Jubileumgeschenk krijgt nu steeds duidelijker gestalte Uitkering bij overlijden Dercle in Nederland Alberts Corner in Leiden Vorst gooide roet in het eten maar: LOKROEP VAN DE NATUUR In dit nummer: Voorstel dividend van 12 °/o Pinksterkamp dit jaar van 31 mei tot 4 juni SAH002000108 Flitsen Fabr/Zaan april 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 20e Jaargang No. 4 April 1963 Met duizenden anderen heeft beeldhouwer Theo Mulder een zucht van verlichting geslaakt, toen koning Winter tenslotte toch afstand deed van zijn troon. Het jubileumbeeld voor Albert Heijn was gered. In ons decembernummer konden wij u berichten, dat het klei- model van het beeld gereed was en dat er spoedig een gipsmodel van gemaakt zou worden. Op dat mo ment wisten wij nog niet, dat het tot maart zou blijven vriezen en helemaal niet, dat het kwik vele weken achtereen tot zeer lage waarden zou dalen, zoals de weer mannen het zo huiselijk uitdruk ken. Trouwens, pas achteraf realiseer den wij ons, dat de klei van het beeld voortdurend vochtig gehou den moest worden en in het licht gebouwde atelier gemakkelijk ka pot zou kunnen vriezen. Vaderlijke zorg Dankzij de toegewijde zorg van de heer Mulder is het gelukkig zover niet gekomen. Dag en nacht heeft hij de potkachel in zijn atelier, en kele kilometers van zijn woning gelegen, brandend weten te hou- Tydens de directie/contactcom missievergadering werd bekend dat t.a.v. de uitkeringen bij over lijden de volgende belangrijke be slissing is genomen: bij het over lijden van een gehuwde mannelijke medewerker wordt voortaan, on geacht de lengte van zijn dienst tijd, als volgt gehandeld: 1. het loon (inclusief vakantie rechten e.d.) wordt betaald tot en met de dag van overlijden. 2. het weduwenpensioen gaat in de dag, volgend op de dag van overlijden. 3. aan de weduwe (c.q. volle we zen, waarvoor belastingaftrek genoten werd) wordt uitge keerd een bedrag ineens, gelijk aan 6 weken loon van de me dewerker, zonder daarop de ge bruikelijke inhoudingen, zoals loonbelasting, A.O.W. e.d. toe te passen. Deze uitkering (te boeken als incidentele last) is namelijk vrij van loon en/'of in komstenbelasting. 4. een kostwinnner(ster) wordt gelijkgesteld met een gehuwde mannelijke werknemer. Bij overlijden ontvangt in dit ge val de verzorgde de uitkering. Wie onder het begrip „kost winner" valt, wordt vastge steld door het bedrijf; de overledene moet namelijk in ieder geval aftrek hebben ge had wegens buitengewone las ten. Deze regeling geldt voor alle per soneelsleden uit het gehele con cern en wordt door de personeels- vertegenwoordigers dan ook toe- gejuichd. Ten opzichte van de reeds be staande situatie, omvat de verbe tering vooral het feit dat: a. de weduwe- en wezen-uitke ring niet meer in mindering wordt gebracht en b. de wettelijke inhoudingen niet meer afgetrokken behoeven te worden. den. Als extra bescherming wik kelde hij het beeld iedere avond in een deken. Door deze vaderlijke zorg heeft hij zijn geesteskind van de bevriezingsdood weten te red den. Gipsmodellen Van het voornemen om in de eer ste helft van januari de gipsmodel len te maken, kon door de vorst natuurlijk niets terecht komen. Di rect na het wijken van de vorst is dit echter gebeurd. De op pag. 4 af gedrukte foto's geven hiervan een beeld. Misschien vraagt u zich af, waar toe de gipsmodellen dienen. Moge lijk herinnert u zich, dat het uit eindelijke beeld wordt uitgevoerd in brons. De bronsgieter kan met een kleimodel niet werken; hij heeft een gipsmodel nodig. Met dit materiaal kan de beeldhouwer ech ter niet werken, omdat het te snel verhardt. Daarom werkt hij in klei en maakt daarna de gipsmo dellen. Metalen strips Het gehele beeld wordt daartoe bedekt met een laag gips, gewa pend met ijzer en vlas. Als de laag hard geworden is, wordt deze