EI, EI CONTACTCOMMISSIE DC GEÏNSTALLEERD De lieren Kuyt en Van der Velden kwamen met elk f 12 5 uit de bus In memoriam P. van t Riet Taak: vaststellen van regels AFSCHEID VAN DE HEER H. VALK voor positieve samenwerking Uitreiking extra beloning ideeënbus SAH002000110 Flitsen Fabr/Zaan juni 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 20e Jaargang No. 6 Juni 1963 Zaterdag 25 mei 1963, overleed na een langdurige ziekte nog: vrij onverwacht de heer P. van 't Riet, die werkzaam was op de afdeling „factureneontrole en prijzen" van het H.K. De heer van 't Riet be reikte de leeftijd van 58 jaar. De overledene was sedert 2 januari '61 bij ons be drijf werk zaam. Tijdens de korte periode, dat hij bij Albert Heijn gewerkt heeft, had hij reeds de sympathie van velen verworven. De heer van 't Riet was een rustige en harde wer ker. Hij ruste in vrede. De chef is hierbij de verbindings schakel tussen de man aan de ma chine en de specialisten die o.a. tot taak hebben het produktieproces voortdurend kritisch te bezien en zo mogelijk verbeteringen aan te brengen. Met name geldt dit voor de arbeidsanalisten. De arbeids analisten kunnen echter niet alles zien en het resultaat van hun werken kan belangrijk toenemen als allen hun eigen dagelijks werk met liefde en overgave doen en met suggesties tot verbetering ko men. Voorbeelden De heer v. d. Velden en de heer Kuyt zijn in dit opzicht voorbeel den voor vele anderen en de direc tie is er van overtuigd dat, wan neer iedereen dit voorbeeld volgt, er in ons bedrijf nog bijzonder veel te bereiken is. Dat niet alleen het bedrijf, maar ook de betrokkenen ge lukkig zijn met werkmethoden- verbetering bleek uit de woor den van de heer Kuyt, die er niet alleen een financiële waardering in zag, maar die tevens tot uiting bracht dat het werken zoveel plezieriger is indien men begrip onder vindt voor de mogelijkheden die men zelf ziet. Weliswaar moet dit besef zich nog verder ontwikkelen, maar steeds duidelijker blijkt dat iemand al leen veel minder tot stand brengt dan wanneer er gezamenlijk wordt geprobeerd een snellere en in ve le gevallen ook een kwantitatief betere produktie te leveren. De systematische aanpak van dit stre ven is, zoals boven reeds gezegd, in handen gelegd van de heer Van Gor- com, die zich met de hoofdchefs en chefs verdiept in het werk van alle dag en nagaat waar met inschakeling van de werkers, verbeteringen tot stand te brengen zijn en hoe deze op de beste wijze aangepakt kunnen worden. Op maandag 17 juni a.s. zal er in het Ontspanningsgebouw te Zaan dam een ontvangst gehouden wor den ter gelegenheid van het 40-ja- rig jubileum van de heer H, Valk. Van 15.00 tot 16.30 uur is de offi ciële receptie, waarna tot 18.00 uur een informele instuif plaats vindt. De jubilaris, die inmiddels de ge- pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, sluit op 17 juni zijn car rière af als reclame-chef en alge meen reclame-adviseur. V.l.n.r.: M. J. van der Linden, J. C. I A. Siau, W. Drijfhout, T. Kuijl. S. Meijn, R. Boom, S. Spaans, C. Velthuis, P. ljskes, W. J. G. Krijt. De stijgende behoefte aan voor lichting zal hopelijk via het over leg met de personeelsvertegen woordiging kunnen worden op gevangen. vandaar dat hieraan in ons bedrijf veel aandacht wordt besteed. Enerzijds gebeurt dit dus via de contactcommissies, Flitsen enz., anderzijds zal de boodschap van de directie toch altijd via de leiding doorgegeven moeten worden naar degenen die met het uitvoerende werk belast zijn. Derhalve zal hetgeen in de con tactcommissievergaderingen als nieuws wordt medegedeeld, toch altijd eerst aan het kader worden bekendgemaakt. Zo snel mogelijk Wel zal er voortdurend rekening mee moeten worden gehouden, dat de voorlichting zo snel mogelijk en vrijwel gelijktijdig plaats vindt. In ons Kruideniersbedrijf is de communicatie met de filialen wat moeilijker, doch in Zaandam loopt één en ander voor de bestaande commissies van het HK, DC en PB vrijwel gelijk. Op de communicatie tussen de drie bestaande commis sies komt de heer Eggers later nog terug. Hoewel de algemene voorlichting via deze commissies dus belang rijk geacht wordt, bestaat er het streven om het gesprek over het werk in de afdeling tussen de chef en zijn mensen te stimuleren. De medewerking van het perso neel wordt bijzonder op prijs ge steld en voor de verlangens van hen die medewerken, heeft de directie altijd een willig oor. Helaas gebeuren er ook wel din gen, waaruit een verkeerde instel- (Vervolg op pagina 3) „Het vaststellen van regels om tot positief samenwerken te ko men, behoort tot de taak van de contactcommissie. Ik hoop dat zij in de vervulling van deze taak zal slagen." Aldus Ir. W. A. Eggers, tijdens de installatie van de contactcommissie van het DC op vrijdag 17 mei j.l. Bij de wet De heer Eggers opende de ver gadering met een hartelijk wel kom aan de nieuwe leden die het personeel van het DC in de aldaar ingestelde contactcommissie zul len vertegenwoordigen. De D.C.