Bartelson bezoekt In mei dagtocht P.V. naar Nat. Park „De Hoge Veluwe Financieel overzicht kantoor fonds Pseudo-mariniers liepen 45 km! Binnenkort vliegtuigplaatjes op AH-luciferdoosjes AH-FLITSEN In de laatste week van maart heb ben we tijdens een gezellig samen zijn afscheid genomen van de heer Kloos als redacteur van de AH Flitsen. De heer Ypma sprak de schei dende voor het laatst toe, en hoopte dat het hem in zijn nieuwe functie goed mag gaan. Wij slui ten ons hier graag bij aan. Wij hopen (en zijn er vast van over tuigd) dat ook met de heer Lu- lof s (de opvolger van de heer Kloos) een prettige tijd zal aan breken en wensen hem veel succes. Bij de familie v. d. Bosch (DC) werd een zoon geboren, onze feli citaties en wij hopen dat de zoon in goede gezondheid mag opgroei en. Bij de fam. Splinter was ook grote vreugde, want ze waren 12 V& jaar getrouwd. Mej. J. Schaap (BB) is nu getrouwd, en wij wensen hun beide veel geluk en gezondheid in dit samengaan. Wij zouden nog terugkomen op enkele jubilea, en wel van de heer G. v. Unen. Op 19 april is de gro te dag van het 25-jarig jubileum aangebroken en wij hopen dat het een heel prettige dag mag wor den. En dan die ene nog onbeken de jubilaresse op 25 april, dat is dan mej. G. Meijn (P.Z.). Zij is 25 jaar in dienst en wij wensen haar een heel prettige dag toe, een dag, waar mej. Meijn nog heel lang met trots op terug mag zien. Er was op 31 maart nog een ver loving ook, en wel Maria Olga de Fez, ons allemaal bekend, een aar dig Spaans meisje. Maria haar verloofde heet Gerardus Albertus Lonner, vroeger werkzaam in de L.F. Het was een drukte van be lang op de Z. Valdeurstraat 12 tijdens de receptie. Het jubileum van de heer G. Breh- ler (BB) zal nu wel spoedig plaats hebben nu Gerrit weer van zijn ziekte is hersteld. Op 26 april is mevrouw Laars 7% jaar in dienst en op 30 april de heer Ronitz (DC) 12Vfc jaar in dienst; tevens is de heer D. Voogt dan 50 jaar getrouwd, wij hopen dat u dit bijzondere feest in de beste gezondheid mag vieren. Tot zover onze feestgangers, want anders lopen wij te ver naar de meimaand voor de andere gebeur tenissen. Gelukkig kunnen wij nu schrijven dat onze ziekenlijst weer minder is, want de harde winter behoort nu definitief tot 't verleden en de lente is weer in 't land, laten wij hopen dat wij een mooie zomer tegemoet gaan. De heer J. Popping moet nog steeds in het ziekenhuis in Am sterdam verpleegd worden. Ge lukkig gaat het, hoewel langzaam, vooruit. De heer J. Lagrand is weer voor halve dagen aan het werk gegaan. Ook de heer J. Berghege zal weer spoedig na de operatie het werk hei-vatten. De heer J. Meier moest opgeno men worden in een ziekenhuis voor een operatie, wij hopen dat alles nu een goed verloop mag hebben. De heer Straets is na ve le weken ziek te zijn geweest we derom aan het werk. De heer C. Baars is aan het af tellen van zijn gedwongen rust, namelijk een rustkuur van zes weken, en dan maar zien hoe het verloop is geweest. Wij hopen van gunstig. De heer K. Groen moest ook op genomen worden in een rusthuis in Soest, wrj hopen voor zijn vrouw en kinderen dat alles weer goed mag komen, dus namens ons al len het allerbeste toegewenst. De heer H. Konings is voor halve dagen aan het werk gegaan en zijn nieuwe omgeving (DC) zal hem wel vreemd zijn na vele maanden ziek te zijn geweest. De heer J. v. Dam (KB) ligt reeds enige weken te bed voor een rust