MAGAZIJNRUIMTE B.C.: PRAKTISCH EN RUIM D.C.-nieuws EEN ABRAHAM voor D. Bleeker Interview met drs. Rabbie Vak- en artikelkennis zijn loze begrippen geen AH-FLITSEN 5 Schreven wy een vorig maal over de emballage-afdeling, dit keer gunnen wij u een kijkje in een deel van de eigenlijke magazijnruimte van het DC. Door de langdurige vorstperiode en de daarop volgende opdooi heeft het werk aan de bestrating van het parkeerterrein flink ge stagneerd. Nu de weersomstandig heden weer gunstig geworden zijn is men met hernieuwde ijver be gonnen om de achterstand weg te werken. Bij het verschijnen van dit blad zijn nagenoeg alle 500.000 straat klinkers gelegd. Als laatste etap pe zullen er nog tegels worden aangebracht in de rijwielstalling en in de vluchtheuvels, die de stal ling afsluiten van de auto-rijbaan. Kaas Ook in de haasafdeling is men druk bezig. Op grote vrachtwagens worden vijf keer per week zo'n km kaas planken aangevoerd. Deze planken worden eerst in de daarvoor gereed staande bakken met water Hebben de planken zo'n uur of vijf in de bak „gezwommen dan worden ze, via een rollenbaantje naar het kaasperron gevoerd en ondergaan dan nog eens een behandeling via een borstel machine gevuld met een des infecterende vloeistof, teneinde schim mel tegen te gaan. 't Is een heel karwei om de in het totaal 52 km planken te wassen en daarna op de stijlen te leggen. Vijf man zijn dan ook reeds vier weken bezig met dit werk en tot op heden zijn reeds 40 km plan ken op hun plaats gebracht. Het opleggen is op zichzelf al een heel karwei, wanneer u bedenkt dat de bovenste planken zes me ter hoog moeten komen en dat van onder naar boven 27 planken komen te liggen. Ook de aanvoer van kazen is reeds in volle gang, doch het zal nog wel even duren alvorens de gehele afdeling gevuld is. Er moet zo ongeveer 1,3 miljoen kg kaas aangevoerd worden en het zal dus wel een machtig gezicht zijn als het hele pakhuis 'op stel' is. Wie op de hoogte is van oude volksgebruiken zal het opschrift van dit stukje dadelijk hebben be grepen. Ja, de heer Bleeker, sinds 1960 ovenist op de afd. ontbijtkoek van de heer Talsma vierde de 13e april j.l. zijn 50e verjaardag. Collega's boden de jarige ter ge legenheid van deze bijzondere ge beurtenis een fraaie 'Abraham' aan. Voor niet-ingewijden vermelden wij, dat een ..Abraham" een pop is, ge maakt van koekdeeg, die met suiker behoort te zijn opgespoten. Alleen 50-jarigen valt de eer te beurt dit symbolische cadeau te mogen ont vangen. Als wij de enorme gangen door kijken, dan vraagt men zich tel kens afhoe is het werk voorheen toch voor elkaar gekomen met al die lage stapelhoogten en smalle gangetjes in de fabriek en in het C.M. Foto 1 geeft een bijzonder aardig overzicht hoe groot de enorme gangen in het D.C. zijn. Wij zien hier de stellingen, welke 3 hoog zijn. Op de begane grond staan de werkvoorraden waarvan de opha ler zijn colli (doos, kist) afpakt, en daarboven zijn de voorraden Eén zo'n vakje noemen wij een cel en deze cel heeft een huisnummer. De vorkheftruckrijder zorgt regel matig voor aanvulling van de be voorrading vanaf de 2 bovenste verdiepingen naar de begane grond (zie foto no. 2). De ophaler heeft een bestellijst, waarop huisnummers en aantal len gedrukt staan en hiermee rijdt hij met zijn treintje langs de stel lingen, haalt de verschillende colli op en brengt ze daarna naar de uitzetruimte (zie foto 3 en 4). Terwijl de colli-goederen worden verzameld, worden in het divers magazijn de verschillende overige