Vrij vervoer van goederen en personen is een eerste voorwaarde Agenda P.V. Jubilaris H. A. M. v. Veldhoven bood kollega's maaltijd aan P. M. C. krijgt fanmail als een filmster Nieuwe artikelen Carnaval De Europese Economische Gemeenschap Enthousiaste reakties 1272 jaar in dienst Dank gepensioneerden Koggetjes Speld ten Volendanrs operakoor Volendams Opera-koor 4 AH-FLITSEN t~ Er wordt wel eens gevraagd of de Europese Gemeenschap een ver drag is, waarbij de grenzen tussen Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, West-DuiIsland en Italië verdwijnen zodat die zes landen samen één groot, nieuw „land" zullen gaan vormen. den met hun Europese Gemeen schap willen bereiken en wat „Indien u snel beslist, krijgt u het nog drieduizend gulden goed koper!" Het antwoord op die vraag is te vin den in het Verdrag, dat de Zes heb ben gesloten toen ze de Europese Ge meenschap in het leven riepen. Vrij goederenverkeer Wie het E.E.G.-verdrag leest, ont dekt al spoedig wat de zes lan- Uit alle delen van ons land ont vangt de P.M.C.-afdeling post van bewonderaarster) s met enthou siaste bijvalsbetuigingen en be dankjes voor de toegezonden pre mies. Hieronder volgt een kleine bloem lezing: Door de opening van uw nieuwe supermart in Roosendaal ben ik een nog trouwer klant van Albert Heijn geworden en door de onvoorwaar delijke garantie koop ik zoveel mo gelijk bij u, dus elke bestede gulden brengt me dan weer een „zegeltje" verder naar een nieuwe premie. De koelkast ontvangen, nu één van m'n hartewensen vervuld. Hartelijk dank. dat u mij voor zo weinig geld aan zo'n fijne kast geholpen hebt. Mijn eerste kennismaking met de P.M.C. was de koelkast; de kast is prima en ik ben er zeer mee inge nomen. schreef een klant uit Den Haag. Een brief uit Rheden GldGisteren de 215 liter-koelkast ontvangen, hij was uitstekend verpakt, dus onbe schadigd. Dank zij uw P.M.C. op zo'n vlugge manier de kast bij elkaar gespaard; in één woord af! Uit de hoofdstad: De prismakijker ontvangen, hij is prachtig, de premie in één woord fantastisch. Een klant uit Voorburg: Ik ben zéér tevreden over de koelkast, ook m'n vrienden en kennissen zijn er verrukt van; zal hem. na twee weken gebruik, niet meer willen missen. Een Utrechtse bewonderaarster schrijft: Hartelijk dank aan Albert Heijn N.V. voor zijn goede bedoelin gen voor een „beter leven". Ik eerst erg gemopperd over het lange uitblijven van de koelkast, maar nu we de kast ontvangen hebben, zijn wij er ten zeerste tevreden over en hopen er veel artikelen uit uw assortiment in te bewaren. Tenslotte een schriftelijke decoratie voor de P.M.C. uit De Koog op Texel: Bedankt voor de schitterende aflevering van de koelkast, hij is ge weldig mooi! 23-2-63: 9-3-63: 23-3-63: CARNAVAL uitgestelde Zangavond marionettentheater daarvoor nodig is. Op het ogen blik is het nog zo dat er aan de grenzen invoerrechten moeten worden betaald op iets dat uit een ander land komt. Maar in de Europese Gemeenschap zijn die in voerrechten aan het verdwijnen. De Europese Gemeenschap moet im- - - mers zoiets als één nieuw, groter j min9 door de overheid. Die bescher- Landbouwbeleid In het E.E.G.-Verdrag staat ook dat er een gemeenschappelijk beleid moet komen op het gebied van de landbouw en het vervoer en verder mag „de mededinging niet worden vervalst". Dat zijn moei lijke punten waarover later in het Verdrag nog meer wordt gezegd. Vooral de landbouw is een moeilijke zaak in de Europese Gemeenschap, want de landbouw is altijd in elk land het onderwerp geweest van bescher- „land" worden, en binnen een land zijn er nu eenmaal geen invoer rechten. Wat er wèl komt is éénzelfde invoerrecht aan de buiten grens van de Gemeenschap, net zoals er nu nog een in voerrecht is aan de grens van elk land afzonderlijk. De Eu ropese Gemeenschap