Eerste contactcommissie-vergadering D.C. AH GAAT DOOR MET WONINGTOEWIJZINGEN Eerste ideeën D.C. beloond Amerikaans studente bij A.H. AH-FLITSEN BIJ MET BEGIN van de eerste vergadering van de contactcom missie DC op 5 juni heeft de voorzitter, de heer Krijt, nog eens de vele moei'ijkheden samengevat, welke bij de ingebruikne ming van het DC overwonnen moesten worden. Van de perso neelsleden is wel het nodige aanspassingsvermogen gevraagd, maar steeds heeft men t.o.v. de leiding een prettige houding aan genomen. Ziekengeldregeling den van de afdeling en zij die meer dan 25 jaar in dienst zijn, De heer Kuijt merkt op, dat in een qq^ beperkt zal moeten incidenteel geval een andere zie- blijven. kengeld-uitkering werd berekend In principe kan een ieder zich dan overeenkomstig de hiertoe ge- K F t-> i /-i j- i it hiermede verenigen. De heer Kuilt stelde normen. Geadviseerd wordt bij afwijkingen contact op te ne men met Personeelszaken. Rooster DC- en PB-vergaderingen CC's Beide vergaderingen zullen merkt op, of toch met persoonlijke verlangens van de jubilaris reke ning kan worden gehouden. De heer Krijt stemt hier direct mee in, doch ziet in de toekomst toch een definitieve scheiding tot stand komen. principe op dezelfde dag plaats ^->e heer Meijn vraagt of het ge hele personeel van de afdeling aanwezig kan zijn bij de viering van een dergelijk jubileum. Hier bestaat, wat het DC betreft, in principe geen bezwaar tegen. vinden; in het DC van 1012 uur en des middags van 3 tot 5 uur in de PB. De vergaderingen zijn zo danig „gepland" dat de directie vergaderingen hieraan vooraf gaan, zodat een doeltreffende en snelle doorgeving van mededelin gen wordt bevorderd. Eens per maand zal een bijeen komst worden belegd. Agenda en uitnodigingen zullen gelijktijdig een week vooraf ver zonden worden. Uitnodigingen jubilea De heer Ypma stelt de vraag of de viering van het 25-jarig jubi leum in het DC zal moeten plaats vinden en de gebruikelijke uitno digingen aan de leden van de per soneelsvertegenwoordiging, de le- Overzicht ontwikkeling DC a. In de KAASAFDELING zijn nog diverse aanvangsmoeilijk- heden te overwinnen. De was machine is geplaatst en werkt bevredigend. Getracht zal wor den met de verzending van de kaas vanuit het DC zo spoe dig mogelijk te beginnen. GROOTVERBRUIK. De luifel van deze afdeling zal zodanig geconstrueerd worden, dat in een later stadium afsluiting kan worden verkregen door de plaatsing van kanteldeuren. Zowel in de KELDER als in de EMBALLAGE is de gang van zaken bevredigend. GROTE MAGAZIJN. In de af deling diversen zijn verscheide ne nieuwe artikelen opgeno men. Er zal een aparte stel ling gemaakt worden, geheel afsluitbaar, waarin die artike len zullen worden geplaatst, welke nogal aan de verleiding bloot staan om meegenomen te worden. Er bestaan plannen tot wijzi ging van het z.g. „3000-cir- cuit". ONTVANGST. Het dak van de boxen zal in een zodanige vorm worden gemaakt, dat ook hier kanteldeuren geplaatst kunnen worden indien hiertoe de wens zou bestaan. UITZETRUIMTE. Teneinde het aantal vergissingen in het ophalen te verminderen, wor den dienaangaande plannen uitgewerkt in samenspraak met de controleur. PARKEERRUIMTE. DC-per- soneelsleden, die met. de auto komen, dienen deze na binnen komst rechts naast de fietsen stalling op te stellen. Andere AH personeelsleden stellen hun auto's na het passeren van de portiersloge links daarvan op. Bezoekers van het DC mogen hun auto niet op het terrein plaatsen. Fietsen, brommers en motoren gaan met ingang van maan dag 10 juni 1963 in de hier voor bestemde ruimte, direct rechts naast de portier. CONTROLE BIJ DE UIT GANG. Deze zal nog verbeterd worden door de plaatsing van een hek en tourniquet. Bij het verlaten van het DC passeert men dan eerst de portier (con trole) en vervolgens kan men fiets of ander vervoermiddel ophalen om naar huis te gaan. Rondvraag Een der leden vraagt naar de mo