artikelen voor de betreffende filia len bijeen gebracht. Hiervoor is 'n speciaal wagentje geconstrueerd, waarmee men langs de stellingen rijdt. Deze zijn begrijpelijker wijs veel kleiner dan de grote cel len, zodat men er de verschillende artikelen gemakelijk uit kan pak ken, op de kar plaatsen en later tot hele colli bij elkaar kan bun delen (zie foto 5 en 6). Van boven, tussen de balken uit, naar beneden gekeken, is nog een aardige foto gemaakt (welke wij u niet willen onthouden) van de voorraadbuffers (zie foto 7). Met de grote heftruck kunnen de pallets op zeer gemakkelijke wij ze worden verplaatst, zelfs tot de bovenste gangen in de cellen en de buffers. Ieders eerste gedachte was, dat de bovenste cel toch wel de moeilijkste zou zijn. In de praktijk bleek echter, dat de 2e etage in de cel moeilijker was dan de 3e. De onderkant van de bovenste stelling is ruim 4 m. boven de be gane grond. De hoogte onder de balken is 6 m. Daar de balken zelf nog een behoorlijke hoogte hebben, kunt u zich voorstellen welk een ruim gevoel het D.C. geeft. Als men de trap opgaat, waar de heren G. en J. Heijn zetelden, vindt men in een kamer van bescheiden afmetingen (ruimtegebrek, zoals overal), Drs. Rabbie, sinds een half jaar verbonden aan ons bedryf als hoofd-inkoper Non-Foods, waarbij de groep huishoudelijke artikelen rechtstreeks onder zijn hoede valt. De nu 36-jarige heer Rabbie studeer de in Amsterdam Economie en mag derhalve de letters drs. voor zijn naam voeren. Reeds tijdens zijn studiejaren raakte hij betrokken bij de kruide nierswaren, doordat hij als werkstu dent, in opdracht van de Stichting „Het Merkartikel" een onderzoek ver richtte naar de distributiekosten in het kruideniersbedrijf. Inkoper Nadat hij na beëindiging van zijn studie nog een jaar als weten schappelijk medewerker aan de Universiteit verbonden was, trad de heer Rabbie in dienst bij een groot warenhuis, waar hij als as sistent inkoper de hele serie huis houdelijke artikelen doorliep. Drs. Rabbie „Non-Foods" kengerei, verlichtings- en verwar mingsartikelen. De heer Rabbie Als inkoper kwam daama een uit- heeft dit 8 jaar gedaan, zodat vak- gebreid assortiment „Non-Foods" kennis en artikelenkennis voor onder zijn hoede, bestaande uit j hem bepaald geen loze begrippen o.m. glas. hout, bestekken, keu-1 zijn. Waarom AH? Gevraagd naar de feitelijke reden van indiensttreding bij AH, zei de heer Rabbie, dat het bij Albert Heijn als bij geen ander mogelijk is, los van beperkende traditionele regels, gewoonten en vooroordelen, een geheel nieuw assortiment van de grond af op te bouwen. Pioniersgeest Doordat deze artikelen voor AH betrekkelijk nieuw zijn èn door de specifieke pioniers geest en grote besluitkracht van dit bedrijf, is een derge lijke werkwijze mogelijk. Dit in tegenstelling met vele be drijven waar reeds lang een naam gevestigd is in het arti kel en dikwijls vele tradities en een bepaalde behoudende mentaliteit snelle wisselingen in het assortiment (voor een warenhuis van levensbelang) in de weg staan. Voetballen Nabij de grote broer .J^jax" liggen de terreinen van een kleine Amster damse voetbalclub, waarvan de heer Rabbie nog steeds lid is. Dit beperkt zich niet tot op de tribune zitten. In één der seniorenelftallen demonstreert hij wekelijks een voetbalkunde, die de spelers van ons eigen bedrijf self tal in menig opzicht verbaasd zou doen staan Geïnteresseerden weten het nu: vlak bij het Ajax-terrein!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 5