1 s Positieve stijl zal besprekingen moeten kenmerken SWIERERTJE RETOVERT IJMUIDEN Vergadering contactcommissie P.B. 19 juni 1963: Gepensioneerden: ook goed weer Ideeënbus P.B. 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 7 Juli 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Public relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buutsma. Mej. I. Kok, Mej. G. Meijn, Mej. N. de Wit, de heren: J". Ph. Bartelson, J. Breeschoten, W. Haeser, A. van den Hazel, J. J. M, van der Meer, H. van Petten, R. J. M. Piscaer, G. A. van Rooyen, P. Schipper en J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Hejjn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. De heer P. C. Vink opende de vergadering d.d. 3 juni, waarbij deze commissie voor het eerst gescheiden werkte van het DC. Tevens nam de heer Vink hierbij de leiding van de besprekingen over, die tot dusverre bij Ir. W. A. Eggers berustte. Hij sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat de onderlinge samenwerking, die door de heer Eggers is opgebouwd, zal blijven voortbestaan. De positieve stijl zal de bespre- ken aan de produktievergroting kingen moeten kenmerken en de door het doen van suggesties in heer Vink rekent er op, dat aan het vlak van de organisatie, pro- hem een even groot vertrouwen zal duktieprogramma's enz., waarbij Ter gelegenheid van de feestelijke opening van onze nieuwe Super- mart in IJmuiden, reed de van de kinder-TV zo bekende Swiebertje woensdag 19 juni van twee tot vier uur in een oude T-Ford, anno 1904, door de straten van IJmui Zo vertrokken wij dan op woens dag 12 juni, begunstigd door den. prachtig weer, richting Schelling- woude om daar de laatste ge- Wat als een rondrit was bedoeld, pensioneerden af te halen die al werd een Amerikaanse ticker- stonden te wachten bij het Tro- parade. De rechtopstaande Swie- penmuseum. Vandaar gingen wij naar 't Kopje van Bloemendaal om in de „Uitkijk" met elkaar een kopje koffie met cake te drinken. Vervolgens reden wij van dit mooie plekje langs de kust naar Noordwijk om in hotel „de Sein post" weer een kopje koffie te gebruiken. De stemming was bij zonder goed. De kuststrook was ook erg mooi omdat de zon zijn volle medewerking verleende. De morgen draaide inmiddels ver der en we gingen door een prach tige omgeving op onze nieuwe pleisterplaats af om zo tegen 13 uur in Kudelstaart te arriveren, waar ons een heerlijk diner werd voorgeschoteld dat wij ons allen goed lieten smaken en de stem ming nog meer verhoogde. Spoedig wees de klok 15.30 uur aan en het werd tijd om de bus sen op te zoeken. Vervolgens koersten we over Loos- drecht naar het Gooi en door Bla- ricum. In Hilversum gebruikte men nog wat in de „Anna Hoe ve" en zo was iedereen ver rukt en gingen wij over Bussum, Diemen weer op 't Zaantje af. waar we gezond en wel arriveer den om 19.00 uur. Hierbij namens al onze gepensio neerden heel hartelijk dank aan de directie en het personeel voor deze mooie en onvergetelijke dag. CAROLA, dochter van A. Looze (Hollerith). 12 mei RIENK, zoon van E. Harkema (Boekhouding) 16 mei JACQUELINE, dochter van J. Hartog (recl.afd.) 21 mei ERIC, zoon van P. v Gulik (Hollerith) 28 mei MICHEL, zoon van J. de Beet (adm.contr.) 27 juni MARJANNE, dochter v. M. v. d. Velden (Kaas afd). bertje strooide gul zonnekleppen, ballonnen, fluiten en toffee's tus sen de juichende kinderen van 4 tot 80 jaar. Het was of heel IJmuiden de straat op was gegaan, want zelfs de politie-autoriteiten (hulde aan de fantastische medewerking van de politie) hadden zoiets nog niet meegemaakt en verklaarden, dat de drukste intocht van Sinterklaas hierbij slechts kinderspel was. Zelfs toen Swiebertje al weer lang op weg was naar Rotterdam, ston den nog drommen kinderen en ouderen te wachten in de buurt van onze Supermart, in de hoop hun TV-held nog even te kunnen zien. Eén ding stond vast, in de middag van 19 juni wist beslist iedere IJmuidenaar, dat Albert Heijn een Supermart in hun woonplaats had geopend. Een ideale kolomtoze bedrijfsruimte kenmerkt onze S.M. te IJmuiden. worden geschonken als de heer Eggers genoot. Mededelingen Het aantal direktiemededelingen was dit keer gering en bestond uit de volgende punten: 1. de ziekengeldregeling is intus sen rondgestuurd en vragen hierover kan men aan zijn chef stellen of, indien nodig, aan de afd. Personeelszaken. Uit de vergadering kwamen over deze regeling geen vragen. 