AH-JUBILEUM GIFT KREEG BESTEMMING IN LU NT EREN Na afloop zong het legioen: „Geen woorden maar tranen" Verlichting voor jeugdcentrum Leger des Heils Lissabon-vlieger Jan van der Vliet: AFSCHEID VAN DE HEER H. VALK Aandelen Patria overgedragen Opa in cle ZB f AH-FLITSEN Het Leger des Heils vierde zaterdag 18 mei feest. Het opende die dag twee nieuwe gebouwen in het Jeugd-buitencentrum te Lunteren. Een van de ere-gasten bij de opening was onze presi dent-directeur, de heer A. Heijn, en dat had een bijzondere reden. De heer G. v. d. Eng herdacht op 11 april j.l. de dag, waarop het 25 jaar was geleden, dat hij in dienst van ons bedrijf trad. In zijn ivoning boven filiaal Randwijck- laan, Amstelveen, kwamen o.a. de heren G. Heijn, F. Brandsma en P. van Rooy hun gelukwensen aanbieden. Velen zullen zich herinneren, dat vorig jaar het Leger des Heils te gelijk met Albert Heijn 75 jaar bestond. Dit feit bracht beide or ganisaties op bijzondere wijze tot elkaar: AH wilde het Leger laten delen in zijn feestvreugde. Dit is op twee manieren gebeurd. Albert Heijn had de bedrijfsrela- t.ies, die prijs stelden op het geven van een geschenk aan onze jubile rende firma, verzocht poppen te willen geven. Er kwamen er dui zenden en het Leger des Heils kreeg deze weer van AH ten ge schenke voor zijn kindertehuizen. Maar bovendien ontving toen Lt.- commisioner W. F. Palstra, leider van het Leger in Nederland, uit handen van de heer A. Heijn nog een groot bedrag in geld, te beste den naar eigen goeddunken. Goed besteed Dat geld heeft nu in Lunteren zijn bestemming gevonden. De gehele electrische installatie met de bij behorende ornamenten in de nieu we gebouwen kon er van worden betaald. De heer Heijn vond het geld hier wel bijzonder goed be steed. Lt.-Commisioner Palstra vertelde ons, dat er in Lunteren reeds se dert 1929 jaarlijks zomerkampen worden gehouden. Jeugd uit vele steden (vorig jaar 2600 jongens en meisjes met een gemiddelde verblijfsduur van 5y2 dag) kan hier in een prachtige omgeving genieten van een heerlijke vakan tie, die anders voor hen niet zou zijn weggelegd. Slaaptenten en barakken De accomodatie bestond tot nu toe uit slaaptenten en enkele houten barakken, waarin o.m. keuken en eetzaal waren ondergebracht. Aan Een mooie opname van het ge- bouw in de schitterende omgeving van Lunteren. Op maandag 17 juni a.s. zal er in het Ontspannïngsgebouw te Zaan dam een ontvangst gehouden wor den ter gelegenheid van het 40-ja- rig jubileum van de heer H. Valk. Van 15.00 tot 16.30 uur is de offi ciële receptie, waarna tot 18.00 uur een informele instuif plaats vindt. De jubilaris, die inmiddels de ge- pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, sluit op 17 juni zijn car rière af als reclame-chef en alge meen reclame-adviseur. Het filiaalpersoneel zal op de re ceptie vertegenwoordigd worden door een deputatie van een aantal oudere bedrijfsleiders. Zij zullen daartoe door de directie worden uitgenodigd. Gepensioneerde bedrijfsleiders, die er prijs op stellen de heer Valk de hand te komen drukken, zijn van zelfsprekend in de loop van de middag van harte welkom. deze accomodatie, die de jeugd wel appreciëerde, kleefden vele be zwaren en daarom is men nu over gegaan tot het bouwen van een prachtig logeergebouw met 106 slaapplaatsen. In dit gebouw is ook een prach tige recreatiezaal te vinden. De in gebouwde filmcabine zal op re genachtige avonden van veel nut zijn. Enkele honderden meters hier vandaan is een tweede complex verrezen, bestaande uit twee eet