopen 40 jaren iets voor ons be- drijf en voor velen die hieraan verbonden zijn, heb mogen be tekenen. Dit stemt mij tot l grote dankbaarheid. Langs deze weg breng ik dan ook mijn grote dank uit, mede namens mijn vrouw en kinde ren, aan allen die in welke vorm dan ook van hun belang stelling hebben doen blijken. Het was groots, het was Albert Heijn op zijn best. Het ga U allen goed en gaar ne spreek ik de wens uit, dat het U in de komende jaren ge geven moge zijn, opgewekt in goede gezondheid Uw mooie taak te blijven vervullen. In het belang van U zelve, Uw gezin en ons prachtige, dyna mische bedrijf: Albert Heijn, Neêrlands Grootste en Voordeligste Kruideniersbedrijf. Zaandam, 26 juni 1963 H. VALK. V. "VTEGEN sprekers hebben op 17 juni j.l. in het Ontspanningsgebouw een jubilerende èn afscheid nemende heer Valk veel lof toege zwaaid. Honderden uit het bedrijf en uit de brede relatiekring ge tuigden met een handdruk van hun warme sympathie. Vele geschen ken onderstreepten de gevoelens. Gezeten naast zijn echtgenote en geflankeerd door naaste familie leden, was de jubilaris, die na 40 jaar het bedrijf met pensioen ging verlaten, vol aandacht voor de sprekers. Het ging hen goed af, maar toch zul' len velen gedacht hebben, wat één spreker treffend zei: „Ik kan me hem eigenlijk beter achter dan vóór het spreekgestoelte voorstellen." De lange rij sprekers werd ge opend door Zaandams Wethouder voor Onderwijs- en Sportzaken, de heer M. J. Hille. Deze stelde er prijs op de heer Valk, niet slechts enthousiast en vol-aktief in het bedrijf, maar evenzeer in de Zaan- se sportwereld, juist hiervoor de dank namens het gemeentebestuur over te brengen. Voortreffelijk „Als uw eerste taak hebt u steeds gezien: Albert Heijn aan de klant verkopen. Deze taak hebt u 40 jaar voortreffelijk verricht, gaan deweg met het bedrijf meegroei end". Dit zei de heer A. Heijn die een uitspraak citeerde: SM-busi- ness is niet moeilijk, het is slechts een kwestie van 10.000 details. „Zo zou je ook over de taak van een reclame-chef kunnen spreken, maar het is toch iets meer. Een computer zou de details kunnen bevatten, het fantasierijk brein moet de reclame maken. Dat hebt u gedaan en daaruit is iets goeds gegroeid". Elke spreker werd door de Valk direct beantwoord. „Maar nog iets anders is tekenend voor u en medebepalend voor uw succes, u stond voor iedereen open. Daarom kon u in korte tijd het gehele verkoopapparaat, in Zaandam en in de filialen, op volle toeren laten draaien". Voorbeeld De heer Legerstee meende dat de jubilaris voor zeer velen een voor beeld is geweest, in het bedrijf, maar ook daarbuiten. Daarom was hij zeer blij de gouden penning van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel te kunnen over handigen. Principe Een kort woord sprak de heer G. Heijn met wie de jubilaris zovele jaren nauw samengewerkt heeft. De heer Heijn haalde speciaal naar voren wat hem altijd net meest had getroffen, het principe „wat ik wil, dat kan ik" en de zorg voor kwaliteit in de winkels. Een per soonlijk geschenk onderstreepte de dank. Namens buitendienst filialen, ver- koop- en inkoopgroep van het hoofdkantoor sprak de heer J. Kok, kaas-inkoper. Van hem kwam de opmerking „u kunt be- j ter hier achter de microfoon staan dan daar". Successen overheersen wekkende woorden van meer, steeds meer". Namens de bedrijfsleiders werd een buitenboordmotor voor de zaanse jol aangeboden. „Daarmee De reklame-afdeling bracht een aantal hoogtepunten uit de car rière van de heer Valk in beeld. De heer J. Hartog bood een bal lon aan, een herinnering aan de Dam-tot-Damrace. voortzetten, presenteerde op geestige en originele wijze o.l.v. de heer A. B. FIENIEG een aantal bijzondere feiten uit de loopbaan van de heer Valk. Dit waren achtereenvolgens: een reclame-vliegtocht bijna 40 jaar geleden, de creatie van Boffie, de na-oorlogse helicopter-tournee en de mislukte ballon-tocht tijdens de Dam-tot-Dam-race enkele jaren geleden. In elk voorwerp („drie-di mensionale foto") was een platen- bon verborgen. Hierna volgde het dankwoord, waarna nog honder den de heer Valk gezonde pen sioenjaren toewensten. H Bij deze sprekende uit- 1 H beelding is verdere tekst overbodig. 