AH won schaatswedstrijden voor bedrijven Koffieland Columbia komt steeds meer naar voren Bartelson bezoekl Kanttekeningen bij l*erla de Colombia'' Bij de foto: Koperen jubileum heer E. Jonker W ij heten welkom Nieuw personeel produktiebedrijven AH-FLITSEN Het is jammer, dat deze barre winter ons zoveel zieken bezorgt. Maar beste mensen, laten wij on ze humor niet verliezen, want ook dit leed zal gauw tot het verleden behoren. Er is in het leven een komen en gaan. Op 1 maart nam afscheid en ging met pensioen de bij ons allen bekende vriend en collega, de heer De Klonia. Bij iedereen zeer gezien, een mens die altijd voor een ieder klaar stond. De Klonia, nog veel gezondheid, 't ga je goed en tot ziens. Mej. Jongboom gaat deze maand de grote sprong wagen. Wij wen sen u met uw bruidegom veel goeds toe. Vier jonge kerels met sterke be nen, zijn er op zaterdag 2 maart in geslaagd op de Zuidpool-baan in Zaandam uit 20 teams van Zaanse bedrijven als eerste te voorschijn te komen. Eén hunner, Max Broeksma, werd tevens eerste in het persoonlijk klassement. In de eerste omloop slaagden zij erin het Vonk's sport- team duidelijk terug te wijzen. En dit team bleek naderhand na AH de beste totaaltijd te hebben! De finale werd ven-eden in een halve competitie met behalve de 2 bo- vengenoemden het Cacao-de-Zaan team. In beide omlopen waren we 3 maal de sterkste en moesten beide keren 1 maal met een twee de plaats genoegen nemen. Dit le verde 12 punten op, een aantal dat door geen onzer rivalen meer be reikt kon worden. Voorwaar een prachtige prestatie van deze ke rels. Er was op de baan veel be langstelling. Het winnende team bestond uit de heren F. v. d. Veen, D. H. Dijkstra, M. Broeksma, H. Ketzner. In onze vorige Flitsen hadden wij nog moeten vermelden, dat mej. A. Glandorf (Vrio) in het huwelijk is getreden met de heer Nijdam, (H.K..) Wij wensen u beiden veel geluk toe. Mej. Fladderak (K.B.j heeft onze dienst verlaten wegens huwelijk. De heer G. Brehler is nog ziek, dus kon de viering van het 25-ja- rig jubileum nog geen doorgang vinden. Mevrouw Schram vierde op 5 maart haar 7 -jarig jubi leum en mevr. Zwikker was op 12 maart 7% jaar in onze dienst. Bei de dames hartelijk gefeliciteerd met dit jubileum. Op 27 maart is mevr. Hagebeuk- De Oude (K.B.) 12% jaar gehuwd. En op 28 maart is de heer Splinter (D.C.) 12% jaar getrouwd. Harte lijk gefeliciteerd voor deze beide feestgangers. Nu lopen wij wat vooruit, want op 9 april zijn de heer en mevr. Ver- nooij (gepens.) 50 jaar getrouwd. Nog vele gezonde jaren toege wenst van ons. Op 28 maart is de fam. Den Bak ker 12% jaar getrouwd, en op 19 april is de heer G. van Unen 25 j. in dienst, maar hier komen wij nog nader op terug. De heer Stens is op 20 april 25 jaar getrouwd. En op 25 april is een heel bekende dame 25 jaar in dienst, maar dat blijft nog een verrassing. De heer en mevrouw De Laat zijn 12% jaar getrouwd geweest, als nog onze felicitatie. Onze ziekenlijst is deze keer erg groot. De heer P. de Vries gaat gelukkig goed vooruit, wij hopen voor hem en zijn gezin dat alles weer goed mag komen. Ook met de heer J. Popping gaat het al weer heel wat beter. Gelukkig. Aan belangstelling ontbreekt het niet. De heer J. Stroet moet nog steeds rust houden, maar alles zal wel weer goed komen. De heer J. Berghege moest opgenomen wor den in het ziekenhuis voor een operatie. De