zalen met in het midden een ultra moderne keuken. Vergrote capaciteit De capaciteit van het kamp is nu aanmerkelijk vergroot, zowel wat betreft het aantal gasten, dat per dag kan worden ondergebracht (de tenten blijven óók in gebruik), als wat betreft de nuttige periode Voorheen konden slechts de zo mermaanden benut worden, nu zullen ook in voor- en na-seizoen en zonodig zelfs in de winter gas ten ontvangen kunnen worden. Men overweegt dan ook het cen trum buiten de kindervakantietijd voor andere groepen te gebruiken, Men denkt daarbij aan kursussen voor het jeugdkader, aan huis vrouwenvakanties enz. Met veler steun Behalve Albert Heijn werkten ook anderen mede de bouw mogelijk te maken, zoals Rotary International Nederland, de aktie ,,Doe wat te rug" en de aktie „Alles op één kaart". Het Leger des Heils vierde met recht feest en wie als AH-er het voorrecht had dit mee te maken, en kon ervaren hoeveel goeds met een schenking gedaan kan wor den, zou alleen al hierom wensen, dat er vaker een 75-jarig jubileum gevierd kon worden. Albert Heijn N.V. heeft haar aan delenpakket in de naamloze ven nootschap N.V. Biscuitfabriek Patria overgedaan aan N.V. Paul C. Kaiser te Rotterdam. Onze Raad van Bestuur is van mening, dat de ontwikkelingen ii de EEG toenemende specialisatie- eisen aan Patria stellen, die op de duur onverenigbaar geacht moe ten worden met de eigen concern- politiek. De verkoop van Patria-artikelen in onze winkels gaat normaal door. De 16-jarige Jan van der Vliet, werkzaam in filiaal Franselaan te Rotterdam hoorde het op maan dagavond 6 mei reeds in Lissabon donderen toen hij van zijn ouders een retourvlucht Rotterdam-Lis- sabon met toegangsbewijs voor de grote wedstrijd Benfica-Feijenoord cadeau kreeg. Als trouw supporter van Fe yenoord heb ik nog slechts 1 wedstrijd gemist van het seizoen 62/63. Reeds vele malen had ik gehoopt eens een wed strijd van Fcyenoord in de strijd om de Europa-cup in het buitenland mee te maken, aldus Jan. Op maandag avond 6 mei kwam de grote verras sing. Mijn moeder vertelde mij, dat zij erin geslaagd was bij een reisbureau een plaats voor mij te bemachtigen. Ik geloof, dat ik gedurende de daarop volgende dinsdag aan niets anders heb gedacht. Woensdag 8 mei was de grote dag. Ruim een uur voor het ver trek van het chartervliegtuig, een D.C. 7 van een Canadese maat schappij, was ik reeds op het vliegveld Zestienhoven bij Rotter dam aanwezig. Om plm. 9.30 uur vertrokken wij. Wat een machtige gewaarwording om te vliegen. Veel tijd om dit te realiseren kreeg ik echter niet want de start van het vliegtuig was ook het startschot voor het zingen van het overbekende lied „Geen woorden maar daden". Tot de landing op het vliegveld in Lissabon om 13.45 uur hebben we gezongen. Het ver laten van het vliegveld nam gerui me tijd in beslag door het zeer lage tempo waarin het personeel van de vlieghaven werkte. Rondrit Het weer in Lissabon was onge veer hetzelfde als in Rotterdam. Iets warmer misschien. Het reis bureau had voor de middag een rondrit in een autobus langs de bezienswaardigheden van Lissa bon georganiseerd. Op dit uur was het opmerkelijk rustig in de stad. Na de rondrit gingen we dineren. Ik was echter zo in spanning voor de wedstrijd, dat ik niet meer weet wat wij gegeten hebben. Op Schaamrood op kruidenierskaken in Benfica- stadion. de tocht van het hotel naar het stadion heb ik in de grote drukte beslag weten te leggen op een van de Benfica-vlaggen die door de supportersvereniging werden uit gedeeld. Als souvernir