Directie spreekt dank uit voor vlotte verhuizing naar DC Emballage-afdeling kan in DC beter en vlugger werken Pand Middelhoven in gebruik Vakantierecht nieuwelingen Vergadering Directie/contactcommissie Daar staan ze, de heftrucks en trekkers, wachtend op hun last. Stichting Museumwinkel Albert Heijn annn 1887 3 De werktijd van het Hoofdkantoor is geworden van 8.2517.15 uur, terwijl het Produktiebedrijf, wat betreft de administratieve groepen en de daarmede gelijkgestelden, gaat werken van 8.1017.00 uur, zodat de totale tyd met ingang van 1-4-1963 gelyk is geworden. teerd bij het toekennen van de koude-toeslag. Op het eenmaal genomen besluit om alleen-wo nenden niet in aanmerking te la ten komen, wordt niet terugge komen. De personeelsvertegen woordiging kan zich met de be slissing van de directie verenigen. 14-daagse loonbetaling tics zal door de heer Ypma met Dr. Mr. Bomli worden gesproken over de samenstelling van de officiële Onder nemingsraad. Aansluitend daarop zal nagegaan worden welke toegevoegde leden voor de kontaktkommissie nodig zijn. Deze kommissies zullen dan gaan vergaderen o.l.v. de heren Vink en Krijt. Via de OR zal dus op deze zaak worden teruggekomen. Deze maatregelen zyn genomen om verschillen op te heffen, ter- wyl men er tevens van uitgaat, dat op den duur de verschillen in de arbeidsvoorwaarden tussen week en maandloners steeds meer zul len verdwijnen. Aldus Ir. W. A. Eggers tijdens de vergadering directie/contactcommissie op 13 maart j.l. Bij de opening sprak de voorzitter zijn dank uit voor de bijzonder vlotte wijze waarop, dank zij de medewer king van velen, de verhuizing van onze magazijnen naar het DC is tot stand gebracht. Weliswaar zijn er nu de gebruike lijke aanloopmoeilijkheden, vooral omdat in plaats van artikelen-na men nu met huisnummers gewerkt wordt, teiwijl in principe alles foutloos gedaan moet worden. Er wordt echter hard aan gewerkt ook deze problemen onder de knie te krijgen. Van de zijde van het personeel werd de opmerking gemaakt, dat ook zij tevreden zijn geweest over de regeling van de werkzaamhe den en de verzorging, vooral tij dens het nachtwerk. Men moet nog even wennen, doch in het alge meen is de instelling positief. Pensioenvoorziening Ten aanzien van de vraag over de pensioen-voorziening, hoopt de di rectie over één of twee maanden meer klaarheid te kunnen geven, doch momenteel hebben de balans- werkzaamheden de afwerking doen stagneren. Wel wordt aange toond, dat de stijging van de A.O.W. belangrijke consequenties heeft voor de vaststelling van het bij A.H. te kweken pensioen. In de afgelopen jaren is de AOW- uitkeiing gestegen van 1.872 tot 2.358, d.w.z. tot ruim 45,30 per week, terwijl de uitkeringen op basis van rentezegels 6,34 be draagt. Een totaal bedrag dus van 51,64 per week. Kostwinnerschap De heer Eggers wees er op dat iemand als gehuwde en kostwin ner wordt beschouwd, indien dit voor hem of haar ook t.a.v. de belasting geldt. Dit is ook gehan- De „insiders'" aan de Oostzijde zal het ongetwijfeld niet zijn ont gaan, dat in het herenhuis op nr. 65, de laatste tijd meer bekend als „pand Middelhoven", timmer lieden en schilders enige weken druk in de weer waren om nieu we kantoorruimten te verwezen lijken. Reden voor dit alles was, dat on ze Technische Dienst Filialen, een afdeling van het directoraat O.B. O., tot voor kort ingekwar tierd bij de Bouwafdeling, ge huisvest moest worden. Woensdag 20 maart was het dan zover dat de bekende handen uit de nog meer bekende mouwen ge stoken moesten worden om de verhuizing tot een feit te maken. Met welwillende medewerking van personeel en „rijdend mate riaal" van het Magazijn Inventa ris was de gehele verhuizing bin nen enkele uren bekeken. Veel tijd om te verhuizen was er trouwens niet, want een stiekeme blik in stapels tekeningen leerde ons, dat het hier ernst is met de verwezen lijking van nieuwe vestigingen. De voorzitter van de personeels vertegenwoordiging deed de sug gestie om in plaats van de drie maandelijkse afrekening, deze nu 1 x per maand te doen plaatsvin den. Tevens stelde hij voor na te gaan of het eventueel mogelijk is de loonbetaling naar éénmaal per 14 dagen te verschuiven en ten derde