Ned. Vierde dam kampioenschap Over de PM C gesproken 'Bel in vredesnaam mijn vrouw niet op' riep vertwijfeld PMC-lid Kievitseieren cds clank Nieuws van cle ideeënbus Eerste kwartaal 74 inzendingen met totaal-uitkering van f 145.- DENNIS HEIJN AH-FLITSEÏ In de maanden januari, februari en maart 1963 werden er minder 11962 een idee in, dat werd inge- ideeën ingezonden dan in de overeenkomstige periode van het vorig schreven onder no. F 188. jaar. Verleden jaar behandelden wij in deze drie maanden 85 inzendin- gen met een totaal beloning van 195,— voor 145,uitbetaald kon worden. Dit is natuurlijk geenszins ongunstig te noemen, omdat er nog gelegenheid genoeg is om van 1963 een top ideeën Tip en dit jaar 74 ideeën, waar- 1 De commissie kon zich voorstel- I len dat de heer Floris zich enigs- i zins teleui-gesteld voelde, toen hij Etiketjes bemerkte, dat zijn niet beloonde voorstel toch werd uitgevoerd. Zijn inzending werd alsnog be- Idee E 87 ingezonden door de heer T iii/icuums vvciu ciiöiiu" u busjaar te maken. Wij verwachten Leyenaar, Lange Bering te Em- i0ond met een premie van 40,- - mplfinrn worn nolpAnH nnn minstens nog 225 ideeën uit de filialen. Ongeacht de functie die u in het filiaal bekleedt en afgezien van het aantal dienstjaren, vragen wij u mee te denken, om u heen te kij ken. Wat kan verbeterd worden, welke methode gaat sneller, die welke u in uw filiaal toepast of die welke misschien is voorge schreven. Ons devies: neem een ideeënbusformulier en stuur uw suggestie in. Waak er echter voor, dat uw inzending niet gerang schikt behoeft te worden onder klachten of opmerkingen. De heer E. Holstvoogd, 20 jaar oud en sedert een half jaar werkzaam op het filialenbureau, heeft deelgenomen aan het senioren-damkampioenschap van Nederland en met succes, want in de eindrangschikking bezette hij de vierde plaats. Aan dit sterk bezette toernooi, dat 10 dagen duurde, namen 14 dammers uit het gehele land deel. De heer Holst voogd was voor de tweede maal van de „partij'. Zijn laatste partij in dit toernooi ivas die tegen de internationale grootmees ter P. Roozenburg, welke na 4x/z uur in een voor Roozenburg moeilijke re mise eindigde. Een partij duurt gemiddeld 5 uur, de kortste partij die hij gespeeld heeft duurde een half uur, de langste 8 uur. De start was ditmaal wat zwak, de eerste twee partijen werden verloren, maar hij eindigde op een gedeelde vierde plaats met de heren Bom en Beeke. Behalve dammen heeft de heer Holst voogd z'n hoofd en handen vol aan zijn studie in de economie, waarmee hij nu drie jaar bezig is. Ook trapt hij graag een balletje en dit in het eerste of tweede elftal van Z.V.V. Gevraagd naar een eventuele samen hang van zijn studie en dammen, zei hij, dat volgens hem de eigenschap pen om scherp te denken en het ana lyseren door het dammen toenemen. Psychologie is ook een belangrijke faktor, nl. om van de tegenstander te weten te komen, wat zijn volgende zet zal zijn. Het damkampioenschap werd gewonnen door de heer P. Roozen burg, die doctorandus in de economie is. Tweede werd de heer P. Bergsma, die tot nationaal meester benoemd werd, en als derde eindigde Jr. G. E. van Dijk. De heer Holstvoogd is lid van dc K.N.D.B. en van de damclub „Zaan dam", een toonaangevende club in Noord-Holland. meioord werd beloond met een premie van 40,Hij stelde voor Deze beloning moet niet gezien wor- J '-"J *UU1 r de benaming vleeswaar op de i ,en a[s eet] Premte l'oor het ingezon- vleeswarenetiketjes voor de betere e' meer als een beloning soorten te veranderen en hier- i voor een tip' die