Altijd gaat de deur wijd open dat is een grote stimulans Chauffeur ,,in hart en nieren' nam afscheid Jubilaresse op pakkamer Bartelson bezoekt al bijna 20 jaar De lieer De Klonia met pensioen Gein kkige ch a ujfeu r Uitkering koudetoeslag Zo komen de Flitsen tot stand De heer De Klonia neemt de gelukwensen en een doos sigaren in ont vangst van ir. W. A. Eggers. Links op de foto zijn dochter. De ziekenbezoekerde heer Ph. Bartelson, staat klaar om met volle zijtassen zijn dagelijkse ronde te gaan doen. AH- FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 3 Maart 1963 Verantwoordelijk eindredakteurJ. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 415) Aan dit nummer werkten mee: Mej. C. Buntsma, de heren J. Ph. Bartelson, F. v. d. Boor, J. Breeschoten, J. Hartog. G. Hartsuiker. A. v. d. Hazel, W. Helmers, J. Lindelauf, G. A. van Rooijen, P. Schipper en A. Stens. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Public RelationsBureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. „Ik heb plezierig gewerkt, dat durf ik gerust te zeggen". Aldus ken schetste de heer F. de Klonia zijn chauffeursloopbaan toen hij zich op vrydag 1 maart j.l. officieel in de ryen der gepensioneerden voegde. Hy had een tikkeltje spijt dat het uur van afscheid had geslagen. Maar hij niet alleen. Want de op- een grote kring vrienden om zich heen gewekte en sympathieke „ome Freek" gekregen, heeft door zijn manier van optreden De heer De Klonia heeft zijn hele leven achter het stuur gezeten. Hij begon in 1915 als particulier chauf feur bij een notaris in Amsterdam totdat hij in 1941 bij de firma van Amerongen chauffeur werd. Toen AH in 1952 deze zaak overnam werd de heer De Klonia Albert Heijn'er. De heer De Klonia heeft altijd tot de gelukkige chauffeurs behoord dat wil zeggen, dat hij gevrijwaard is gebleven van aanrijdingen. Dit houdt niet in, dat hij nooit een schrammetje op zijn wagen opge lopen heeft. Dat is haast onmoge lijk als je dagelijks langs de weg bent. Wij wensen de nieuwe ge pensioneerde van harte een lange rustperiode toe. Hoge opvatting ,,U hebt een hoge opvatting van uw taak", piees ir. W. A. Eggers de nieuwe gepensioneerde in zijn afscheidswoord. „Wat uw pensio nering betreft, we hadden u graag nog wat gehouden; het is jammer, maar we hebben nu eenmaal de regel dat men op 65-jarige leeftijd met pensioen gaat." De heer De Klonia, die vergezeld was van zijn dochter zijn vrouw was ziek werd verder nog toe gesproken door zijn directe chef de heer E. Martens en de bedrijfs leider van het D.C. de heer J. G. Krijt. Deze laatste was het oneens met de woorden van de 65-jarige: ,,ik ga een oude man worden". Terwijl deze spreker een rokertje overhandigde, het personeelfonds met een envelop met inhoud kwam en mej. Meijn een levensmiddelen pakket aandroeg, lieten de naaste collega's van de heer De Klonia zich ook niet onbetuigd. Een fraaie tuinstoel was hun geschenk. Hierna was de heer De Klonia nog geruime tijd het middelpunt van gezel lige verhalen uit de oude doos. Enkele weken geleden heeft de directie besloten wegens de geste gen kosten van levensonderhoud als gevolg van de langdurige vorstperiode, aan gehuwde man nen en kostwinners een éénmalige koude-toeslag van 25,netto uit te keren. Hiei bij werd bepaald, dat alleen die gehuwde mannen en kostwin ners in aanmerking kwamen, wier inkomen beneden de z.g. wei standsgrens is gelegen. Deze uitkering, waarvan de uitbe- De vorige werkgever va Er is één man die bijna alle 20 ja ren dat A.H. Flitsen bestaat een eigen rubriek heeft gehad. Het is „de man van de eerste kolom op de laatste pagina", zoals men bij de redactie zegt. Vermoedelijk weet u nu al om welke rubriek het gaat en de trouwe schrij ver er van. Wij vonden dat de schrij ver van „Bartelson