VOORSTEL NIEUWE VERHUISKOSTEMEGELING Fototoestel voor zilveren jubilaris G. Rrehler gEB Vergadering direktie-kontaktkommissie Proef met diepvries maaltijden wordt voortgezet W ij heten welkom Nieuw personeel produktie bedrijven Distributie centrum Hoofdkantoor Ideeën P.J inzenden vóór half mei 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e Jaargang - No. 5 Mei 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Public relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma. de heren J. Ph. Bartelson. J. Breeschoten, W. Haeser, A. van de Hazel, G. A. van Rooyen, P. Schipper, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albeit Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De heer J. van Harlingen overhandigt de jubilaris een fototoestel namens de collega's. UITGESTELD JUBILEUM AT GEVIERD: Op 7 februari j.l. was de heer G. Brehler van de afdeling Beschuit, 25 jaar in dienst. Helaas kon de jubilaris toen door ziekte niet ge huldigd worden. Deze huldiging vond eerst plaats op donderdag 11 april j.l., in het Ontspanningsgebouw, nadat de heer Brehler, met echtgenote en zoon, op het hoofdkantoor door de Raad van Bestuur was ontvangen en hem hierbij het gouden kruis van verdienste was overhandigd. De heer ir. W. A. Eggers opende overhandigde het diploma van Nij- de rij van sprekers en bood de verheid en Handel. Hoofdchef A. heer Brehler een envelop met in- Castelein en afdelingschef M. H. houd aan. Vervolgens sprak de de Vries betitelden de jubilaris als heer P. C. Vink de jubilaris toe en een prettige en ambitieuze mede werker. Mej. A. C. Visser V.A. Mevr. J. Swart-Speelman K.B. Mej. J. J. Mulder K.B. Hr. K. Klein T.A. Hr. H. M. Virginia V.A. Hr. B. A. op 't Eijnde K.B. Hr. S. van den Ancker V.A. Hr. M. Soddu C.F. Mej. V. Admiraal K.B. Mej. M. Coppens K.B. Mevr. B. H. Saelman-Raaff K.B. Mej. H. Haak V.A. Hr. K. Jager T.A. Mevr. L. Schuurman-Sijbrands. Kantine Hr. A. v. d. Kraats Veru. Hr. C. F. Munter Mag. Mej. R. H. Garenstroom. P.M.C. Hr. K. de Haan Boekhouding Mej. 1. de Jong Inkoop Papier Mej. D. Bernecker, Afd. Grootverbruik Mej. W. Mooy Creditafdeling Hr. D. jonker. Correspondentieafd. Mej. A. Plekenpol Creditafd. Mej. E. Kwakkel Filialenbureau Mej. C. Stein Filialenbureau Hr. J. Breeker Corresp.afd. Hr. S. E. de Vries Inkoopafd. Hr. D. Kerszemaker Reel.studio Fototoestel Namens de contactcommissie en het personeelsfonds overhandigde de heer Peterse eveneens een en velop met inhoud. Mej. B. Kooiker bood namens de collega's hloemen aan en de heer J. van Harlingen liet de felicitatie van de collega's vergezeld gaan van een foto-toe stel. De heer Ypma sloot de rij van spre kers en bood mevrouw Brehler een foto aan van haar echtgenoot tijdens zijn werkzaamheden. Na deze huldi ging werd er van het gehele gezel schap onderstaande foto gemaakt. Vervolg van pagina 1 U-daagse loonbetaling Hieraan zijn diverse vóór- en na delen verbonden die bekeken zul len v.'orden door de heren Hoorn. Kuijt, De Wit, mevr. Engel-Ebell en de heer Ypma. Behalve de loon- tcchnische kanten zullen ook de andere aspecten als de overgang van weekloon naar betaling op langere termijn, worden bekeken, waarbij wij ons zullen oriënteren over de ervaringen elders bij de doorvoering van maandloon-beta ling aan het gehele personeel. Nieuwe C.A.O. T.a.v. de nieuwe c.a.o. zijn de voornaamste wijzigingen reeds bekend, d.w.z. de loonherziening die aan ieder individueel is mede gedeeld, alsmede ook direct in de lonen is opgenomen. Tevens is er voor diegenen die met pensioen gaan na 25 dienstjaren een be langrijke verbetering bereikt. P.M.C.