Mej. A. Yerwoolde uit Deventer won hoofdprijs (f 200.-) jubileumtoto 1 In de boot, maar uit de brand Lichting ideeënbus LAWAAIIGE HULDE! AH brengt in mei: Bier in blik: ideaal voor zomerse dagen 't Zit weer er op Eindstand totocompetitie N AH-FLITSEN 3 De hoofdprijs van de jubileum-toto is eruit! Een jaar lang- hebben velen een sportieve strijd gestreden door te trachten het juiste ant woord te geven op de gestelde vragen. Laten wij eerlijk zyn, lang niet alle vragen waren op te lossen. Opzettelijk waren ze zodanig gesteld dat men naar het juiste antwoord moest raden, zodat werkelijk ieder een mee kon doen en evenveel kansen had. Wij menen dat dit ook gelukt is. De eerste maanden ontvingen wij I naar met het hoogste aantal goe- meer dan 600 inzendingen per maand, antwoorden werd uitgekeerd en de resterende 20,in een pot doch toen wij in de Jubileumnummers van de Flitsen geen toto konden plaat sen, daalde de deelneming enigszins, zodat in de volgende maanden de be langstelling weer op gang moest komen. Iedere maand trokken wij 100, uit, waarvan 80,aan de win- &.\)$AVuoo W I Met dit formulier legde mej. A. Verwoolde uit Deventer beslag op de helft van toto-prijs no. 10 en I stelde zij haar hoofdprijs veilig. In de eerste twee maanden van dit jaar ontvingen wij 39 ideeën. Idee G. 9 is beloond met een pre mie van 20,Het werd inge zonden door de heer A. Kruysse, Scheldekade 26 te Terneuzen. Voorgesteld wordt de verpak- kingskleur van A.H.-mokkapud- ding te wijzigen. Het pakje is op de inhoudsbenaming na precies hetzelfde als dat van vanillepud ding. Hierdoor kunnen inderdaad vergissingen ontstaan. Met een verpakkingsdeskundige is reeds contact opgenomen om bij nieuwe produktie van bovengenoemde ver pakking hiermede rekening te houden. De heer R. Hengst, Dr. Cuypers- plein 19 te Hilversum stuurde een idee in, waarin werd voorgesteld uniformiteit te betrachten bij het afdrukken van het filiaalstempel- vakje op bestelstroken, bloks e.d. Hiernaar zal zoveel mogelijk ge streefd worden, alhoewel wij hier aan moeten toevoegen, dat het af drukken van deze vakjes links on deraan niet altijd gewenst is. Op prijsveranderingen o.a. hebben be trokkenen het filiaalstempelvak liever rechtsboven. De heer R. Hengst ontving voor zijn inzending een aanmoedigings premie van 7,50. Een bedrag van 15,was be stemd voor de heer L. A. M. Pleu- nis, Westkade 83 te Sas van Gent. Hij bracht naar voren de raambil jetten en prijskaarten eenmaal per vier weken te verzenden. Theore tisch zou dit idee wel uit te voe ren zijn, maar de praktijk zal ons wel anders leren. Wij denken aan tussentijdse on voorziene prijsveranderingen en 't eventueel zoekraken of vuil wor den van dit materiaal. Om die re denen zal dit idee dus niet uitge voerd worden. Aangezien de heer 1 Pleunis goed heeft doorgedacht in de richting van de kostenbespa- ring werd zijn inzending beloond. werden gestort. Na 10 ronden was de pot dus 200 gulden groot en voorbestemd om te worden uitgereikt aan de inzen der met het hoogste aantal goede antwoorden gedurende de gehele Toto-actie. Doel hiervan was om iedereen een kans te geven in een willekeurige maand, doch daar naast de zeer trouwe lezerskring te vergroten. De winnares die uiteindelyk recht bleek te hebben op de pot van 200,was mejuffrouw A. Ver woolde uit filiaal Deventer, Korte Bisschopstraat, die bovendien nog de laatste maandprijs kon delen met de heer B. H. van Tiel uit Oosterbeek. In de boot Met het oog op de prijsuitreiking schreef de redactie van Flitsen haar kortgeleden een briefje met het verzoek op woensdag 27 maart in de zaak aanwezig te zijn, om haar het diploma le caissière te kunnen uitreiken. Niemand wist nog dat zij de hoofd prijs van de jubileum-toto gewon nen had en toen wij in de zaak kwamen vroeg