snie... hatsjie! 400 km lange tocht per trailer door sneeuw en over ijs Typhoon trio-test Taken diverse commissies worden nader bekeken Wij hoorden Sneeuw, snee.. Bevoorrading filialen kan niet wachten ff ij heten welkom Nieuw personeel produktiebedrijven Vergadering Ondernem ingsraad Bent U al klaar met vakantieplannen Bert Brugman met 'Die Fledermaus' AH-FLITSEN 5 Wanneer u met alle geweld dit brokje ellende wilt lezen, hoop ik dat een hete bui regen inmiddels alle sporen van sneeuw en ijs hebben uitgewist. Mensen, wat een ellende Ik heb zojuist (op order van mijn vrouw, vanuit haar warme stoel bij de kachel) met een poedelnaakt ge voel onder een dikke wollen trui, een paar stokvissen van handdoeken let terlijk van de waslijn gescheurd en de zoveelste kit peperdure kolen ge schept. Straks de hele leiding maar weer af sluiten, denk ik, daarbij wetend dat ik van deze ingewikkelde procedure nog altijd de juiste volgorde niet te pakken heb en volgens mijn vrouw in drie maal zoveel tijd vijf maal zo veel herrie maak als mijn buurman. Ik haat die kerel. Als de eerste 25 sneeuwvlokken stoeiend op zijn straatje buitelen, staat de vent al met een bezem in de hand. Buurman is alweer aktief, zegt mijn vrouw dan en ze kijkt me aan met de blik van: ..Hoe kun jij zo lui bij de kachel han gen. als ik straks mijn nek breek dan En 't is gek, maar je zit niet lekker meer de uitslover! Ergens ben ik toch een gewoon mens en moet leven. Had ik het maar op kantoor gedaan, denk ik die is tenminste verwarmd en treed hui verend als een haak ribkarbonade de vriescel binnen. Wanneer ik na 17 sekonden wil doortrekken hoor ik een gekraak van ijs, maar zie geen water. Met drie ketels kokend water in de bak en een plens kokend water tus sen manchetknoop tot aan de elle boog is dit euvel na een half uur weer verholpen. Enfin, de parkieten heb ik naar bin nen gehaald. Afgelopen zomer moest mijn dochter zonodig een parkieten- paartje hebben, 't Waren een paar dooie dienders, want blijkbaar had hij een dure eed gezworen vrijgezel te blijven en wilde zij met alle geweld nonnenkiet worden, maar je laat ze toch niet doodvriezen, dus heb ik gis teravond in het donker, na een hevige lawaaierige worsteling van een half uur temidden van aanmoedigingen en goede raad van een aantal buren, die op het kabaal afgekomen waren, het edele stel van een zekere dood gered. Toen de rook was opgetrokken, likte ik mijn talrijke wonden en keken de parkieten bibberend van emotie naar hun geknakte staartjes en geplukte bont jasjes, 't Is ook een onhandig hok. zegt de buurman van de bezem. Heeft u het zelf gemaaktOp zo'n moment zou een schaap graag een leeuw zijn. Maar de parkieten maken het in hun warme omgeving goed. Volgens de laatste berichten wordt het voor hem een meineed en voor haar geen klooster. Morgen de vrije zaterdag. Zal we! weer met jongste zoon en slee op pad moeten. Net als verleden week allebei met vriestranen en ik maar vragen: ..Als het koud is zeg je het maar hoormaar de dappere jongen zal met bibberwangen wel weer ontken nen en stug doorzetten. Enfin, nu maar een uurtje behaaglijk warm zitten. Op de televisie is net het weerbericht aan de beurt. Alsof het zuurtjes zijn deelt de baard met het armpic op lijzige toon aan ons allemaal 17 graden vorst uit met wei nig kans op verandering. Je mag de boel wel afsluiten, zegt mijn vrouw. Ik hield het nog net binnen voor de kinderen. Waar is mijn zakdoek nou weer. Sneeuw snee snie hatsjie!! bevroren wegen, trachten onze chauffeurs steeds op tijd de filialen te bereiken. Zy vertrouwen echter op de lankmoedigheid van onze medewerkers in de filialen, als ten gevolge van het winterse weer „de Zaan" later mocht komen. Ze doen hun best het hoofd te bieden aan de tegenslagen die ze onder vinden op de nu al weken lang ge- vaarlyke wegen in ons land. ij weten niet, in hoeverre u zich de afgelopen dagen op de glibberige weg thuisvoelde. Wellicht hebt u zoveel mogelijk dit ongemak vermeden en bent u er alleen voor het hoognodige uit geweest. Deze wens moet ook de