heer C. Baars moet een rustkuur van 6 weken onder gaan, het valt wel niet mee, maar als alles maar weer goed komt. Mevr. Van Wijngaarden is nu ook weer aan de beterende hand, al is alles nog niet geheel in orde. De heer Hofman (D.C.) was na een paar weken ziek te zijn geweest weer aan het werk gegaan, maar is nu weer ziek thuis. Mej. v. Dijk is na haar val weer aan de slag, nu oppassen hoor! Ook de heer Schot (B.A.) moet wat rust houden. De heer K. Groen (O.D.) is nu weer thuis uit het ziekenhuis, wij hopen dat alles weer gauw goed mag wezen. De heer A. Vos (Emb. Afd.) is al enige weken wegens ziekte thuis. De heer H. Konings moet nog steeds rustig aan doen, dit is nu eenmaal iets waar je ge duld wel heel erg op de proef ge steld wordt. Zo is het ook met de heer C. Bergh, dat is ook een zaak van vindt afgebeeld, proeven iedere partij, zodat een hoogwaardige en constante kwaliteit gegaran deerd wordt. Uiteraard vindt na aankomst van de koffie opnieuw een keuring plaats door de A.H.- inkopers. CJolomI>ia-<*erald De heer G. Hermanides, inkoper, heeft tezamen met de plan ters in Columbia de mélange sa mengesteld. Als blijvende en per soonlijke herinnering hieraan, be sloot men in Columbia de partij en te voorzien van het merk „Co- lombia-Gerald", afgeleid van het Spaanse Geraldo of Gerard, de voornaam van de heer Hermani des. Naar voren Columbia is een koffieland, dat de laatste tijd sterk naar voren treedt. Het woeste, door uitlopers van Sinds kort is in onze filialen een nieuwe koffie geïntroduceerd. Perla de Columbia. Is iedere „kleurenkoffie" samengesteld uit bo nen van diverse origine, zoals Guatemala, Brazilië, Kenya, Salvador en Columbia, deze koffie bestaat uit inderdaad 100 pure Columbia bonen. De diverse soorten worden in het het Andesgebergte doorsneden land zelf gemengd. Voorproevers, land, heeft een zeer zacht klimaat, zoals u er een op bijgaande foto waarin tussen zomer en winter nauwelijks verschil te bespeuren eduld, al is 't dan wel eens moei lijk. Mevr. Van Capelleveen moest op genomen worden in 't ziekenhuis en vertoeft daar nu al enige we ken. Mevrouw Duyves moest voor bloeddruk opgenomen worden in 't St. Jan ziekenhuis. De heer De Jong (C.F.) was alweer voor hal ve dagen aan het werk, maar hij moest het toch weer opgeven. De heer Best (O.D.) moest voor een operatie opgenomen worden maar we hopen dat alles weer goed mag worden. De heer Bos (Lab.) is eveneens al enige weken thuis wegens ziek- De heer Ten Bosch (O.D.) is na de operatie weer goed aan het opknappen, dus dat leed is weer voorbij. De heer W. de Goede is al enige maanden wegens ziekte thuis: ïust is voor deze ziekte de hoofdzaak. Mevrouw Bot is na haar operatie weer aan 't werk gegaan, dat is ook weer goed verlopen. De heer Richter (O.D.) was door een auto aangereden, maar gelukkig liep 't nogal mee en 't werk is inmiddels weer hervat. Mej. A. Fijma (Kaas) moest enke le weken gedwongen huisarrest ondergaan, zo was het ook met mevr. Burger van de linnenkamer, maar zo langzaam aan komen on ze zieken weer terug en straks als de lente er weer is. hopen wij weer allemaal present te zijn. Laten wij dan al onze zieken, thuis en in de ziekenhuizen, 't allerbeste toewensen. valt. Zo doet het frappante feit zich voor, dat aan een koffie- struik gelijktijdig voorkomen de bloesem, de onrijpe en de rijpe vrucht. De vruchten