de bedrijfsleider de heer J. A. Lankreijer: „Heren, er heeft vanmorgen een fotograaf op gebeld die vroeg wat hij precies moest doen, maar ik weet van niets!" Stomverbaasd Dat was juist de bedoeling, want toen wij de heer Lankreijer vertel den dat het doel van onze komst geen diploma le caissière was, doch het uitreiken van de toto hoofdprijs, was hij stomverbaasd. „Ik ben weer eens in de boot ge nomen", sprak hij, „maar ik vind het toch erg leuk". Geen woorden De winnares mejuffrouw Verwool de had er geen woorden voor: „Dat had ik niet gedacht", zei ze geheel verbouwereerd. 6V2 jaar werkt zij reeds in het filiaal te Deventer. Zij woont in Wezep, waar haar vader een smederij heeft. „Ik verkeerde al maan den in spanning," vertelde zij. „Ik verwachtte dat de uitslag in het maart-nummer van Flitsen zou staan, maar toen ik zag dat ze in Zaandam nog niet uitgeteld waren met de uitslagen, was ik een beetje kwaad. Nu achteraf begrijp ik waarom dit was en ik vind 't reuze!" Feestgebak Na feestgebak besteld te hebben, werd haar het bedrag groot 240 uitgereikt door de heer F. Brands- ma, die informeerde wat zij met het geld zou doen. Mejuffrouw Verwoolde vertelde juist een nieu we naaimachine gekocht te heb ben, maar een gouden ring met steen was de volgende wens. „Koop hem maar gauw" adviseer de de heer Brandsma, „want met zo'n groot bedrag op zak willen eventuele liefdespartners vaak een ander soort ring kopen en dan heb je aan 240,niet genoeg." Verwoolde A. 82; Steenbrink C. 81; Romijn C. 80; Freeh J. 80; van Tiel B. H. 79; v. d. Eng G. 79; van Leuven M. 79; Schapendonk P. 78; Menkveld P. 77; Leijenaar H. 76; Jonker J. 76; Edelijn J. C. 75; Leppink G. 75; Geven M. 74; v. d. Bedem J. E. 73; Jorritsma S. 73; van Groningen A. C. 73; van Tee- cklenburg C. 73; te Riele J. 72; Brouwer A. 72; Elemans L. 72; Omvlee F. 72; Bonewit R. 71; Gouma K. 71; te Hennepe J. W. 71; Holterman A. 71; Prins P. 71; Boeye L. 70; Dierkes L. 70; van Hoof C. P. 70; de Lange M.I. 70; v. d. Graaf B. 69; Manshanden J. P. 69; van Ekris C. M. 68; Lank reijer J. A. 68; Provoost L. 68; Edeling M. 67Elling E. 67Hars- veld P. J. 67; Stip J. N. H. 67. Zie voor een gedetailleerde uitslag van de afzonderlijke toto's pag. 4, 5e kolom. Op woensdag 27 maart 1963 werd door de heer F. Brandsma de prijs groot f 160,van de 8e en 9e jubileum-toto uitgereikt I aan de heer A. G. Slijkhuis uit filiaal Apeldoorn, Adelaarslaan. V Aan de vooravond van het zomerseizoen '63 wordt een nieuw artikel geïntroduceerd, dat zich wel bij uitstek leent voor verkoop tijdens de (hopenlijk vele) komende warme dagen. Zoals bekend wordt in Nederland praktisch alle bier in flessen ver kocht. Met uiteraard alle nadelen van dien, zoals: veel ruimte inne mend in een koelkast, de misère van het terugbrengen van flesjes statiegeld, de achteruitgang van de smaak als het lang aan zonnewarmte wordt blootgesteld, enz. enz. Teneinde aan bovenbestaande be- Ergens in het Westen des lands trad een jonge A.H.-bedrijfsleider in j het huwelijk. Dit ging niet „in stilte", zoals u bij aandachtige beschou- I wing van deze foto wel zult zien. De anonieme vervaardigers van het „lawaai-gerei" moeten gedacht hebben: A.H. garandeert zijn kwaliteit. j A.H. staat dus ook garant voor het lawaai van de blikjes. (Als u er i j verder niet over praat: het echtpaar Burger-Pronk uit Amsterdam. Roelof Hartstraat, hoort het geratel nog). g zwaren eens en voorgoed 't hoofd te kunnen bieden, werd besloten hiervoor een blikverpakking te creëren en deze voor een zodanige prijs op de markt te brengen, dat deze zonder meer acceptabel is voor de kopers. Als u even went aan het „idee" van blik, ziet u in dat deze vorm veel voordelen biedt: bijzonder weinig ruimte innemend, snel af koelend waarbij (een zeer belang