-commissie, die een sub orgaan is van de Ondernemings raad, is zo samengesteld, dat men vanuit elke afdeling contact kan hebben met de vertegenwoordi gers. De werkwijze van de con tactcommissie is vastgelegd in een reglement dat ontleend is aan dat van de Ondernemingsraad. De samenstelling en de werkwijze van de Ondernemingsraad is in de wet geregeld en op deze wijze zou de D.C.-commissie dus kun nen functioneren; hetgeen in ver schillende bedrijven zo ook ge schiedt. Onze directie stelt zich echter na drukkelijk op het standpunt, dat ook zonder wettelijke bepalingen de behoefte aan contact tussen di rectie en alle groepen van het personeel zal bijdragen tot het prettig en positief samenwerken. Derhalve is op grond van deze overtuiging reeds lang geleden een Op 1 mei overhandigde de heer P. C. Vink aan de heren B. Kuyt en M. v. d. Velden de extra beloning die is vastgesteld voor de beste inzender van ideeën gedurende de periode van 1 april 1962 tot 1 april 1963. Beide inzenders werden reeds eer der beloond met 125,elk en dit bedrag werd hun nu dus als extra beloning uitgereikt. Nolrmaal krijgt de hoogste inzender een dubbele beloning, doch nu het twee gelijkwaardige inzenders betrof, moest men samen delen. De heer Vink prees de heer Kuyt voor zijn stugge volhouden, ter*wijl hij in zijn persoonlijk woord aan de heer v. d. Velden wees op de enorme hoge bedragen die ons be drijf aan verpakkingsmateriaal be steed, zodat er bij besparing van verpakkingsmateriaal een behoor lijke beloning uit de bus kan ko men, waar betrokkene dit keer van profiteert. Verbetering Voor beide inzenders geldt dat zij een verbetering van de bestaan de werkmethode tot stand hebben gebracht en dat dit in het licht van het huidige beleid bijzonder wordt gewaardeerd. De inschakeling van de werkers aan hun machine en van de magazijnman in zijn afdeling, is namelijk één van de zaken, die de direktie nauw aan het hart ligt en dit systeem wordt be naderd in gesprekken tussen de be drijfsleiding en de heer W. F. van Gorcom. Gezamenlijk wordt er gezocht naar methoden, om degenen die belast zijn met het uitvoerende werk meer te betrekken bij de ver beteringen en veranderingen t.a.v. hun direkte taak. Schakel De heer P. C. Vink wenst de heren van der Velden en Kuijt ge luk met hun extra beloning. personeelsvertegenwoordiging in ons bedrijf ingesteld. Hoewel bij de directie dus enerzijds deze positieve verwachting leeft, is zij er zich anderzijds van be wust, dat er veel moeilijkheden bestaan. Ver vooruitzien Het grootste probleem is wel dat de dii'ectie bij de huidige ontwik keling in de maatschappij en in ons eigen bedrijf voortdurend bij zonder ver vooruit moet zien en haar hele beleid afstemt op ont wikkelingen die zich in de toe komst zullen gaan voltrekken. De afstand tussen de directie die bij haar beslissingen uitgaat van ontwikkelingen die in de verbor gen toekomst liggen en de be- drijfsgenoten die problemen heb ben welke om directe oplossing vragen, wordt steeds groter. Hiervoor sluit de directie haar ogen geenszins, en daarom acht zij het noodzakelijk het contact en de communicatie zo goed mogelijk te verzorgen. Nodig en nuttig De directie gaat er in haar be drijfsvoorlichting van uit dat de bijdragen van alle medewerkers naar eigen capaciteiten en moge lijkheden, een zaak is waarin het belang van het bedrijf en be trokkenen samengaan. Wat gebeuren moet, wordt uiter aard van bedrijfswege bepaald, doch over de wijze waarop deze taak wordt uitgevoerd, is overleg op alle plaatsen nodig en nuttig. Indien dit overleg tot positieve bedrijfsresultaten leidt zal het voor de directie ook niet moeilijk zijn om op vragen en verzoeken van het personeel positieve ant woorden te geven.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1