kuur. laten wij voor hem hopen dat hij weer gauw beter mag zijn. Met de heer Streefkerk (LF) wil het nog niet, hij is nog steeds door ziekte thuis. Even een overstapje naar de fam. Vendel, waar een zoon geboren is. Onze felicitatie. De heer Beier (DC) zal na de ope ratie wel weer gauw aan het werk gaan. Mej. C. Helstloot is al enige weken thuis met een zeer been, dit is voor Corrie een sta in de weg, maar je moet toch ge duldig afwachten. Mevr. v. Wijn gaarden (OG) gaat wat vooruit, al is het lopen nog lang niet best. De heer P. de Vries gaat gelukkig goed vooruit, dus maar wat geduld Piet! Al onze zieken een spoedige beterschap! Van verschillende kanten werd gevraagd eens een dagtochtje te ma ken naar het prachtige nationale park „De Hoge Veluwe". Eerst thans kunnen we aan deze wensen tegemoetkomen, want in mei zal een der gelijke tocht worden gehouden. De „Hoge Veluwe" is vry groot, j ruim 65 hectaren, zodat vvy, by een bezoek slechts een (zeer klein!) gedeelte echt goed kunnen bekij ken, maar dat is het dan ook ruim schoots waard. Het nationale park is verdeeld in 2 gedeelten, n.l. het zgn. „cultuur park" en de zgn. „wildbaan". Het cultuurpark, dat omstreeks 1 /3 gedeelte omvat is bijzonder fraai. Behalve prachtige wandeltochten kunnen de liefhebbers enkele trek pleisters bezoeken, nl. het „Sint Hubertus slot" met prachtige kar pervijver en het Kröller Müller museum. Schepping van Berlage Het jachtslot is een prachtige ar chitectonische schepping van de grote architect Berlage. Tegen een kleine vergoeding kan men desge wenst het slot bezichtigen. Uiteraard geniet men in tuinen en bossen een vrije wandeling. Het Kröller Müller museum, met één der grootste Vincent van Gogh collecties is een bezoek dubbel en dwars waard. Voor de echte natuurliefhebbers valt bijzonder veel te genieten, daar men, behalve de prachtige bossen enz. in dit gedeelte ook wil de zwijnen en reeën kan aantref fen. Een kans op een ontmoeting met deze hier vrij veel voorkomende dieren is op zo'n dagtocht niet al te groot. De reeën zijn zeer schuw (men moet echt niet denken, dat de Hoge Veluwe een soort herten kamp in grote vorm is!), terwijl de wilde zwijnen bij uitstek dieren zijn, die eerst in de schemering te voorschijn komen. Heeft men wat geluk, dan kan men „roodkapje", de prachti ge (grote) zwarte specht ont moeten; het is een verheu gend verschijnsel, dat deze prachtige vogel thans weer met een aantal exemplaren hier broedt. Andere vogels, als groene spechten, vlaamse gaaien en een enorm aantal verschillende kleine zangvo gels treft men hier aan. Wildbaan De wildbaan is een eldorado voor de natuurliefhebber. Hier vindt men slechts heel weinig wilde zwijnen, doch hiertegenover staat dat in dit gebied, dat zich uit strekt van de ingang Hoenderloo tot nabij Schaarsbergen en Oude Reemst, een kleine 250 edelher ten verblijven. Om deze prachtige en trotse die ren in hun eigen omgeving in het „wild" te zien geeft een bijzondere voldoening. Indien men het geluk heeft een clubje „Heren" te ont moeten, met geweien, waarvan sommige 14 enders, dan is de dag eheel goed. In mei, wanneer de dagtocht Tot dusverre is in de Flitsen uit sluitend het verslag van de fi- geprojecteerd is, zullen de hindes met de lammeren zich voorname lijk teruggetrokken hebben in de Plijmen, het Koverveld, de Com- pagnieberg e.d. De kans op een ontmoeting is juist in de tijd, dat de lammeren geboren