2. Voortaan zullen in de contact commissievergadering de notu len van de vergadering PB, DC en HK aan de orde gesteld worden, zodat een nauwe coör dinatie verzekerd is. 3. Betreffende de overdracht van Patria gaf de heer Vink een toelichting. Er werden hier over geen vragen van perso- neelszijde gesteld. 4. De mededelingen, die in de con tactcommissie vergaderingen van direktiewege zullen wor den gedaan, worden vooraf be handeld in de vergadering van de heer Eggers met de heren Vink en Krijt en zullen even eens via de hoofdchefs in de chefsbesprekingen worden doorgegeven. In principe zullen de contact commissieleden zo snel moge lijk worden geïnformeerd, doch hieraan zal de informatie aan het leidinggevend personeel vooraf gaan. Samenwerking De samenwerking binnen ons PB tussen chefs en medewerkers van stafdiensten is in de afgelopen ja ren bijzonder goed op gang geko men. De onderlinge samenwer king tussen de chefs, hun per soneel en stafmedewerkers wordt nu met kracht ter hand genomen. Zo zijn er besprekingen om te ko men tot werkmethodenverbete- ring, waaraan ook de mensen die aan de machines staan deelnemen. Tevens is in overleg met onze Technische Dienst bepaald dat de vakman uit de Onderhoudsdienst en de machine-bedieningsvak- man bij de onderhoudswerkzaam heden nauwer zullen gaan samen werken om storingen sneller te kunnen verhelpen en zo mogelijk te voorkomen. Produktiviteit De produktiviteit is in ons bedrijf door de samenwerking gestegen, hetgeen de heer Vink met enkele cijfers toelichtte. De heer Vink vroeg de aanwezi- derde loonvorming niet meer be- gen ook voortdurend mede te wer- staat. Naar aanleiding van een andere opmerking stelde de heer Vink dat de verkoopverwachtingen wel eens boven de verkoopresultaten uit kunnen gaan en dat hierdoor overproduktie kan ontstaan. Wij moeten er echter van uit gaan dat dit in alle bedrijven een normaal verschijnsel is en dat het voor ons als producent onmogelijk is dit soort feiten te voorkomen. Wel kunnen en dienen wij er voor te zorgen, dat artikelen die bij ons de deur uit gaan, voldoen aan de kwaliteits-eisen, die wij in over leg met anderen zelf hebben aan vaard. Vergaderrooster Het vergaderrooster voor de con- tactcommisie werd aanvaard, waarbij echter bleek dat de 7de november op een donderdag valt, zodat de vergadering in die maand op woensdag 6 november zal plaatsvinden. De andere data zijn: 3 juli, 14 augustus, 18 september, 9 okto ber en 11 december. wij echter voortdurend rekening zullen moeten houden met de wen sen van de Verkoop. Dit betekent dat er bij voortduring nog halvedag produkties blijven bestaan en dat er ook bij speciale akties extra werkzaamheden zul len moeten worden verricht b.v. in de vorm van het verpakken van artikelen in luxe trommeltjes. Intern transport Het intern transport is nog steeds een algemeen probleem dat ons veel hoofdbrekens bezorgt. Kwaliteit In de komende jaren wil de direk- tie speciaal aandaent besteden aan de kwaliteit van onze produk- tie en daardoor indirect aan het rendement van de onderneming. Een kwaliteitsaktie wordt over wogen en het direktoraat TRO heeft tot taak de normen t.a.v. kwaliteit steeds nauwkeuriger vast te stellen. Om aan deze normen te kunnen voldoen en om te zorgen dat de normen die gesteld worden ook haalbaar zijn, zal veelvuldig overleg tussen TRO en het PB no dig zijn, waarbij wij er van uit gaan dat het PB tenslotte kwali teitsartikelen zal moeten produ ceren om de Verkoop in staat te stellen kwaliteitsartikelen te ver kopen. De heer Vink deed via de aanwe zigen een beroep op het gehele per soneel mee te werken aan de op bouw van deze kwaliteitsnormen en er aan mee te werken dat ook gezamenlijk aan de gestelde nor men wordt voldaan. Suggesties Uiteraard