voorzichtig in stukken van de klei getrokken. Reeds tevoren is uit gekiend, hoe deze stukken moeten zijn. Daartoe worden metalen strips in de klei gezet, die dus als afscheiding dienst doen. Negatieven De aldus verkregen vormstukken zijn negatieven d.w.z. de vormen van het beeld bevinden zich aan de binnenzijde. Hierna wordt weer een positief gemaakt door de stuk ken weer zorgvuldig met elkaar te verbinden en het geheel weer met gips te vullen. Wanneer dit weer hard geworden is, wordt de eerste gipslaag zorgvuldig wegge hakt. Een gipsen beeld, identiek aan het oorspronkelijke kleimodel, komt dan te voorschijn. Dit is inmiddels vervoerd naar de bronsgieter. Het bronsgieten is weer een hoofd stuk apart, waarover wij u over enkele maanden iets hopen te ver tellen. Zie ook pagina 4. Hierboven: Als de gipslaag hard is, wordt deze voorzichtig in te voren door metalen strips geschei den stukken verwijderd. Tegelij kertijd wordt het kleimodel ge sloopt. ook de wapening ervan. Jubilea pag. 2 Vergadering Directie contactcommissie pag. 3 Emballageafdeling D.C. pag. 3 Groei jubileumgeschenk pag. 4 Textiel en huishoudelijke artikelen pag. 5 Nat. Park „De Hoge Veluwe" pag. 6 In de op 15 maart j.I. gehouden vergadering van commissarissen en bestuur van Albert Heijn N.V. is besloten te zyner tijd aan de al gemene vergadering van aandeel houders voor te stellen een divi dend van 12% uit te keren over het boekjaar 1962. In een vorig nummer werd vermeld, heeft de directie besloten ook dit jaar een uitstapje voor de kinderen van ons personeel naar „De Poelaker" in Lunteren moge lijk te maken. Jongens en meisjes die op 31 mei 1963 ten minste 8 jaar en ten hoogste 12 jaar oud zijn en waar van één der ouders op 31 mei 1963 ten minste 1 jaar in dienst is van Albert Heijn N.V., kunnen hieraan deelnemen. Op vrijdag vóór Pinksteren, 31 mei 1963, om ca. 9 uur begint de reis en op dinsdag 4 juni komen de deel nemers (sters) tegen 3 uur weer in Zaandam terug. Per deelnemend kind wordt een bijdrage gevraagd van 6, Opgave met vermelding van: a. Naam van de vader of moeder werkzaam bij A.H., b. Voornaam van het kind, voluit en onder vermelding jongen meisje -{- roepnaam, c. Geboortedatum van het kind, d. Huisadres, e. Eventuele bijzonderheden, dient uiterlijk 19 april a.s. te ge schieden op afd. Personeelszaken Produktiebedrijven, Mej. N. P. de Wit, huispost nr.: 2 81. Op 26 maart j.I. vierde de heer M. T. Dekker zijn 40-jarig jubi leum. Van deze jubileumviering vindt u op pag. 2 een verslag. Zie ook pagina 3. De P.V. organiseert in mei een dagtocht naar het Nationale park „De Hoge Veluwe". het lustoord voor ons spaarzaam wild. (Zie pagina 6). Als eerste in het grote gebouwen complex (van Philips Pensioen fonds) aan het Stationsplein te Leiden, heeft Alberts Corner dezer dagen zijn deuren geopend. In dit moderne restaurant, dat plaats biedt aan 140 personen, wordt vol ledige plate - service toegepast. Een check-out met automatische geldwis selaar. een novum in Leiden, ontlast de serveersters van het afrekenen, het geen grote voordelen t.a.v. de hygiëne heeft. In deze derde Alberts Corner van Nederland is een moderne, gezellige ruimte gecreëerd, waar in men zowel aan de „counter" kan zitten (39 zitplaatsen) als aan tafeltjes. Bovendien is er een aparte zaal waar kleine diners gegeven kun nen worden voor ca. 30 personen. Aan het Stationsplein is een ter ras geprojecteerd met 30 stoelen. Alberts Corner heeft een eigen banketbakkerij, alsmede een pof fertjes-bakkerij. Specialiteiten van deze Alberts Corner zijn Ham burgers en de Amerikaanse Pan- Cakes, kleine pannekoekjes met vruchten, geblancheerde appel en een saus. Ook de kip aan het spit is een specialiteit van het huis, waarvoor een Rotiss-O-Mat aan wezig is.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1