-artikelen De mededelingen zijn rondge stuurd en bij het personeel blijkt de aanbieding gunstig te zijn ont-1 vangen. De loting t.a.v. artikelen die in onvoldoende hoeveelheid aan wezig zijn, zal binnenkort plaats-1 vinden en begin mei is met de verzending begonnen. Verhuiskostenregeling De diverse voorstellen zijn met de heer A. Heijn besproken en de di- rektie voelt wel voor een regeling waarbij een verhuiskosten-vergoe ding en een inrichtingsvergoeding wordt uitgekeerd op basis van voorschot. Dit voorschot zou met 1/3 per jaar vervallen, zodat het na 3 jaar geheel is kwijtgeschol den. Bij vertrek binnen deze ter mijn moet een deel van het bedrag worden terugbetaald. Dit zal nog in de direkticvergadering besproken worden, waarbij echter van direktiewege uitdrukkelijk uitgegaan wordt van het standpunt, dat deze vergoedingen alleen gelden voor men sen, die vóór hun verhuizing buiten de Zaanstreek woonachtig waren. Het aantrekken van mensen uit andere delen van het land zal altijd wel blijven bestaan en voor hen is in principe deze rege ling bedoeld. Na de oplossing van de woning nood zal ieder naar eigen verkie zing dichterbij of verder van zijn werk gaan wonen waarbij de vóór- en nadelen hiervan door ieder zelf dienen te worden afgewogen. De heer G. Brehler temidden van hen. die hem huldigden. aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: de heer en mevr. S. Splinter bij hun 12%-jarig huwelijk; mevr. J. van Wijngaarden-Seelis tijdens haar ziekte; de heer G. Brehler bij het 25-jarig jubileum; de heer M. Bergh tijdens zijn ziek te de heer G. van Dongen tijdens zijn ziekte mej. J. Nijmeyer (PZ) en de heer D. ter Haar bij hun verloving. De huidige woningnood werkt ver troebelend maar in pricipe zijn reiskostenvergoedingen en derge lijke voor mensen die niet al te ver van hun werk wonen inreëel. Samenstelling kommissie DC en PB De samenstelling van de kommis sies voor PB en DC kwam vervol gens aan de orde. Hierbij werd uit gegaan van de volgende stadia: 1. in de kontaktkommisies heb ben zitting de leden van de OR. 2. toegevoegd zal worden de niet gekozen kandidaat voor zover toevoeging gewenst is voor een bepaalde afdeling. 3. Verdere aanvulling zal geschie den door de direktie op voor dracht van de OR. Een voor stel is dat de KK PB 13 leden gaat tellen en de KK DC 8 leden. Zodra de OR het gehele voorstel heeft behandeld en goedgekeurd, zal nadere publikatie volgen en zal de KK DC geïnstalleerd wor den. De KK PB blijft vrijwel onge wijzigd. Uitstapje gepensioneerden Evenals vorige jaren deed ir. Eg-1 gers namens de direktie de toezeg- j ging dat de buskosten door het bedrijf betaald zullen worden. De personeelsfondsen HK en PB dra gen de verdere financiële lasten en de leiding zal in handen liggen van het bestuur van deze beide fondsen. Ziekengeldrekening De heer Kuijt en de heer Ypma zullen spreken over de betalings regeling bij ziekte, uitgevoerd vol gens een vaste richtlijn en deze richtlijn eventueel in de Flitsen publiceren, zodat het aan iedereen duidelijk is. Rijwielvergoeding Ten aanzien van rijwielver goeding zijn vragen, doch de huidige vergoedingregeling is een oficiëel vastgestelde en goedgekeurde regeling, waar aan niets gewijzigd kan wor den. Indien 't wel mogelijk zou zijn, zouden er overigens ook geen wijzigingen plaatsvin den, omdat de direktie het principiëel onjuist vindt de destijds weloverwogen en dui delijk gemaakte afspraken nu weer te laten vervallen en op nieuw een regeling te gaan invoeren die andere bezwaren heeft en eventueel zou tende ren naar een gecamoufleerde loonsverhoging. Bij de fietsengeld-vergoeding van het DC-personeel zal ook uitge gaan worden van een bepaalde straal rond het