De heer L. J. A. S. Kloos nam afscheid van AH Mutatie emballageafd. Textiel en huishoudelijke artikelen niet „per ongeluk in assortiment De heer Lindelau f beaamt Vliegtuigen herkennen is moeilijker dan U denkt! hursus kostprijs en administratie Opvolger de heer H. W. Lulofs Cabaret avond op 20 april Non-Food-contactdag in Utrecht W ij heten welkom Nieuw personeel produktie bedrijven AH-FLITSEN 5 De heer Lindelauf tijdens een excursie op Schiphol. Zoals bekend voeren wij momenteel in enige Supermarts een assorti ment textiel en huishoudelijke artikelen. Deze artikelen hebben uiter aard hun eigen specifieke problematiek wat betreft assortiment, prijs stelling, verpakking, poussering, etc. Daarom werd besloten in het Utrechtse „Formosa" een contactdag te organiseren voor de betref fende B.L.'s, toekomstige bedrijfsleiders van binnenkort te openen za ken, afdelingschefs en de medewerkers van het hoofdkantoor. Doel was het uitwisselen van ideeën, het bespreken van de problemen en het verstevigen van de onderlinge band. waardoor de samenwerking we derzijds zo effektief mogelijk plaats kan vinden. De bijt in het wak In zijn openingswoord maakte de heer G. J. Heijn. wat betreft de plaats van de Non-Foods in ons totaal-asortiment een treffende vergelijking. „Een wak", zo zei hij, „is een per toeval ontstane opening in het ijs; een bijt echter, is opzettelijk in het ijs uitgehakt met een bepaald zin volle bedoeling. Zo is het ook ge steld met de Non-Foods. Deze groepen zijn niet „per ongeluk" opgenomen, doch hiertoe is beslo ten na uitvoerige marktonderzoe- kingen, vaststelling van koopge woonten en nadat was komen vast te staan, dat de klant een derge lijke uitbreiding op hoge prijs stelt en hierin een verdere tegemoetko ming van het ideaal „winkelen on der één dak" ziet. Eens per jaar kunt u ze allemaal vinden in de filmzaal van het Shell-gebouw te 's-Gravenhage, de vliegtuigherkenners, burgers en militairen uit alle delen van ons land, ja zelfs uit het buitenland. Wat ze daar komen doen? Al tien jaar zijn er in ons land vliegtuigherkenningskampioen- schappen georganiseerd en daar moet u vooral niet te licht over denken, zo'n wedstrijd duurt maar 5 minuten, maar dan krijgen deze cracks ook 50 verschillende vlieg tuigtypes „voorgeschoteld" op korte filmflitsen van 2 tot 3 se conden. Hebt u ooit wel eens ge probeerd om in 5 minuten, 50 din gen van de vele, die u kent, te herkennen en op te schrijven, dan kunt u zelf bemerken hoe moeilijk dit is. Moeilijk Vliegtuigherkenning is nl. veel moeilijker dan het lijkt en wel om rede, dat men een vliegtuig van alle kanten kan waarnemen. Met een auto of schip is het veel makkelijker, maar een vliegtuig kan zich in zeer vele standen ver tonen. Probeert u zelf maar eens, om bv. een D.C. 8 op verschillende hoogten en afstanden te herken nen. Het begint met het bestude ren van foto's van alle mogelijke vliegtuigen en als men denkt, ge noeg kennis vergaard te hebben en lid is van de Koninklijke Neder landse Vereniging v. Luchtvaart, afd. Luchtvaartkennis, Jozef Is- raelsplein 8 te Den Haag. wat niet vereist is, kan men meedoen aan die herkenningskampioenschap pen. De vliegtuigherkenning is het ac tieve deel van wat men, populair gezegd, luchtvaartkennis noemt. Ook bij luchtvaartkennis is een veelzijdige keuze mogelijk. Men kan zich specialiseren op verschil lende onderwerpen, net zoals bijv. bij het vissen, de een vist met een werphengel, de ander met de vaste hengel. Er zijn verschillende on- dexwerpen, b.v. „de Nederlandse luchtvaart", „de K.L.M.", de lucht vaart tijdens de eerste of laatste wereldoorlog en als laatste de soorten die door één fabriek ge bouwd worden. De bovengenoemde vereniging or ganiseert ook regelmatig bijeen komsten, waar men vliegtuigher- kenningsbrevetten kan behalen. Zij publiceert ook elk jaar vlieg- tuigherkenningscompetities in haar orgaan „Avia". Andere Nederlandse luchtvaart- bladen, die herkenningswedstrij