gelijkheid om aan een „gedekte" tafel te kunnen gaan tijdens de lunchpauze in plaats van de thans gevolgde methode van „brood uit een papiertje". De heer Krijt zal nagaan of dit uitgevoerd kan wor den. Een vraag naar de lunch-tijden van het kantoorpersoneel in ver band met de verwerking van de administratieve bescheiden, wordt door de voorzitter beantwoord, met de mededeling, dat hier reeds overlappende werktijden zijn inge voerd om stagnatie in de admini stratie te voorkomen. De heer Meijn stelt de vraag wat er eventueel gedaan wordt indien de echtgenote van één onzer per soneelsleden langdurigziek is. De heer Ypma antwoordt hierop, dat de steun van het personeelfonds alleen onze medewerkers betreft. I Spreker is bereid, waar het hier een nieuwe Commissie aangaat, in een volgende bijeenkomst een na dere uiteenzetting te geven over de doelstellingen en de werkwijze van ons Personeelfonds. Een der leden heeft vernomen dat de kleedkamers in de dokterska mer zeer gehorig zijn, hetgeen zo wel voor de dokter als voor de onder behandeling zijnde patiënt bepaald onvrij kan zijn. De heer Krijt zegt toe dit te zullen nagaan. Een laatste vraag betreft het ver schil in beloning tussen de chauf feurs en bijrijders. De heer Krijt zegt toe bepaalde problemen bij het vervoersperso- r.eel nader te zullen bekijken. Sinds enkele weken is mejuffrouw Robin Beryle Craig, studente aan de Universiteit van Californië werkzaam op ons hoofdkantoor. Zij vervult daar in het kader van haar studie in de economie onder leiding van Drs. C. Brevoord, een stage die twee maanden zal duren. Wij hopen u in ons volgende nummer iets te kunnen vertellen over de in drukken, die mejuffrouw Craig in ons land en bij A.H. heeft opgedaan. De heren W. van der Bijl en A. Rustenburg (midden) ontvingen i de heer J. G. Krijt een beloning voor hun positieve bijdragen. De heren van der Bijl en Rusten burg ontvingen op woensdag, 26 juni j.l. uit handen van de heer J. G. Krijt een bedrag van 50, voor hun idee om op de plaats waar de volle pallets in de stel lingen worden gezet een terug verende strip aan te brengen waardoor het teruglopen van de volle pallets niet meer mogelijk is. De heer J. G. Krijt feliciteerde beiden hartelijk en zei o.m. het uitermate plezierig te vinden, dat reeds bij de eerste bijeenkomst van de ideeënbuscommissie van het D.C. vijf van de zes ideeën be loond konden worden. Hiermede is wel aangetoond, dat ook in een geheel nieuw gebouw met een moderne bedrijfsinrich ting 'de man in de praktijk' met waardevolle ideeën naar voren kan komen en de heer Krijt sprak de hoop uit, dat er nog vele, goede ideeën uit de ideeën-bus van ons D.C. zullen komen. De heer Vethaak was 'de man van het eerste idee'. Zijn voorstel, het naar voren halen van de volle pal lets in de stellingen met een haak, werd voorlopig beloond met een bedrag van 15,De heer Vet haak zal met de haak gaan experi menteren, totdat de juiste con structie hiervan is gevonden. Als het idee haar praktische toepas baarheid heeft bewezen zal de definitieve beloning worden vast gesteld. Een tweede ingezon den idee van gelijke strekking j kon daardoor niet worden beloond Het idee van de heer Cardol klem men te bevestigen aan de laadin- richting van de trekkers en hef- j trucks teneinde slijtage van de kabels te voorkomen, vond een waardering van 10, De heer J. J. Gevers zond een idee in bestaande uit drie gedeelten, doch in de praktijk bleken deze voorstellen niet uitvoerbaar te zijn. Hem werd een aanmoedi gingspremie van 5,toegekend. Het efficiënter rijden met de hef trucks, zodat elke heftruck-rijder zijn eigen stellingen vult en bijvult en cok daardoor zijn eigen buffer plaatsen heeft, was het 2e idee van de heer van der Bijl. Mede het feit dat nu wordt voorkomen, dat er vele kilometers onnodig worden afgelegd, gaf de Commissie aan leiding hiervoor een beloning van f 10,uit te reiken. In de AH-Flitsen van maart 1962 