1 Bier in blik: ideaal voor zomerse dagen Over de PM C gesproken 'Bel in vredesnaam mijn vrouw niet op riep vertwijfeld PMC-lid AH brengt sinds mei Distributiecentrum werd per trein bezichtigd Bartelson bezoekt alc°h.geh. 6 - ^Bert HEIJN W GEHUWD Paasschietwedstrijden AH-schutters schoten zich naar derde plaats AH-FLITSEN Velen van ons zullen met enige bezorgdheid uitzien naar de va kantie, omdat het weer zo onbe stendig is. Maar laten wij de hu mor en de vrolijke natuur er bij houden, want wie weet hoe mooi j het weer is als wij er straks op uit j trekken. Met Pasenzijn verloofd mej. H. A. E. j Jansen (T.B.) en de heer Keune Jr. (O.D.), alsnog onze felicitaties. Bij de fam. Kuiper (T.B.) en de fam. de Jong (B.A.) werd een zoon ge boren, onze felicitaties en wij ho pen dat deze zonen in de beste ge zondheid mogen opgroeien. De heer en mevrouw van Eist zijn 13 juni en de heer en mevr. Ho- vius (gepens.) op 14 juni 40 jaar getrouwd. Wij wensen deze beide families een heel prettige dag toe. Onze hartelijke gelukwensen en nog vele jaren in de beste gezond heid toegewenst. Zo gaan wij dan op woensdag 12 juni onze jaarlijkse, feestelijke tocht met onze gepensioneerden De vele hoofdbrekens, die de afdeling P.M.C. in Zaandam heeft om Na een half uur werd er inder- de duizenden aanvragen, die wekelijks binnenkomen, te verwerken, daad gebeld. Dezelfde meneer, worden nu en dan even op de achtergrond gedrongen door een aardig vanuit kantoor. Nu echter op een veej vriendelijker toon, zeer rustig, i gebroken, hetgeen hem belette zijn Ja ze,fs vertrouwelÜk Hij zei dagelijkse werk in de tuinderij te „Hoor es, mijn vrouw stond er op, verrichten. Indachtig echter het dat ik zou reklameren en jullie gezegde „als de kat van huis duchtig de les lezen, en dat heb is, dansen de muizen op tafel" ik thuis dus in haar bijzijn moe- wilde hij zich nu thuis in een stoel ten doen. Maar ik heb nooit voor het raam poseren, gewapend betaald! Ik had dat geld wel in met de veldkijker. Dan zou hij zijn j m'n zak, maar ik ben onderweg tuin prachtig op de korrel kun- een paar vrienden tegengekomen nen nemen en kunnen blijven toe- en nu is het op! Ik zal wel zien, zien of zijn knechts hun werk wel naar behoren vervulden voorval. Het is begrijpelijk, dat. waar vele mensen artikelen in huis krijgen, waar mee ze nog nooit ondervinding hebben opgedaan, ze hier soms wat vreemd tegenover staan. Snertfontein Zo gebeurde het, dat de P.M.C. gealarmeerd werd door een dame, die een „ernstige klacht" had over de snelkookpan. Ze had hier erw tensoep in gekookt en onderwijl zich niet realiserend dat ko ken in een snelkoker een kwestie van minuten is een uitvoerig ondernemen. Wij hopen dat het telefonisch babbeltje met 'n vrien din gemaakt. De terugkomst in de keuken na een kwartiertje, lever de een grote verrassing op: de veiligheidsprop had de steeds groeiende spanning uiteraard niet meer kunnen verwerken, was er afgesprongen: de erwtensoep spoot onder enorme druk als een fontein rechtstandig de lucht in en kleurde het smetteloze keukenpla fond mooi egaal groen Overi gens was mevrouw sportief ge noeg haar fout ruiterlijk toe te geven. Tent weer zijn medewerking zal ver lenen tot het slagen van deze zes de tocht. Bij voorbaat danken wij hierbij namens alle deelnemers de directie hartelijk voor haar mede werking. De heer en mevr. C. Baars (V.A.) zijn op 28 juni 12 jaar getrouwd. De heer en mevr. Land (gepens.) op 28 juni 40 jaar. De heer en mevr. K. Duijn zijn 30 juni 25 jaar getrouwd. Al deze feestgan gers onze felicitaties met dit ge beuren en nog vele jaren toege wenst. Dit was dan de feestlijst voor juni. Mej. N. Vree (V.A.) feliciteren we met haar benoeming als lid van de ondernemingsraad. Wat een leuk gebaar was dat van die fami lie uit Meppel om de heer Bes- terveld vier kievitseieren te stu ren voor de goede bezorging van de P.M.C.