Zaankanters en Amsterdammers vierden carnaval uitbundig Barnevelders Leutige avoncl in ons O.G. Trapezewerk en laveren in super smalle gangetjes Welgelegen* eieren Vraag naar zomerhuisjes dit jaar weer groot Pinksterkamp liVi lauwe artikelen De heer v. d. Hazel op karwei: Wijziging jubileumstaat 1963 UM Vakantie aan zee blijkt in trek 4 AH-FLITSEN Ook dit jaar zal het Pinksterkamp weer gehouden worden op de Poel akker in Lunteren en wel van zaterdag 1 juni tot en met woens dag 5 juni. Hieraan kunnen deelnemen jon gens en meisjes die op 1 juni 1963 tenminste 8 jaar en ten hoogste 12 jaar oud zijn en waarvan één der ouders op 1 juni 1963 ten minste 1 jaar in dienst is van Albert Heijn. Zo langzamerhand ziet men in de K.B. een assortiment koekjes ver schijnen, dat afwijkt van het tradi tionele. Ook nu is er weer een licht verteerbaar koekje aan toe gevoegd, de Barnevelder. Ook dit koekje komt in een zeer aantrek kelijke, moderne verpakking, en wij zien voor dit koekje een lange levensduur. De spekken die op de foto naast de Barnevelders liggen zijn de vorige maand al besproken. Iedereen kent ongetwijfeld het schone lied „Janus pak my nog een keer". Janus liet zich dat op carnavalsavond, 23 februari j.l. in het Ontspanningsgebouw geen twee keer zeggen. Mensen, nog aan toe, wat heeft die knaap het druk gehad. Letterlijk iedereen zong dit mooie lied, zelfs een minister, het leek Zijne Excellentie Mr. Luns wel, zong het luidkeels, met in zyn armen een dame, met zowaar onmiskenbare trekken van president De Gaulle. In de E.E.G. gaat het vreemd toe, maar raarder nog op ons carnaval! In het midden, van het met grote schone „dame", die van voren op maskers heel goed door de Studio Brigitte Bardot en van achteren geschilderd) versierde O.G. speelde op Jane Mansfield leek en met een op een podium een prima orkestje ..De paar benen, gelijk, zo niet mooier Confetti Combo". Daarom heen werd op carnavaleske manieren gefoxtrot gewalst, getwist, gedanst, gespron gen. kortom alle bewegingen werden gemaakt, die maar op een carnaval thuishoren. Ster van het bal De ster van het bal was een beeld- Het Oosten van het land oefent sinds een klein jaar grote aantrek kingskracht uit op de heer A. v. d. Hazel. In zyn functie van chef van de afdeling statistische kwaliteitsbeheersing is hij belast met een deel van de controle op de P.M.C.-goederen. Alle artikelen die via de Premie van de Maand Club aan onze klanten ter beschikking worden gesteldkomen eerst aan in Hengelo. Delden en En schede. Per spoor en per auto zijn de afgelopen maanden, de droombedden. de ventilator-kachels, ijskasten en wat al niet, de P.M.C.-magazijnen komen binnenvallen. Iedere dag arriveren er nieuwe partijen. Uitgestrekte opslagruimten Vooi'zien van controlevoorschrif ten gaat de heer Van der Hazel, soms van een van zijn medewerk sters vergezeld, in de uitgestrekte opslagruimten aan het werk. Zorgvuldig worden de artikelen gecontroleerd, hetgeen dkwijls een hele dag in beslag neemt. Zijn er afwijkingen, dan wordt dit gerapporteerd en men schrikt er in zo'n geval niet voor terug een partij af te keuren. Gelukkig komt dit zelden voor. Alpinisten Al zijn de drie plaatsen Hengelo, Del den en Enschede niet bepaald berg achtig te noemen, het alpinisme wordt er druk beoefend. Onze SKB-man hangt soms letterlijk tussen hemel en aarde als de kratten en dozen zó vak kundig tot aan het dak zijn opgesta peld dat zij zich alleen via trapeze- werk laten overmeesteren. Zijn aan geboren slanke lijn stelt de heer v. d. Hazel in staat om tussen de vaak su per-smalle gangetjes te laveren. Zó vol staan de magazijnen, waar ca. 20 mensen aan de P.M.C.