Formosa vestigt „Wimpy's in Amsterdam Gouden Pluspluim-feest stond in het teken van de winter Kom over de brug loze begrippen Op Damrak en in Leidsestraat IJszeilen en Weense ijsrevue Kan kan het weten Interview met drs. Rabbie Vak- en artikelkennis zijn geen D ah-flitsen 3 Alle medewerkers aan de gouden pluim ontvangen een aandeel in de geldprijs. In Amsterdam zullen binnenkort twee zaken worden geopend die qua uiterlijk en werkwijze gelijk zijn aan honderden „Wim- py's" over de gehele wereld. Formosa N.V. wil namelijk in de voormalige Bodega Oporto aan het Damrak 92 en in een pand aan de Leidsestraat 77 de eerste twee van een serie zaken vestigen, die gespe cialiseerd zijn in een bijzonder soort Hamburger, bestaande uit 100 rundvlees, volgens een uniek recept met kruiden bereid en over de gehele wereld bekend onder de naam Wim- py". Ze worden op bestelling in 2]/£ minuut, zichtbaar voor de gast, klaar gemaakt en warm geserveerd tussen een vers geroosterd broodje. Ongeveer 300 Formosa heeft met deze „Wim- py's" een geheel nieuw element toegevoegd aan de rij van zaken, die thans uit 3 Formosa-restau- rants, 1 American Corner, 3 Al bert's Corners en de in dit voor jaar te openen eerste van een se rie wegrestaurants in Zevenaar, waar ook een ,,Wimpy" is geves tigd. Het ligt in de bedoeling van For mosa, om in de loop der jaren meerdere „Wimpy's" in Nederland te vestigen, waarbij gedacht wordt aan de mogelijkheid dat ze door derden beheerd worden. De uitgif te geschiedt op basis van een li centie-overeenkomst. In deze boot gleden de pluspluimers met grote snelheid over het ijs van het Braasemermeer Ondanks de reeds enkele dagen heersende dooi, heeft het Gouden Pluim-programma voor filiaal Arnhem, Ketelstraat op 6 maart j.l. in het teken van de winter gestaan. De dag begon geheel in strijd met de tradities aan het nog bevroren Braassemermeer en ein digde op de tribunes rondom de ijspiste van de Haagse Houtrusthallen. De gérant had gezorgd voor een Precies op het afgesproken tijdstip arriveerde de bus met de 13 Arnhem mers onder aanvoering van bedrijfs leider T. A. Edelijn bij Paviljoen „Braassemermeer"in het Zuidhol landse Oude Wetering. Zij werden daar verwelkomd door de heren P. G. Zwarts, M. den Ambtman en J. M. i der Meer. fijne koffietafel, gereserveerd in de serre met uitzicht op het meer. Na de maaltijd reikte de heer P. G. Zwarts het gouden eremetaal uit en overhandigde de geldprijs. In zijn toespraak releveerde de heer Zwarts het bijzondere van de ze pluim, in twee filialen ver- diend. Wij schreven hierover al in ons vorige nummer. De directie, aldus spreker, heeft er de grootste bewondering voor, dat de heer Edelijn in één jaar de ploegen van twéé filialen zó en thousiast heeft weten te maken, dat zijn naam voortdurend boven aan op de pluspluimranglrjst heeft kunnen prijken. IJszeilen Tijdens de koffietafel hadden de etenden over het meer de ijszeil- boten zien scheren. „Dat zou ik óók wel eens willen doen," hadden er reeds enkelen gezegd. Op dit verzoek hadden de organisatoren gerekend, want kort na de maal tijd gleed een boot langs de stei gers en de enthousiasten konden voor de eerste keer van hun le ven een snelle tocht over het ijs maken. Schipper van deze boot was de heer C. P. M. van der Meer uit Roelofarendsveen, die zijn eigen kruidenierszaak een uurtje ten pleziere van de Albert Heijners in de steek gelaten had. Deze AH.