den publiceren of interessante on derwerpen op luchtvaartgebied brengen zijn: „De Vliegende Hol lander", „Cockpit", „Herkenning" en Wings". Engelse bladen zijn: „Air Pictorial" en „R.A.F. flying review". Hoe is echter de heer J. Lindelauf (afd. 235), van wie al dit wetens waardigs afkomstig is, aan deze hobby gekomen? „Wel, tijdens de tweede wereld oorlog wilde ik wel eens precies weten, wat Duitse en wat Gealli eerde vliegtuigen waren, maar ik moet u bekennen, dat ik na 18 jaar nog steeds voor mij onbeken de vliegtuigen uit die tijd tegen kom, om nog niet eens te praten over de gegevens hiervan. Weet u bv., dat tijdens de oorlog, in Ne derland, nog 154 vliegboten, 25 tweemotorige- en 69 éénmotorige drijvervliegtuigen zijn gebouwd?" Ten slotte zei de heer J. Lindelauf „het is een machtige hobby en het verschaft mij heel veel genoegen." ZELFBEDIENING Verschil Amerika en Europa De heer C. Govers, hoofd verkoop, gaf hierna een uiteenzetting om trent de organisatie van een Non- Food-afdeling in het raam van de bekende Z.B.-principes. Eveneens werd er op gewezen, dat West Eu ropa, wat dit betreft, wel degelijk 'n eigen stempel op de Non-Foods drukt. Heeft de Amerikaanse SM nl. doorgaans een betrekkelijk smal assortiment Non-Foods, ver levendigd door regelmatige stunt partijen in bepaalde artikelen ge durende korte tijd aangeboden, in West-Europa streeft men naar een zeer consequente, logische en in bepaalde opzichten complete, as- sortimentsopbouw. „Probleemloos" artikel Als principe voor Non-Foods geldt o.m. dat dit ..probleemloze" artikelen moeten zijn. d.w.z. de koper behoeft hier geen speciaal advies voor. Het is geen mode-artikel bij uitstek, doch een normaal voor ieder aantrekkelijk produkt. Men dient hierin dan ook geen leiding te geven aan het mode beeld. Eveneens dient ieder artikel uit deze groepen, evenals dat met al onze artikelen het geval is, voor verpakt te zijn, een hoge omzet- snelheid te hebben, waarbij genoe gen wordt genomen met een be scheiden marge. De heer Sj. Vos, die gedurende een tiental jaren de scepter zwaaide in de emballageafdeling van onze Produktiebedrijven, heeft na de ingebruikname van het D.C. zijn werk definitief overgedragen aan de heer S. Meijn. De heer Vos zal na een inwerk- periode op het hoofdkantoor spe ciale aandacht gaan besteden aan mogelijkheden, die tot verbetering kunnen leiden op het gebied van de emballageverwerking, zoals de behandeling en het retourneren ervan zowel in de filialen als in Zaandam. Met de routine, die de heer Vos in de loop der jaren in deze mate- ïie heeft opgedaan zal hij onge twijfeld de juiste richting aan kunnen geven, die tot vereenvou diging zal leiden van de proble men, die zich hierbij voordoen. Teneinde het inzicht in de materie van kostprijs en administratie te vergroten is op 2 april j.l. een be gin gemaakt met een reeks bij eenkomsten voor die kaderleden die by dit onderwerp zijn betrok ken. De cursus wordt in conferen- tievorm gehouden en georgani seerd door de afd. Opleiding P.B.; als „docent" treedt op de heer G. Hoorn, chef de bureau op ons Hoofdkantoor. Bij de produktie van artikelen zal het onvermijdelijk zijn dat er kos ten worden gemaakt. Noodzake lijk zal het voor de leiding zijn, dat men de kostprijs de som van de onvermijdelijke offers precies weet. Het zou, indien dit niet het geval was, b.v. onmogelijk zijn om ver koopsprijzen te bepalen of mid delen in handen te krijgen om de bedrijfsefficiency vast te stellen. Er zullen dus cijfers moeten wor den overgelegd, d.w.z. administra tie is onvermijdelijk. Dit nauwe verband nu tussen kostprijs en administratie zal in deze bijeen komst nader worden belicht. Aardewerk en porselein De heren Rabbie en Brugmans, in kopers van deze Non-Foods, gin gen dieper op het assortiment in. De heer Rabbie wees op het grote belang van aardewerk en porse lein als kop en schotel, in het as sortiment, terwijl de heer Brug mans o.a. een aantal seizoenarti kelen