Extra hulde van het Nederlandse bedrijfsleven Populaire premie Geslaagden Binnenkort vliegtuigplaatjes op AH-luciferdoosjes Onder ons gezegd Haastige spoed is zelden goed Getuigschrift Mij. voor Nijverheid en Handel 85 hoeken schoon examen bedrijfsleider GEHUWD 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 20e jaargang - No. 3 Verantwoordelijk eindredacteur Maart 1963 BRANDSMA Redacteuren: J. J. M. van der Meer, A. Oosterkamp en J. C. Voskamp. Aan dit nummer werkten mee: J. Breeschoten, J. Hartog, M. C. Hut, W. Helmers, K. Romp, A. Smout. J. Pb. Ypma. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Public RelationsBureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. In de meeste zaken is een van de dagelijks terugkomende werkzaamhe den o.a. het prijzen van de artikelen. Het lijkt nogal een eenvoudig werkje, maar hoe vaak komen we niet artike len tegen, die slecht geprijsd of soms zelfs helemaal niet te lezen zijn. Nu zijn er verscheidene apparaten in de filialen waarmeer de artikelen ge prijsd worden, zoals de z.g. „pistolen" die de prijzen afdrukken op zelfkle vende etiketjes. Het komt echter wel eens voor, dat de cijfers niet goed, scheef of gedeeltelijk afgedrukt wor den. Denkt nu niet direkt, dat het ding defekt is en dat het uit elkaar gehaald moet worden, want dan kan het in derdaad wel eens echt kapot worden gemaakt. Waarom niet even hulp ge vraagd van een collegaWant wat de gevolgen zijn van een slecht ge prijsd artikel kunnen wij hieronder lezen. In een magazijn ontmoeten wij onze grote vriend Hans Handig, zoals ge woonlijk in een opperbeste stemming en blakend van werklust. Er moeten zo spoedig mogelijk enige artikelen geprijsd worden met prijsstempels en dat zal Hans wel eventjes „fiksen Maar wat gebeurt er bij zo'n haast klus je, dan werkt er natuurlijk iets tegen en dat is in dit geval het stem pel kussen, dat zo droog is als kurk. Geen vuiltje aan de lucht, denkt Hans en hij giet er inkt op. Dat hij hiermee wat al te gul is bemerkt hij in z'n grote ijver niet. Wie er wel erg in heeft is de klant, die wel eens wil weten hoe duur de sperzieboontjes zijn en die de prijs niet kan lezen, omdat in plaats daar van een inktvlek te zien is. Dan maar bij de kassa vragen en toevallig weet de caissière het ook niet, die vraagt het gauw aan een andere caissière, die helaas het antwoord ook schuldig moet blijven. Eindelijk komt dan de redder of redster in de nood. Echter vóór de kassa is intussen een lange rij wachtenden gegroeid, die echt niet kunnen bevroeden, dat zij moeten wachten, omdat een ijverige jongeman in het magazijn op een nog al slordige wijze heeft gewerkt. Zo zien we maar weer hoe belangrijk het is om ook eenvoudige werkjes op de juiste wijze te verrichten. Bij voorkomende gelegenheid wordt in ons blad vermeld, dat aan jubilarissen bij het bedrijf het „Vererend Getuigschrift" van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel is uitgereikt. Wat is deze Maatschappij en wat betekent dit getuigschrift? Die vraag zal bij menigeen wel eens zijn gerezen. De gedachte om namens de Maat schappij als centrale instantie ter be vordering van de Volkswelvaart bij jubilea een vererend getuigschrift te doen uitreiken, is in 1903 ontstaan. Erkenning Men kan in dit getuigschrift een erkenning zien door het Neder landse bedrijfsleven in zijn geheel. Degeen die zich in „trouwe plichts betrachting" 25, of 40 of 50 jaar voor een bedrijf heeft ingezet, heeft daarmee een waardevolle In het Zandvoorts Nieuwsblad lazen wij onlangs een advertentie, waarin een P.M.C.