worden, klein. Iets meer kans is er de her- tebokken te zien, die in de bossen nabij Hoenderloo verblijven om streeks deze tijd. De moufflons, ooreicaMse schapen die mei enig-c nanciële toestand van het Perso- honderden in de wildbaan verbln- - x ven zijn zeer schuw. Tenslottenee,sfonds"0ostziJde vermeld, het doet °ns genoegen u thans ook in- met wat geluk ziet men ook de (in ons land zeer zeldzame) buizerd, een enorme roofvogel, die ieder jaar op de Hoge Veluwe aanwezig is, evenals de boomvalk. Rustig en goedkoop Mogelijk zullen er onder u zijn, die, bekoord door de prachtige omgeving, eens in Hoenderloo. Otterloo of om geving hun vakantie gaan doorbren gen. Het is er mooi, heel rustigen bijzonder goedkoop! Het enige, dat u naar dit gebied zelf moet meebrengen, is naast belangstelling voor de na tuur: goed weerWant met wat zon neschijn is het ook daar veel mooier! In navolging van de opmerking van President Kennedy van de V.S., dat een gezonde volwassen man, zeker 85 km op één dag kan lopen, werd op het H.K. besloten dat een wandeling naar Wyk aan Zee, zeer zeker door een kantoor employé gelopen kon worden. Er verscheen dan ook een oproep op de publikatiefoorden met de volgende inhoud: „zij, die van een pittige wandeling houden, worden verzocht om op zaterdag 16 mrt. op het parkeerterrein, om 8,00 u. present te zijn." Vijf man Velen hadden hier wel oren naar en er werd dan ook op een be hoorlijke opkomst gerekend. Toen de volgende dag het tijdstip van starten aangebroken was, waren er echter maar 5 heren aanwezig, t.w. de heren D. J. Bastiaans, D. H. Dijkstra, G. Koerse, P. Schipper en W. Schoone. Er werd nog 5 minuten gewacht, maar aangezien er niet meer lief hebbers kwamen opdagen, werden de kuierlatten resoluut opgenomen en de wandeling nam een aanvang. De tocht ging via Westzaan, Nau- erna, waar één nog wist te vertel len, dat daar plm. 40 jaar geleden eens een rijksveldwachter door visstropers in de haven was ver dronken, Buitenhuizen en Assen delft, via de Wijkermeer naar Be verwijk. zicht te kunnen geven in de situ atie van het personeelsfonds van het hoofdkantoor. De uitgaven geven een beeld van de vele activiteiten die in het af gelopen jaar plaatsvonden. Saldo 1 januari 1962 Ontvangsten f 5.237,97 f 5.336,07 Inhoudingen personeel bijdrage Direktie t/m 6e periode10.574.04 UITGAVEN: Huwelijkenf 969.07 Zakenjubileaf 1.234,35 12y2-, 25- en 40-jarig hu welijksfeesten f Ziekten Geboorten Verlovingen Promoties intern Gepensioneerden Bloemen bij overlijden en andere gelegenheden Uiltstapje gepensioneerden f 175,15 695.05 155,60 50,— 165,15 103,90 222.50 587,35 Sub-totaal Saldo per 31 dec. 1962 f 4.358.12 f 6.215,92 f 10.574.04 In zijn vrije tijd vervaardigde de lieer Hartog. onze A.H.-fotograaf en knutselaar bij uitstek, een mag nifiek model van de Fokker F VII, volgens een authentiek model in het Luchtvaartmuseum. Straf tempo Er werd in een straf tempo ge wandeld onder het zingen van oud- vaderlandse liederen. In Bever wijk een bakje troost gedronken, wat we echt wel nodig hadden, want onderwijl was het gaan re genen en op een bepaald moment zelfs hard. De waard en z'n vrouw keken dan ook niet al te gastvrij, toen er 5 drijfnatte kantoorbedien den binnenkwamen. De koffie was echter prima en na een half uur werd de tocht voortgezet, ech ter niet naar Wijk aan Zee, maar via slot Assumburg naar het dorp %chtl!e?.d* deskundigen o.m de heer uit