-kijker. Dit zijn zo van die aardige attenties, die een mens toch goed doen. Mej. Huijsman, werkzaam in het D.C. is op 13 mei in ondertrouw gegaan en zo ook mej. A. de Vries (O.G.). Wij wensen deze bruidjes veel geluk en voor straks een goed en gezond huwelijk toe. En dan krijgen wij op 22 juni voor de hengelaars de traditionele viswedstrijd. Vol verwachting wie de meeste meters vis vangt, maar als het visje niet bijten wil, doet men er niets aan. Wat onze zieke personeelsleden betreft mogen wij niet ontevreden zijn. Wij hopen nu maar op een mooie warme zomer: fijn voor de naderende vakanties en goed voor onze zieken, want de zon doet wonderen. Gelukkig kunnen wij berichten dat de heer K. Groen (O.D.) zich wat thuis begint te voelen in „Zonnegloren" en langs deze weg wensen wij hem het allerbeste toe. Ook de heer de Best is weer op nieuw voor hele dagen aan de ar beid, dus ook dit leed is weer ge leden. Met de heer P. de Vries gaat het langzaam vooruit, dit is een kwes tie van geduld, maar als alles goed komt, is er ook in dit gezin weer grote vreugde. Met de heer Bergh wil het nog niet erg, wij hopen dat het event, mooie weer hem goed zal doen. De heer Streefkerk is voor zijn ogen opgenomen in het W.G. Ho pelijk heeft zijn ziekte een gunstig verloop. De heer A. Vos is ook door ziekte verhinderd zijn werk te hervatten. De heer Van Dam is nu weer voor halve dagen aan het werk, dus dat betekent weer een mooie vooruit gang en zo komt ook dit wel goed, maar oppassen blijft geboden. De heer W. de Goede (kaas) is nog steeds ziek. We hopen voor hem het allerbeste. De heer Bos (Lab.) kan nog altijd zijn werk niet hervatten. Zo is het ook met mej. C. Helssloot, die haar been nog wat rust moet gunnen. Mevr. Zwildeer is door haar eigen hond in de pink gebeten en loopt nu al enige weken voor behande ling naar de dokter. Ik wil dan besluiten met u allen zonnige da gen toe te wensen en als u er op uit trekt, kijk dan maar goed uit!! Biercentje Tenslotte nog het verhaal van de meneer, die briesend aan de tele foon kwam: Waar hier en gunder zijn koelkast bleef. Hij had er al lang voor betaald, maar afstu ren hó maar! Een waardeloze organisatie daar in Zaandam. De verbaasde P.M.C.-man aan de andere kant van de lijn, keek dit even na, maar moest meneer toch echt vertellen, dat, volgens zijn bescheiden mening, van enige be taling geen sprake was geweest. Meneer kwam opnieuw in hevige beroering, maar stelde tenslotte, dat hij dan na een half uurtje van uit kantoor nog even bellen zou dat ik dat geld ergens leen, maar bel in vredesnaam mijn vrouw niet op 6 r, en zijn girostrookje als bewijs Hoe groot het verlangen wel is om naar Zaandam zou laten afzen_ een bepaalde premie in bezit te krij- den. gen, wordt geïllustreerd door de me- I neer, die met vakantie naar Spanje ging en beslist de bungalowtent mee wilde nemen, hoewel de tijd om de benodigde zegels te vergaren krap was. Hij schreef, dat hij „zich letter lijk naar de tent toegevreten had", maar dat hij nu toch, „zij het met een indigestie". Zuidwaarts kon trekken mèt de bungalowtent. Als de kat van huis is Van een tuinder ontving de P.M.C. het dringende verzoek zo spoedig mogelijk de verrekijker naar hem af te sturen, want, zo zei hij: „er een economisch belang mee De heer C- lovers maakte in een gemoeid". Op de nieuwsgierige korte inleiding duidelijk dat het vraag, wat dat dan wel mocht feest dit jaar eens op een andere zijn, antwoordde de goede man, dat hij zeer onlangs zijn been had Aan de vooravond van het zomerseizoen '63 wordt een nieuw artikel geïntroduceerd, dat zich wel bij uitstek leent voor verkoop tijdens de (hopenlijk vele) komende warme dagen. Zoals bekend wordt in Nederland van dien, zoals: veel ruimte inne- praktisch al het bier in flessen ver- mend in een koelkast, de misère kocht. Met uiteraard alle nadelen Op 20 mei 1963 werd weer het jaarlijkse O.P.W.-feest gevierd en ditmaal werden de prijswinnaars niet in het Ontspannings gebouw verwelkomd, doch in het nieuwe Distributiecentrum. Met bussen werden allen van het station gehaald en naar het nieuwe centrum gereden, waar in de kantine koffie en broodjes werd geserveerd. „First-in-first-out" Dc goederen in het snelcircuit j worden achter gevuld op rolstel- wijze gehouden zou worden. De heer W. Eggers vertelde daarna lingen. Als een stelling leeg is 20-5: mevr. A. van Gemert (KB) met de heer R. J Roorda. 21-5: de heer L. A. Kamminga (Lab.) met mej. H. Sijperda. 