VERHUIZING NAAR D.C. VERLIEP VOLGENS PLAN DONDERDAGA VOND 21 FEBRUARI J.L. „EINDE ACTIE AH-FLITSEN 5 De krachttoer is achter de rug. Van vrijdagochtend 15 febru ari tot donderdagavond 21 febru ari 1963 zijn naar schatting 125 personen in dag- en nachtploegen in de weer geweest om de maga zijnen van de produktiebedrijven, Centraal Magazijn en pand Hille over te brengen naar het Distri butie Centrum. Dit betekent, dat de verhuizing korter heeft ge duurd dan verwacht werd. Op die gedenkwaardige donderdagavond werd na een passende ceremonie de eeiste bestelling voor de filia len klaargemaakt. Dat bij de voorbereiding in de vele commissie-vergaderingen bijna overal aan gedacht was, bleek dui delijk. De overtuiging dat de or ganisatie goed was en de gehele operatie vlot zou verlopen, bete kende een morele steun. TTrijdag 15 februari, 's morgens V om half acht, werd het start sein gegeven. Dag en nacht werd er gewerkt bij de D.C. om de goe derenstroom te verwelken, die al leen overdag met auto's werd aan gevoerd. Oorspronkelijk had het in de bedoeling gelegen de daarop volgende vrijdag „Einde Actie" te blazen. Men had echter geen reke ning gehouden met het enthousias me bij de deelnemers en enkele gunstig werkende factoren, zodat eerder dan men had verwacht de zaak rond was. T^oen het er dan die bewuste vrijdag 15 februari bij de Pro duktiebedrijven, het C.M., en op een latere datum ook bij pand Hille, op los ging, was er geen spoor van drempelvrees te beken nen. Iedereen wist waar het om ging, kende de consequenties en handelde dienovereenkomstig. Met een snelheid en vakkundig heid, eigenschappen welke de leu ze zijn van Van Gend en Loos, kwamen de heftruck-chauffeurs van deze firma, die ter assistentie waren geroepen, in actie. Het was zaak om eerst de D.C. stellingen met goederen te vul len. De verzending van goederen naar de filialen kon niet tegelijker tijd plaats vinden. Daarom waren in de weken vooraf gaand aan de verhuizing de filia len reeds dubbel bevoorraad, ook al om alle beschikbare mensen en materieel vrij te hebben. Alvorens de goederen uit de ma gazijnen naar het D.C. konden worden afgevoerd, werden zij op speciale pallets overgestapeld. Dit omdat zowel het transport P.B. D.C. v.v. dat met speciaal daar voor geconstrueerde Eurotrailers geschiedt, als de inrichting en werkwijze van het D.C. op het ge bruik van deze pallets is geba seerd. De belading van de pallets moest zorgvuldig geschieden, want ondeskundig gestapelde pallets kunnen in dit systeem een hoop moeilijkheden veroorzaken. Het was interessant te zien, hoe het wagenpark zijn aan deel in de strijd leverde. Met de regelmaat van de klok werden de wagens van goederen voorzien, bij het D.C. uitgeladen om vervol gens naar het uitgangspunt terug te keren, waar de cyclus zich her haalde. Om de administratie in het D.C. gelijke tred te laten houden met de massale goederen-toevoer, namen controleurs bij het laden van de wagens de artikelen nauw keurig in bonnen- en lijstensy- steem op, zodat men bij de ont vangst in het D.C. een overzicht had van de hoeveelheid aangevoer de goederen en de plaats van her komst kon worden nagegaan. In het D.C. werden bij de ont vangstafdeling de pallets weer met heftrucks uit de wagens ge haald en 2 aan 2 op karretjes ge plaatst. Nadat de administratie de goederen met huisnummers (num mers van het artikel) een bestem ming in de circuits of buffers had gegeven, werden de volle karretjes aan elkaar gekoppeld en kwam een trekkertje het aldus gevormde treintje completeren. Hiermee was dan een begin gemaakt met het interne transport. In de brede gang, geflankeerd door hoge stellingen (3 verdie pingen) zochten de treintjes hun weg door de toen nog merendeels lege magazijnruimten. De volle treintjes nu, werden neergezet bij de betreffende stelling en indien aanwezig, gingen de lege karre tjes weer mee terug. Heftrucks namen dan de taak weer over en zetten de pallet op een door het huisnummer aangegeven plaats in de stelling. Hier verblijft het ar tikel tot een ophaler er zich over gaat ontfermen om aan de vraag van een filiaal te voldoen. De met pijlen gemarkeerde re routes geven aan op welke wijze men een bepaald circuit moet doorkruisen. Aangezien er binnen de muren van het D.C. een zekere verkeersintensiviteit wordt ontplooid door de treintjes, hef trucks, ophaal wagentjes en zelfs fietsen (voor snelle boodschappen op relatief grote afstanden) is het zaak bij de vele kruisingen de waakzaamheid in acht te nemen en eventuele medeweggebruikers, verscholen achter dode hoeken, op zijn aanwezigheid te attenderen door gebruik te maken van de claxon. Donderdagavond 21 februari was het dan eindelijk zo ver, dat voor de eerste keer in nieuwe stijl een filiaalzending zou worden klaargemaakt. Dat hieraan een feestelijk tintje werd verleend is te begrijpen. Iedereen die op dat moment aanwezig was, schaarde zich rond de eersteling, die daar met een door guirlandes en vlag getjes versierde trekker, het mid delpunt was op dat historische moment. In een speech door de heer J. G. Krijt, bedrijfsleider van het DC en onder het genot van een ge bakje en een kop koffie, werden alle feiten gememoreerd die had den bijgedragen tot dit feestelijk gebeuren. Ook de mensen in de dagploeg beleefden dit moment zij het dan zo'n 10 uur later en zonder versierde trekker. Het ge bakje en de koffie en de speech waren dezelfde. Met dit feit was dus de verhui zingsactie afgesloten en kon de toelevering aan de filialen weer doorgang vinden. Het enthousiasme, dat door de mensen die er aan hebben deelgenomen is betoond en dat in hun werken tot uitdrukking werd gebracht heeft er toe bijgedragen dat deze verhuisactie is gewor den wat men er van had verwacht en zelfs meer dan dat.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 5