-ers waren hem daarvoor zeer dankbaar. Enkele mannelijke feestvierders hadden inmiddels het biljard ont dekt. Zij bereikten weliswaar geen moyennes van topniveau, maar vermaakten zich deson danks uitstekend. Het groene la ken bleek na afloop van de strijd nog geheel intakt te zijn. „De Gouden Leeuw" Het tweede reisdoel was het ver maarde restaurant „De Gouden Leeuw" in Voorschoten. Na het apéritief werd hier een smakelijk en vooral overvloedige maaltijd gereserveerd. Bijzonder in trek bleken de kruikjes te zijn, waar uit de Portugese Rosé-wijn ge schonken werd. Dank zij een ver loting kon voorkomen worden, dat ze in een gevecht ten onder zou den gaan. Na de maaltijd vertrok het gezel schap naar de Houtrusthallen in Den Haag. Gids op deze tocht was de heer Den Ambtman, die ons door de duisternis misleid eerst naar Madurodam reed en vervolgens naar Houtrust. Daar hadden de sterren van de Ween se Ijsrevue de verplichte openings figuren van hun show reeds op het ijs afgelegd en lieten ons verder ge nieten van hun romantische, kolde rieke of akrobatische rijkunst. Het werd een hartveroverend ijsfestijn, dat om in stijl te blijven zeker 5,8 waard was. Na al dit „ijzig" gedoe was een warme kop koffie vanzelfsprekend van harte welkom en de tongen kwamen op de terugweg naar huis zoals altijd flink los, zo van „Weet je nogen hoe vond je die Toen de volgende dag de gewone dagtaak moest worden hervat is er ook echt nog wel eens over die „fijne" dag gesproken VJee, nu gaat het ons niet om geld uitgeven ten behoeve van één of ander goed doel. Wij vragen uw aandacht voor geld VERDIE NEN. Geld verdienen voor Uzelf, voor ons bedryf, ja voor ons alle maal. De eerste Europese „Wimpy's" werden in 1954 in Londen door J. Lyons Comp. Ltd. geopend. Thans zijn er in Engeland onge veer 300 zaken, waar-van de mees te door derden worden beheerd. Verder vindt men „Wimpy's" in Noorwegen, België, Ierland, Ver. Staten, Frankrijk, Zuid-Afrika, Rhodesia en Kenya. Formosa is er van overtuigd, dat het in Amsterdam winke lende publiek, zakenmensen, teenagers en studenten, grote belangstelling zullen hebben voor deze allernieuwste eetge woonte in ons land, een ge woonte die zich reeds in an dere landen gevestigd heeft. 70 zitplaatsen Beide Amsterdamse zaken zullen een capaciteit hebben van onge veer 70 zitplaatsen. Er is een spe ciale ruimte ingericht voor dege nen die „Wimpy's" mee willen ne men. Behalve de Wimpy, Wimpy Royal en de Wimpy Kaas, zijn ook broodjes, gebak, koffie, melk (bier), frisdranken en ijs verkrijg baar. De ideeënbuscommissie, die over het jaar 1962 een totale uitke ring kon toekennen van 540, is niet tevreden. Deze commissie is nooit tevreden! Maar bent u dat wel En blijft u het als u weet dat nog steeds veel te weinig men sen hun suggesties over beter wer ken, zuiniger werken, gemakkelij ker werken, inzenden? Kom over de brug is de kop van dit artikel. Ga morgen eens na wat er in uw filiaal anders gedaan kan worden, met minder moeite en minder tijd. Met minder kosten of met grotei-e veiligheid. Denkt u zelf maar verder. U kent uw eigen mogelijkheden het beste! Als u wel de problemen en verlie zen ziet in uw omgeving maar u weet er geen oplossing voor, ga dan eens praten met uw B.L. of uw collega's. Twee weten meer dan één. Het is net even dat kleine stapje, dat stukje initiatief, dat uw en ons bedrijf helpt beter en doel matiger te werken zonder extra inspanning. Wij zullen u niet vermoeien met een lang