Verplichte sluiting biedt geen oplossing vakantieprobleem Derde in Nederland Alberts Corner in Leiden ■BIlluuB Enquête onder personeel bevestigt opvatting direktie: Jaffa - display - wedstrijd had feestelijk einde De hoofdprijs Veertien dagen naar het Gardameer! In dit nummer: Landelijke editie Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 20e Jaargang No. 4 April 1 963 Een verkoopster vroeg ons kort geleden: „Waarom doet Albert Heijn toch mee aan vakantie winkelsluiting? Ik kan in die week toch niet met vakantie, want ik moet tegelijk met mijn ouders." Een ander stelde ons ongeveer tezelfdertijd de vraag: „Bij ons is gelukkig geen vakantiesluiting Zijn die vragen, die u ons gesteld hebt over de vakantie, bedoeld geweest om overal die sluiting in te voeren?" Deze en talrijke andere vragen in deze geest, zijn aanleiding om direct dit met de grootste nadruk vast te stellen: onze directie kant zich steeds tegen iedere verplichte sluiting, zij acht deze n.l. onaanvaardbaar. In dit verband willen wij óók di- I wanneer zij er op uit trekken en reet het grote misverstand oprui- dat er in de andere gevallen een men, dat in de vragen besloten overleg tussen de vakantie-geno- ligt: Albert Heijn doet nergens vrijwillig mee aan vakantieslui tingen. AH-zaken worden alleen Uit de praktijk weet u dat er dooi de bedrijfsleider altijd getracht wordt u de vakantie te geven op het tijdstip, waarop u deze ver langt. Dat betekent dus, dat hij zijn best doet rekening te houden met alle mogelijke wensen van ieder personeelslid. dan gesloten, als wij daartoe door gemeentelijke verordeningen, ge dwongen worden. Waarom de directie zo tegen de vakantiesluiting gekant is? In onze „Grondslagen van het Per soneelsbeleid" is neergelegd, dat bij het vaststellen van de va kantie zoveel mogelijk rekening gehouden moet worden met de wensen van het betrokken perso neelslid. De directie staat n.l. op het standpunt, dat vakantierecht niet alleen betekent, dat men per jaar een zeker aantal vrije dagen heeft, maar ook, dat er een zo groot mogelijke vrijheid moet zijn in de besteding ervan. Zij meent dan ook, dat de vakantie alleen op bevredigende wijze kan worden vastgesteld door onderling overleg binnen het bedrijf. De wensen van het personeel vormen voor dit overleg dus het uitgangspunt. Personeelswensen Uit ervaring weten wij, hoe zwaar deze wensen wegen en de on langs gehouden enquete heeft dit dit nog weer eens overduidelijk aangetoond. Van de 15- t.m. 17-jarigen gaat 52 met de ouders en 27 met vrienden of vrien dinnen. Bij de 18- t.m. 20-ja- rigen zijn deze cijfers resp. 16 en 42 en hier komen dan de. verloofden bij met 27 Het lijkt ons nogal voor de hand liggen, dat bij de combinatie met de ouders deze laatsten bepalen, ten is, waaruit de vakantie-ter mijn geboren wordt. Eén vraag Nu hebben wij één vraag ten aan zien van de verplichte winkelslui ting, een vraag die ons redelijk voorkomt en die van eminent be lang is: bestaat er in ons land één gemeen tebestuur, dat bij het vaststellen van de verplichte sluitingsweken met al deze uiteenlopende wensen rekening houdt of kan houden? De vraag is retorisch: er kan slechts „nee!" op volgen. In de meeste plaatsen mogen de winke liers weliswaar zelf opgeven, wan neer ze willen sluiten of hun voor keur voor een bepaalde termijn op geven, maar er is welhaast geen winkel te vinden, waar ieder op hetzelfde moment met vakantie wil gaan. In feite betekent de verplichte sluiting dan ook een aantasting van de vakantierechten van de duizenden werknemers in groot winkelbedrijven, ook van hun col lega's in de middenstandsbedrijven. Er zou ook nog veel te zeggen zijn over de economische gevolgen van I De heer en mevrouw Goldenbeld^l bekijken met Mies Bouwman de nog goed verpakte stofzuiger. de winkelsluiting. Dit zou ons ech ter thans te ver voeren. Wij menen evenwel, dat alleen reeds de vermelde feiten voldoen de aanleiding zouden moeten zijn voor de gemeentebesturen om hun houding ten aanzien van de ver plichte vakantiesluiting te herzien. „Kijk es, Albert Heijn op z'n russisch!" (zie pagina 4). In een vorig nummer hebben wij u reeds een en ander verteld over de Jaffa-displaywedstrijd, waaraan ook door de Albert Heyn-filialen met zoveel enthousiasme is