gedachte van onze chauf feurs zijn geweest, die iedere dag opnieuw optornen tegen de grootste vijanden van het verkeer, n.l. sneeuw en ijs. Maar hoe het ook is, de bevoorrading moet plaats vinden. Of het nu filialen betreft in Harlingen, Ommen, Sas van Gent of Vaals, de Zaan- zending komt. Maar op welke manier komt hij? Is het slechts een kwestie van wegryden uit Zaandam over altyd even mooie ys- en sneeuwvrije we gen? Niets is minder waar. Teneinde een zo goed mogelijk beeld te krijgen van het wel en wee tydens zo'n 400 km lange tocht, zyn wij ingestapt in een van onze grote expeditietrailers om er met onze neus op gedrukt te worden. Wij kunnen er geen romannetje over schryven. Het was allemaal harde werkelijkheid, die wy in Ne derland voor onmogelijk hadden gehouden. Eerste verrassing Op normale dagen is het vertrek vanuit Zaandam gesteld te 6 uur 's morgens vanaf het Distributie Centrum aan de Vredeweg. Maar deze nacht had koning Thialf voor de eerste verrassing gezorgd. De deuren die toegang geven tot de laadperrons waren dichtge- sneeuwd. Met schoppen en sneeuw schuivers hebben we de ingang vrij moeten maken, waarna dit eerste ongerief nog niet helemaal verhol pen was. Door de koude waren de sloten bevroren, die zich pas na verwarming lieten ontsluiten. Achter op tijdschema Inmiddels was het acht uur ge- l worden en was de Zaan al twee uur achter op het tijdschema. De hoofdwegen waren redelijk berijd baar, maar de grootste moeilijk, heden begonnen op de secundaire wegen, waar door de natuur met stuifsneeuw metershoge muren waren opgebouwd. De rijweg was slechts zo breed, dat de vrachtwa- gen er ternauwernood doorheen I kon. Tot overmaat van ramp stuit. Daal. stond je dan te de wagen op een gestrande wagen, die je plotseling in de steek sneeuwploeg, waaldoor de route moest t overmacht. De afgesneden was. Ook achteruit #Bkondei hard= wind joeg de sneeuw al spoedig tegen dit „ob- stakel", wat voor het verder rii- maakten. Stilstaan betekende m- den het t deed sneeuwen en daarom was er maar i één oplossing: omdraaien en terug Door petroleum bij de dieselolie gaan en dan trachten via een an- te gooien, sloegen de olievlokken dere weg het doel te bereiken. neer, waarna de motor weer op gang gebracht kon worden. Maar Moeilijk het we£trekken ging met de grootste moeilijkheden gepaard, Maar ga eens een trailer van 8 omdat de banden geen vat meer meter op een weg van 4 meter konden krijgen op het wegdek, breed di aaien. Bij deze manoeu vre bleek weer eens te meer on- Startbaan der welke moeilijke omstandighe- den sommigen hun werk moeten Graszoden, takken of ander hulp- j verrichten. Maar met behulp van materiaal was niet voorhanden. Agendapunten daarom werd besloten een kaas- -r i i j krat als „startbaan" te gebruiken, Ve'volSens kwam "rds of De tocht begint in het pikkedon- wa-t inderdaad ook het gewenste - - - gevolg had. de sneeuwploeg was dit werk toch in twintig minuten geklaard. Tot elf uur in de avond was het een ploeteren tegen het venijnige winterse geweld en wat niemand had gehoopt gebeurde toch. De wagen raakte in het onge rede omdat door felle kou de toevoerleiding van de tank naar de carburateur bevroor! Iedereen dacht dat iets der gelijks alleen maar kon voor komen in barre poolstreken, maar ook onze chauffeurs werden met dit ongemak ge confronteerd. Daarbij kwam nog dat in een straal van 6 km geen sterveling woonde. Overmacht Vaak ging het over spiegelgladde wegen. Hier ziet U de truck voor de basiliek van Meerssen. Hr. Schouten Verv. Hr. A. Hamberg B.A. Hr. D. van Bergen Verv. Mej. G. F. Kruyshaar C.F. Mej. A. M. de Vries O.G. Mej. C. C. Daamen C.F. Mej. J. C. Daamen S.B. Het Zaanse dagblad de .Typhoon' organiseert ook dit wintersei zoen weer een „trio-test" voor de Zaanse bedryven. Verleden jaar heeft een trio uit de produktiebedrijven de test ge wonnen. Het waren toen echter al leen mensen van „de Oostzijde" die aan de test deelnamen. Het hoofdkantoor heeft nu ook aan de competitie meegedaan en wel met twee drietallen, t.w. de heren