geniet op reis in Uw dan driemaal vakantie A.N.W.B. Barlelsonbezoekl _l T routebeschrijvingen adressen informatiebureau's Nieuwe artikelen Koffiekoeken in een nieuwe verpakking Koeldegen DAMES Z.K.V. KAMPIOEN Topdrop eest agenda AH-FLITSEN In de afgelopen maand zijn er v_^ X CX weer heel wat blijde berichten. Mej. Cornelisse van de S.B. heeft vast besloten om ook eens kennis te gaan maken met de huwelijks boot. Nu, laten wij bruid en brui degom een heel goede reis toewen sen met veel gezondheid. Wij hadden in deze maand ook nog een verloving en wel van mej. J. Niemeijer (PZ), bij ons allen wel bekend. Het grote feest van de fam. Ver- nooij (50 jaar getrouwd) behoort ook weer tot het verleden. Zo ook met de fam. Voogd die niet wilde onderdoen en op 30 april 50 jaar getrouwd geweest is. Dit zijn wel bijzondere gebeurtenissen en daar om willen wij ook nogmaals deze beide families heel hartelijk feli citeren en hopen dat ze nog vele jaren gespaard mogen blijven. Mevr. Hagebeuk en mevr. van Dam (avonddames) zijn 12i/2 jaar getrouwd, onze felicitatie. Op 26 april was mevr. Loers (V.A.) 7jaar in dienst. Onze geluk wensen mevrouw en nog vele ja ren. Bij de fam. Veerman is een doch ter geboren, die Geertruida, Petro- nella Maria wordt genoemd, onze felicitaties en wij wensen u, me vrouw, een spoedig herstel toe. Wij gaan nog wat door met deze vrolijke berichten. Mej. Duin (C.F.) is in het huwelijk ge treden, wij wensen haar en haar man veel gezondheid toe. De heer Rönitz was op 30 april 12% jaar in dienst. Onze felicitaties en nog vele jaren toegewenst! Dan volgt (ja, het gaat dit jaar aan de lopende band) de heer H, de Vries (Exp.), misschien beter bekend als de man in de kelder van pand 1938. De heer De Vries is dan op 10 mei 40 jaar in dienst. Wij willen hem dan ook heel har telijk feliciteren met dit jubileum en hopen dat hij in de beste ge zondheid zijn werk mag voortzet ten. Mej. A. G. Bosman (C.F.) is op 14 mei 7% jaar in dienst. Op 16 mei is de heer Vrolijk (K.B.) 25 jaar in het bedrijf. Wij wensen u beiden een heel prettige dag toe. En dan de laatste in de maand mei. Dit is de heer J. F. Tuinman (O.D.) die op 23 mei 25 jaar in dienst is. Wij wensen hem een prettige dag toe en nog vele jaren met heel veel gezondheid. Bij de fam. Maes (B.A.) is een dochter geboren, evenals bij de fam. Lantinga (D.C.). Bij de fam. Boekelaar (O.D.) werd een zoon geboren. Al deze families onze fe licitaties en wij hopen dat deze kinderen in de beste gezondheid mogen opgroeien tot vreugde van hun ouders. Nu gaan wij onze zieken nog even bezoeken. De heer P. de Vries gaat gelukkig, al gaat het dan ook langzaam, vooruit. Met de heer Bergh wil het nog niet vlot ten, maar wij hopen voor hem dat alles weer goed mag komen. Ook met de heer Popping, die nog steeds in het ziekenhuis verblijft, gaat het beter. De heer J. Meier die voor een operatie moest wor den opgenomen is weer aan het werk. De heer de Goede is ook al enige tijd ziek, zo is het ook met de heer Bos (Lab.). De heer Edam is nu weer voor halve dagen aan het werk. Mevr. Capelleveen is weer uit het zieken huis, wij hopen dat het nu weer beter mag gaan. De heer Best is ook al geruime tijd thuis, en wij hopen dat hij nu weer spoedig aan het werk mag gaan. De heer A. Vos is nog steeds wegens ziekte thuis. Het allerbeste toege wenst. Ook met de heer Streef kerk (L.F.) wil het nog niet be ter worden. Mevr. Vos (Krommenie) mag mis schien weer gauw werken. De heer K. Groen moet eerst wat tot rust komen. Mevr. van Wijngaarden is nu weer voor halve dagen aan het werk. De heer Van Dam begint ook weer wat op te knappen, het zal nog wel even duren, maar er zit toch vooruitgang in. Er bestaat nog een plan om met de gepensioneerden een dagje uit te gaan. Laat ik dan besluiten met de hoop uit te spreken dat de men sen die straks met vakantie gaan, mooi weer en heel veel plezier zul len hebben. Kleurige folders lokken de