OPW-DINER KLOM ALS EEN KLOK Distributiecentrum werd per trein bezichtigd AMUSEMENT WAS GOED VERZORGD Prijswinnaars lotenton „Over koffie prciat ik niet 2 AH-FLITSEN Zoals gebruikelijk op de OPW-da- gen kwam ook nu weer met be hulp van de lotenton een aantal fraaie prijzen bij de aanwezigen terecht. De gelukkigen waren de heren: M. J'. H. Timmermans, transistor radio; Th. Linnekamp, wekker; L. M. v. d. Houdt, moderne thee pot; A. Kunz, Ronson-aansteker; J. Metten, bonbonnière; W. Th. Daanen, theemuts; H. M. M. van Griensven, vaatje Madeira; G. v. d. Eng, glasservies; H. H. Jansen, keukenlepelrek (compl.); J. j. I Hopstaken, theeservies; L. A. J. Schneider, ovaal madeira-vat; G. J'. v. Alphen, Creamsherry-kistje. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e Jaargang - No. 5 Mei 1963 Verantwoordelijk eindredacteur: F. BRANDSMA Redacteuren: J. j. M. van der Meer, A. Oosterkamp en J. C. Voskamp. Public relations: Bui eau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: K. Romp, M. C. Hut, A. Smout, A. H. Pilger, H. van Petten, N. Hupkens, P. Schipper, J. H. W. auf dcm Brinke. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albeit Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op 20 mei 1963 werd weer het jaarlijkse O.P.W.-feest gevierd en ditmaal werden de prijswinnaars niet in het Ontspannings gebouw verwelkomd, doch in het nieuwe Distributiecentrum. Met bussen werden allen van het station gehaald en naar het nieuwe centrum gereden, waar in de kantine koffie en broodjes werd geserveerd. De heer C. Govers maakte in een kortom te veel om op te noemen korte inleiding duidelijk dat het feest dit jaar eens op een andere wijze gehouden zou worden. De heer W. Eggers vertelde daarna aan de hand van een platte grond enige bijzonderheden over het nieuwe D.C. en nodigde het hele gezelschap uit een rondgang te maken door het 30.000 m- grote gebouw. In de ontvangstafdeling stonden een aantal kleine treintjes klaar waarop alle bezoekers konden plaats nemen om rondgereden te worden. In dezelfde afdeling ko men de goederen binnen en wor den daar van een huisnummer voorzien en door voorheftrucks in het magazijn geplaatst. Daar wor den zij gerangschikt naar omloop snelheid in een snel, normaal en langzaam circuit. „First-in-first-out" De goederen in het snelcircuit worden achter gevuld op rolstel- lingen. Als een stelling leeg is komt automatisch een nieuwe hoe veelheid naar voren geschoven dus ook hier „First-in-first-out". De vorkheftruckchauffeurs mani puleren vliegensvlug met de 11.000 in gebruik zijnde pallets, die zij tot 5 meter hoog kunnen stapelen. Treintjes Met treintjes worden de bestellin gen voor de filialen klaargemaakt en naar de uitzetruimte gereden waar ook de bestellingen uit de andere afdelingen samen komen. In de kaasafdeling zagen wij een opslag-ruimte voor 1.350.000 kg. kaas, die uitgestald kan worden op 51 kilometer kaasplanken! Een kelder van 35002 is bereikbaar via een grote afrit voor vrachtauto's van 15 ton! In de emballage afdeling zagen wij ook de nieuwe sorteerbanden voor het uitzoeken van flessen. en na deze grootse introdulctie reed het hele gezelschap nog on der de indruk van dit machtige bouwwerk naar het nieuwe Hil- ton-hotel te Amsterdam. vervolg van pagina 1 eigenlijk de beste bonnenverzame laar van het land. Toen u nog in Beverwijk stond, j was u daar kampioen bridgen, in Amersfoort ging u dammen en wist u ook hierin het plaatselijk kampioenschap te behalen. Nu weer een zakelijk succes. Ondanks I de opening van een concurrerend bedrijf aan de overzijde hebt u de I top bereikt. In uw termen: de kaarten zijn goed geschud, de ste nen goed geschoven en daarom is de beker tenvolle verdiend". over de nieuwe buurt en vergat niet te vertellen, dat haar man AH-bedrijfsleider is en dat de nieuwe bewoonster ook in het fi liaal van harte welkom zou zijn". Het applaus van