Formosa vestigt WimpyV' in Amsterdam's binnenstad Werktijden administratief personeel op gelijk niveau DE HOOFDPRIJS} Op Damrak en in Leidsestraat 27 december a.s. verplichte sm ipperda Kan kan het weten Hoogste beloning f 90.- Waardevolle ideeën resulteerden in uilkering van ruim i 200.- De heer G. J. van Unen voorman intern transport Lat AH -FLITSEN 3 In Amsterdam zullen binnenkort twee zaken worden geopend die qua uiterlijk en werkwijze gelijk zijn aan honderden ,,Wim- py's" over de gehele wereld. Formosa N.V. wil namelijk in de voormalige Bodega Oporto aan het Damrak 92 en in een pand aan de Leidsestraat 77 de eerste twee van een serie zaken vestigen, die gespe cialiseerd zijn in een bijzonder soort Hamburger, bestaande uit 100% Bij de overgang in 1960/61 naar de 5-daagse werkweek, is het zo gere geld, dat het personeel op het hoofd kantoor per week 39 uur 35 minuten werkte en het administratieve perso neel in de produktiebedrijven 41 uur 15 minuten. Nu er afdelingen van het hoofdkantoor naar de produktiebedrij ven en het D.C. zijn verhuisd, blijkt het noodzakelijk de werktijden van het administratieve personeel te co- ordineren. Na overleg met de ondernemingsraad de kantoorcommissie en de vakbonden hebben wij besloten met ingang van maandag, 1 april a.s., met het admi nistratieve personeel, zowel op het hoofdkantoor als in de produktiebe drijven en het D.C., per week 40 uur 75 minuten te gaan werken. De tijden van aanvang en einde van de werkzaamheden zullen nader wor den overlegd. rundvlees, volgens een uniek recept met kruiden bereid en over de gehele wereld bekend onder de naam Wim py". Ze worden op bestelling in 2]/i minuut, zichtbaar voor de gast, klaar gemaakt en warm geserveerd tussen een vers geroosterd broodje. Ongeveer 300 De eerste Europese „Wimpy's" werden in 1954 in Londen door J. Lyons Comp. Ltd. geopend. Thans zijn er in Engeland onge veer 300 zaken, waai~van de mees te door derden worden beheerd. Vei'der vindt men „Wimpy's" in Nooi-wegen, België, Ierland, Ver. Staten, Frankrijk, Zuid-Afrika, Rhodesia en Kenya. Formosa is er van overtuigd, dat het in Amsterdam winke lende publiek, zakenmensen, teenagers en studenten, grote belangstelling zullen hebben voor deze allernieuwste eetge woonte in ons land, een ge woonte die zich reeds in an dere landen gevestigd heeft. 70 zitplaatsen Beide Amsterdamse zaken zullen een capaciteit hebben van onge veer 70 zitplaatsen. Er is een spe ciale ruimte ingericht voor dege nen die „Wimpy's" mee willen ne men. Behalve de Wimpy, Wimpy Royal en de Wimpy Kaas, zijn ook broodjes, gebak, koffie, melk (bier), frisdranken en ijs verkrijg baar. Formosa heeft met deze „Wim py's" een geheel nieuw element toegevoegd aan de rij van zaken, die thans uit 3 Fox mosa-restau- rants, 1 American Corner, 3 Al bert's Corners en de in dit voor jaar te openen eerste van een se rie wegx-estaux-ants in Zevenaar, waar ook een „Wimpy" is geves tigd. Het ligt in de bedoeling van For mosa, om in de loop der jaren meerdere „Wimpy's" in Nederland te vestigen, waarbij gedacht wox-dt aan de mogelijkheid dat ze door derden beheerd worden. De uitgif te geschiedt op basis van een li centie-overeenkomst. Ter verduidelijking van een in de vorige Flitsen gedane mededeling, diene dat vrijdag 27 december a.s. voor de px'oduktiebedrijven en het D.C. als een verplichte snipperdag geldt. Wim Kan heeft enkele weken gele den een conference gegeven waar in hij de grote brand bij C en A in Amsterdam betrok. De „Volks krant" van 25 februari j.l. be schrijft het aldus. tevoren karakteriseerde hij (Wim Kan) in zijn mitraillerende con ference de grote brand op het Am sterdamse Rokin als C en As, met de troostende toevoeging dat de verkoop binnenkort wel door zal gaan bij Al bert Heijn". Voor de volledigheid geven wij een afbeelding van de verpakking van de Koggetjes, over welk KB-produkt de vorige maand een artikeltje te lezen was. Q e ideeënbus heeft het in de maand februari weer aardig ge daan. Weliswaar waren de beloningen niet bijzonder hoog, doch er kwamen vele en waardvolle suggesties van allerlei kan ten binnen. Het hoogstbeloonde idee was van de heer J. M. Overmeer en betrof de verbetering van de produktie van fon- dantwerk. De kwalitatieve verbetering en de besparingen gaven samen een netto resultaat, welke een beloning van 90 - wettigt. Bij deze beslissing is nieuw, dat v een kleine investering die voor de uitvoering nodig is in drie jaar zal worden afgeschreven, hetgeen