deze loonbetaling op donder dag te doen plaatsvinden. De voordelen zouden vooral gele gen zijn in het doorzichtiger wor den van de loonopbouw, terwijl er in verschillende bedrijven en mis schien ook in de toekomst bij ons een ontwikkeling gaande is naar loonbetaling per 4 weken. Tegen over de voor delen staan bepaalde bezwaren die vooral verband hou den met de berekening op uurloon basis en het feit dat tot dusverre 4 x per jaar een afrekening plaats vond welke eventueel 13 x per jaar zou moeten geschieden. Ir. Eggers zal de suggestie echter overnemen en door de administratie laten be studeren om in een volgende ver gadering hierop terug te komen. Distributie Centrum Vragen over het spreekuur van de dokter in het DC en de behande ling van loonverschillen in het DC hebben reeds de aandacht gehad. Beiden zijn intussen geregeld. Al leen t.a.v. de EHBO moeten nog nadere voorzieningen worden ge troffen. Dit punt zal in de DC- commissie worden uitgewerkt. Naar aanleiding van deze punten merkte de heer Hermarij op dat bij afwezigheid van de zuster aan de Oostzijde niet bekend is waar men zich moet vervoegen. De vroegere aanduiding op de deur is verdwenen en ir. Eggers verzoekt de heer Ypma dit te r egelen, zodat men niet plotseling voor onaange name verrassingen komt te staan. Kascontrole personeelfonds De controle op de kas van het per soneelfonds zal plaatsvinden door de heren Kuyt en Velthuis, waar bij de heer Ypma namens de direc tie aanwezig zal zijn. Schadevrij rijden Ten aanzien van de regeling voor schadevrij rijden, voor chauffeurs, zijn vragen gerezen die verwezen zullen worden naar de contact commissie van het DC. De gehele regeling van de chauffeursvoor- voorwaarden zal binnenkort de re vue passeren, maar speciaal t.a.v. de regeling schadevrij rijden merkte Ir. Eggers op dat het altijd bijzonder moeilijk zal zijn een volledig bevredigende regeling te vinden. Verder is het niet zo dat de scha devrij rijden premie een deel van het loon is maar een extra uitke ring, die gebaseerd is op het feit, dat de premie die A.H. betaalt voor verzekeringen, gereduceerd wordt als er schadevrij wordt ge reden. Dat deze reductie niet aan het be drijf maar aan de betrokkenen ten goede komt is door de directie des tijds besloten en een vrij algemeen geldende regel. Het vaststellen van de reductie geschiedt door de verzekering volgens bepaalde nor men. Deze laatste gelden momen teel als uitgangspunt voor het toe kennen van de premie aan onze chauffeurs en de directie ziet geen reden om van deze grondslag af te wijken. D C en P B Het volgende agendapunt betrof de personeelsvertegenwoordiging voor PB en DC. Over de grootte en de samenstelling van deze personeelsver tegenwoordiging werd van gedachten gewisseld. Aan de hand van de gedane sugges- Melkprijs O G Op verzoek van de personeelsver tegenwoordiging is destijds de ver koopprijs van melk in ons Ont spanningsgebouw gesteld op 5 ct. beneden de kostprys. Deze 5 cent zouden door het bedrijf worden be taald. De prijsverhoging van melk is niet gevolgd, zodat het verschil i 5 cent opgelopen is tot 10 ct. Hierdoor komt de begroting van de kantinecommissie met een te kort uit de bus en dit is onjuist. De verkoopprijs van melk in onze kantine zal derhalve op 20 ct. ge bracht worden en ook in de toe komst meelopen met de prijsver hogingen voor melk. Ideeënbus D C In het DC zal eveneens een idee ënbuscommissie worden ingesteld o.l.v. de heer Krijt, waaraan on dermeer zal worden toegevoegd een vertegenwoordiger van het personeel. De heer Velthuis, die momenteel als OR-lid in het DC werkt, zal voorlopig deze plaats gaan innemen. De heren Vink en Ypma zullen aan de totstandko ming van deze ideeënbus hun me dewerking vei lenen. Rondvraag De installatie voor warme maaltij- j den moet definitief gekocht wor den of teiuggezonden. Ir. Eg- gers verzoekt de aanwezigen nog even hun licht op te steken bij het personeel om in een volgende ver gadering tot een definitieve beslis sing te komen. Tenslotte gaf de heer Vink een uit eenzetting over de kostprijs-opbouw en daarmee samenhangende de kon- trole op de efficiency, welke met bij zonder veel belangstelling werd ge volgd. In een volgende vergadering