-verrekijker werd aange boden in ruil voor een vol boekje ■egels of f 52,contant. Nieuwsgierig naar het effect van deze annonce, hebben wij eens ge ïnformeerd bij het betreffende dres. De advertentie bleek niet voor niets te zijn geplaatst. Nadat met de eerste gegadigde de ruil had plaats gevonden, bleef het de hele avond belletje trekken. Men is daar in de volgende uren nog 42 (twee en veertig!) keer naar de voordeur gestapt, om de op de stoep staande verrekijker- enthousiasten teleurgesteld huis waarts te doen keren. Over een populaire premie gespro ken bijdrage geleverd aan de Neder landse welvaart. Extra hulde Hiermede werd de mogelijkheid geschapen om een jubilaris op een voor hem gedenkwaardige dag een extra-hulde van buiten zijn eigen bedrijf te doen toekomen. Niet alleen de uitvinder, de vernieuwer, de knappe kop, of de man die het te zeggen heeft, is voor een bedrijf van belang: Ook de trouwe wer ker, de man met plichtsbe trachting en volharding. Hij helpt de sfeer in een bedrijf te bepalen; hij draagt belang rijk bij tot de welvaart. Het getuigschrift wil die man eren. En in een tijd die zozeer aan verandering on derhevig is, is een getuig schrift voor de man (of de vrouw) die standvastigheid toonde, des te meer op zijn plaats. Handtekeningen Het vererend getuigschrift der Maat schappij wordt voorzien van de per soonlijke handtekeningen van de voor zitter en secretaris van het hoofdbe stuur en van het betrokken departe ment. Het is een bewijs welke waarde er van de zijde der Maatschappij zelf aan dit getuigenis wordt gehecht. Ziezo, dat wintertje zit er weer op. Het ijzige sneeuwkleed in de tuin is verdwenen en gaf ettelijke tientallen broodkorsten bloot, die we gedurende de gruwelperiode tevergeefs aan de vogeltjes had den geschonken. De parkieten zitten weer, wat on wennig nog, als ouwe adel in hun buitenverblijf; de kolenboer loopt te dubben of hij zonder veel op zien een Opeltje zal nemen of meteen maar een 8 deurs Rolls Royce; de boeren hebben hun strop weer opgeteld en per ongeluk met 10 vermenigvuldigd; mijn kapper herkende me zowaar nog-, de ka ters kijken weer wat bijdehander uit hun spleten en noteren en pas sant al kandidaten voor hun bal boekjes, terwijl mijn zoontje per tinent weigert nog een dag langer zijn kriebelpetje op zijn trem te zetten. Gelijk met de eerste schandaaltjes van het a.s. Songfestival, kijkt mijn vrouw rond of er al een collega met de schoonmaak begonnen is en bekijkt haar woningwetwoning alsof er een kippige boer per abuis een emmer gier heeft rondge strooid. Vijftien reserve-chefs hebben van 28 januari t.m. 1 februari j.l. op het opleidingscentrum het examen voor bedrijfsleider afgelegd. De heren F. de Klerk (Den Haag) en W. A. G. van Nuland (Veghel) slaagden met lof. Eveneens geslaagd zijn de heren R. Paulissen (Helmond), M. A. J. M. Linders (Roermond), L. Wen- sink (Coevorden), L. L. van Bavel (Amsterdam) en W. van Ginkel (Zeist). Van de ovei'ige examinandi zullen er drie binnenkort in de gelegen heid gesteld worden op enkele on derdelen een mondeling herexamen te doen. Vijf kandidaten werden helaas af gewezen en zullen in het najaar het volledige examen opnieuw moeten afleggen. Na het succes met de serie emblemen van luchtvaartmaatschappyen voor A.H. lucifers, rijpte het plan nu eens uit te komen met een reeks afbeeldingen van vliegtuigen. Niets lag meer voor de hand dan onze nationale luchtvaartmaatschappij in dit plan te betrekken. Zo werd in samenwerking met 5530 Mej. C. A. A. v. Schie 3-3 7223 Mej. G. H. Mol 3-3 7351 Hr. F. M. N. Tunissen 3-3 1009 Hr. P. Rikkert 17-3 5657 Hr. A. F. Stokkerman 