Textiel en huishoudelijke artikelen niet „per ongeluk m assortiment 20 jaar personeelsblad „Flitsen" is graag gezieme gast bij huisgenoten F R - reinigerschoonmaakmiddel voor grotere oppervlakken Zo komen de Flitsen tot stand Sinaasappels aan rhododendron- struik Non-Food-contactdag in Utrecht <SPi Vakantieregeling 1963 Eind-uitslag van de jubileum-toto in april 4 AH-PLITSEI Uit filiaal Lochem ontvingen wij bij gaande foto van een uitstalling van Jaffa-sinaasappelen. „Wij hadden een enorm stikses", schrijft de rayonleider. „Aan de boom zaten namelijk geen bladeren, maar aan iedere uitloper werd een takje rhododendronblad ge plakt met cellotape. Dit was niet te zien en menigeen dacht dan ook met een „echte" sinaasappelboom te doen te hebben." Zoals bekend voeren wij momenteel in enige Supermarts een assorti ment textiel en huishoudelijke artikelen. Deze artikelen hebben uiter aard hun eigen specifieke problematiek wat betreft assortiment, prijs stelling, verpakking, poussering, etc. Daarom werd besloten in het Utrechtse „Formosa" een contactdag te organiseren voor de betref fende B.L.'s, toekomstige bedrijfsleiders van binnenkort te openen za ken, afdelingschefs en de medewerkers van het hoofdkantoor. Doel was het uitwisselen van ideeën, het bespreken van de problemen en het verstevigen van de onderlinge band, waardoor de samenwerking we derzijds zo effektief mogelijk plaats kan vinden. De bijt in het wak In zijn openingswoord maakte de heer G. J. Heijn, wat betreft de plaats van de Non-Foods in ons totaal-asortiment een treffende vergelijking. „Een wak", zo zei hij, „is een per toeval ontstane opening in het ijs; een bijt echter, is opzettelijk in het ijs uitgehakt met een bepaald zin volle bedoeling. Zo is het ook ge steld met de Non-Foods. Deze groepen zijn niet „per ongeluk" opgenomen, doch hiertoe is beslo ten na uitvoerige marktonderzoe- kingen, vaststelling van koopge woonten en nadat was komen vast te staan, dat de klant een derge lijke uitbreiding op hoge prijs stelt en hierin een verdere tegemoetko- g nring van het ideaal „winkelen on der één dak" ziet. Aardewerk en porselein De heren Rabbie en Brugmans, in kopers van deze Non-Foods, gin gen dieper op het assortiment in. De heer Rabbie wees op het grote belang van aardewerk en porse lein als kop en schotel, in het as sortiment, terwijl de heer Brug mans o.a. een aantal seizoenarti kelen als strandpakjes, kinderbad- kleding, zomerblouses en sweaters voor het komende seizoen aankon digde. Een zeer geanimeerde en vruchtbare discussie besloot deze bijeenkomst. 12-2-63: Jolanda, dochter van di heer en mevrouw d< Vries-Boussen, bedrijfs leider 7259. 18-2-63: Hilda, dochter van d< heer en mevrouw Vrugt Bos, chauffeur 7270. 19-2-63: Benny, zoon van de heei en mevrouw Muurlink' Buis, bedrijfsleider 7015 5-3-63: Jacques, zoon van dc heer en mevrouw var Hoof-de Jong, bedrijfs leider 7178. 9-2-63: Marja, dochter van de heer en mevrouw Nijholt- Leenders, bedrijfsl. 5648. 27-2-63: Jolanda, dochter van de heer en mevrouw Gasse- ling-van Diemen, chef groente 1010. (Vervolg van pagina 1) Twintig kan men stellen dat de toene- gemeen ming van de oplage ongeveer die bileumviering Enige tyd geleden bracht de duitse firma Otto Albishausen een schoon maakmiddel op de markt, dat zich verschool achter de mysterieuze naam F.R. reiniger. Het was een schoonmaakmiddel in een spuitbus, dat voor de meest uiteenlopende schoonmaakkarweitjes gebruikt kon worden en zich vooral goed leende voor reiniging van grote vlakken. Dit produkt werd door deze firma eerst terdege uitgetest en in deze beginfase blijkt nu, de op het eerste gezicht merkwaardige naam te zijn ontstaan. De reiniger werd namelijk in FRiedrichsdorf voor het eerst