zal de heer Vink op dit onderwerp doorgaan. Uit het vorige nummer is gebleken dat de verhuizing naar het DC vol gens de plannen is verlopen. Nog slechts één afdeling, n.l. de kaas, is nog niet in bedryf, maar over niet al te lange tijd zullen ook daar de Volvetten, de Edammers en de Goudsen hun intrede in het DC doen. Het leek ons wel interessant om af deling na afdeling eens te bekijken. Daar in volgorde van opening de Groothandel reeds eerder onder de aandacht werd gebracht, zullen we ditmaal de Emballage (leeggoed) aan een meer uitvoeriger beschouwing onderwerpen. De Emballage heeft een vloerop pervlakte van 90 x 25 mtr als werkruimte, terwijl over de gehe le bieedte van 25 mtr een over dekt losperron is aangebouwd van 5 mtr, zodat de te lossen auto's onder een overkapping staan van nog eens 15 mtr. Invoerbaan Op het losperron is een invoer baan opgesteld en deze zorgt er voor dat alle goederen uit de fi lialen direct uit de auto's naar de werkruimte worden vervoerd. Naast deze invoerbaan is in de afdeling een brede rollenvloer aangelegd waarop de goederen vanaf de invoerbaan op losse pla ten kunnen worden overgezet. De rollenvloer is zo gecon strueerd dat de volgeladen platen, na een duwtje met de hand, vanzelf in de richting van de sorteerbaan schuiven, terwijl de leeggemaakte platen In de overdekte boxen worden de opleggers gereedgemaakt voor een frisse start. Voor de goede orde berichten wij u, dat onlangs het vakantierecht voor nieuwelingen, in overleg met de heer P. C. Vink is vastgesteld. Onderstaand treft u deze afspraken aan: degenen die in dienst getreden zijn vóór ondergenoemde data en nog in dienst zijn per 31 december 1963 hebben recht op: vóór 1 april: tussen de data 1-4 1-7 na 1 juli vakantieiecht: vakantierecht: geen bijzondere 2 weken met 1 week met behoud van loon. rechten, behoud van loon. Verlaat men vóór 31 december 1963 het bedrijf, dan wordt de, in ver gelijking met de C.A.O.-rechten teveel opgenomen vakantie, op de eindafrekening in mindering gebracht. Voor zover nieuwelingen reeds vakantie-afspraken hadden gemaakt, vóór zij bij ons kwamen solliciteren, is hen toegezegd, dat wij met hun afspiaken rekening zullen houden. Vrouwelijk personeel zal dan tijdens de fabrieksvakantie in de C.F. ge plaatst worden alwaar één inpakafdeling geopend blijft; mannelijk personeel wordt tijdelqk naar de niet-producerende afdelingen overge plaatst. Een kijkje in de emballage-afdeling aan de onderzijde van de vloer weer kunnen worden ingeschoven en „op rolletjes" weer bij de invoerbaan te rechtkomen. Wanneer de toevoer van leeg goed op een bepaald moment veel gro ter is dan dat kan worden uit gepakt, geeft de rollenvloer ge legenheid om meer dan 180 vol gepakte platen ,.in opslag te houden, teiwijl bij het uitpakken geen extra transport nodig is om dat de platen zichzelf weer naar de sorteerbaan rollen. 60 meter De sorteer- en flessenbaan is een 60 mtr lange transportweg die er op is ingericht dat niet uitgepak te dozen of pakken net zo lang rond blijven draaien totdat hun beurt van uitpakken is gekomen. Op de flessensorteerbaan wor den limonade- en wijnflessen, de jam- en augurkenpotten, mayo naise- en allerhande glaswerk geplaatst en ook deze blijven net zo lang ronddraaien totdat ze woiden afgenomen en in de voor hen bestemde flessenkist of doos zijn geplaatst. Is de voorraad van een bepaald merk flesje of potje zo groot dat hiermee een auto kan worden af geladen, dan wordt de betreffen de firma opgeroepen om zijn sta tiegeldgoederen af te halen. Doorlopend staan er in de Em ballage dan ook grote partijen keurig op pallets opgestapelde goederen te wachten totdat een auto ze komt weghalen, hiermede is dan een einde gekomen aan het sorteren van potjes en fles sen die enige tijd geleden gele verd werden aan AH, in de filia len verkocht, door de klant zijn geconsumeerd en uiteindelijk op transport gezet om weer opnieuw te worden gevuld. Was de nieuwe werkmethode in het begin wat vreemd voor de mensen in de Emballage, de kinderziektes zijn nu grotendeels overwonnen en het is ge bleken, dat er nu beter, gemakkelijker en vlugger kan worden gewerkt.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3