bezocht" ditmaal zelf maar eens bezoek moest krijgen. Officieel is hij portier aan de fa briek Oostzijde. Maar zijn grote bekendheid is een gevolg van het vele werk dat hij in zijn vrije tijd iedere dag belangeloos verricht. De heer Bartelson is. moeten we het u nog vei tellen, de man die nu al 17 jaar dag in, dag uit, weer of geen weer, eerst per fiets, later per brommer, personeelsleden be zoekt. Bij ziekte, huwelijk, overlij den, geboorte of jubilea is hij na mens het Personeclsfonds present met gelukwens of een opbeurend woord. Hij komt niet met lege handen: fruit, bloemen, eieren, en veloppe met inhoud, al naar ge lang de omstandigheden. personeelsleden in een der Zaan- se ziekenhuizen op het program ma. Oncjeveer 1000 I Hoe is de heer Bartelson tot deze 'hobby, dit liefdewerk gekomen? „Eigenlijk bij toeval. Ongeveer 17 jaar geleden was stoker Bart Knauff, zijn broei' werkt nog bij ons, ziek. Mijn vrouw had nog een blikje peren op sap staan en ik dacht, laat ik dat maar eens bren gen." Waardering Dit was de eerste stap en aanlei ding om eens wat meer bij zieke collega's op bezoek te gaan. Nooit met lege handen natuurlijk, doch met een kleine zelfbetaalde attentie. De bezoeken werden ge waardeerd en dit was voldoende aanleiding er mee door te gaan. Mevrouw Bartelson moest Per jaar legt de heer Bartelson de laatste tijd ongeveer 900 tot 1000 bezoeken af. Niet alleen in de Zaanstreek, doch ook daar buiten voorzover hij dit met de brommer redt. Geen wonder dat vrijwel alle vrije tijd hieimee is gemoeid, dik wijls zelfs een deel van de zondag, want dan staat een bezoek aan Danig in haar nopjes toont me vrouw Schram op 5 maart j.l. 7Yl jaar bij AH het geschenk van het bedrijf: een zilveren fruit schaal. De bijbehorende asbak zit nog in het vloeipapier. Links op de foto haar zuster, rechts de heer W. Hekkert. Mevrouw Schram is op 5 maart j.l. in de bloemetjes gezet. Tijdens de bijeenkomst die ter gelegenheid van haar 7'/2-jarige jubileum was belegd, hebben verscliillende per sonen het woord gevoerd. De jubi laresse werkt op de pakkamer van de CF. Na de heer P. C. Vink die uit naam van de directie sprak, werd mevrouw Schram toegesproken door de heren J. W. Hekkert, A. Stens en N. de Wit. Zij hadden en bloemen. Van de bedrijfsleiding een fraai verzilverde toen eerst wel wennen aan de steeds veelvuldiger afwe zigheid van haar man, doch allengs begon zij zelf mee te helpen door te zorgen dat er voor iedere patiënt fruit, bloemen enz. aanwezig was als haar ttian weer op pad ging. Zij maakt nog steeds de pakjes klaar. Toen bleek dat de bezoeken op prijs werden gesteld, kreeg de heer Bartelson zijn uitgaven terug van het bedrijf. Wat later kwam het Personeelsfonds, waarin ieder een van zyn of haar salaris bijdraagt. Ondanks deze algemene steun kon het fonds op de duur het steeds groeiende werk niet goed finan cieren. „Maar gelukkig waardeer de het bedrijf dit werk en besloot de directie jaarlijks in de kas een bedrag, gelijk aan de bijdragen van het personeel, te storten. Daardoor is het mogelijk geble ven bij de bezoeken steeds iets mee te nemen", vertelde de heer Bartelson. Ook al is hij iedere dag op pad, hij kan niet iedereen bezoeken. Maar zonodig vraagt hij iemand van de afdeling waar de zieke zijn werk heeft, eens aan te lopen en een pakje te brengen. De vele dankbetuigingen bewijzen wel de grote waardering voor zo'n teken van medeleven. „Altijd gaat de deur wijd open, nooit zei iemand: Ga mijn deur maar voorbij. Dat is natuurlijk ook een stimulans om voort te gaan met het werk." De heer Bartelson legt niet alleen bezoeken af, hij schrijft er ook iedere maand over in de Flitsen, de rubriek „Bartelson bezoekt", die nu al 17 jaar lang bestaat. Eenmaal luidde de kop „Bartelson werd bezocht." Dat