rijk punt!) de smaak constant blijft, geen statiegeld-problemen, om maar ens enkele punten te noemen. „Anders dan anders" is van dit bier niet alleen de blikverpakking, doch eveneens het alcoholgehalte dat 6% bedraagt, belangrijk meer dus dan het gebruikelijke percentage. Als u nu denkt, dat u een „zwaar", moeilijk te verte ren biertje drinkt, alleen geschikt voor de „profs" onder de Pilsge- nieters, dan hebt u het mis. Het 6Y2 Pils wordt juist in bijzon- dere mate gewaardeerd door men sen die van bierdrinken geen ge woonte maken, maar het toch bij allerlei voorkomende gelegenheden graag drinken. 6*4 Pils is n.l. bij zonder zacht en vol van smaak, met een zeer mild karakter. Ideaal camping-artikel Vooral als het kampeerseizoen aanbreekt, zult u van het bier-in blik bijzonder veel genoegen bele- ven en hiervoor een grote tevre- den klanten kring vinden. Ziezo, de schoonmaak is verleden tijd. We moeten nog twee weken met extra nadruk onze voeten vegen daarna hoeft 't niet meer), we hebben weer 16 keer gehoord, dat sigarettenrook de p is voor schone plafonds en gordijnenen de vuilnismannen hebben hun jaarlijkse rondje sigaren vanwege de extra vracht ook reeds gehad. Dit laatste is elk jaar weer een sport. Wij zetten de hele mikmak buiten en loeren achter de gordijnen naar de reactie. De kerels kennen hun rol ech ter uitstekend, want demonstratief gaan de handjes in de zij, het ge meentepetje achter op het hoofd en de beentjes wijd. Hoofdschuddend glu ren zij dan naar binnen met gezichten, die duidelijk uitdrukken, dat ook hun enorme goedheid grenzen kent. Zuchtend slof je dan met de sigaren naar buiten en vraagt of je de heren kan dienen. Zij herkennen onmiddel lijk de 34 cent doos maar weten niet, dat er grafzerken van 17 cent in zitten) en op slag switchen hun tro nies naar glimmende goedheid. Om strijd beweren zij de kwaaisten niet te zijn en alleen uit pure beleefdheid slaan zij het aanbod niet af. Er was er dit jaar één bij, die van binnen hunkerend, maar uiterlijk wal gend naar de sigaren keek ('k ben er al een week vanaf, maar geen centje erg in, meneer). Een beetje moeilijk, want je kunt zo'n man geen snoepie geven, maar gelukkig herkende ik in hem een ver familielid van mijn schoonzusje en vroeg hem enthousiast de groeten aan zijn mij nog onbeken de vrouw te doen. Z'n gezicht op dat moment zal ik nooit vergeten O ja om nog even op die schoon maak terug te komen, ik heb nog een slaapkamer behangen ook. Mijn vrouw is daar een kei in, maar per slot ben ik de man in huis nietwaar dus heb ik binnen het uur een plak- tafel overeind en een pleister op m'n duim weten te krijgen en smeerde op aanraden van mijn vrouw ik verzocht haar verder beneden te blijven) een vijftal banen tegelijk in. Mensen, wat een ramp Niet van elkaar te scheu ren „Geen wonder, je hebt er veel te weinig opgesmeerd"zei alweer mijn vrouw, die beneden vreemde kreten had opgevangen, maar zij moest deze beschuldiging ijlings te rugnemen toen zij mijn broek zag, die boven de knie een brede laag plaksel vertoonde. Enfin, later ging het best, om vier uur floot ik zelfs tot mijn zoontje van uit school kwam en mijn goede hu meur weer in de grond trapte met zijn opmerking: „Huh, toen ik gisteren uit school kwam, was mamma al bijna klaar met de andere slaapkamer en jij bent nog niet eens op de helft". „Déze kamer is groter", gaf ik kinderachtig terug en kreeg toen helemaal een hekel aan mezelf. Toch hoop ik, dat u prettige Paas dagen heeft gehad. 19-3-63: Erik Jurgen, zoon van de heer en mevrouw Blom- Plune, B.L. 1007. 25-3-63: Erhard, zoon van de heer en mevrouw Tünnissen- Gloudemans, B.L. 7351. 29-3-63: Mirjam, dochter van de heer en mevrouw Wisse- born-Wieheesen, verko per, rayon 12.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3