ofschoon eerst af- voor de benaming van het artikel zelf te gebruiken. Reeds enige tijd is dit idee in uitvoering. Platte dozen De heer E. van der Veen, Kamp weg 85 te Doorn, stelde in idee G 1 voor pindakaas en jams in platte dozen te verpakken. Het zal ieder bekend zijn, dat o.a. pin dakaas op deze wijze wordt ver zonden, doch niet naar aanleiding van dit idee. Reeds in september 1962 werd hierover in de produc tiebedrijven van gedachten gewis seld, omdat de voormalige dozen niet pasten in het organisatiesche ma van het D.C. Aangezien eerst de oude voorraad dozen verbruikt diende te worden, duurde de uit voering van dit plan tot januari j.l. Aangezien jams van derden worden betrokken, is het nog niet mogelijk ook hiertoe wijzigingen voor te schrijven. De uitvoering wordt echter wel in beraad gehou den. De heer Van der Veen ontving niettemin voor zijn inzending een aanmoedigingspremie van 7,50, omdat hij niet op de hoogte kon zijn van deze interne beschikkin gen. Huisnummers Ook idee G 42 is beloond met een bedrag van 7,50. Hierin werd voorgesteld op o.a. afboekingssta- ten de huisnummers bij de artike len te vermelden. Op zich een goed idee, doch de uitvoering kan niet gerealiseerd worden, omdat de huisnummers niet altijd voor hetzelfde artikel gebruikt worden. Idee G 42 verscheen van de hand van de heer F. Freericks, Rijnlaan 228 te Utrecht. De heer C. Floris, Marnixstraat 128 te Haarlem zond op 6 oktober gewezen, later toch gerealiseerd is. jubilaris J. Tuithof te Woerden, die op 3 mei j.l. 25 jaar in dienst van ons bedrijf was, bewondert met zijn vrouw de bandrecorder, die de heer G. Heijn heeft aangeboden. Links op de foto de heren F. Brandsma en L. M. de Haas. De vele hoofdbrekens, die de afdeling P.M.C. in Zaandam heeft om de duizenden aanvragen, die wekelijks binnenkomen, te verwerken, worden nu en dan even op de achtergrond gedrongen door een aardig voorval. Het is begrijpelijk, dat. waar vele mensen artikelen in huis krijgen, waar mee ze nog nooit ondervinding hebben opgedaan, ze hier soms wat vreemd tegenover staan. Snertfontein Zo gebeurde het, dat de P.M.C. gealarmeerd werd door een dame, die een „ernstige klacht" had over Door de geboorte van hun zoon Den nis is op 17 april jl. het gezin van de heer en mevrouw Heijn-Engel met een derde telg uitgebreid. Namens het Zaanse personeel wensen wij de fa milie Heijn van harte geluk. 4-4: Joke, dochter van de heer en mevrouw van Egmond- Schellevis, B.L. 7346. 22-4: Dianne, dochter van de heer en mevrouw van Nuland-v. d. Velden, Res. chef. 24-4: Angelique, dochter van de heer en mevrouw v. d. Weij- den-Vink, B.L. 1005. 26-4: William, zoon van de heer en mevrouw Lossie-Verlin- den, verkoper 7156. 4-5: Sjoerd Jelle, zoon van de heer en mevrouw Talsma- v. d. Meer, Opl. S.M. org. 3-5: Ilse, dochter van de heer en mevr. Jansen-Jansen, B.L. 5504. 7-5: Saskia Ellen, dochter van de heer en mevr. Groosmuller- Kanters, Ass. chef 5583. de snelkookpan. Ze had hier erw tensoep in gekookt en onderwijl zich niet realiserend dat ko ken in een snelkoker een kwestie van minuten is een uitvoerig telefonisch babbeltje met 'n vrien din gemaakt. De terugkomst in de keuken na een kwartiertje, lever de een grote verrassing op veiligheidsprop had de steeds groeiende spanning uiteraard niet meer kunnen verwerken, was er afgesprongen: de erwtensoep spoot onder enorme druk als een fontein rechtstandig de lucht in en kleurde het smetteloze keukenpla fond mooi egaal groen Overi gens was mevrouw sportief ge noeg haar fout ruiterlijk toe te geven. Tent Hoe groot