beproefd, nadien kwam FReiburg aan de beurt, en tenslotte FRankfurt. Totnutoe werd dit schoonmaak middel alleen door grote organisa ties toegepast, onder meer door de Nederlandse Spoorwegen. Dit, voor het publiek, volkomen nieuwe pro dukt, is exclusief voor Albert Heijn op de nederlandse markt gebracht. Grote oppervlakken De FR reiniger is een ideaal schoonmaakmiddel voor wat gro tere oppervlakten als bijv. vloeren, tapijten, wanden, meubels en auto interieurs. Hier komt nog het grote voordeel bij. dat de FR-reiniger niet schuimt, zodat men kan zien wat men reinigt en men zich niet, al schoonmakend, behoeft af te vragen of het, door de schuim- massa onzichtbare oppervlak, nu in derdaad schoon geworden is. Een vaak gestelde vraag in deze tijd van het jaar is: op hoeveel vakantiedagen heb ik dit jaar recht? In de tabel, die hieronder wordt afgedrukt, kunt U op deze vraag gemakkelijk een antwoord vinden. Bij de bepaling van het aantal va kantiedagen moet zowel met de datum van indiensttreding als met de leeftijd rekening gehouden worden. Met de leeftijd i.v.m. de 3 dagen jeugdvakantie waarop U dit jaar recht hebt als u op 1 januari 1963 nog géén 18 jaar was. Ter voorkoming van misverstan den, wordt nog gemeld, dat iede re volledige week vakantie op 6 dagen is gesteld. De vakantieregeling komt dan ook in het kort hierop neer dat de jeugdigen 3 weken vakantie hebben, de overigen 2% week. In beide gevallen moet men óp of vóór 1 juli 1962 in dienst zijn ge komen. Als u later kwam, kunt u op de tabel aflezen, hoe het met uw vakantie is gesteld. De vakantie wordt berekend over het aantal volle weken dienstver- Verschil Amerika en Europa De heer C. Govers, hoofd verkoop, gaf hierna een uiteenzetting om trent de organisatie van een Non- Food-afdeling in het raam van de bekende Z.B.-principes. Eveneens werd er op gewezen, dat West Eu ropa, wat dit betreft, wel degelijk 'n eigen stempel op de Non-Foods drukt. Heeft de Amerikaanse SM nl. doorgaans een betrekkelijk smal assortiment Non-Foods, ver levendigd door regelmatige stunt partijen in bepaalde artikelen ge durende korte tijd aangeboden, in West-Europa streeft men naar een zeer consequente, logische en in bepaalde opzichten complete, as- sortimentsopbouw. „Probleemloos" artikel Als principe voor Non-Foods geldt o.m. dat dit probleemlozeartikelen moeten zijn, d.iv.z. de koper behoeft hier geen speciaal advies voor. Het is geen mode-artikel bij uitstek, doch een normaal voor ieder aantrekkelijk produkt. Men dient hierin dan ook geen leiding te geven aan het mode beeld. Eveneens dient ieder artikel uit deze groepen, evenals dat met al onze artikelen het geval is, voor verpakt te zijn, een hoge omzet- snelheid te hebben, waarbij genoe gen wordt genomen met een be scheiden marge. van het A.H. peisoneel weergeeft. Nu zegt groei van een personeels orgaan niet alles. Men kan geen vergelijking trekken met dag-, week- of maandbladen, want daar voor moet men betalen, voor Flit sen niet. Dat krijgt ieder perso neelslid (en ook gepensioneerden, alsmede wel aangesteld, maar nog niet in dienst getreden personeel) thuis gestuurd. Gelukkig kunnen wij zeggen dat Flitsen zich in de (niet grote) groep van goede personeelsbladen bevindt. Een bewering die ook door duidelijk sprekende feiten is te staven, namelijk: 1. De reeds genoemde enquete onder het personeel, waarbij 92% van de ontvangers Flit sen bleek te lezen. 2. De talrijke protesten die de redactie ontvangt als Flitsen niet tijdig per post wordt thuisbezorgd. 3. Het verzet van de echtgenotes toen zij via een kernverslag lazen dat men Flitsen wilde opheffen (al weer 15 jaar geleden). Het personeelsor gaan is namelijk ook een geziene gast bij de huisge noten. Op deze manier komen vrouw en kinderen wat meer aan de weet over het bedrijf, want de man blijkt veelal weinig over zijn werk te ver tellen. 