deelgenomen. Deze Jaffa campagne vond zpn bekroning in een feestavond in de Apollohal te Amsterdam, waar in totaal 5400 deelnemers bijeenkwamen. toen meer dan 5000 mensen door zes honderd bussen te bestemder plaatse werden afgeleverd. Hoe feilloos een en ander geregeld was, mag blijken uit het feit, dat hieromtrent niet één klacht is binnengekomen. Als eerste in het grote gebouwen complex (van Philips Pensioen fonds) aan het Stationsplein te Leiden, heeft Alberts Corner dezer dagen zijn deuren geopend. j ter de hoofdprijs uit de jubileum- p toto. Op de achtergrond v.l.n.r. p de heren J. A. Lankreyer, G. A. s De heer F. Brandsma overhandigt de Groote en K. Romp M aan mej. A. Verwoolde uit Deven- verslag op pagina 3) In dit moderne restaurant, dat plaats biedt aan 140 personen, wordt vol ledige plate - service toegepast. Een check-out met automatische geldwis selaar, een novum in Leiden, ontlast de serveersters van het afrekenen, het geen grote voordelen t.a.v. de hygiëne heeft. „Counter" In deze derde Alberts Corner van Nederland is een moderne, gezellige ruimte gecreëerd, waar in men zowel aan de „counter" kan zitten (39 zitplaatsen) als aan tafeltjes. Bovendien is er een aparte zaal waar kleine diners gegeven kun nen worden voor ca. 30 personen. Aan het Stationsplein is een ter ras geprojecteerd met 30 stoelen. Alberts Corner heeft een eigen banketbakkerij, alsmede een pof fertjes-bakkerij. Specialiteiten van deze Alberts Comer zijn Ham burgers en de Amerikaanse Pan- j Cakes, kleine pannekoekjes met j vruchten, geblancheerde appel en een saus. Ook de kip aan het spit is een specialiteit van het huis, waarvoor een Rotiss-O-Mat aan wezig is. Het organise rend comité had een indrukwek kende organisa tie uit de grond gestampt, waarbij maar liefst 600 bussen deelne mers uit het ge hele land af haalden en naar Amsterdam brachten. Gastvrouw „Mies" Voor de pauze schotelde men de Jaf fa-en thousiasten een amusements- proramma voor dat klonk als een klok en waarin vele be kende artiesten uit de show business verte genwoordigd waren. Gastvrouw van deze avond was hoe kan het anders Mies Bouw man, die zo populair is geworden, dat onlangs haar zoontje tegen een vriend je zei: „Als ik een snoepje van je krijg, mag je m'n moeder zien." In het programma gaven acte de présence o.m. De Wama's, Tobi Rix, de imitator Frans van Dus- schoten, Mieke Telkamp, de Three Jacksons, allemaal namen, die geen toelichting behoeven! Achtste prijs Na de pauze werd een interessante Deense Jaffafilm vertoond. Daar na werden de tien winnende eta lages c.q. displays op het scherm gebracht en werden de prijzen uit gereikt. De „Jaffaboom" uit filiaal Lochem die u in ons vorig nummer hebt afgebeeld gezien, kreeg een acht ste prijs, zodat de bedrijfsleider, de heer R. II. Goldenbeld, een stofzuiger rijker werd. Godfried Bomans De uitreiking van deze prijzen vond plaats door niemand minder dan God fried Bomans, die op zijn specifieke, eigen wijze, tot groot genoegen van de zaal, op een en ander commentaar leverde. Na afloop van deze bijzonder geslaag de avond werd weer een indrukwek kend staaltje organisatie weggegeven. Naast de Jaffa-displaywedstrijd was er ook een tekenwedstrijd voor kinderen. Voor dit doel wa ren in de winkels van de deelne mers formulieren verkrijgbaar ge weest. De aanwezigen in de Appollo- hal werden uit genodigd een schatting op te geven van het aantal inzendin gen voor deze kleurwedstrijd. Onder de aan wezigen bevon den zich twee verkopers van Swalmen. Dit waren Gerrit Sillen en Jae. Simons. Van hun bedrijfs leider, de heer Th. F. Huberts, hadden zij de toegangskaarten gekregen, omdat hij zelf verhin derd was. Gerrit bleek een goed rader te zijn: met zijn opgave (19873) wist hij de hoofdprijs te winnen: een veertiendaags verblijf voor twee personen aan het Gardameer. De twee collega's hebben inmid dels besloten samen deze reis te maken. Zij hebben ons een verslag beloofd. Gerrit Sillen. ons filiaal te Pagina 1Verplichte vakantie sluiting en prijzen Jaffa-display-wed- strijd. Pagina 2Hongaren bij Albert Heijn en T(h)aptoe Tilburg. Pagina 3: Uitreiking toto hoofdprijs, bier in blik en ,,'t Zit er weer op". Pagina 4: Supermart in Mos kou.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1