jaarverslag, maar maakt u dat wij moe worden van het be studeren en afwerken van alle ideeën, die in de komende maan den in de Zaanpost worden ge stopt. Zorg, dat u er brj komt, want ook de leiding zit niet stil, zoekt met argusogen naar mogelijkhe den, de bedrijfsefficiency op te voeren. U zult dit zeker gaan be merken, maar als een ander ac tiever is dan u hebt u uw kans ge mist. Het is gemakkelijker dan u denkt. Ideeën kunnen ingewikkeld zijn, maar de meeste ideeën zijn gewone, frisse gedachten over uw werk, dat bijna altijd iets eenvou diger, iets sneller of iets gemak kelijker kan. oet u mee? Wij wensen u veel succes! De Ideeënbuscommissie Wim Kan heeft enkele weken gele den een conference gegeven waar in hij de grote brand bij C en A in Amsterdam betrok. De „Volks krant" van 25 februari j.l. be schrijft het aldus. tevoren karakteriseerde hij (Wim Kan) in zijn mitraillerende con ference de grote brand op het Am sterdamse Rokin als C en As, met de troostende toevoeging dat de verkoop binnenkort wel door zal gaan bij Al- bert Heijn". Als men de trap opgaat, waar de heren G. en J. Heijn zetelden, vindt men in een kamer van bescheiden afmetingen (ruimtegebrek, zoals overal), Drs. Rabbie, sinds een half jaar verbonden aan ons bedrijf als hoofd-inkoper Non-Foods, waarbij de groep huishoudelijke artikelen rechtstreeks onder zyn hoede valt. nierswaren, doordat hij als werkstu dent, in opdracht van de Stichting „Het Merkartikel" een onderzoek ver richtte naar de distributiekosten in het kruideniersbedrijf. De nu 36-jarige heer Rabbie studeer de in Amsterdam Economie en mag derhalve de letters drs. voor zijn naam voeren. Reeds tijdens zijn studiejaren raakte hij betrokken bij de kruide- Inkoper Nadat hij na beëindiging van zijn studie nog een jaar als weten schappelijk medewerker aan de Universiteit verbonden was, trad de heer Rabbie in dienst bij een groot warenhuis, waar hij als as sistent inkoper de hele serie huis houdelijke artikelen doorliep. Als inkoper kwam daarna een uit gebreid assortiment „Non-Foods" onder zijn hoede, bestaande uit o.m. glas, hout, bestekken, keu kengerei, verlichtings- en verwar mingsartikelen. De heer Rabbie heeft dit 8 jaar gedaan, zodat vak kennis en artikelenkennis voor hem geen bepaald loze begrippen zijn. Waarom AH? Gevraagd naar de feitelijke reden van indiensttreding bij AH, zei de heer Rabbie, dat het bij Albert Heijn als bij geen ander mogelijk is, los van beperkende traditionele regels, gewoonten en vooroordelen, een geheel nieuw assortiment van de grond af op te bouwen. En doordat dit artikel voor AH betrekkelijk nieuw is èn door de specifieke pioniers geest en grote besluitkracht van dit bedrijf, is een derge lijke werkwijze mogelijk. Dit in tegenstelling met vele be drijven waar reeds lang een naam gevestigd is in het arti kel en dikwijls vele tradities en een bepaalde behoudende mentaliteit snelle wisselingen in het assortiment (voor een warenhuis van levensbelang) in de weg staan. Nabij de grote broer „Ajax" liggen de terreinen van een kleine Amster damse voetbalclub, waarvan de heer Rabbie nog steeds lid is. Dit beperkt zich niet tot op de tribune zitten. In één der seniorenelftallen demonstreert hij wekelijks een voetbalkunde, die de spelers van ons eigen bedrijfselftai in menig opzicht verbaasd zou doen staan Geïnteresseerden weten het nu: vlak bij het Ajax-terrein!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3