l Koninklijke onderscheiding voor de heer A. T. Dekker Mevr. Zwikker 7l/2 jaar bij AH 40 jaar in dienst 12l/i jaar bij AH Vier grammofoonplaten voor jubilaris P. Schipper Kursus Engels afgesloten „Het werk is hetzelfde gebleven, maai de omstandigheden zijn veranderd" Op 9 maart in ons O.G. Muziekliefhebbers haalden bun hart op aan Yolendams Operakoor 2 AH-FLITSEN Het Volendam's Operakoor in aktie. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 4 April 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: H. W. Lulofs (toestel 415) Aan dit nummer werkten mee: Mej. C. Buntsma, de heer J. Ph. Bartelson, H. M. Bloem, J. G. A. Breeschoten, W. F. van Gorcom, J. Kuijl, J. Lindelauf, van Rooijen, P. Schipper, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op dinsdag 26 maart j.l. was het 40 jaar geleden, dat de heer A. T. Dekker, controleur van de mechanische boekhouding, in dienst trad van Albert Heijn N.V. Het is één van de belangrijkste dagen van zyn leven geworden, 's Morgens werd de jubilaris met echtgenote en kin deren door de heer H. K. Engel verwelkomd en vervolgens door de heren G. J. Ileyn, D. Vet haak, P. Lichtenstein en J. Legerstee ontvan gen. Maandag 18 maart j.l. was de heer boden werd van het personeel- P. Schipper 12'/2 jaar in dienst fonds. van Albert Heyn. Zoals altijd Vervolgens memoreerde de heer J. werd in kleine kring met chef en Ph. Ypma dat de jubilaris 'n trou- collega's even by deze datum stil gestaan. Namens de di rectie sprak de heer P. Vink de jubilaris toe, en overhandigde een zilveren as bak. Chef Dop me moreerde de goede eigen schappen en de werklust van de heer Schipper. Hiervan gewaag de ook de hoofdchef J. Hoogen- dyk. Collega Kerkhoven sprak namens het personeel der afdeling en over handigde 4 grammofoonplaten. Namens de contactcommissie sprak de heer T. Kuyt, waarbij een enveloppe met inhoud aange- De cursus Engels is weer beëin digd. Terugblikkend kunnen wy zeggen dat het leerzame en ook genoegelijke avonden zyn geweest. In het bijzonder danken wij dit aan de heer Pilger die de lessen op zo voortreffelyke en aangename wyze heeft geleid. De cursus was grotendeels opge bouwd rond het wekelijkse, door de BBC uitgezonden, programma „Ann and her Grandfather". Dit programma vertoont veel overeen komst met het ons zo bekende „fa milie Doorsnee"-verhaal. Dit sei zoen werd gebruik gemaakt van de bandrecorder, wat vooral voor de juiste uitspraak van de Engel se taal van belang was. Op donderdag 28 maart werd op passende wijze de laatste les ge houden. Een der deelnemers, mej. Windhower hield een korte speech. Geheel in stijl in het Engels, bracht zij dank aan onze cursus leider. Hiema overhandigde zij een langspeelplaat, hiermede de dank der cursisten in wat tastbaarder vorm tot uiting brengend. Vervolgens vertoonden de heren Klomp sr. en jr. door middel van kleurendia's, een reis door Groot- Brittannië. Hiermede had de cur sus Engels van dit seizoen een waardig einde gekregen. 27-2: Cornelis Georgius Nicolaas, zoon van de heer C. G. N. van Wattingen (DC). 4-3: Frank Simon, zoon van de heer S. C. Wijngaard (SKB- DC). 11-3* Jan Fokke, zoon van de heer F. v. d. Bosch (DC). 19-3: Marianne, dochter van de heer A. Vendel (KB). we inzender was van ideeën, waar voor hem reeds enige malen behoorlijke beloningen ten deel zijn gevallen. Na enige tijd gezellig gebabbeld te hebben, dankte de heer Schipper allen voor de cadeaus en de prettige woor den tot hem gericht. 