B. Stegenga, H. Sijpkes en D. Mul der (Albert Heijn C.) en de heren J. Mijnders, A. Slob en P. Schipper (Albert Heijn B), die zich naar aanleiding van de aankondiging hadden aangemeld. Beide ploegen hebben zich in de halve finale geplaatst. A.H. (C.) met 34 punten en A.H. (B.) met 32 punten. De vragen waren lang niet mak kelijk en varieerden van „Wie heeft de opera „Mignon" gecom poneerd?" en „Hoe oud is Aden auer?" tot „Hoe duur is een vier- rittenkaart in Amsterdam?" Veel succes in de halve finale! was niet meer mogelijk, omdat er steeds meer auto's de file langer ker, de heer G. Voorn zit reeds achter het stuur, terwijl de heer J. H. Sas de voorruit schoonmaakt. Op een bepaald moment dreig de een fiontale botsing, toen een tankauto als tegenligger op het laatste moment onheil- spellend naar de linkerweg helft begon te slippen. Maal ais een wonder schoven de twee 10-tonners langs elkaar heen. Ondanks de vele en voortdurende gevaren op onze besneeuwde en In de vergadering van de Ondernemingsraad van vrijdag 28 december j.l. werd van gedachten gewisseld over de taken van commissies. De voorzitter deelde mede, dat in de directie gesproken is over de organisatievorm van ons bedrijf en daarbij kwamen ook de talrijke commissies en gespreksgroepen aan de orde. Commissies kunnen leiden tot trager I voor het Ontspanningsgebouw, werken en tot een soort ondermijning Flitsen en de Ideeënbus. van de verantwoordelijkheid van de i rw, .-i.-.u r>_, Uok de gezinsverzorging m geval van ziekte van de huisvrouw werd besproken. De voorzitter zal een onderzoek doen instellen of het mogelijk is, tezamen met de an dere Zaanse bedryven, te dien aan zien iets te doen. Wijziging reglement Wijziging van het reglement van de O.R. werd gewenst geacht. Deze zal hierin bestaan, dat de groepen: hoger leidinggevend en leidingge vend en lager leidinggevend per soneel zullen worden samenge voegd, aan welke groep 2 zetels zullen worden toegewezen. Vervolgens zal een nieuwe groep: „Distributiecentrum" worden ge- vormd, aan welke groep 2 zetels voor de vergadering van de onder- zullen worden toegewezen nemingsraad geen vaste agenda- die er eigenlijk voor staat. Dat betekent niet, dat commissies waar deloos zijn. Nuttig Uit het overleg kunnen nuttige dingen voortkomen. De tendens bestaat een aantal commissies te beëindigen, hetgeen niet betekent, dat geen adviezen moeten worden gegeven. Persoonlijk voelde de voorzitter er voor, dat iedereen in het bedrijf voor zijn eigen taak moet staan en eigen initiatief ont wikkelen, hetgeen minder ruimte laat voor de werkzaamheid voor commissies. Er lopen twee honden op straat. Zegt de ene hond plotseling te gen de andere hond: ..Ga zitten." ..Waarom?' hond. vraagt de andere ..Daar heb je die bouvier met zijn koude neus! punten op de agenda kunnen wor den gebracht. Besloten werd, dat vaste agendapunten worden het rapport van de kantinecommissie Bent u al klaar met uw vakantie plannen Er zullen dit jaar verschillende mensen zijn, die voor de vakantie 1963 afspraken hebben gemaakt en een zomerhuisje of gedeelte van een woning gaan betrekken. Veelal is het vervoer van en naar het vakantieadres nog wel eens een probleem. Er is een mogelijkheid voor een billijke prijs gehaald en gebracht te worden. Dit houdt in dat er gelegenheid is om bagage, fietsen en een aantal peisonen gelijktijdig per volkswa genbusje te vervoeren. Informaties kunt u krijgen bij: de heer J. M. Overmeer, SB IV, tel. 308 of 310. Formule Intussen zal worden onderzocht of er een formule te vinden is, die wijzi ging van de groepen en aantallen ver tegenwoordigers mogelijk maakt, zon der dat daarvoor een reglementswijzi ging nodig is. Het ligt in de bedoeling de ondernemingsraad in het jaar 1963 zes maal in vergadering bijeen te roe pen. Het marionettentheater van Bert Brugman komt met de operette „Die Fledermaus" van Johan Strauss op zaterdag 23 maart. Wij zullen u vroegtijdig op de hoogte stellen wanneer u kaar ten voor deze avond kunt verkrij gen.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 5