de zaal was dan ook wel verdiend. Zeer voldaan Na de prijsuitreiking volgde de traditionele verloting. De uitslag staat elders in dit blad vermeld. Een gezellig apéritief vormde de inleiding tot het voortreffelijk di ner, dat begon om zes uur en ein digde om half tien. Dit was het tijdstip, waarop de gasten zeer voldaan huiswaarts keerden. Per trein zonder zitplaatsen werd het D.C. bezichtigd. Uitdaging De heer van Griensven antwoord- de hierop, na de grote wisselprijs in ontvangst genomen te hebben „Ik heb de beker nu ontvangen en zal hem volgend jaar wel weer moeten afgeven. Maar mijn colle ga's zullen er wel voor moeten vechten!" Daarna kwamen de zes bedrijfs leiders op 't podium, die de kam pioen het dichtst benaderd had den, voor het in ontvangst nemen van een zilveren plaquette. Dit waren achtereenvolgens de heren I A. W. van Vugt (SM Tilburg), j Th. Linnekamp (P. C. Hooftstraat, Amsterdam), J. Metten (Bevrij dingsplein, Leiden) H. Muije (Marsdiepstraat, Den Helder), NV', i Kooyman (Joh. de Wittlaan, Arn- j hem) en L. M. v. d. Houdt (Schel- I destraat 100, Amsterdam Huisbezoek I Voor ieder had de heer Legerstee een treffend persoonlijk woord, terwijl hij speciale aandacht vroeg voor mevrouw Metten. „Haar man had het vooral de eerste tijd in de nieuwe stadswijk van Leiden niet gemakkelijk. Zij was voor hem meer dan een morele steun, want I als er ergens nieuwe bewoners I kwamen, konden de huisvrouwen rekenen op bezoek van mevrouw Metten. Zij vertelde een en ander De O.P.W.-organisatoren hadden voor een bijzonder aantrek kelijk cabaretprogramma gezorgd tijdens het diner. Roland Wag- ter jr. leidde het gezelschap bij afwezigheid van zijn vader. De ster van de avond was zonder I graag bij Feijenoord voet willen twijfel de conférencier Frans ballen", gevolgd door de nationale Vroolijk. Hij had de zware taak hymne „Hand in hand, kamera- de programma's in te leiden en den", deed het geweldig, aan elkaar te praten. Vrijwel nie mand kende deze man en achteraf bezien is dit wel merkwaardig. Hij is er in geslaagd de zaal her haaldelijk te doen bulderen van het lachen. Niet alleen had hij bij zonder veel originele moppen die het goed deden, maar hij wist ook de zaal te laten meezingen. Parodieën Muzikale parodieën werden ge- bracht door het Duo Huisman. Het is altijd weer verbluffend wat deze 2 artiesten weten te bren- gen. De parodie op Elvis Presley en die op Josephine Baker zullen velen zich nog lang herinneren. Vooral zijn liedje: „Ik zou De Spotlights, drie charmante jon- zo gedames, wisten de zaal te boeien met opgewekte en ook enkele wat gevoelige liedjes. De Mounties Dat de zaal op zijn grondvesten zou schudden bij het optreden van de Mounties stond wel bij voor baat vast. Vooral hun rondreis om de wereld, waarin achtereenvol gens een Tiroler, een Rus, een Turk en de roek-zanger Johnny Halliday ten tonele gevoerd wer den leidde tot een ovationeel ap plaus. Apéritief Het muzikale entertainment tij dens het apéritief en het diner was weer in de vertrouwde han den van Tonny Bakkenes. „Voor de eerste maal in de OPW- gescliiedenis zitten commissaris sen aan ons diner aan. Ik heet als zodanig de heren G. en J. Heijn van harte welkom". Zo had de heer J. LEGERSTEE, in zijn kwa liteit van tafelpresident, de gas ten meegedeeld. Later op de avond vroeg meneer Gerrit het woord. „Als jullie den ken, dat ik over koffie ga praten, heb je het mis. Ik wil nu zeggen, dat ik vind, dat onder de jonge direktie de omzetten fenomenaal tegen zijn. Zoals dit al 76 jaar het geval is, zorgt Zaandam ook nu voor goe de kwaliteit. Aan u, bedrijfslei ders, de taak om deze kwaliteit onverminderd bij de klant te be zorgen. Verder wil ik alleen maar zeggen dat er geen betere koffie dan A.H. koffie is en dat er nog veel meer van verkocht moet worden". Frans Vrolijk de Spotlights

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2