Mej. N. Vree in O.R. Oud en nieuw Derde installatie in vier jaar Kievitseieren als clank Gang van zaken bevredigend Personeelsfunctionarissen bezinnen zich op correctiemaatregelen PR0DUKTIECAPAC1TEIT KOFFIEBRANDERIJ OPNIEUW AANMERKELIJK UITGEBREID Ir. W. A. Eggers SAH002000109 Flitson Fabr/Zaan Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 20e Jaargang No. 5 Mei 1963 Opnieuw heeft de steeds stijgende verkoop van pakken en bussen A.H.-koffie het noodzakelijk gemaakt een geheel automatische koffie- produktielyn toe te voegen aan de reeds bestaanden. Dit is in een tijdsbestek van nauwelijks 4 jaar al de derde installatie die ge- plaatst is. M Drie produktielijnen r v-v «jimh Groo£ was de verassing van de heer A. Besterveld, chef van de P.M.C.-afdeling, toen hij één dezer dagen een pakketje, aan hem ge richt, openmaakte en daarin vier kievitseieren vond. De eieren wa ren zeer zorgvuldig in watten ver pakt en gingen vergezeld van een bijzonder aardige bedankbrief voor toezending van de P.M.C.-verre- kijker. De heer G. Hoogland uit Meppel schreef o.a. het volgende. „Prachtig op tijd ontving ik de kijker, aangezien ik deze speciaal wilde gebruiken bij het kievits eieren zoeken waarvoor het sei zoen tot half april loopt). Ik heb er reuze plezier van gehad. Hij is beter en mooier dan ik had durven hopen. Als blijk van waar dering voor de service en voor het feit, dat u mij aan zo'n prima kijker voor zo weinig geld hebt geholpen, stuur ik u hierbij enkele kievitseieren. Ik hoop. dat ze goed overkomen en dat ze goed zullen smaken. P.S.: Kievitseieren kookt men min stens 15 minuten." De eieren waren inderdaad gaaf overgekomen en de heer Bester veld heeft het zich goed laten smaken. Rekening houdend met de lange levertijd werd reeds IV2 jaar ge leden bij een fabriek die als spe cialist op het gebied van deze ma chines een wereldreputatie heeft verworven, opdracht tot plaatsing gegeven. Nu staan er dus drie produktielijnen opgesteld; wonde ren van vernuft en accuratesse, die elke dag duizenden kilo's ge brande koffie afleveren van een kwaliteit en gelijkmatige kleur, welke met de z.g. oudex-wetse 'handbrander' niet te bereiken In april vierden drie van onze mede werkers hun 25-jarig jubileum. Over de viering hiervan kunt u in dit num mer de verslagen lezen. Mej. G. Meijn werd bij het O.G. wel kom geheten door mevr. Boom Wagenaar. Zie ook pagina's 2 en 3 Op 19 april j.l. vond de uitgestelde verkiezing van één der vrouwe lijke leden van onze Onderne mingsraad plaats. De dames C. Vogels en N. Vree hadden zich candidaat gesteld. De verkiezingsuitslag werd. Stemgerechtig: 31. Uitgebrachte stemmen 23, welke allen geldig waren. Op mej. C. Vo gels werden 7 stemmen uitge- Hhfc bracht. maar op mej. N. Vree 16 waardoor laatstgenoemde als gekozen kon worden be schouwd. Het nieuwe lid van de Onder nemingsraad is voor vele van Mej. N. Vree Zwaardere eisen De modernisering en uitbreiding heeft steeds zwaardere eisen gesteld aan de bediening, welke hoofdzakelijk in han den is van twee specialisten, de men ger en de brander. De koffiebrander heeft hierbij een zeer verantwoorde lijke plaats. Hij behoort over een ge degen vakkennis te beschikken, de machines te kunnen instellen en hij moet het gehele produktoeproces be waken en kontroleren. Bij storingen is hij de man. die zeer snel en doel matig zal moeten ingrijpen. Nieuwe opslagruimte Werden de balen koffie tot op he den voor opslag naar de derde verdieping gehesen, thans is de gelijkvloerse opslagruimte in ge- bruikgenomen (de voormalige cir cuit-ruimte). Hierdoor heeft men de beschik king gekregen over een groter opslagoppervlak en is het tijdro vende hijsen geheel vervallen. De balen koffie komen nu direct van het schip via een transportband en z.g. 'steekwagentjes' in het ma gazijn terecht. ons een oude bekende, daar zij, on danks enkele onderbrekingen, eigenlijk sinds 1934 in ons bedrijf, en wel speciaal op de V.A., werk zaam is geweest. Boven: De heer H. J. van Gog te- Van hieruit wordt de koffie d.m.v. dient het nieuwe mechanisme. ons pneumatisch-transportsys- teem naar de 5e verdieping ge bracht, waar de feitelijke verwer- Links: De oude koffiebrandinstallatie, king aanvangt. die door een nieuwe werd vervangen. I Aldus Ir. W. A. Eggers bij de be schouwing over de huidige gang van zaken in het bedrijf aan het eind van I de vergadering van de direktie-kon- i taktkommissie. Het vorig jaar is na de P.M.C.