Dt aangewezen Leden Contactcommissie AH-JUBILEUM GIFT KREEG BESTEMMING IN LUNTEREN Installatie DC-commissie Vergadering O.R. Verlichting voor jeugdcentrum Leger des Heils 40-jarigjubileum H. de Vries „Eigenlijk werk ik pas 13 jaar bij AH" Aandelen Patria overgedragen 3 Het Leger des Heils vierde zaterdag 18 mei feest. Het opende die dag twee nieuwe gebouwen in het Jeugd-buitencentrum te Lunteren. Een van de ere-gasten bij de opening was onze presi dent-directeur, de heer A. Heijn, en dat had een bijzondere reden. Een mooie opname van het ge bouw van het Leger des Heils in de schitterende omgeving van Lunteren. (Vervolg van pagina I) ling blijkt en de heer Eggers brengt hiervan enkele voorbeel den in de vergadering. Indien al te vaak een negatieve in stelling zou blijken, kan het ideaal dat de directie zich voor ogen stelt, niet worden verwezenlijkt. Het vaststellen van regels om tot positief samenwerken te komen, behoort tot de taak van de con tactcommissies en de heer Eggers hoopt dat zij in de vervulling van deze taak zullen slagen. Na deze algemene inleiding brengt de heer Eggers het tweede punt van de agenda ter sprake, waarbij hij wijst op de coördinatie die auto matisch aanwezig is tussen de commissies. Hij vatte dit samen in 6 punten: 1. In de Ondernemingsraad wor den de activiteiten van de com missie DC, HK en PB gebun deld. 2. De notulen van de commissie vergaderingen worden onder ling uitgewisseld aan alle leden. 3. De agenda wordt uitgewisseld, zodat alle personeelsvertegen- woordigers weten wat er in de andere commissies ter sprake zal komen. 4. Het secretariaat van de PB- en DC-commissies is in handen ge steld van de heer Ypma, die voor een regelmatige en gelijk luidende voorlichting zorgt. Te vens zal de heer Ypma er voor zorgdragen dat belangrijke punten vrijwel gelijktijdig in bei de commissies ter sprake ko men. 5. Het overleg dat de heer Eggers wekelijks voert met de beide voorzitters, de heren Vink en Krijt, en waarbij, als het om personeelskwesties gaat, ook de heer Ypma aanwezig is, betekent dat in en via deze besprekingen de vragen die in de commissies naar voren ko men of er in behandeld wor den, ook op directie-niveau ge lijktijdig aandacht krijgen. 6. De Nieuwjaarsbijeenkomst en eventuele soortgelijke bijeen komsten o.l.v. de heer Eggers, worden gezamenlijk gehouden. De heer Eggers vraagt vervolgens of er van de zijde van de commis sies nog suggesties zijn t.a.v. deze communicatie. Eén van de leden vindt het wel wat jammer dat de onderlinge verga deringen door deze werkwijze zul len vervallen, doch de heer Eggers is bereid deze, voor zover nodig, aan de betrokkenen toe te staan. Eén belang Het vooroverleg onderling had echter vaak het stempel als of er twee partijen, namelijk directie en personeel, aan één tafel zouden zitten, terwijl de tendens heden veel meer die van een tesamen één belang dienen is, hetgeen blijkt uit de wijze waarop het werk van de contactcommissies zich in de afge lopen jaren heeft ontwikkeld. Bovendien zullen punten die voor PB en DC beide belangrijk zijn ook veelal voor het HK spelen en is de behandeling in de Ondernemings raad dan weer gewettigd. Met de door de heer Eggers vast gestelde werkwijze zal men dan ook binnenkort starten. Velen zullen zich herinneren, dat vorig jaar het Leger des Heils te gelijk met Albert Heijn 75 jaar bestond. Dit feit bracht beide or ganisaties op bijzondere wijze tot elkaar: AH wilde het Leger laten delen in zijn feestvreugde. Dit is op twee manieren gebeurd. Albeit Heijn had de bedrijfsrela- ties, die prijs stelden op het geven van een geschenk aan onze jubile rende firma, verzocht poppen te willen geven. Er kwamen er dui zenden en het Leger des Heils kreeg deze weer van AH ten ge schenke voor zijn kindertehuizen. Maar bovendien ontving toen Lt.