vakan- tiegangers naar de plaatsen, die u ..moet" zien. Er zijn mensen, die als hun vakantie-ideaal zien: een week pension in een duur hotel, zich van 's morgens vroeg tot 's avonds laat flink laten verwennen, op een terrasje zitten met een goede sigaar en twee keer per dag lekker luxueus „dineren". Behoort u ook tot hen? Dan is dit stukje niet voor u geschreven. Ook niet als u behoort tot die mensen, die „ver" moeten zijn geweest en thuis gekomen vol trots zelfgemaakte dia's laten zien van Rome. Mallorca of Venetië. Vraagt u hen wat ze er zo al heb ben beleefd of hoe lang ze er zijn geweest, dan is het antwoord: één uur in Venetië en Rome zagen we toen we er met een bus doorheen reden. Zij hebben 'alles' gezien en toch eigenlijk niets. Drie keer Als u een reis gaat maken, geniet er Gaat u per fiets, bromfiets, scooter of auto, dan geeft de A.N.W.B. op het Museumplein te Amsterdam u in details uitgewerkte routebeschrijvin gen. Veel sukses en goede reis!! maar 350 gulden zonder uw eigen consumpties. De meeste, niet met een zakelijk doel opgezette reisverenigingen, dan YrYe"keerZn'K''ée",sirkce, aoa!a fed Reisvereniging en tijdens de voorbereiding, de derde de Vr,Je Wereld, geven bijna altijd keer bij het verwerken van uw foto's. wel Precies omschreven de kos- ansichtkaarten en folders tot een plak- i weer- U wcet de werke- boek. Daar tussenin ligt uw werke-I reissom! lijke vakantie. Een ander punt is zijn de reis- r-, kosten opgegeven vanaf uw huis De voorbereiding ,s zeer belangrijk. Qf vanaf de grenslijn: „vanaf Hoe? Wat kan het kos- Waarheen? ten? U kunt gebruik maken van één van de tientallen reisbureaus, die u alles kant-en-klaar voorschotelen. Let dan echter op een paar dingen. Bijv. wat is de werkelijke prijs? U leest b.v. 250 gulden, maar ergens anders staat nog f 10,reisbelasting, 7,50 voor de chauffeur enz. enz. Op de plaats van bestemming zijn de daar te maken excursies veelal niet in de prijs opgenomen. Ook de prijs van de excursies zelf is zelden vermeld. Voor een kamer met keuken moet men bovendien ook nog veel belas ting bij betalen. De werkelijkheid is dus, dat u straks voor uw reis niet 250 gulden hebt uitgegeven, Venlo" - 10,—. dit scheelt u weer een Waar naar toe? Andere kosten die uw reis duur of goedkoop maken worden be paald door WAAR u heengaat. Is het Davos of Parijs, dan zijn de kosten aan consumpties en ont spanning véél hoger dan wanneer u in een rustig plaatsje zit, waar u wel een mooi uitzicht heeft maar geen 'dancings'. Heeft uw keuze gemaakt Wordt het een groepsreis? Wordt het een vrije reis, maar wel ge heel door een reisbureau voor u klaar gemaakt óf wordt het een geheel zelf uitgestippelde reis vol avontuur. Hoe het ook zij, wilt u Duits reis- en informatiebureau. Spui 24. Amsterdam. British Travel Association. Leidseplein 29, Amsterdam. Oostenrijks Verkeersbureau. Rokin 16. Amsterdam. Nationaal Italiaans Verkeersbureau E.N.I.T.. Rokin 52. Amsterdam. Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, Koningsplein 11, Amsterdam. Spaans Verkeersbureau. Oranjelaan 20, Amsterdam. Frans Verkeersbureau, Noordeinde 138. Den Haag. Noors Verkeersbureau, c/o D. Burger Zn.. Westerstr. 9. Rotterdam. Deens Verkeersbureau, Joh. Gerardtsweg 58, Hilversum. véél genieten, vraag dan wat ge gevens aan van de streek waar u naar toe gaat (óók al gaat u met een groep mee). Schrijf de reis- en informatie bureaus aan van het land waar u heengaat. Hebben zij niet voldoende gegevens be treffende hetgeen u zoekt, schrijf dan 't vreemdelingen verkeersbureau aan van de plaats van bestemming. U maakt vooruit al zo'n beetje een plannetje op van wat u wilt zien. Op de plaats aan gekomen weet u de fijnste punten te vinden zonder tijd te verknoeien met ronddolen. Zie een goede kaart te krij gen. Als u dit allemaal op de juiste manier doet, dan geniet u al voor uw reis is begonnen. Jeugdherbergen Wilt u er zonder reisbureau op uit, dan zijn er voor de jongeren de Jeugdherbergen, die tegenwoordig vaak meer lijken op eenvoudige hotels. Ze liggen meestal op de mooiste punten. Door heel Europa en ook daarbuiten bestaat een net van Jeugdherbergen. De sfeer is er meestal heel erg pret tig. Men maakt er kennis met vele andere jongeren en hoort veel over zeden en gewoonten in andere landen. De leeftijdsgrens is zeer verschil lend in enkele landen o.a. Zwitserland is dit 25 jaar. maar landen zoals Duitsland, Oosten- Het nieuwe artikel uit de K.B.