de geestgronden. Het was daar Santvhet van de K.L.M.. bekend als Na het succes met de serie emblemen van luchtvaartmaatschappijen voor A.H. lucifers, rypte het plan nu eens uit te komen met een reeks afbeeldingen van vliegtuigen. Niets lag meer voor de hand dan onze nationale luchtvaartmaatschappij in dit plan te betrekken. Zo werd in samenwerking met rechts uit de flank geblazen en via Bus en Dam ging het weer op het Zaantje aan. Tijdens dit tra ject werd er nog 'n schepje opge legd; de spieren lieten echter dui- commentator van vliegfeesten en al lerlei ander evenementen in de vlieg wereld, een vliegtuigserie samenge steld, die in logisch verband de boeiende en steeds fascinerende ge- delijk merken, dat zij vermoeid ifjjf,""" "an h" vIie<lwe*'" "»- raakten, maar daar werd niet over gesproken. Aangehouden Wormerveer werd bereikt en iemand zei: „jongens, je zal zien, direct worden we aangehouden", maar waai om Was ons toen nog duister. Enige minuten gingen voorbij en jawel hoor, daar loerde al een politieagent naar ons, hij begaf zich naar ons toe en zei: „heren, nu hebben we hier zo'n mooi voetpad en u gebruikt een fietspad". De beste man had na tuurlijk gelijk en de voettocht £en- werd dan ook voortgezet op een hiervoor bestemd gedeelte van de weg. Griekse oudheid Zo geeft het eerste van de 50 af beeldingen de mythe van Icarus weer, het bekende verhaal van de jongeling uit de griekse oudheid, die met zijn vleugels zo dicht bij de zon kwam, dat de was, waar mede zijn vleugels gehecht waren smolt, zodat Icarus in zee viel. Het laatste plaatje laat wat minder romantisch het vlieg tuig van de toekomst, de „Con corde" zien, naar ideeën van fran se en britse luchtvaartdeskundi- Tijdens de vele gesprekken zei iemand: „weet je waar ik nu het meest tegenop zie?" „Nou?" „Dat stuk van Plein 13 naar het Hoofd kantoor", wat we allemaal beaam den. De opmerkingen van mensen die wij tegenkwamen waren „niet van de lucht" o.a. van „aan de 80?" en „Kennedy voorop". Bij eenkruispunt zei één van ons: „jongens, nog 3 km, dan zitten de 80 km er op.", de mensen, die daar stonden keken ons ongelovig aan. Het is verder nog gebeurd, dat de Jin ^arn" treinen ons met hun signaal groet- ten, wat met veel enthousiasme werd beantwoord. Militair Ook de militaire vliegwereld, die immers de techniek ook in dit op zicht noodgedwongen enorm heeft voor- en achteruit vliegend, etc. Teneinde de verzamelaar de nodige informatie omtrent de diverse vlieg tuigen te geven, werd een album sa mengesteld. waarin voor alle 50 in te plakken afbeeldingen een interessante tekst werd opgenomen. Binnenkort zullen album en plaatjes in de winkels verkrijgbaar zijn. Zoals uit vroegere acties, waarbij albums ter beschikking werden gesteld, is gebleken, bestond er voor de albums en plaatjes altijd zeer veel belangstelling. Wij verwachten dan ook dat velen in de leeftijd tussen 8 en 80 jaar van dit aanbod gebruik willen maken. Heden, verleden en toekomst: vliegtuigplaatjes in ver scheidenheid. versneld, is goed vertegen woordigd. Zo is er onder meer een afbeelding van de Hawker P 1127, het vliegtuig dat op de toendertijd door de televi sie uitgezonden borough, Enge land, zo'n op zien baarde, verticaal stij- De trip werd tamelijk fit uitgelo- gend en lan- pen en we konden zeggen: „het dend, stilstaand was weer eens wat anders". in de lucht,

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6