Aanschaf computer betekent niet personeelsinkrimping Jubilaris J. Tuinman: verwoed kampeerder Drumband kreeg in Den Kosch 144 v2 punt en lof van de jury Kantoorcommissie vergaderde Zilveren Jan Vrolijk veroverde driemaal Olymp. brons Hoge Vel uwe-gangers kwamen ogen tekort 2 AH-FLITSEN De „statie-foto" op de trappen van het O.G. r4ej. H. A. E. Jansen verwelkomt de heer en mevrouw Tuinman. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e Jaargang - No. 6 Juni 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrrjven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Public relations: Bureau G. J. van Hulzen. Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma, Mej. G. Meijn. de heren J. Ph. Bartelson, J. Boerkoel, J. Breeschoten, W. Haeser. A. van den Hazel, J. J. M. v. d. Meer, A. H. Pilger, R. J. M. Piscaer, G. A. van Rooyen, P. Schipper, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Op woensdag 8 mei j.l. kwam de kantoorcommissie in vergadering bijeen. In deze vergadering kwamen o.a. de regeling dokters- en apo- thekerskosten, de aanschaf van de computer en vakantieaangelegen heden aan de orde. Regeling dokters- en De voorzitter zal deze nu toch wel zeer onaangename zaak met de apothekerskosten filiaalleiding bespreken. Door de directie is besloten, dat Toewijzing vakantiehuisjes met ingang van 1 januari 1963 al- ie mannelijke werknemers, werk- Degenen, die dit jaar geen vakan- zaam bij het concern Albert Heijn i Dansjes toegewezen hebben ge- N.V., die niet verplicht verzekerd kregen, zr,n hiervan met vroeg ge- zijn ingevolge het Ziekenfondsen- noe® m kenms gesteld. Het gevolg besluit, een vergoeding kunnen I hiervan is, dat het zeer veel moei- ontvangen In de kosten van huis- I te k°?1 ?m el?eFf. '«'Vt huren; arts e5 apotheker e.d. voor het Jh principe zal dit id het vervolg tenminste begin januari bekend gemaakf worden om nog in de gelegenheid te zijn een andere vakantiegelegenheid te zoeken. Donderdag, 23 mei was de heer J. alléén bestendigen „slecht we Tuinman (O.D.) 25 jaar by A.H. in aan en is dus aangepast aan de kille dienst. De huldiging vond i.v.m. i Nederlandse weersomstandigheden. Hemelvaartsdag op vrydag 24 mei plaats in het O.G. Om 11.30 uur arriveerde de jubi laris met zijn familie, nadat hij op het hoofdkantoor door de Raad van Bestuur was ontvangen. In het O.G. werd hij gehuldigd door stafleden, chefs en collega's vele hartelijke woorden werden tot hem gericht, en diverse ca deaus werden hem ter hand ge steld. De heer Tuinman is 25 jaar werk zaam geweest in de onderhouds dienst, en we mogen wel verklap pen, dat hij van alle machines bij zonder goed op de hoogte is. Tot zijn belangrijkste taak behoort o.a. de verzorging van de koelinstalla ties. De jubilaris, die een verwoed kam peerder is, kreeg van zijn collega's een eigen gemaakte imitatie-barometer om in zijn tent te hangen. Deze geeft aan direktie en personeel i bewezen attenties: mevrouw W. E. Loers-Verkerk bij haar 7]/^-jarig zakenjubileum; mej. A. Bosman bij haar 7)/)-jarig zakenjubileum: mej. G. Meijn bij haar 25-jarig zakenjubileum: de heer J. Vrolijk bij zijn 25-jarig zakenjubileum. de heer G. J. van Unen bij zijn 25-jarig zakenjubileum: de heer H. de Vries bij zijn 40- jarig zakenjubileum: de heer en mevrouw Roorda-van Gemert bij hun huwelijk: fam. A. Stens bij hun 25-jarig hu welijksfeest; fam. Th. P. Vernooy bij hun 50- jarig huwelijksfeest. fam. D. Voogd gcpbij hun 50- jarig huwelijksfeest; fam. Streefkerk tijdens ziekte van de heer Streefkerk (L.F.); de heer en mevrouw G. Bockelaar bij de geboorte van hun zoon; de heer K. Groen (O.D.) bij zijn ziekte; de heer J. van Dam (K.B.) tijdens zijn ziekte; mevr. N. Zoet-Wijkstra bij haar vertrek naar Amerika; arts en apotheker e.d. voor het gehele gezin, voor zover deze kosten meer bedragen dan 4% van het fiscale loon. Dit percen tage wordt verminderd met Vz voor ieder kind, te rekenen van af het derde kind. Voor de eerste 2 kinderen wordt dus geen ver mindering gegeven. Onder gezin wordt verstaan de werknemer, zijn echtgenote, en de kinderen, waarvoor hij aftrek geniet voor de loonbelasting. Uitvoeriger ge- gevens zullen aan de personeelsle den, die hiervoor in aanmerking komen, toegezonden worden. Aanschaf computer Enige personeelsleden schijnen nog altijd van mening te zijn, dat, wanneer de computer eenmaal in bedrijf is, een aantal personeels leden overcompleet zouden worden. De voorzitter verklaarde nog eens uitdrukkelijk, dat dit beslist niet het geval zal zijn. Vakantie voor eigen rekening Er zijn een aantal verzoeken van personeelsleden binnen gekomen om een aantal vakantiedagen voor eigen rekening te mogen nemen boven de hen toekomende dagen. Daar ieder personeelslid vroeg ge noeg weet op hoeveel dagen men recht heeft en er dus rekening mee kan houden, zullen deze verzoe ken niet toegestaan worden. Al leen in zeer bijzondere gevallen kan hiervan afgeweken worden. Steiger Het schoonhouden van de steiger is van dien aard, dat hierop ernsti ge critiek wordt