als strandpakjes, kinderbad- kleding, zomerblouses en sweaters voor het komende seizoen aankon digde. Een zeer geanimeerde en vruchtbare discussie besloot deze bijeenkomst. A. de Groot-van Maasdam K.B. A. Avort de Vries K.B. B. Dral V.A. H. J. Steenbergen C.F. E. A. Kerkhoven K.B. C. J. Potman-v. d. Berg C.F. E. Hofman-van Heijningen K.B. M. M. J. Pietersen K.B. J. Besse T.A. G. Kerkhoven D.C. R. Roverts-Baving K.B. G. van de Bos V.A P. M. Galjé Adm. D.C. E. K. van Wieringen- Breevaart K.B. H. IV. Lulofs P.Z. Vrijdag 29 maart j.l. heeft de heer L. J. A. S. Kloos afscheid geno men van Albert Heijn. Gedurende 6V2 jaar heeft hij een bijzonder actieve rol gespeeld in ons personeelsorgaan en vooral voor de Zaaneditie heeft hij bij zonder veel waardevol werk ver richt. De heer Kloos Ouze Flitsen worden algemeen bij zonder gewaardeerd en het zal ook voor de AH-lezers wel zo gewor den zijn dat men aan deze goede bedrijfskrant gewend is geraakt. Hoewel van vele zijden steeds alle medewerking is ondervonden bij het verzamelen van nieuws en het verzorgen van de verslagen, rustte op de heer Kloos toch altijd de taak al deze activiteiten te coördi neren, te zorgen voor het goede hoofdartikel en vooral de frisheid, de gezelligheid en het doel van de krant in de gaten te houden. Voorlichtend element De laatste jaren is de nadruk steeds meer gevallen op het voorlichtend element. De heer Kloos is er in geslaagd de boodschap die van di- rectiewege aan de bedrijfsgenoten en van bedrijfswege aan de huis genoten gebracht moet worden, op een levendige en fleurige wijze te presenteren. Verdienstelijk Naast het werk van de Flitsen heeft de heer Kloos vele andere verdienstelijke zaken gedaan, doch in dit blad leek het ons juister ens te beperken tot zijn taak als redacteur. De redactie hoopt dat de heer Lu lofs, die de heer Kloos is opge volgd, er in zal slagen het peil van ons orgaan even hoog te houden en wil gaarne bij dit afscheid alle hulde brengen aan de heer Kloos voor hetgeen hij deed en hem na mens de lezers bedanken voor de vele uren die hij in en buiten be drijfstijd aan onze krant heeft ge geven. Per 18 maart j.l. heeft de heer H. W. Lulofs zijn entree gemaakt in ons bedrijf waar hij de heer Kloos als assistent hoofd Personeelsza ken is opgevolgd. Wij introduceren de heer Lulofs graag bij onze lezers, omdat hrj voor ons blad vele belangrijke werkzaamheden zal moeten gaan verrichten. „Echte" functie Het is voor de heer Lulofs de eerste „echte" functie die hij in het bedrijfsleven gaat bekleden, nadat hij in december vorig jaar zijn studie economie voltooide. De heer Lulofs is 28 jaar, gehuwd en hoopt zich in de loop van dit jaar in Poelenburg te Zaandam te vestigen. Via zijn studie in de sociologie en een leergang personeelschefs heeft de heer Lulofs de richting personeelsbeleid gekozen, waarbij zowel de organisatorische als de menselijke aspecten zijn bijzonde re belangstelling genieten. T.a.v. de orga nisatie is hij reeds ingescha keld bij de taak omschrijvingen en procedures die door de heer Piscaer worden samen gesteld. Daar de heer Piscaer per 1 juli a.s. zal overgaan naar de verkoop zal de heer Lulofs dit werk na 1 juli in onze produktie bedrijven gaat voortzetten. Tevens zullen diverse incidentele opdrach ten, welke tot dusverre door de heer Kloos werden uitgevoerd, in de toekomst aan de heer Lulofs worden toevertrouwd. Op zaterdag 20 april krygen wij een rijk gevarieerd gezelschap in ons midden, waarvan we willen noemen Tonny Leerink, Dick En- gelbraeht, Jip Vogel, The Red Girl, Joop de Knegt en de Was- borders. Voor deze cabaretavond kunt u kaarten verkrijgen op 15 en 16 april, zoals vermeld staat op de publicatieborden. Wij vermoeden, dat u allen een heerlijke „lach" avond tegemoet gaat en zeggen dus: haast u voor kaarten, meer dan 400 personen kunnen wij niet herbergen, zorgt dus dat u er bij bent! De heer Lulofs.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 5