DC, deze zal op een kaart duidelijk worden aan gegeven. Het zal nuttig zijn de kaart op een goed zichtbare plaats in het DC op te hangen, zoals dit ook in de PB het geval is. Vakantiehuisjes Men is in het algemeen zeer tevreden over de huidige regeling t.a.v. vakan tiehuisjes. Daar echter de loting pas in februari/maart plaatsvindt, is het Tijdens de vergadering van de direk tie-kontaktkommissie kwam ook de kwestie van de diepvriesmaaltijden aan de orde. Vanuit het personeel zijn vrij vele, doch helaas vage bezwaren tegen de diepvriesmaaltijden. Aanvankelijk was men met de kwa liteit nogal ingenomen, zodat moeilijk te definiëren valt wat dan wel de be zwaren zijn, daar de kwantiteit niet onvoldoende is. Ten aanzien van het DC ontston den er aparte moeilijkheden, door dat tijdens het transport de jus wegvloeide en hierdoor de maal tijden erg droog werden. Dit is echter een technisch punt dat te verhelpen is. Op het DC waren er wel kwaliteitsklachten, doch deze zijn gedeeltelijk op het juspro- bleem terug te voeren. Ook wordt de indruk gevestigd, alsof de vroegere warme maaltij den in het geheel geen aanleiding tot klachten zouden hebben gege ven, hetgeen beslist niet juist is. Wel was men over het algemeen redelijk over de maaltijden tevre den. Een enkel punt over het eten, zo als de kwaliteit van het gehakt, heef' de aandacht van de commis sie en de heer Eggers verzocht dan ook om nog eens nadrukkelijk in het contact met de mensen en met de leveranciers na te gaan of de continuering van de proefter- mijn mogelijk is. De installatie wordt nog niet gekocht. Dat er aan deze maaltijden voor het bedrijf financiële voordelen verbonden zouden zijn en dat om deze reden de directie op continu ering gesteld zou zijn, is ongemoti veerd. De direktie acht de moder ne outillage, de grotere hygiëne, de efficiency en de grotere keuze mogelijkheden, voordelen en vindt hierin voldoende aanleiding nu nog niet van de plannen om deze maal tijden door te voeren, af te stappen. Nadat eventuele verbeteringen zijn aangebracht zal echter pas een be slissing worden genomen. Mogen wij onze leden nogmaals attenderen op de mogelijkheden hun ideeën en verlangens betref fende het programma voor het seizoen 1963-1964 vóór half mei bij het bestuur van de P.V. in te die nen. Pas daarna zal het definitie ve programma worden vastge steld. voor degenen die uitgeloot worden moeilijk nog een ander huisje te huren. De heer Eggers verzocht de heren Vink en Ypma de vakantievaststelling eerder te doen plaatsvinden en de maatregelen, die hiervoor nodig zijn, te nemen in overleg met de kommissie vakantievreugd. Overwerken vóór fabrieksvakantie Uit het personeel is de wens naar voren gekomen om op de vrijdag vóór de fabrieksvakantie vooral om 5.00 uur te stoppen en deze avond beslist niet over te werken. De heer Eggers wilde hieraan graag medewerken, doch wees er op dat men er zelf ook iets aan kan doen, door in diezelfde week in zekere zin vooruit te werken, indien dit nodig is, en te voorko men dat er op vrijdag een achter stand is ontstaan. Ook van de kant van de heer Vink werd medewerking toegezegd in die zin dat plotseling optredend overwerk zoveel mogelijk zal ge schieden door diegenen die om bij zondere redenen tijdens de fa brieksvakantie aanwezig zullen zijn. Snipperkaarten Hierover blijkt enige onduidelijk heid te bestaan. De heer Vink zal dit onderwerp met de chefs behandelen. Aan het slot van de vergadering gaf de heer Vink nog een uiteenzetting over kostenbewaking en kostprijsbe rekening, aansluitend op hetgeen hij in de vorige vergadering vertelde.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2