het verlangen wel is om een bepaalde premie in bezit te krij gen, wordt geïllustreerd door de me neer, die met vakantie naar Spanje ging en beslist de bungalowtent mee wilde nemen, hoewel de tijd om de benodigde zegels te vergaren krap was. Hij schreef, dat hij „zich letter lijk naar de tent toegevreten had", maar dat hij nu toch, „zij het met een indigestie"Zuidwaarts kon trekken mét de bungalowtent. Als de kat van huis is Van een tuinder ontving de P.M.C. het dringende verzoek zo spoedig mogelijk de verrekijker naar hem af te sturen, want, zo zei hij: „er een economisch belang mee gemoeid". Op de nieuwsgierige vraag, wat dat dan wel mocht zijn, antwoordde de goede man, dat hij zeer onlangs zijn been had gebroken, hetgeen hem belette zijn dagelijkse werk in de tuinderij te verrichten. Indachtig echter het gezegde „als de kat van huis is, dansen de muizen op tafel" wilde hij zich nu thuis in een stoel voor het raam poseren, gewapend met de veldkijker. Dan zou hij zijn tuin prachtig op de korrel kun nen nemen en kunnen blijven toe zien of zijn knechts hun werk wel naar behoren vervulden Biercentje Het was op 5 maart j.l. feest in filiaal Weesp, waar bedrijfsleider, u uper "engst, zijn 40-jarig jubileum vierde. In de vorige editie hebben wij reeds een en ander over de jubilaris, die in deze weken met pensioen gaat, geschreven. Tenslotte nog het verhaal van de meneer, die briesend aan de tele foon kwam: Waar hier en gunder zijn koelkast bleef. Hij had er al lang voor betaald, maar afstu ren hó maar! Een waardeloze organisatie daar in Zaandam. De verbaasde P.M.C.-man aan de andere kant van de lijn, keek dit even na, maar moest meneer toch echt vertellen, dat, volgens zijn Groot ivas de verrassing van de heer A. Besterveld, chef van de P.M.C.-afdeling, toen hij één dezer dagen een pakketje, aan hem ge richt, openmaakte en daarin vier kievitseieren vond. De eieren wa ren zeer zorgvuldig in watten ver pakt en gingen vergezeld van een bijzonder aardige bedankbrief voor toezending van de P.M.C.-verre- k ijker. De heer G. Hoogland uit Meppel schreef o.a. het volgende: „Prachtig op tijd ontving ik de kijker, aangezien ik deze speciaal wilde gebruiken bij het kievits eieren zoeken waarvoor het sei zoen tot half april loopt). Ik heb er reuze plezier van gehad. Hij is beter en mooier dan ik had durven hopen. Als blijk van waar dering voor de service en voor het feit, dat u mij aan zo'n prima kijker voor zo weinig geld hebt geholpen, stuur ik u hierbij enkele kievitseieren. Ik hoop, dat ze goed overkomen en dat ze goed zullen smaken. P.S.: Kievitseieren kookt men min stens 15 minuten." De eieren waren inderdaad gaaf overgekomen en de heer Bester veld heeft het zich goed laten smaken. bescheiden mening, van enige be taling geen sprake was geweest. Meneer kwam opnieuw in hevige beroering, maar stelde tenslotte, dat hij dan na een half uurtje van uit kantoor nog even bellen zou en zijn girostrookje als bewijs naar Zaandam zou laten afzen den. Na een half uur werd er inder daad gebeld. Dezelfde meneer, vanuit kantoor. Nu echter op een veel vriendelijker toon, zeer rustig, ja zelfs vertrouwelijk Hij zei: „Hoor es, mijn vrouw stond er op, dat ik zou reklameren en jullie duchtig de les lezen, en dat heb ik thuis dus in haar bijzijn moe ten doen. Maarik heb nooit betaald! Ik had dat geld wel in m'n zak, maar ik ben onderweg een paar vrienden tegengekomen en nu is het op! Ik zal wel zien, dat ik dat geld ergens leen, maar bel in vredesnaam mijn vrouw niet op

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6