40-jarig zakenjubileum: 10-5: de heer H. de Vries (D.C.). 25-jarig zakenjubileum: 19-4: de heer G. J. van Unen (voorman intern transport). 25-4: mej. G. Meijn (maatschappe lijk werkster P.B.). 12-jarig zakenjubileum: 30-4: de heer D. Rönitz (D.C.). 50 jaar getrouwd: 30-4: de heer D. Voogd (gep. P.B.) 25 jaar getromvd: 20-4: de heer A. Stens (C.F.). 26-4: drs. P. Schnellen (O.B.O.). 5-5: de heer J. G. Kuijs (C.F.). 12 l/z jaar gehuwd 19-4de heer P. J. van Gulik (mech. boekh.). 7-5: de heer G. J. Hermanides inkoop Tijdens dit onderhoud speldde de burgemeester van Koog aan de Zaan. de heer R. van Zinderen Bakker, de jubilaris de zilveren eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau op de rever. De heer D. Vethaak overhandigde daarna de draagmedaille en het geschenk van de direktic, be staande uit een envelop met inhoud. 's Avonds was er een bijeenkomst voor genodigden van het personeel van het Hoofdkantoor. De heer H. Koerse heette de heer Dekker, zijn familie en de aanwezigen welkom en gaf als eerste spreker 't woord aan de heer G. Hoorn. Deze zei: „Er wordt wel eens gezegd, is het nu wel zo'n prestatie om 40 jaar bij één firma te wer ken? Volgens mij echter wel en speciaal bij een firma als Albert Heijn, met zijn snelle groei en voortdurende veran deringen." Gelijkmatig Verder memoreerde de heer Hoorn de verdiensten van de heer Dekker die met zijn groot aanpassings vermogen en gelijkmatig karakter, een steun- en rustpunt voor zijn omgeving is. Een mens, die zeer waardevol voor de maatschappij is. Tot slot overhandigde hij de jubilaris een ingelijst diploma van de maatschappij voor Nijverheid en Handel en sprak de wens uit, dat de heer Dekker nog met veel vreugde aan zijn laatste 5 jaren zou beginnen. Envelop met album Als tweede spreker trad de heer H. Martin, chef van de jubilaris, naar voren en feliciteerde de heer Dekker en zijn familie met dit ju bileum. De heer Martin benadruk te de prettige samenwerking en onderlinge verstandhouding met Een oude foto van de heer Dek ker, achter de rekenmachine. De foto dateert uit 1938. De envelop was vergezeld van een album, met alle handtekenin gen van diegenen, die aan het cadeau hadden bijgedragen. Het was door de heer L. Schothorst met fantasie ontworpen en gete kend en bevatte o.a. een tekening van het nu verdwenen havenkan toor in Zaandam. Aan het slot van de huldiging be dankte de heer Dekker met de vol gende woorden: „Ik ben een man van weinig woorden en maak het dus kort; men plaatst mij wel eens figuurlijk in een lange rij, maar al loop ik dan niet in de voorste gelederen, toch echter allerminst in de achterste. Ik de heer Dekker. Als herinnering hoop de laatste jaren zo door te gaan aan dit feest, overhandigde hij t en dank u allen zeer hartelijk voor een envelop met inhoud, door de de tot mij gesproken woorden en de gehele afdeling bijeengebracht. mooie cadeaus. Gevraagd naar de verrichte werk- heb jaren verschillende bestuurs- zaamheden bij Albert Heijn, ver- functies in deze vereniging be- telde de heer Dekker dat hij als k!eed' Van deze gymnastiekvere- J mging en van de K.N.G.V. ben Een handstandje van de heer A. T. Dekker. ik lid van verdienste." Het geld, dat ik bij mijn jubileum heb gekregen, heeft al een speciale bestemming. M'n vrouw heeft haar zinnen op een wandmeubel gezet en zelf wil ik graag een nieuw radio toestel hebben, dus ik geloof wel, dat het geld in fijne cadeaus omgezet wordt." In verband met het vreselyk slech te weer in