- commissioner W. F. Palstra, lei der van het Leger in Nederland, uit handen van de heer A. Heijn nog een groot bedrag in geld, te besteden naar eigen goeddunken. Goed besteed Dat geld heeft nu in Lunteren zijn bestemming gevonden. De gehele electrische installatie met de bij behorende ornamenten in de nieu we gebouwen kon er van worden betaald. De heer Hegn vond het geld hier wel bijzonder goed be steed. Lt.-Commissioner Palstra vertelde ons, dat er in Lunteren reeds se dert 1929 jaarlijks zomerkampen worden gehouden. Jeugd uit vele steden (vorig jaar 2600 jongens en meisjes met een gemiddelde verblijfsduur van 5l/2 dag) kan hier in een prachtige omgeving genieten van een heerlijke vakan tie, die anders voor hen niet zou zijn weggelegd. Slaaptenten en barakken De accommodatie bestond tot nu toe uit slaaptenten en enkele hou ten barakken, waarin o.m. keuken en eetzaal waren ondergebracht. Aan deze accommodatie, die de jeugd wel apprecieerde, kleefden vele bezwaren en daarom is men nu overgegaan tot het bouwen van een prachtig logeergebouw met 106 slaapplaatsen. In dit gebouw is ook een prach tige recreatiezaal te vinden. De ingebouwde filmcabine zal op re genachtige avonden van veel nut zijn. Enkele honderden meters hier vandaan is een tweede complex verrezen, bestaande uit twee eet zalen met in het midden een ultra moderne keuken. Vergrote capaciteit De capaciteit van het kamp is nu aanmerkelijk vergroot, zowel wat betreft het aantal gasten, dat per dag kan worden ondergebracht (de tenten blijven óók in gebruik), als wat betreft de nuttige periode. De heer H. de Vries tijdens zijn dagelijkse werk. Het laatste punt van deze agenda vormt de aanvulling van de con tactcommissie PB. Op de volgende vergadering zullen de heren Kuijt, Eijben en Ypma een voorstel daar toe op tafel leggen, waarbij ge dacht is aan de S.B., K.B. en het Lab. Voorheen konden slechts de zo mermaanden benut worden, nu zullen ook in voor- en na-seizoen en zonodig zelfs in de winter gas ten ontvangen kunnen worden. Behalve Albert Heijn werkten ook anderen mede de bouw mogelijk te maken, zoals Rotary International Nederland, de aktie ,,Doe wat te- en de aktie „Alles op één kaart". Het Leger des Heils vierde met recht feest en wie als AH-er het voorrecht had dit mee te maken, en kon ervaren hoeveel goeds met een schenking gedaan kan wor den, zou alleen al hierom wensen, dat er vaker een 75-jarig jubileum gevieid kon worden. Op maandag 6 mei j.l. kwam de O.R. bijeen. Tijdens deze vergadering deelde de voorzitter mede, dat in het D.C. ongeveer 250 mensen zul len werken en dat, rekening houdend met een kiesdeler van ca. 50, het distributiecentrum 4 vertegenwoordigers zou krijgen, te weten: 1 vertegenwoordiger voor leidinggevend en administratief personeel; 1 vertegenwoordiger voor ontvangst, magazijn en huishoudelijke dienst; 1 vertegenwoordiger voor uitzetruimte en vervoer; 1 verte genwoordiger voor emballage, kaasafdeling en grootverbruikers. Samenstelling zonderlijke commissie in te stellen contactcommisise D.C. v,oor het distributiecentrum, be- Vei-volgens stelde de voorzitter het f1*?""6 u,t P^onen te weten voorstel aan de orde om een af leidinggevend personeel: 1 verte- leidinggevend personeel: 1 verte genwoordiger; administratief per soneel: 1 vert.; ontvangst en ma gazijn: 2 vert.; uitzetruimte en vervoer: 2 vert.; emballageafde ling: 