- aktie de omzet gestegen. Ook momenteel is de direktie tevreden over de gang van zaken en er wordt hard gewerkt om de aktivi- I teiten van het PB en de Verkoop goed op elkaar af te stemmen zo dat 'n zo regelmatig mogelijke pro- duktie kan worden verkregen. De aandacht voor de kwaliteit speelt I hierbij een grote rol en de afdeling j TRO gaat hier aan haar aandacht besteden. 1 Over de gang van zaken in het DC is de direktie eveneens zeer tevreden met name over de bijdrage van het daar aanwezige personeel. De werk methodeverbetering in het DC wordt nog nader onder de loupe genomen. Hierin is nog wel wat verbetering aan te brengen. De verhuizing van de kaasafdeling zal dezer dagen worden gerealiseerd, hetgeen de heer Kuijt de vraag deed stellen, deze verhuizing niet op zater dag doch op vrijdag te doen plaats vinden. Op de op 24 april j.l. gehouden voorjaarsbijeenkomst van de perso neelsfunctionarissen van het concern, vormde het onderwerp: „De rol van de personeelsfunctionaris bij de handhaving van discipline" een belangrijk thema. Initiatiefnemer en leider van deze tweemaal per jaar te houden vergaderingen, de heer H. K. Engel, stelde na een kort welkomstwoord tot de 26 aanwezigen te hebben gericht, bovenge noemd vraagstuk in de ochtendzitting aan de orde. Uitgaande van hetgeen t.a.v. disci pline reeds is vastgelegd in onze „grondslagen voor het personeelsbe leid" wees de heer J. Ph. Ypma. in leider van dit onderwerp, allereerst op het te bereiken doel. namelijk: het handhaven van orde en regel binnen de onderneming. In het bijzonder legde de heer IJpma de nadruk op de gunstige preventieve werking die van dui delijk geformuleerde richtlijnen, resulterend in juiste maatregelen, zal uitgaan. Een absolute vereiste is echter dat de wijze van handha ving van discipline als rechtvaar dig wordt beleefd, zowel door de betrokene als door zijn omgeving. Hoewel de rol van de personeels functionaris in grote lijnen even eens in de 'grondslagen voor ons Personeelsbeleid' is vastgelegd, werd de vergadering verzocht zich aan de hand van een fictief voor val nader uit te spreken over de te volgen procedure. Hierbij werd in het bijzonder de aandacht gevraagd voor de vol gende punten: 1. Het verloop van het vooronder zoek. De heer A. J. Popma (Riva) brengt verslag uit namens zijn discussie groep. 2. De wijze waarop de betrokke ne op de hoogte dient te wor den gesteld van het onderzoek. 3. Het bepalen van de correctie maatregelen. 4. De mogelijkheden van beroep voor de betrokkene. 5. De controle op de uitvoering van correctiemaatregelen en de zorg voor de gevolgen er van. Ondanks een veelheid van opvat tingen leidde de gedachtenwisse- ling onder leiding van de heer F. Brandsma tot enkele principiële uitspraken. Zo meende de vergadering dat: Bij het vooronderzoekonafhan kelijk van het voorval, grondigheid en objectiviteit moet worden na gestreefd. De leiding van het onderzoek je gens de betrokkene zo spoedig mogelijk „open kaart" dient te spelen. Bij bepaling van de correctiemaat regel de betreffende lijnfunktiona- ris(sen) en de personeelschef tot overeenstemming dienen te komen, waarbij de uiteindelijke beslissings bevoegdheid berust bij de daarvoor door de direktie verantwoordelijk gestelde funktionaris. Hieraan zouden wij willen toevoe gen dat de personeelsvertegen- woordiger, die in onze produktie- bedrijven altijd bij de besprekin gen betrokken wordt, uiteraard nooit mede verantwoordelijk kan worden gesteld voor de genomen beslissing. Wel zijn haar of zijn opmerkingen belangrijk omdat zij/hij beter dan iemand anders kan weten of col lega's de feitelijke correctiemaat regelen als rechtvaardig beleven. Terugziende op de resultaten van deze bijeenkomst, waarin naast bo vengenoemd onderwerp nog enkele andere aktuele vraagstukken werden besproken, kan worden gesteld, dat de eenheid van het personeelsbeleid binnen ons concern steeds meer ge stalte krijgt.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1