hangt deze vlag in mijn kamer. De wedstrijd Het stadion maakte op mij een bijzondere indruk. Allereerst door de merkwaardige bouw. De ene kant is namelijk veel hoger ge bouw dan de andere. Bovendien waren voor de wedstrijd alleen de tribunes verlicht waardoor een ge heimzinnig veld voor ons lag. Johnny Kraaykamp, die vlak bij mij zat had tot het le doel punt van Benfica veel praat jes, daarna hem ik hem niet meer gehoord. Voor mij stond het vast dat Feijenoord zou verliezen, bij het tweede doel punt, dat vlak voor de rust werd gescoord. In de tweede helft, terwijl ik stilletjes nog op een wonder hoopte, heb ik wel meer aandacht voor het mooie voetbal van de Portu gezen gehad, van wie Augusto ongetwijfeld op mij de groot ste indruk heeft gemaakt. De heer L. P. M. van Gils, die onlangs tot verkoopspccialist in de divisie Rotterdam is benoemd, vierde op 16 mei j.l. zijn 25-jarig jubileum. I Na de wedstrijd ging er ongeveer een half uur verloren met het ver laten van het stadion. Iedereen drong om het hardst om zo vlug mogelijk in de feestende stad te komen. Van deze feestvreugde hebben wij niet veel gemerkt. De bus bracht ons direct naar het vliegveld, waar wij nog tot 3 uur moesten wachten voor ons vlieg tuig toestemming kreeg te ver trekken. Gedurende de terugreis was de stemming vrij somber. Toen zong het legioen „Geen woorden maar tranen". De nederlaag en het lan ge wachten op het vliegveld waren hiervan de oorzaak. Doodvermoeid kwam ik 's morgens om 9 uur thuis. In 24 uur tijds had ik erg veel meegemaakt. Op mijn jasje prijkt sinds deze Se mei het speldje van Benfica. niet omdat ik nu geen Feyenoord-supporter meer ben, maar wel als herinnering aan deze fantas tische dag, waarop ik de voetbalwed strijd van dit seizoen heb gezien. „Zelfbediening is zelfbediening" moet opa gedacht hebben. Met een briefje in de hand kwam hij het A.H.-filiaal binnen. Tientallen ja ren had hij zulke briefjes aan de mensen achter de toonbank ge geven met de magische woorden: j „Wil je dat effe voor me klaar maken?" Nu miste hij plotsklaps de toon- I bank. maar dit weerhield hem niet de bedrijfsleider, al droeg deze dan nu een doktersjas, te vragen: „Wil je dat effe voor me klaar maken?" Deze lachte hem begrijpend toe en zei gemoedelijk, ja, bijna vertrou welijk: „Kijk, opa, u ziet wel, dat j alles nu veranderd is. Dit Is nu een zelfbediening. U mag hier alles zelf pakken en in dit mandje doen, zelf koffie malen, kortom alles wat er gedaan moet worden en u hoeft niet op uw beurt te wachten." „Nou", zei opa vooruitstrevend, „da's nog zo gek niet, al is het dan nieuwerwets. Dat doen we dan voortaan zo", en ging aan de slag. De bedrijfsleider ging tevreden zijns weegs. Na enige tijd hoort hij opa plotseling roepen: „Zeg chef opa wist natuurlijk niet, dat de chef nu bedrijfsleider is en „me neer" heet), zeg chef, nu mot je toch nog 's effe komme! Hoe mot dat hier nou?" De bedrijfsleider haastte zich ver ontrust in de richting van de kreet. Opa zit achter de kassa: „Nou heb je me alles netjes uitgeduid, maar over dit merakelse ding heb je me niks verteld! Hoe mot ik dat nou doen?" Zoals gezegd: opa moet gedacht hebben: Zelfbediening is zelfbe diening" en waarom zou dat met het afrekenen nou ineens weer an ders moeten? N.B. Dit vooral heeft zich werke lijk afgespeeld, kort na de heropening van een van onze filialen. Omdat de gesprek ken niet op een bandrecorder waren opgenomen, heeft on ze fantasie er deze vorm aan gegeven.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3