meldden wij, dat met de bouw van woningen in het stadsuitbreidingsplan „de Poelenburg" een goede start was gemaakt. Het eerste project van het „Bouwbu reau Zaanse Industrie N.V.", een algemeen woningbureau, het welk in opdracht van de grote Zaanse Industrieën huizen laat bouwen, is nu bijna voltooid. De lijst woningzoekenden bij Albert Heijn kon hierdoor met een vijftig-tal namen worden ingekrom pen. De 18 eengezinswoningen en de 25 flatwoningen zijn (5 hoog- bouw) reeds bewoond, terwijl 7 torenflatwoningen (9 hoog) begin juli opgeleverd zullen worden. Behalve Albert Heijn hebben ook de bedrijven Bruynzeel en Verkade meege daan in deze bouwplannen, waardoor het totaal aantal wo ningen ten behoeve van de in dustrie op 214 gesteld moet worden. Interessant is het na te gaan dat eigenlijk een voorziening, die een tiental jaren geleden nog als on waarschijnlijk zou worden be schouwd, momenteel dergelijke vormen heeft aangenomen. Alleen Albert Heijn al heeft sinds 1960 150 nieuwe woningen kunnen toewijzen, terwijl deze zomer de 27 woningen in het Kogerveld te Zaandam, 't aantal op 177 brengt. Hiermee wordt bewezen, dat de band tussen werkgever en werk nemer zich meer en meer ontwik kelt in een richting van samen werking, waarbij het wederzijds begrip voor eikaars problemen is toegenomen. Links onderde flatwoningen van het uitbreidingsplan „de Poelen- burg" in het begin van 1963. Onder: het eerste project is nu geheel gereed. Zaandam vooruit In juli, augustus en september krijgen dus een 27-tal Albert Heij- ners een felbegeerde woning in het Kogerveld te Zaandam. Deze moderne flatwoningen worden be heerd door een woningbouwver eniging. Voor jonge echtparen of kleine gezinnen komt een flat met twee slaapkamers gereed. De gro te gezinnen krijgen de beschik king over een woning met drie slaapkamers. Uiteraard komen deze bouwakti- viteiten van de Zaanse Industrieën de stadsontwikkeling zeer ten goede. De gemeente Zaandam heeft bepaald geen geringe plan nen. Het huidige inwonertal, plm. 53.000, zal over een jaar of tien waarschijnlijk de 90.000 gepas seerd zijn. Het wachten is op het verkrijgen van de benodigde bouwvergunningen. Voorzieningen Een dergelijke uitbreiding vraagt uiteraard speciale voorzieningen. Buurtwinkels, scholen, recreatie mogelijkheden etc. mogen niet ontbreken. Het gemeentebestuur streeft echter naar één stadscen trum. Het thans bestaande win kelcentrum, waar alle artikelen, en zeker de duurzame, gekocht kunnen worden, is hiervoor be stemd, terwijl in iedere woonwijk de buurtwinkels de dagelijkse be nodigdheden leveren. In Poelenburg komen o.a. drie kleuterscholen, twee lagere scho len, een meisjes-huishoudschool, terwijl ook enkele U.L.O.-scholen gepland zijn. Het jubileumgeschenk van Albert Heijn N.V. aan de Zaandamse ge meente, een kinderboerderij, zal in de Poelenburg gebouwd worden. De toekomst ziet er dus voor de Gemeente Zaandam en in het bij zonder voor de woonwijk Poelen burg niet somber uit. Inmiddels is in Poelenburg op nieuw een begin gemaakt met de herhaling van het eerste project, dat uiteraard weer in opdracht van het „Bouwbureau Zaanse In dustrie N.V." wordt uitgevoerd. Enkele wijzigingen zullen in ver gelijking met het eerste project worden aangebracht. Zo zullen enige eengezinswonin gen 4, inplaats van 3 slaapkamers bevatten. De flatwoningen van de torenflat worden groter. De vrij- gezellenwoningen komen daarbij in dit gebouw te vervallen. De uitvoering wordt even comfor tabel als Poelenburg I. Men gaat er van uit dat deze wo ningen over 10 a 15 jaar nog aan de eisen van de tijd zullen voldoen. Daarom wordt het buizennet van een eventueel later aan te sluiten centrale verwarming nu reeds in de vijfhoogbouw aangelegd. Resumerend kunnen wij stellen, dat in deze tijd van woningnood het woningzoekend Albert Heijn- personeel een gulle helpende hand wordt geboden.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3