op de hoogte van de beloning i grote betekenis is. De beslissing om bepaalde inves teringen niet in één jaar af te schrijven is genomen op grond van diveise vragen en zal wellicht aanleiding zijn een oude beslissing over een idee in de KB alsnog te Met ingang van maandag 25 februari 1963 is de heer G. J. van Unen belast met de leiding en het toezicht op alle ontvangsten. Alle binnenkomende goederen, als: Een nauwkeurige taakomschx-ij- grondstoffen, vex-pakkingsmatex-ia- ving wordt opgesteld zodra de on- len, retourzendingen uit het DC, flessen e.d. uit het DC, enz., zullen door de heer Van Unen en zijn medewerkers gelost en afgeleverd worden aan de desbetreffende af delingen. Zowel het ontvangstperron als de steiger zullen onder zijn toezicht vallen. De heer Van Unen zal res- sorteren onder de heer J. Hogen- dijk. der de heer Van Unen gestelde ploeg volledig is geformeerd en de wei'kzaam- heden, die tot dusverre ten dele door de afd. Vei'voer en ten dele door de Exp. afd. wer- den verricht, definitief door hem kunnen worden overgenomen. Het ontvangen van pakketjes e.d. zal in handen blijven van de afdeling Ex peditie, die onder leiding van de heer C. R. de Grooth alle verzendingen blijft behartigen en de schakel blijft tussen het produktiebedrijf en het dis tributiecentrum. Kom aan, opschieten De nieuwe voorman is bijna 2: jaar als Expeditie-bediende op verschillende afdelingen werkzaam geweest en kan dus bogen op een lange ervaring. De heer Var, Unen is gehuwd en heeft een dochter. Gedurende enkele jaren woont hij in de Vijfhoek. Naast z'n gewone werkzaamheden is hij een trouw lid van de A.H brandweerploeg. Bovendien is hij een echte voetballiefhebber, zó zelfs, dat hij al enige tijd scheids rechter is bij jeugdwedstrijden. Wij wensen de heer Van Unen veel succes toe in z'n nieuwe funktie. Op 6 februari j.l. zijn in Purmerend in het huwelijk getreden mej. Ans Glandorf van de afdeling V.R.l.O. en de heer J. C. Nijdam van de mechanische boekhouding. Deze Albert Heijners ..kenden" elkaar eerst via de telefoon, maar op de kienavond van 1961, letten zij meer op elkaar dan op hun plankjes. Het waren echter toch wel geluksplankjes, want zowel op het plankje van Ans, als dat van fan is voor hun beiden de eerste prijs gevallen. Tijdelijk wonen zij nog in Purmerend, maar binnenkort krijgen zij een flat in „Poelenburg" te Zaandam. U ziet maar weer lezers, wat een prachtige prijzen er op onze kienavond te winnen zijn! Jan en Ans van harte gefeliciteerd! herzien. De commissie was van mening dat dit nieuwe standpunt een eerlijke beloning ten goede komt en heeft op grond hiervan haar beleid aldus bepaald. In de wijnkelder vielen een tweetal beloningen, n.l. één van 30, voor een oud idee betreffende het smeren van de transportkettingen en 25,voor het opvangen van wijn, welke bij het bottelen over loopt. De inzenders waren respec tievelijk de heren J. Daub en J. Mulder. Ook de heer S. Mantel, een nieu weling uit de wijnkelder, mocht 15,in ontvangst nemen voor een ox-ganisatorisehe verbetering. Eveneens kon 25,worden toe gekend in de KB aan de heer B. Kuijt voor een verbetering bij de produktie van koggetjes, die be oogt, afval te beperken, tex-wijl voor een soortgelijk idee op de KB een tweede beloning kon worden toegekend, eveneens aan de heer B. Kuijt. Keren wij terug naar de wijnkelder dan komen wij op een beloning van 10,voor het bevorderen van netheid, door een opvangsysteem van papiertjes die tussen de cap sules zitten. Mej. T. Pullen en de heer P. Schaap zullen deze belo ning delen. In het kader van de veiligheid werd een aanmoedigingspremie van 5,toegekend aan de heer J. Kruiver. Mogelijk wordt deze beloning vergroot als bij nader overleg blijkt dat de toepassing toch meer voordelen heeft dan op korte termijn door de commissie kan worden gezien. Hetzelfde geldt voor een idee op de KB, waar een nieuw produkt wordt ontwikkeld, waax-van de om zet op geen stukken na te taxe ren is, zodat de grootte van de be sparing in het geheel nog niet kan worden overzien. Wij hopen dat de heer B. Kuijt, die deze laatste 5,voorlopig ontvangt, nog een ruime aanvulling zal mogen ver werven. Het laatste idee in deze reeks was een verbetering aan de Campbell- machine, waar de papiergeleiders- rollen moeilijkheden gaven, die met een eenvoudige wijziging kon den worden voorkomen. De belo ning voor de ixxzender, de heer K. Groen, bedraagt hier 10,

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3