krijgt ming kon men bieden door aan de grens van het land landbouwproduk- ten van andere landen tegen te hou den. Maar als zoals in de Europese Gemeenschap de grens wegvalt, wordt dat moeilijker. Toch wil men er iets op vinden, zonder dat opeens de landbouw in ernstige moeilijkheden komt te verkeren. Men heeft de landbouw voor dat invoerrecht aan de jn de Europese Gemeenschap wel buitengrens dus als er goe deren worden ingevoerd uit landen die niet tot de Ge- Gemeenschap behoren één tarief: het zogenaamde ge meenschappelijke buitentarief. Ook voor personen Behalve goederen gaan er ook voortdurend reizigers de grens over en natuurlijk zal dat in de Europese Gemeenschap vrij kun nen gebeuren. Het onderscheid dat er op het ogenblik nog wordt ge maakt tussen onderdanen van het een of van het andere land zal ver dwijnen zoals er wat betreft het aanvaarden van een werkkring of het zich ergens gaan vestigen ook binnen één land immers geen verschil wordt gemaakt tussen mensen uit de ene of de andere provincie. Op donderdag 7 februari j.l. vierde de heer H. A. M. van Veldhoven zijn 12%-jarig jubileum bij ons bedrijf. De jubilaris werd allereerst hartelijk door zijn kollega's van de afdeling „facturen en prijzen" gehuldigd; de gehele afde ling was versierd. Als aandenken ontving hij een luxe vaas gember en ver schillende boeken. Later op de morgen kwam de kantoorcom missie hem hul digen, wat ge paard ging met de overhandi ging van een envelop met in houd. Daarna werd de jubila- ontvangen Een Amersfoortse schreef dit: stond eerst kritisch tegenover de ®n toegesproken door de heren H. P.M.C., maar de artikelen hebben m'n stoutste verwachtingen overtrof- *^oe^se; fen; ik ben dubbel en dwars tevreden, tuinparasol en zonnebed zijn echt de gelijk; zullen het aan anderen aanbe velen. Engel, H. Hoogberg Een inwoner uit de kaasstad zwaait de P.M.C. de volgende lof toe: Ik ben zéér erkentelijk voor de vlotte afwerking, ik heb de koelkast voor de datum van de verjaardag van mijn vrouw ontvangen, waarom ik ver zocht had; tot nog toe was het haar mooiste verjaardagsgeschenk. Een pluim op de hoed van de P.M.C. uit de hoofdstad van Noord-Holland: De heer H. Middelbeek maakt zich tot tolk van de gepensioneerden en brengt hartelijk dank aan di rectie en personeelsfonds voor de attenties die zij rond en na de jaarwisseling ontvingen. G. Hoorn, en D. Bruijn. Namens de directie werd een platenbon aangeboden. Sedert zijn indiensttreding in 1950 heeft de heer van Veldho ven eerst 5 jaar op de afdeling deerd werd. hem Caivfc'ne ons Stonq. eens vergeleken met... de kolen- mijnbouw! Ook de kolenmijnbouw moet er in sommige landen bo venop komen doordat de niet goed lopende bedrijven gesloten wor den, terwijl de goede bedrijven nog moeten worden verbeterd. Sociaal beleid Maar hoe moet het als bedrij ven door het wegvallen van de grenzen het niet meer kun nen redden Als de concur rentie te groot wordt, als het eigen, kleine land nog wel mo gelijkheden biedt, maar de Europese Gemeenschap te modern blijkt? Ter voorzie ning in de gevolgen die dat kan hebben voor de werkne mer, is een Europees Sociaal Fonds opgericht, dat financi eel kan bijdragen bij vermin- deling van werkgelegenheid. Voor speciale ontwikkelings projecten is er een Europese Investeringsbank. Over al deze onderwerpen wordt uitvoerig geschreven in het E.E. G.-Verdrag, dat bovendien een aantal „protocollen" bevat. En dan te bedenken dat er ook nog een Euratom-Verdrag is en een Verdrag van de Kolen- en Staal gemeenschap! Degenen die zeggen dat het er ingewikkeld uitziet, hebben misschien wel gelijk. Maar er zit aan deze zaak toch ook een heel belangrijke kant, van mejufrouw Moriën gewerkt, daarna is hij steeds op de afde ling „facturen en prijzen" werk zaam geweest, waar de laatste tijd de drogisterij facturen, „zijn" facturen zijn. Na kantoortijd weet de heer van Veldhoven zich best te vermaken, getuige zijn zeer vele hobbies, waarvan het fotograferen en de E.H.B.O. wel de voornaamste zijn. Van deze laatste liefhebberij hebben al veel mensen van het hoofdkantoor voordeel gehad, als zij met een of andere verwonding bij hem kwamen. 