uitgeoefend. Het personeel van de Supermart neemt niet de minste moeite om, wanneer er glaswerk breekt, de scherven behoorlijk weg te vegen. Verschei dene personeelsleden van het kan toor hebben de laatste tijd hun fietsbanden verspeeld, door glas scherven. Een der personeelsleden kwam door groenteafval op de steiger zo ongelukkig te vallen, dat hij nu reeds ruim drie weken zijn werk zaamheden niet kan verrichten en daartoe voorlopig ook nog niet in staat zal zijn. Bovendien wordt de toegang tot de steiger meer dan eens door vrachtwagens geblok keerd, zodat men er zich met moei te tussendoor kan wringen. Her haaldelijk is hierop gewezen, maar zonder resultaat. Donderdag 16 mei was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Vrolyk in onze dienst kwam. Door chefs en collega's werd hy gehuldigd in het Ontspanningsgebouw. De heer Vrolijk heeft vele jaren in onze banketbakkerij gewerkt, in de tijd dat A.H. nog chocolateriezaken bezat, waarvoor veel handwerk-ban- kef werd gemaakt. Naderhand werd hij in de deegmakerij geplaatst, waar in hij het zeer naar zijn zin heeft. Namens de directie ontving hij een envelop met inhoud en het gouden kruis van verdienste. Van chefs en collega's ontving hij eveneens een envelop met inhoud en een butagasstelletje. Van het personeelsfonds kreeg hij nog een envelop met inhoud. De heer Vrolyk is in zyn jongere ja ren een verwoed kanoër geweest. In Berlijn veroverde hij 3 bronzen medailles op de Olympische Spe len in 1936. Was de oorlog er niet tussen gekomen, dan had hij in 1940 in Helsinki opnieuw zyn kunnen getoond, met misschien zelfs nog betere resultaten. De heer J. Vrolijk zoals zovelen hem kennen. Op 18 mei vertrokken twee bus sen voor de tocht naar de „Hoge Veluwe". Bij de start om 8.10 uur was ook onze president-directeur, de heer A. Heijn, aanwezig. Wij vertrokken met prachtig weer richting Amsterdam-Noord en re den over de Schellingwouderbrug met een mooi uitzicht op het IJs- selmeer. De meisjes hadden blijkbaar zin om er een gezellige dag van te ma ken, want de grote hoeden waren present. Zo bereikten wij Muiden met in de verte het Muiderslot. Verder ging het langs het Bos van Bredius en langs het huis van Clinge Dooren- bos. Vervolgens kwamen wij langs de Harskamp en zijn mooie omge ving. Stroe en Otterloo liggen daar heel mooi. Twee groepen De koffie met slagroom en gebak werd gebruikt in Hoenderloo bij de „Koperen Kop". Vervolgens werd het gezelschap in twee groe pen verdeeld. De ene voor een be zichtiging van het Sint Hubertus Slot, de andere voor een voettocht over een gedeelte van de Veluwe. Na een prachtige wandeling gin gen wij nog even naar het museum Kröller Müller om daar te genie ten van de mooie schilderijen en de prachtige beelden in de al even fraaie tuin. Voldaan over al het moois dat we ge zien hadden, keerden ive om 7 uur 's avonds weer terug in Zaandam. Wij willen onze dank uitspreken aan de P.V. voor de goede organisatie van deze heerlijke dag. Er was voor de leden van de drumband op zaterdag 18 mei geen uitslapen bij, want om half negen reeds zou de bus van het O.G. ver trekken om hen naar Den Bosch te brengen, alwaar zy hun krachten gingen meten met een aantal andere drumbands uit Nederland. In Den Bosch werd nl. een concours voor uitsluitend drumbands ge houden t.g.v. het 40-jarig bestaan der Bossche P.T.T.-harmonie. Nadat er 20 minuten gewacht was i moreerde dat dit het eerste drum- op een lid, dat niet kwam opda- bandconcours in den Bosch was gen, omdat hij, zoals later bleek, en opende vervolgens het con- ziek was, werd het vertreksein pas cours. om 8.50 uur gegeven. Voor lie{hebbers vie, er pee, Het ging in éen Hik door naar een genieten; vooral de spectaculaire show chauffeurs restaurant onder de van de Euroband uit Rotterdam Viel rook van den Bosch, waar de kof- bij iedeceen de smaak, evenals het zlch best 'let smaken. Om half optreden van de jeugddrumband van twaalf ging het verder en wij kwa- ee„ Bossche gymnastiekvereniging, men tegen 12 uur in 's-Hertogen- die mct hun prlma uitgevoerde show bosch aan. Vele harten vertederde. Bij het station werden we ver- welkomd door de ons toegewezen Maar ook °"2e Jongens brachten begeleider, die ons naar hotel 1 goeds, hetgeen bleek uit het „de Rode Leeuw" bracht. Daar aantal behaa'<Je punten waarme- aten we ons brood en omdat er de Z1J ult de str0d kwamen. Dit pas om half twee uitgepakt zou worden, was er voor velen gele genheid om deze mooie stad eens nader te bekijken. Défilé Om 2 uur werd er gedefileerd voor de burgemeester en het be stuur van de jubilerende vereni waren er n.l. 144%, met lof van de jury. Dit was een reuze succes voor Teun en zijn mannen. Aan onze drumband viel de eer te beurt deze concoursdag te beslui ten met enige marsen, terwijl de andere verenigingen afmarcheer den. Na in de .Mode Leeuw" nog iets har- ging. De burgemeester hield een tigs gebruikt te hebben, werd om half korte toespraak, waarin hij me- acht de terugtocht aanvaard.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2