moeten inder daad geselecteerd worden, de rijpe vruchten moeten van de struik uit gekozen worden, stuk voor stuk, met de hand. Het is duidelijk dat van „rissen" van de stelen geen sprake kan zijn, omdat immers de bloesem en de onrijpe vrucht later pas aan de beurt komen. De plantages liggen tegen de hel lingen op, hetgeen de pluk nog vermoeiender en omslachtiger maakt. Uw kostelijk kopje „Perla de Colombia" wordt, zoals u ziet, met veel moeite en lange werk dagen verkregen. Onevenwichtig Columbia is verder een land dat zoals meerdere Zuidamerikaanse staten, politiek nog zeer oneven wichtig is. Momenteel heeft de re gering grote moeite met de effec tieve bestrijding van georganiseer- groepen bandieten en vinden tussen laatstgenoemden en het le ger nog voortdurend schermutse lingen plaats. Het land is dun be volkt, voorzien van weinige en dan nog zeer slechte wegen. Naast de- moeilijke omstandigheden is echter het grote pluspunt van dit land wel zijn enorme kofieproduk- tie. Iedere partij van de Perla de Colom bia" wordt vóór de verscheping zorg vuldig geproefd. Dit is het AH-team dat zegevierde in een schaatswedstrijd op de korte baan voor bedrijven. V.l.n.r. de heren F. v. d. Ven. D. H. Dijkstra, M. Broeksma (die tevens het persoonlijk klassement won), en H. Ketzner. Op woensdag 14 februari j.l. was de heer E. Jonker, onze verpak kingsdeskundige, 12% jaar aan het bedrijf verbonden. 's Morgens trof de heer Jonker een versierde kamer aan, verzorgd door zijn collega's van de verkoop, van wie hij als aandenken een grammo foonplaat ontving. Tijdens de ont vangst door de directie kreeg de jubilaris een polshorloge; de kantoorcommis sie bood hem een enveloppe met inhoud aan waarvoor boe ken aange schaft zullen worden. king maken dit echter vaak moeilijk. Als de apparatuur geheel in orde is, wil hij ertoe overgaan, om met behulp van zijn kijker maan en sterren te fotograferen. Loopbaan De heer Jonker begon op 14 augustus 1950 op de afdeling fi lialen-boekhouding, met als chef de heer J. van Vliet. Vervolgens was hij werkzaam op de afdeling kostprijs-administratie. Na de militaire dienst begon de heer Jonker als assistent van de heer Jb. Meijn, zich „in het papier" te bewegen. Dit resulteerde in 1961 in een be noeming tot verpakkingsdeskun dige van de afdeling verkoop van ons bedrijf, een functie die, vol gens de heer Jonker, veel afwis seling brengt. Sterrekunde In zijn vrije tijd verdiept de heer Jonker zich in de sterrenkunde en be kijkt hij de sterren en planeten door zijn zelfgemaakte sterrekijker. De vele rook in de Zaanstreek en de bewol- Als de aangetekende post binnenkomt op de P.M.C.-afdeling. Mevr. F. H. de Vries-Mia CF Mej. H. M. W. v. Toorenburg VA Mej. H. N ijs tad CF Mej. A. Lorent CF Mej. C. Schoonhoven VA Mej. G. Blanken WK Mej. Swart WK Mej. J. W. Bos WK Mej. A. G. M. Schols Adm. Emb Hr. H. C. Mathlener TA Hr. J. A. J. Muysers Port. DC Mevr. F. Schipper-Harmsens KB Mej. H. J. R. M. Kragtwijk KB Mej. M. W. Jansen KB Mej. H. G. Brouwer CF Bij de familie v. Wattingen werd een zoon geboren, onze gelukwen sen. Wij hopen dat uw spruit in de beste gezondheid mag opgroei en. De heer en mevrouw D. Engel, Notenlaan 17, Zaandam, waren op 21 februari 45 jaar getrouwd. Wij wensen u beiden op dit mooie plekje in Zaandam nog vele en gezonde jaren toe.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6