1 vert.; kaasafdeling, huis houdelijke dienst en grootverbrui kers 1 vert. Voor deze commissie werden resp. de navolgende personen aangewe zen: S. Meijn; J. C. A. Siau; R. Boom; M. J. van der Linden; C. Velthuis; de chauffeurs S. Spaans en P. IJskes (met dien verstande dat de beide laatsten tesamen voor één zetel worden benoemd, i.v.m. hun veelvuldige afwezigheid); W. Drijfhout; T. Kuyt. Voorstel reglementswijziging Op vrijdag 10 mei j.l. zwaaiden de deuren van het O.G. open voor de heer H. de Vries en zyn echtgenote. Een groot aantal belangstellenden was daar aanwezig om hem te huldigen ter gelegenheid van zijn 40-jarig zakenjubileum. Nadat vele sprekers in alle toonaar den blijk hadden gegeven van hun lijk, ,,want vóór die tijd was ik bij Van Amerongen. Ik blijf het prachtig vinden, dat die tnd voor waarder,ng boor de „Marw. hebben AH w,jven meetellen wij nog even hen gehad. apart gesprek met Wat ik allemaal gedaan heb in die 40 jaar? Dag en nacht gewerkt, overdag in het magazijn en des De heer De Vr.es bleek nogal on. avomJS balang aken in de der de indruk van de huldiging vvinke]a vervolgens heb ik het en z n konmklnke onderscheiding. en z'n koninklijke onderscheiding. Eigenlijk werk ik toch pas 13 jaar bij A.H." zegt hij herhaalde- chaufferen geleerd, en werd ik op vrachtwagens geplaatst. Daarna werd ik particulier chauffeur, 7 jaar lang, naast mijn gewone werk. Vervolgens, dat weet u, A.H." Wandelen In zijn hobbies blijkt hij ook zeer bescheiden te zijn. „Wandelen," zegt hij, „heel veel wandelen, sa men met m'n vrouw". Voor een wandeling naar Halfweg en terug draaien ze hun hand niet om. „Je ziet zoveel als je wandelt," zeggen beiden. De heer De Vries is een gelovig mens en heeft zich tot taak gesteld dit ge loof, waar nodig, te verbreiden. Zo gaat hij enkele avonden in de week. als lid van de Hersteld Apost. Ge meente. op huisbezoek om daar zijn overtuiging naar voren te brengen en te verdedigen. Artikel 7, lid 2: voorgesteld wordt achter het woord „groepen" in te voegen de woorden: „alsmede het aantal vertegenwoordigers per groep". Dit voorstel wordt door de vergadering aanvaard en het betreffende artikel zal dus komen te luiden als volgt: „De samenstelling en afbakening der groepen, alsmede het aantal vertegen woordigers per groep worden door de directie na overleg met de onder nemingsraad vastgesteld." Poelenburg Onderzocht zou worden, of het niet mogelijk is, dat men op voordeli ger voorwaarden zou kunnen bou wen. De voorzitter heeft deze aan gelegenheid in onderzoek en hij denkt aan prefabricated huizen van betere kwaliteit en met min dere monotonie dan de thans ge prefabriceerde huizen. Voor nor male gevallen krijgen we wat ruimte, omdat in Poelenburg Nrd. 37 woningen voor personeel be schikbaar komen. Vacature kantoorcommissie De heer F. A. Boelens is overge plaatst naar de bouwafdeling. De heer C. Pieters werd in zijn plaats aangewezen. Albert Heijn N.V. heeft haar aan delenpakket in de naamloze ven nootschap N.V. Biscuitfabriek Patria overgedaan aan N.V. Paul C. Kaiser te Rotterdam. Onze Raad van Bestuur is van mening, dat de ontwikkelingen in de EEG toenemende specialisatie- eisen aan Patria stellen, die op de duur onverenigbaar geacht moe ten worden met de eigen concern- politiek. De verkoop van Patria-artikelen in onze winkels gaat normaal door. Men overweegt dan ook het cen trum buiten de kindervakantietijd voor andere groepen te gebruiken. Men denkt daarbij aan cursussen voor het jeugdkader, aan huis vrouwenvakanties, enz. Met veler steun

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3