zijn suggesties, t.a.v. kwaliteitsverbeteringen, die voor de hand liggen, nuttig en uiter mate belangrijk. Eén van de aanwezigen deed en kele suggesties t.a.v. de opslag en het transport van artikelen, de verpakkingsmaterialen en het capsuleren van flessen. In aanslui ting hierop zullen nog vele sugges ties gedaan kunnen worden die de heer Vink graag wil overnemen. Mentaliteit In de allereerste plaats is het be langrijk dat alle medewerkers in het PB van de juiste mentaliteit bezield zijn. De heer Berghege merkte op, dat hiertoe grote be reidheid bestaat, nu de belem mering van ons oude tariefsys teem, waarbij uitsluitend voor kwantitatieve produktie aandacht werd gevraagd, door de veran- Uitbreiding contactcommissie PB Aangezien het aantal dames in de contactcommissie gering is, zullen als aanvullende leden aan de com missie worden toegevoegd, de dames: Mej. C. Vogels en Mevr. H. Pus-Hilken. Ook de vertegenwoordiging van de maandloners zal uitgebreid worden met een vrouwelijk lid Indien hiervoor een kandidate ge vonden is, zal zij eveneens in de vergadering v. 3 juli aanwezig zijn. Jubilea Evenals in het DC zullen voor ju bilea uitgenodigd worden de leden van de contactcommissie PB en diegenen in de PB die 25 of meer dienstjaren hebben. Verder zal in overleg met de chefs en de hoofdchefs een delegatie uit de afdeling bij een 25- of 40- jarig jubileum aanwezig zijn. Behalve medewerkers uit eigen afdeling zullen ook medewerkers uit andere afdelingen uitgenodigd worden, doch indien men geen uit nodiging heeft ontvangen en men toch aanwezig wil zijn, is overleg met mej. G. Meijn gewenst. Het j bezoeken van jubileumbijeenkom sten zonder uitnodiging is in prin- I cipe onjuist en zal moeten worden tegengegaan. Indien een jubilaris relaties heeft die hij of zij graag bij zijn of haar jubileum aanwezig zou willen zien, kan hij of zij hiertoe overleg ple gen met Mej. Meijn die in Principe aan dergelijke verzoeken zal vol doen in overleg met de betrokken chef. Rondvraag Bij de rondvraag kwam de par keerplaats voor de bussen aan de orde. Hiervoor is in de Klamper straat een oplossing gevonden. De sluiting van de motorstalling is met de heer G. A. van Rooijen besproken, doch zolang de motor- bezitters slordig met de sleutel blyven omgaan, zal een definitie ve oplossing niet mogelijk zijn. Over de 14-daagse loonbetaling heeft in juni een gesprek plaatsge vonden. In de volgende vergade ring zal op deze kwestie worden teruggekomen. Een vraag om plastic emmers bij de Höllers zal worden opgenomen met de chef. Tenslotte werd besloten op de vol gende vergadering van gedachten te wisselen over de taak van het personeelsfonds en de bestuurs samenstelling. Ook over de warme maaltijden zal een definitieve beslissing genomen moeten worden, omdat de huur termijn afloopt. De heer J. Ph. Ypma zal zich hier mede, in overleg met de kantine kommissie, nog eens bezighouden. Na een overzicht betreffende de produktiviteitsontwikkeling in de afgelopen maanden te hebben ge geven, sloot de heer Vink deze vergadering. Dinsdag 18 juni kwam de ideeën buscommissie bijeen om de ideeën welke binnengekomen waren te behandelen. In het geheel betrof het deze keer 7 inzendingen. 15,beloning werd toegekend aan de heer G. Veerman betref fende strippen voor de fabricage van koknskoekjfcs. De heer J. Stroet ontving een be loning van 25,voor een idee betreffende de verwerking van pepermuntresten. Voor een kleine wijziging aan de etiquetteermachine in de L.F. ont ving de heer P. Schipper een be loning van 15,—. Drie ideeën kwam niet voor belo ning in aanmerking. Een aanmoedigingspremie van werd toegekend aan de heer Beverloo betreffende het vervoer van Kaas. Dit idee is eerder naar voren gebracht zij het op een an dere manier. In de praktijk bleek het niet te voldoen. Ook het idee van de heer Beverloo is niet in praktijk te brengen. Er zijn momenteel nog verscheidene ideeën welke nog niet afgewerkt kunnen worden, in omloop. We hopen in de volgende Flitsen over deze meer te kunnen vertellen.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2