1 ^llllillilllililllilillllllllllllllllllllllllflllilillliiillililllilliiiiiiiilllF 'et was ook telkens een stukje belydenis van zijn liefde voor Albert Heijn en zijn vertrouwen in de verdere toekomst, zoals enkele citaten bewijzen. Tot de heer A. Heijn: „U had als jonge man vaak rigoureuze ideeën, waarover ik als oudere het hoofd wel eens heb geschud; maar 99% bleek goed te zijn. Het zal mij een vreugde zijn AH langs de door u aangegeven weg nummer 1 te zien blijven". Tot de bedrijfsleiders: „U heb ik altijd als mijn grootste vrien- u ik voor de laatste keer de kans heb mijn hart uit te storten, wil ik graag ieder in het bedrijf en vooral de bedrijfsleiders op het hart drukken: bedenk toch dat het altijd gaat om de klant. Wij zijn er voor deze klant, de klant is er niet voor ons. Wanneer u allereerst zorgt voor een goede service, dan zal Albert Heijn altijd zijn en blijven: Neerlands grootste en voordeligste kruideniersbe drijf. .eze hem kenmerkende woorden sprak onze schei dende reclame-chef aan het einde van het offi ciële gedeelte van zijn jubileum- en afscheids receptie. Tevoren had hij telkens elke spreker di rect gevat beantwoord. den beschouwd. Bij u vonden mijn woorden altijd veel weer klank. Wij konden samen goed werken, omdat wij allen altijd beseft hebben dat de juiste taakvervulling tot de grootste levensvreugde leidt. Dankzij uw medewerking kon ik meewerken aan de groei van Albert Heijn". rpot reclame- en verkoopafdeling: „U werkt achter de schermen, maar hard en vaak onder zware druk. Ik ben trots op jullie en ook in de toekomst zal de afde ling blijven spreken." 22 mei Hr. C. Diepeveen (afd. Marktonderzoek) met Mej. R. Vink. 30 mei Hr. W. Lakeman (afd. pensioen) met Mej. N. v. d. Lelie. 31 mei Hr. W. de Gooyer met Mej. E. Feeke (P.M.C.- afd.). 61 jun Hr.C. Blok met Mej. A. C. S. v. d. Hoeden (reel afd.). 13 juni Hr. E. J. Melk met Mej S. Tebra (afd. organisa tie). 13 juni Hr. J. Zwuup(V.A.) met Mej. M. A. Langedijk. 18 juni Hr. M. Wielaart (afd. reel, studio) met Mej. C. Leentvaar. 26 juni Hr. J. Fray met Mej. A. H. Rem (adm.contr. fil.) 3 juli Hr. R. C. ten Seldam met Mej. M van Prooyen 4 juli Hr. C. Hulskes (credit afd.) met Mej. I. Spoel- der. 40-jarig zaken jubileum: 16-7 de heer M. van Vliet, Kaasafdeling. 12'j-jarig zaken jubileum: 1.8 Mej. C. Plooijer, secretaresse. 25 jaar getrouwd: 20.7 de heer K. Groen, onderhoudsdienst P.B. 3.8 de heer W. J'. Spruit, bouwkundige. 12'/2 jaar getrouwd: 29.7 de heer M. Oosterwal, Arbeidsstudie P.B. 1.8 de heer J. Neyzing, V.A. 1.8 de heer L. Bouman, Org. bureau. 8.8 de heer P. Barteling, afd. Grootverbruik. Nadat de heer Heijn gevraagd had, in de toekomst nog voor bepaalde taken op de heer Valk te mogen blijven rekenen, overhandigde hij als directiegeschenk een envelop pe met inhoud. Concentratie De heer J. Legerstee, directeur verkoop, vertelde een verhaaltje over een wijkbediende die een blik sperziebonen mee naar huis nam, omdat hij er de andere dag 100 van moest verkopen. Hij verkocht er 125 en zei tot de nieuwsgierige bedrijfsleider: Die verkoop je zo maar niet, ik moet me er eerst op concentreren, daarom nam ik eerst dat blik mee. „Dit histori sche verhaal hebt u mijzelf ver teld", vervolgde de heer Leger stee, „en het tekent uw eigen le ven: succes door volledige con centratie". „Op de dag als vandaag", aldus spreker, .zullen zowel successen als teleurstellingen u voor de geest komen. Maar naar mijn idee over heersen de successen. U had geen actetas vol diploma's, maar wel een goed verstand en een grote mate van mensenkennis. Daarbij leende u ieder, inkoper zowel als verkoper, steeds een gewillig oor". De dankbaarheid van deze groep werd tot uitdrukking gebracht in een geschenk dat vreemd lijkt voor iemand die met pensioen gaat, maar uitstekend geschikt is voor de vitale heer Valk: een sportfiets. „Nationaal Figuur" Namens de bedrijfsleiders sprak de heer C. W. J. Esters uit Nij megen. In dichtvorm zwaaide hij de scheidende reclamechef, in de filialen welhaast een „nationale fi guur" veel lof toe. Hij voegde aan de lof toe: „We zullen u missen, zeer zeker het praten; geen op- Namens de bedrijfsleiders sprak de heer C. W. J. Esters. zal het vissen efficiënter gaan. Zij die willen, zullen slagen". Het kantoorpersoneel werd verte genwoordigd door de heer C. Pie- ters, die een geschenk onder cou vert aanbood. De reclame- en verkoopafdelingdie wel het meest met de jubilaris te ma ken hebben gehad en zijn werk nu

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4