naar aanleiding van een minder prettige belevenis toen hij op bezoek ging en bij deDie- merbrug werd aangereden. Een gebroken arm was het resultaat. (Vervolg van pagina 1). De totstandkoming van de landelijke en de Zaan-editie van Flitsen is niet helemaal gelijk. Dat is ook wel te be grijpen, omdat in Zaandam werkter rein en medewerkers vlak bij zijn, ter wijl de landelijke editie al onze filia len bestrijkt. De Zaan-editie begint het jaar met een tijdplanning, waarop men data vaststelt voor redactievergaderingen inleveren kopij en verschijning. Maan delijks wordt er vergaderd met on geveer 15 medewerkers uit de fabriek en een vertegenwoordiger van de af zonderlijke redactie van het hoofd kantoor. Als zodanig treedt de heer P. Schipper op. ontving zij l De agenda eoor deze vergaderingen en wordt vooraf opgemaakt door de he- asbak fruitschaal. Het personeelfonds ren J. Ph. IJpma verantwoordelijk en enveloppe met inhoud eindredacteuren L. A. S. Kloos. Een bakje bloemen werd j die door hun werk bij Personeelsza ken zijn geïnformeerd over de gang wachtte van za^en 'n de fabriek. Voorts we ten zij welk nieuws men van direc- bood een enveloppe aan. overhandigd door mej. G. Meijn. Een hartelijke huldiging mevrouw Schram vervolgens, toen - vergezeld van haar zuster l>eziJde tegemoet kan zien. Daarnaast veel waardering voor de jubilares se die heel haar diensttijd op de CF heeft doorgebracht en aan wie vooral de openingsorders voor de filialen worden toevertrouwd. naar haar afdeling ging. Zij kreeg brengen de medewerkers eigen ideeën met de felicitaties van haar colle- e" nieuwtjes in. Aan de hand van al s een halssnoer van rijnsteen I gegevens gaat men de inhoud 1 vaststellen en het werk verdelen. 1 De filiaal-editie heeft een iets andere opzet. Deze heeft de heer F. Brands- ma (personeelschef filialen) als ver- Mevrouw Schram had niet gedacht zo lange tijd bij AH te blijven, maat tilt i- um (pciouiicciai.iit/ a»o vti- het «'erk bevalt haar en ongemerkt is antwoordelijk eindredacteur, die wordt tenslotte het jubileum nader gekomen. bjgestaan düor de redacteuren J. C. Op de vraag naar haar toekomstplan- Voskamp. A Oosterkamp en J. J. M. nen denkt ze er voorlopig nog mee uan der Meer alsmede redactiesecre- door te gaan. Het inpakken van cho- (ads A j Smout colaadjes heeft voor haar geen ge- De,e redactie heeft een groot aantal ™™L™ZZuZ™ïuZ !LZ niedewerkers, deels op het hoofdkan- fi""1 foor afdelingen die nauw met ver- koop en filialen verband houden). 1 tZZ.^ZPZZ9:ZZ*n™Z decls in de buitendienst. Dit laatste i het uitbreiden om tot een •aakt dat het werk haa gemakkelijk valt. Wanneer je dan to en bovendien goed met je collega kun! opschieten, wel wat wil je dan ~ei"uan medewerkers te komen dat al- nog meer. vindt zij. Temeer wan- fUialerl oml,a, VWa) de vormi neer je geen liggende gelden hebt is 1 het gevulde loonzakje altijd welkom. I Mevrouw Schram zit graag thuis maar een avondje naar de film of eer J enkele keer naar Carré dat zit er wel de heer De Klonia - taling inmiddels heeft plaats ge- in zijn vakantieverblijf in Doldersum het v van divisies blijkt hierbij de i garing over de filialen te vergemak kelijken. Maandelijks is er vergadering van de redactieraad, deze omvat behalve de reeds genoemde redactie een deel van Wij hopen dat Mevrouw Schram nog de medewerkers, vooral degenen die een notaris organiseerde van en naar school van de I lange tijd haar werk op dezelfde pret- vonden, zal ongetwijfeld welkom Drentse jeugd. Zo maar voor z'n plezier. De heer De Klonia staat in het tige wijze met veel plezier mag blij- zijn geweest. midden. We schrijven het jaar 1920. doen. men bij de totstandkoming van het eerstvolgende nummer wil inschake len.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2