28-3 7100 Hr. C. van Munster 31-3 \chillende deskundigen, o.m. de heer Santvliet van de K.L.M., bekend als commentator van vliegfeesten en al lerlei ander evenementen in de vlieg wereld, een vliegtuigserie samenge steld, die in logisch verband de boeiende en steeds fascinerende ge schiedenis van het vliegwezen uit beeldt. Zo geeft het eerste van de 50 af beeldingen de mythe van Icarus weer, het bekende verhaal van de jongeling uit de griekse oudheid, die met zijn vleugels zo dicht bij de zon kwam, dat de was, waar mede zijn vleugels gehecht waren smolt, zodat Icarus in zee viel. Het laatste plaatje laat wat minder romantisch het vlieg tuig van de toekomst, de „Con corde" zien, naar ideeën van fran se en britse luchtvaartdeskundi gen. Ook de militaire vliegwereld, die immers de techniek ook in dit op zicht noodgedwongen enorm heeft versneld, is goed vertegenwoor digd. Zo is er onder meer een af beelding van de Hawker P 1127, het vliegtuig dat op de toender- tijd door de televisie uitgezonden show in Farnborough, Engeland, zo'n opzien baarde, verticaal stij gend en landend, stilstaand in de lucht, voor- en achteruitvliegend, etc. Teneinde de verzamelaar de nodige informatie omtrent de diverse vlieg tuigen te geven, werd een album sa mengesteld, waarin voor alle 50 in te plakken afbeeldingen een interessante tekst werd opgenomen. De schrijver is de jeugd vooral zeer bekende Hugo Hooftman, o.m. schrijver van „Hier is Schiphol". Binnenkort zullen album en plaatjes in de winkels verkrijgbaar zijn. Zoals uit vroe gere akties, waarbij albums ter beschikking werden gesteld, is gebleken, be stond er voor de albums en plaatjes altijd zeer veel be langstelling. Wij verwachten dan ook dat ve len in de leeftijd tussen 8 en 80 jaar van dit aanbod gebruik willen maken. In zijn vrije tijd vervaardigde de heer Hartog. onze A.H.-fotograaf en knutselaar bij uitstek, een mag nifiek model van de Fokker F Vil, volgens een authentiek model in het Luchtvaartmuseum. 14-3-63: A. G. Vrij en I. v. d. Splin ter, verkoopster 5552. 15-3-63: R. v. Silfhout en I. Zijl stra, B.L. 5590. 22-2-63: J. G. M. Brouwers en A. J. A. Kok, verkoopster 5619. 28-2-63: A. Mispel en L. v. Schaik, verkoopster 5585. 23-2-63: J. Willems en N. Luykx, magazijn 1019. Zij probeert mij, evenals de vier voorgaande jaren, te overtuigen, dat de overgordijnen niet meer ge wassen kunnen worden, zo dun van ouderdom zijn ze al, terwijl ze blijkbaar nog liever op de kale vloer kijkt, dan met deze vloer bedekking nog een jaar voor schut te zitten. Kortom, mannenbroeders, het wordt een afgezaagd thema, maar de schoonmaakellende is weer in aantocht. Elke dag kan ik verwachten, dat ik bij thuiskomst mijn vrouw in een te grote stofjas op mijn ouwe pantoffels bezig vind een stukje keuken- of gangmuur te krabben. Hoewel je zelf beslist geen plannen in die richting had, maakt ze je verwijtend duidelijk, dat dit toch eigenlijk mannenwerk is en voor je het weet kreun je: lamaardat doe ik vanavond wel". Ja, ja, na een uurtje hangen de vellen bij je eeltloze kantoorhan den en heb je het gevoel, dat de zwaarste domklok aan je elleboog hangt te bengelen. Dat zijn kritieke momenten in je huwelijksleven, want als zij, je marteling ziende, opmerkt: „Wil ik nog een stukje proberen? hoeft ze niet eens te zeggen: „Je bent een vent van niks". Maar laten we de tanden maar weer op elkaar zetten en vooral rustig blijven, vrienden rustig blijven en beslist de zelfbeheersing niet verliezen, want doe je dat welach, dan kost het nog véél meer geld.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2