-artikelen hun handen vol hebben. Op de in het decembernummer van het vorig jaar gepubliceerde jubi leumstaat 1963, moesten enkele wijzigingen worden aangebracht. Toegevoegd worden: de heer P. W. Schipper (L.F.) die op 18 maart 12% jaar aan het bedrijf is verbon den, en de heer F. W. Siebers (P. M.) die op 7 juli zijn 25-jarig hu welijksfeest viert. Doorhalen 3-11 Mevr. W. B. Noorman-Bruil (K.B.) 31- 5 de heer B. Snijders (gepens. P.B.) 7- 7 de heer J. Visser (kaasafd.) dan die van Mariene Dietrich. „Ze' ging dan ook onbetwist met de eerste prijs van de mannelijke car- navalsgasten strijken, toegekend door de juiy, gepresideerd door me vrouw A. Heijn. De tweede prijs was voor een lid van de Klu-Klux- Klan en de derde voor een prima geklede clown. Prijzen De jury bij de vrouwelijke deelne mers, gepresideerd door de heer A. Heijn, kende, omdat bij een car naval toch alles op zijn kop staat, eerst de derde prijs toe aan een klein clowntje, de tweede prijs aan de toverheks uit het liedje van „Katootje" en de eerste prijs aan een rasechte zigeunerin, met het hele prentenboek van de duivel op haar rok gespeld. Prins Carnaval Om goed elf uur kwam Prins Car naval zijn opwachting maken, ge zeten in een huiselijke rookstoel, vergezeld van zijn raad. Zijn naam was Pineut I en hij stak een kos telijke speech af. Maar de muziek zette weer in en Chineesjes twist ten met Kozakken, die waarschijn lijk de buitengewone koude uit Rusland met zich hadden meege nomen. Geen last van kou Op ons carnaval was van koude ech ter niets te merken, gezien verschei dene Arabieren, een Zuid-Amerikaan en twee lieftallige bloemenmeisjes in zomerse kledij. Verder waren er boe ren, boerinnen, keurige burgers en burgeressen en heel veel buitenlui, zo als de P.M.C. en A.H., in de persoon van vier jonge knapen, een pirotte een mysterieuze haremdame en een zeer beweeglijke muis. Te veel types om op te noemen, echt van die bui tenlui, die op een carnaval thuisho- Rock-en-roll Twee keer ging het licht plot seling uit. De gordijnen van 't toneel gingen open en verge zeld van bliksemlichten van het licht en op de achtergrond gaf onze eigen band „The Guardians", onder grote bijval machtige nummertjes „rock" weg, waarop fijn „gerockt" en „gerollt" werd.. Tussen de be drijven door werd ook nog het mooiste paar gekozen: een vrouwelijke en een manlijke tambour-maitre. De avond en een gedeelte van de nieuwe dag vloog om en voor allen was de pret van dit prima georga niseerde carnaval weer te snel voorbij en we begaven ons dan ook Mevrouw Heijn en Prins Pineut I himself, hebben zo juist de eerste prijs aan de beste mannelijke carnavalsganger uitgereikt. met enigszins „lichte" benen en/of „licht" hoofd naar huis. De Amsterdammers werden per bus naar huis gebracht en hebben het nog meegemaakt dat Janus op de Dam in Amsterdam in zijn kraag gepakt werd door de poli tie, omdat hij reed op een gestolen fietsie, wat nog een reusachtige rel werd, want alle carnavalvier- ders, die naar huis gingen, riepen elkaar toe: „nu is Janus zelf eens gepakt!" Een ding staat echter na dit geslaagde carnaval wel vast: Zaankanters en Amsterdammers kunnen carnaval vieren. Vervolg van pagina 1 kelijk weinig voer nodig en de eieren zijn van constant goede kwaliteit. Vandaar ook de naam „Welgelegen". De introductie van deze eieren, heeft zo hier en daar nog al wat misverstanden doen ontstaan. In bepaalde kringen meende men zelfs dat Albert Heijn zelf zou gaan „boeren", maar dat is beslist niet het geval. Farm Wel zal als service aan de pluimvee houders en om te demonstreren hoe het ook kan, AH in de toekomst een model-pluimveefarm openen, waarin Hy-line kippen onderdak zullen vin den. De opfok van dit soort kippen is een zeer belangrijke aangelegenheid en daaraan zal dan ook de grootst mogelijke aandacht worden besteed. Waarschijnlijk zal ook deze farm de naam „Welgelegen" krijgen. directie en personeel voor de be wezen attenties: bij hun ziekte de heren E. ten Bosch en C. v. d. Stelt; bij zijn 12ll-.