januari moest de opera avond van het Volendams Opera koor helaas verschoven worden naar een latere datum. Het werd uiteindelijk bepaald op zaterdag 9 maart jl. Leek het er aanvankelijk op, dat vele mensen de koude niet dorsten te trotseren, toen de datum ver schoven was kwamen al heel gauw de aanvragen voor kaarten los. Het werd een bijzonder goede avond, die wij echt kunnen zien als een „hoogtepunt" zo was het ook bedoeld want deze „du re" avond hadden wij op het pro gramma genomen om ons derde lustrum in te wijden. Raak geschoten Dat wij raak geschoten hadden, bleek wel uit het enthousiasme van de zaal. De solisten moesten herhaaldelijk biseren en als wa re 't „de Stadsschouwburg" even zovele malen moesten zij weer donderend applaus in ontvangst nemen. Wij zullen u de solisten nog even noemen, neen, wij passen er wel voor op om te zeggen, dit was de ster of die, want alle solisten hadden veel succes. De damesso listen waren Isa Morena en Jen ny Kamminga; de heren Ettore Piet Guyt en Albert van Babini, Zeist. Doch naast de vele solisten viel ook de aandacht op het koor zelf, dat onder leiding van de heer Steur tot prima prestaties kwam. Al met al een avond waarop een ieder, die de muziek in z'n totaliteit lief heeft, en de zang in het bijzonder, een avond voorgeschoteld kreeg, waarover nog lang zal worden ge sproken. aankomend bediende, met als cheffin mej. T. J. Moriën, begon nen was op de factuurafdeling. Het soort werk, dat hij nu doet, con troleur van de mechanische boekhou ding, is ongeveer hetzelfde wat hij 40 jaar geleden deed, alleen op een heel andere manier en met andere hulp middelen. Hij kan zich nl. nog zeer goed herinneren hoe alle debetstaten met de hand geschreven werden! Leuke gebeurtenis Een „leuke" gebeurtenis uit de afgelopen 40 jaar, al was het op het moment dat het gebeurde niet zo leuk, is, dat één of ander „olijk" meisje, een brilleglas van mij met behulp van een paperclip in een elastiekje, kapot schoot. „Ook is het wel grappig om te vertellen, dat er eens een chef de bureau was, aan wie ik vroeg, een uurtje eerder naar huis te mogen i.v.m. mijn vakantie. Hij zei, dat dit beslist niet mogelijk was. Een paar uur daarna riep hij mij echter bij zich en zei: „Dekker, ga maar een uurtje eerder naar huis en hier heb je als extraatje 10,van mij persoonlijk." Gymnast „Wat ik in mijn vrije tijd doe?" „Wel, dat is echt geen probleem voor mij, ik ben 'n verwoed gymnast, zie graag een goed partijtje voetbal en ver-der leg ik heel graag „een kaartje" en met mij, m'n echtgenote, zoon, schoon dochter, dochter en schoon zoon". Speciaal de gymnastiek heeft m'n hart gestolen, ik ben nl. al 50 jaar lid van de gymnastiekvereniging mevrouw Zwikker-Verburg een „Simson uit Koog-Zaandijk en feestdag vanwege haar 7'/2-jarig dienstverband bij Albert Heyn. In kleine kring van directie, chefs en naaste medewerksters werd dit feit herdacht. De heer P. Vink sprak namens de directie, en over handigde een gouden ring. Vervolgens sprak de heer A. Cas- telein als haar directe chef, die haar te kennen gaf, dat zij voor ons bedrijf altijd een prettige me dewerkster is geweest. Namens de avond-dames sprak de heer E. Mulder, waarbij een gou den collier werd overhandigd. Na mens de afd. Pers.zaken overhan digde mej. G. Meijn een bloem stuk. Bij de foto: De heer Vink feliciteert de jubilaresse en overhandigt haar een gouden ring. Op dinsdag 12 maart was het voor

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2