- sector, de koffiekoek, die enige tijd geleden gebracht is in een transparante verpakking, zal bin nenkort worden afgeleverd in een doosje van dezelfde verpakking als de Zaanse Koeken. Het uiterlijk is hiermee belangrijk verbeterd waardoor tevens het aanzicht van de koffiekoeken be langrijk verfraaid zal worden. Onlangs is een begin gemaakt met hei in de handel brengen van roomboter- zanddeeg. Inmiddels zijn in de proef- bakkerij nieuwe soorten ontwikkeld, nl. roomboteramandelkoeldeeg, room- boter kokoskoeldceg en weespermop- penkoeldeeg. Deze produkten zijn eveneens in een zeer aantrekkelijke verpak king gebracht. Ze horen thuis in de serie „kant en klaar"-artikelen. De huisvrouw behoeft niet anders te doen dan plakjes te snijden van de deegrol en deze tot heerlijke banketbakkerskoekjes te bakken. Bovenstaande foto werd genomen ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van de Zaandamse Korfbal Vereniging Z.K.V.)Op de onderste rij onderkennen we drie dames, die op het H.K. werken en één dame, die op het H.K. gewerkt heeft. Het zijn van links naar rechts: op de le plaats mej. M. Prins (filiaal-kontrole), op de 3e en 4e plaats de dames G. Hoorn (personeelszaken) en P. Bakker (lichtkamer) en op de laatste plaats mevrouw R. Mans-Bakker, die op de credit afdeling gewerkt heeft. rijk en Engeland kennen geen grens. Men moet wèl lid zijn. (Prof. Tulpstraat 4-6 Amster dam-C. bij Amstelstation). In het seizoen moet men zich steeds vooruit melden. De kosten variëren: overnachten plm. 1,50, warme maaltijden 1,50-/ 2,—. In sommige jeugdherbergen kan men nog voor een eigen potje zorgen. Een andere vereniging, die er ook eigen huizen in de geest van Jeugdherbergen op na houdt, maar meer op gezinnen is ingesteld, is de Vereniging van Natuurvrien den. Ook hier liggen de kosten be langrijk lager dan in de hotels. (Meerdere inlichtingen ook over kampeer-terreinen: N.I.V.O.N., P. C. Hooftstraat 163, Amster- dam-Z. Gaat u van dit alles geen gebruik maken, maar verkiest u een bun galow? (4-6 pers. plm. 150,— per week in het hoogseizoen). Reisbureaus als de Vrije Wereld en de Ned. Reisvereniging geven speciale boekjes uit met adressen en prijzen. Ook kunt u bijna overal ka mers met keukengebruik hu ren. Denkt er vooral aan dat u vreemdeling bent. Een vreemdeling kan extra beta len ook in ons eigen land Hoe vollediger u zich probeert te gedragen naar de ge woonten van het land, hoe voordeliger uw reis wordt. Als u wat van de taal kent dan lukt u dit nog beter. In het algemeen zouden wij degenen, die nog niet naar het buitenland ge weest zijn, willen aanraden, eerst een paar keer met een geheel georgani seerde reis mee te gaan. waarbij ge legenheid is zich ter plaatse vrij te bewegen. Na een paar jaar heeft u dan voldoende reiservaring om het zelf te proberen. Ga gerust een paar keer naar dezelfde plaats. U geniet dan dubbel. Binnenkort verschijnt een nieuwe rol drop. waarvan het kenmerk is. dat zij wat groter van stuk is en van een zeer bijzondere kwaliteit. Wij ver wachten dan ook, dat deze rol onze dropomzet opnieuw zal vergroten. 7' 2—jarig zakenjuhileum: 14-5: mej. A. G. Bosman (CF) 25-jarig zakenjuhileum: 16-5; de heer J. Vrolijk (KB) 23-5: de heer J. F. Tuinman (OD) 12'/z jaar getrouwd: 29-5: de heer A. J. Bicker (HK) 40 jaar getrouwd 13-6de heer H. v. Eist Emb.Afd. 14-6: de heer W. H. Hovius (Gepens.)

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6