4. Een recent verzoek van de president-directeur van een belangrijk Nederlands con cern. Hij wilde meer weten over de Flitsen, want dat was „stukken beter dan het blad dat in mijn bedrijven ver schijnt. jaar vormen in het al- jeen reden voor een ju- van enige omvang. Wel mag het aanleiding zijn voor de redacteuren (van nu en uit vroeger jaren) even terug te blikken op de afgelegde weg. Die voerde bijna steeds omhoog, het geen allen die hun krachten aan Flitsen hebben gegeven, een re den kan geven tot voldoening. Al kan het natuurlek altijd nog be ter. Aantal vakantiedagen 1963: In dienst gekomen: Op 1-1-63 nog geen IE jaar: Op 1-1-63 18 Vóór of op 1-7-62 18 15 Van 2- 7-62 t/m 1- 8-62 15?4 13 2- 8-63 t/m 1- 9-62 14'/., 12 2- 9-62 t/m 1-10-62 11 2-10-62 t/m 1-11-62 12 10 2-11-62 t/m 1-12-62 9% 8 2-12-62 t/m 1- 1-63 8'/2 7 2- 1-63 t/m 1- 2-63 TA 6 2- 2-63 t/m 1- 3-63 6 5 2- 3-63 t/m 1- 4-63 334 3 2- 4-63 t/m 1- 5-63 2'A 2 2- 5-63 t/m 1- 6-63 1 'A 1 Wat onze jubileum-toto betreft is de strijd gestreden. Het jaar van ons 75-jarig jubileum is alweer enkele maanden achter de rug en de toto, die wij ter gelegenheid daarvan uitschreven, is nu ook ten einde. Wij hadden in dit nummer dan ook graag met lof de naam van de winnaar van de laatste ronde envan diegene die voor de extra prijs van 200,in aan merking komt afgedrukt, doch helaaswij moesten bij het ter perse gaan van dit nummer nog 1 antwoord hebben, nl. op de vraag: wint Feyenoord van Reims, ja of neen? Wel wordt er in Zaandam naar stig geteld en de spanning stijgt ten top. Wij vragen u dus nog even geduld te hebben, want in het april-nummer zult u de win naars met dikke letters zien staan. De totstandkoming van de landelijke en de Zaan-editie van Flitsen is niet helemaal gelijk. Dat is ook wel te be- grijpen, omdat in Zaandam werkter rein en medewerkers vlak bij zijn, ter wijl de landelijke editie al onze filia len bestrijkt. De Zaan-editie begint het jaar met een tijdplanning, waarop men data vaststelt voor redactievergaderingen inleveren kopij en verschijning. Maan delijks wordt er vergaderd met on geveer 15 medewerkers uit de fabriek en een vertegenwoordiger van de af zonderlijke redactie van het hoofd kantoor. Als zodanig treedt de heer P. Schipper op. De agenda voor deze vergaderingen wordt vooraf opgemaakt door de he ren J. Ph. IJpma verantwoordelijk eindredacteur) en L. J. A. S. Kloos, die door hun werk bij Personeelsza ken zijn geïnformeerd over de gang van zaken in de fabriek. Voorts we ten zij welk nieuws men van direc tiezijde tegemoet kan zien. Daarnaast brengen de medewerkers eigen ideeën en nieuwtjes in. Aan de hand van al deze gegevens gaat men de inhoud vaststellen en het werk verdelen. De filiaal-editie heeft een iets andere opzet. Deze heeft de heer F. Brands- ma (personeelschef filialen) als ver antwoordelijk eindredacteur, die wordt bijgestaan door de redacteuren J. C. Voskamp, A. Oosterkamp en J. M. van der Meer, alsmede redactiesecre taris A. J. Smout. Deze redactie heeft een groot aantal medewerkers, deels op het hoofdkan toor (afdelingen die nauw met ver koop en filialen verband houden), deels in de buitendienst. Dit laatste is men aan het uitbreiden om tot een net van medewerkers te komen dat al le filialen omvat. Vooral de vorming van divisies blijkt hierbij de nieuws garing over de filialen te vergemak kelijken. Maandelijks is er vergadering van de redactieraad, deze omvat behalve de reeds genoemde redactie een deel van de medewerkers, vooral degenen die men bij de totstandkoming van het eerstvolgende nummer wil inschake len.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4