28-5: mej. A. M. de Vi-ies (OG) met de heer W. Hoekstra. 30-5: mej. T. A. van Dijk (BA) met de heer H. Aartsen. aan de hand van een platte- gi*ond enige bijzonderheden over het nieuwe D.C. en nodigde het hele gezelschap uit een rondgang te maken door het 30.000 m- grote gebouw. In de ontvangstafdeling stonden een aantal kleine treintjes klaar waarop alle bezoekei's konden plaats nemen om rondgereden te worden. In dezelfde afdeling ko men de goederen binnen en wor den daar van een huisnummer voorzien en door vorkheftrucks in het magazijn geplaatst. Daar wor den zij gei'angschikt naar omloop snelheid in een snel, normaal en langzaam circuit. Zaterdag 6 april zijn in het O.G. weer de traditionele paasschietwedstrijden gehouden. In verband met het paasweekend, waardoor vele schutters niet in de gelegenheid zouden zijn geweest hun capaciteiten te tonen, was besloten de wedstrijd een week vroeger te houden. Door 6 ploegen en genodigden Individueel werd sportief en enthousiast ge streden en de spanning bleef er in Voor alle schutters was er gele tot en met de laatste schutter. genheid om individueel te tonen dat zij de roos wisten te vinden Twee ploegen kwamen met een en als beloning mocht men voor gelijk aantal punten uit de bus, een bepaald aantal behaalde pun- maar door toepassing van be- ten vei se eitjes mee naar huis ne- staande wedstrijdregels was het men; ook onder de genodigden ble- uiteindelijke resultaat als volgt: ken schutters van formaat te zijn. 1. Politie S.V.Z. 268 punten (wis- Deze mooie dag werd om ongeveer selpi'ijs en verzilverd gewicht)vier uur besloten met het uitreiken van 2. A.I. 268 punten (verzilvei'd ge- de prijzen door de Commissaris van wicht); 3. A.H. 264 punten (vei- Politie te Zaandam, de heer Prakken. zilvei'd gewicht); 4. P.T.T. 263 Met welgekozen woorden bedankte hij punten; 5. Res. Politie 261 pun- allen, die eraan meegewerkt hebben ten; 6. Sterel en Wechgelaar, 245 deze wedstrijden zo goed te doen punten. slagen. komt automatisch een nieuwe hoe veelheid naar voren geschoven, dus ook hier „First-in-first-out". De vorkhefstruckchauffeurs mani- puleren vliegensvlug met de 11.000 in gebruik zijnde pallets, die zij tot 5 meter hoog kunnen stapelen. Treintjes Met treintjes worden de bestellin gen voor de filialen klaax-gemaakt en naar de uitzetruimte gereden waar ook de bestellingen uit de andere afdelingen samen komen. In de kaasafdeling zagen wij een opslag-ruimte voor 1.350.000 kg. kaas, die uitgestald kan worden op 51 kilometer kaasplanken! Een kelder van 3500 m- is bereikbaar via een grote afrit voor vracht auto's van 15 ton! In de emballage afdeling zagen wij ook de nieuwe sorteerbanden voor het uitzoeken van flessen. van het terugbrengen van flesjes en statiegeld, de achteruitgang van de smaak als het lang aan zonnewaimte wordt blootgesteld, enz. enz. Teneinde aan bovenbestaande be zwaren eens en voorgoed 't hoofd te kunnen bieden, werd besloten hiervoor een blikverpakking te creëren en deze voor een zodanige prijs op de markt te brengen, dat deze zonder meer acceptabel is voor de kopers. Als u even went aan het „idee" van blik, ziet u in dat deze vorm veel voordelen biedt: bijzonder weinig ruimte innemend, snel af koelend waax-bij (een zeer belang rijk punt!) de smaak constant blijft, geen statiegeld-pi-oblemen, om maar eens enkele punten te noemen. „Anders dan anders" is van dit bier niet alleen de blikverpakking, doch eveneens het alcoholgehalte dat 6bedraagt, belangrijk meer dus dan het gebi'uikelijke pei-centage. Als u nu denkt, dat u een „zwaar", moeilijk te verte ren biertje drinkt, alleen geschikt voor de „profs" onder de Pilsge- nieters, dan hebt u het mis. Het 6Y2 Pils wordt juist in bijzon dere mate gewaardeerd door men sen die van biei'di'inken geen ge woonte maken, maar het toch bij allerlei voorkomende gelegenheden graag drinken. 6i/2% Pils is n.l. bijzonder zacht en vol van smaak, met een zeer mild karakter. Vooral als het kampeerseizoen aanbreekt, zult u van het bier-in blik bijzonder veel genoegen kun nen beleven. Per trein zonder zitplaatsen werd het D.C. bezichtigd.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6