's Avonds bood de jubilaris zijn kol lega's een heerlijke Indisch/Chinese maaltijd aan, die ten zeerste gewaar- In de K.B.-sector is in nauwe sa menwerking met het laboratorium een nieuw koekje ontwikkeld. Het heeft de naam gekregen van het aloude Woggetje, daar het hier zeer veel aan doet denken. Het heeft echter een specifiek AH. tintje gekregen, overgenomen van onze befaamde butterscotch reep. De goede proever herkent aan dit koekje een duidelijke achtergrond van onze butterscotch. Het is een licht koekje dat ook een geheel nieuwe verpakking heeft gekre gen. Het wordt n.l. zorgvuldig verpakt in caisses en daarna in doosjes geplaatst bekleed met „zilverpapier". Ook het ontwerp van de verpakking ziet er zeer fraai uit. In de S.B. is in nauwe samenwerking met de ontwikkelingsafdeling van het laboratorium de receptuur ontwikkeld voor het bekende kinder artikel: spek ken. De smaak is door veel kinderen getest en zeer goed onthaald. Daar de prijs zeer aantrekkelijk is, zal ook dit artikel zijn weg wel weten te vinden. In het Zuiden begonnen de voor bereidingen voor het Vrolijke Feest al in december (als het niet eerder is). Wij nuchtere Noor delingen denken dan nog aan onze Kienavond en Kerst. Toch hebben wij reeds in onze vorige editie van de Flitsen een oproepje gedaan voor deze avond, om de eenvoudige reden, dat als u hier iets voor wilde maken u de tijd moest hebben. Thans is het bijna zo ver. De 23e hopen wij met u allen een mach tig en gezellig feest te vieren. Wij vertrouwen, dat u allen ge kostumeerd teult verschijnen, graag met masker en andere at tributen om u voor de rest zo on herkenbaar mogelijk te laten zijn. Wat zullen we een leut hebben. Komt u allemaal, dan kan het echt een „moord"avond worden. Twee bands treden er op, dus mu ziek hebben we voldoende. De avond met het Volendam's Operakoor ging helaas door de kou en gladde besneeuwde wegen waar iedereen tevreden mee kan in januari niet door, doch be- zijnalle onderwerpen worden in waart u uw kaartjes goed en het openbaar behandeld in het Eu- noteert u alvast dat deze avond is uitgesteld tot 9 maart. In onze be- ropese Parlement. De Europese kende gelegenheid, het O.G., en Gemeenschap is een democratische beginnende op dezelfde tijd, als zaak. En dat is veel waard. vermeld op uw toegangsbewijs. Ons derde lustrum, waarde vrinden, zult ge dit keer zeldzaam vinden. Tachtig mensen, stel u voor telt het bekende opera-koor. Voor u allen, die komt zien en horen, is hier echt iets groots geboren. Maar die niet kunnen, geen bezwaar, ik sta altijd voor u klaar met een verslag waarheidsgetrouw, ondanks sneeuw of ijzige kou. Maar is het werkelijk zo gegaan Natuurlijk, 't heeft er toch in gestaan. Maar zo zal het wel zijn gebeurd en daarom verder niet getreurd. Toc man, je moet toch naar de PV Welnee, vrouwlief, da's zo O.K. Hier uit mijn stoel en bij de haard maak ik verslag, de moeite waard. Van costumes en de personen heb ik van anderen al vernomen. Het was erg mooi en best naar zin, dus dat verhaal zet ik er in. Maar wat een ramp, de goeie man. die wist er nu toch heus niets van. Die Volendammers, mijne heren, houden erg van schuin, maar heren. En dat het rare schutters zijn is bekend bij groot en klein. Dus wilt ge met hen de zee ingaan, dan wachten tot ze voor u staan. Maar dat verslag, 't zit me niet lekker. Werd u soms wakker door de wekker JO DAUB

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4