-jarig zakenjubileum de heer C. Way. bij hun huwelijk, de heer en me vrouw Nijdam-Glandorf; bij hun 12]/2~jarig huwelijksfeest de heer en mevrouw van Draa- nen-Konz, de heer en mevrouw Sas en de heer en mevrouw van Mechelen. bij hun 45-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw D. Engel. Zoals bekend beschikt ons bedrijf over een aantal vakantiehuisjes die tegen geringe vergoeding aan personeelsleden ter beschikking worden gesteld. Er zijn in totaal vijf van deze huisjes, twee „Cinderella", een „Albert", een „Boffie" en een „Gerrit Jan". Een van de Cinderella's staat op Texel, tcrwyl de andere vier in de Egmondse duinen staan. Buiten de huisjes beschikken wij nog over twee gedeelten van woningen te Bergen en een gedeelte van een wo ning te Nunspeet. In beide plaatsen is gelegenheid voor 6 personen. Door de Ondernemingsraad is een commissie benoemd, die het beheer voert over de huisjes. Deze commis sie „Vakantie Vreugd" bestaat uit 3 personen namelijk de heren: G. A. var. Rooijen (PB), G. Terol (HK) en J. C. Berghege (PB). De huisjes hebben een praktische indeling. Eén kamer-keuken, twee opbergkasten, twee slaapgelegen heden waarin 2 tweepersoons bed den en 1 tweepersoonsbed plus 2 kinderbedjes tot de leeftijd van 5 jaar. Bij elk huisje staat een pomp voor de watervoorziening. Alleen het huisje Cinderella op Texel is aangesloten op de water leiding. Voor koken en verlichting is buta- gas aanwezig. De huisjes zijn ge heel geïnstalleerd. Bij het inge- bruik nemen hoeft men alleen ta fel- en bedlinnen mede te nemen. Verder handdoeken en afwasdoe- ken. „Gerrit-Jan" rechtsis een van de vier vakantiehuisjes, die onze personeelsleden in de Egmondse duinen ter beschikking staan. Links het vakantiehuisje „Cinderella" op Texel, tussen Den Burg en De Koog. Veel belangstelling Er was dit jaar vanzelfsprekend weer veel belangstelling voor deze vakantieadressen. Na loting onder de gegadigden zijn de huisjes nu uitgegeven en ieder heeft bericht gehad of hij wel of geen huisje heeft toegewezen gekregen. Die genen wier inkomen onder de wei standsgrens ligt en gehuwd zijn, mogen gebruik maken van deze huisjes. Hoe er te komen? Wil men naar Egmond, dan reist men naar Castricum, Heiloo of Alkmaar. Vandaar per bus naar Egmond a. Zee. Uitstappen bij speeltuin de Egmonden. Daar gaat u langs de speeltuin en volgt het pad steeds, dan komt u bij de ingang der dui nen, nu rechtdoor, dan vindt u links boven op het duin het huis je „Gerrit Jan". Even verder vindt u „Albert" en „Boffie". „Cinderella" Het huisje „Cinderella" ligt ge heel apart. Bij de ingang van de duinen even rechtsaf, een paar heuveltjes over, en u ziet het voor u liggen. Het huisje op Texel is erg afgelegen, dus men heeft wel de fiets nodig. Men reist naar Den Helder, verder per boot over naar Oude Schild. Er rijden bussen naar Den Burg, doch als men ver der moet zijn, is er wel een bus verbinding, doch men moet dan wel een uurtje wachten. Ons huisje staat aan de Californiëweg op het terrein van camping v. d. Werf. Fiets Deze camping ligt tussen Den Burg en De Koog. Men is eerlijk gezegd wel op een fiets aangewezen. Het huisje staat dicht bij de zee. Omdat dit huisje op een kampeerterrein staat, is het ook aangesloten op de water leiding, wat op zichzelf prettig is.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4